Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 54
  1. #16
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παροχή υπηρεσίας λέει, όχι δικαίωμα ρυθμίσεων σε ξένους συνδρομητές.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  2. #17
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παροχή υπηρεσίας λέει, όχι δικαίωμα ρυθμίσεων σε ξένους συνδρομητές.
    το 2.5.7 το διάβασες;
    Μάλλον οχι

  3. #18
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lx911 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι συνδρομητής WIND σε καμπινα ΟΤΕ. Τον διαλογο που εχω βάλει στην υπογραφη μου εδω και καιρο δεν τον εβγαλα απο το μυαλο μου.
    Η WIND λέει ότι το δηλώνει σαν βλάβη στον ΟΤΕ, ώστε να γίνει συνδυαστικό ραντεβού και να πάνε μαζί οι τεχνικοί να κάνουν την αλλαγή στην καμπίνα, τι παράξενο υπάρχει στο παραπάνω;;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    το 2.5.7 το διάβασες;
    Μάλλον οχι
    Διαβάζω ότι ανέβασες, αλλά και πάλι εκεί για την σχέση μεταξύ των παρόχων λέει, όχι αυτό που λέω εγώ πιο πάνω.

    Τα αιτήματα μεταβολής χαρακτηριστικών υπηρεσίας αφορούν στην τροποποίηση μιας ήδη παρεχόμενης υπηρεσίας υπό την προϋπόθεση ότι δεν απαιτείται αλλαγή των φυσικών υποδομών που εμπλέκονται στην παροχή τους και υποβάλλονται μέσω του Π/Σ W-CRM. Στην παραπάνω κατηγορία εμπίπτει και η περίπτωση μεταβολής του σειριακού αριθμού ΟΝΤ από τον ΠΥ σε περίπτωση αλλαγής του.
    Εάν η αίτηση αφορά αλλαγή της ταχύτητας της σύνδεσης, ο ΠΥ θα χρεώνεται το αντίστοιχο εφάπαξ τέλος, ενώ από την ολοκλήρωση του αιτήματος αλλαγής ταχύτητας και έκτοτε θα αναπροσαρμόζονται τα μηνιαία τέλη της υπηρεσίας ώστε να αντιστοιχούν στη νέα ταχύτητα.
    Σε κάθε περίπτωση ο ΠΠ δύναται να απορρίψει την αίτηση αλλαγής χαρακτηριστικών υπηρεσίας από το ΠΥ για τεχνικούς λόγους που οφείλει να γνωστοποιήσει μέσω του WCRM_ΠΠ.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  4. #19
    Εγγραφή
    17-05-2017
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Τους κάλεσα πριν λίγο γιατί μου έστειλαν μήνυμα το πρωί ότι έκλεισε η βλάβη που είχα δηλώσει απο τότε που είχα την μισή ταχύτητα και είχα ανοίξει το θέμα εδώ, γιατί τους είπα ότι έχει επιλυθεί και μου είπαν ότι θα μου ενεργοποιήσουν το fast path μέσα στην ημέρα αφότου έκαναν έλεγχο και είδαν ότι παίρνει fastpath η γραμμή μου, οπότε ο παροχός σου στο ενεργοποιηεί και ας είμαι συνδεδεμένη σε KV του OTE. Θέλω να ρωτήσω και κάτι ακόμα που είδα στο ρούτερ:

    Interleave Depth(Up/Down) 1/2172
    Interleave Delay(Up/Down) 0/9 ms

    στην ουσία το Interleaved μου αφαιρεί 9 ms και με το fast path θα γίνει μηδενικό και απλά θα έχω 9ms παραπάνω ή καμία σχέση?

  5. #20
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    ειναι οπως στις παλιες ΑΡΥΣ. οποιος εχει το καφαο στην ουσια δινει το line χονδικη και κανει και το vectoring. ο παροχος δινει το providing.
    οτιδηπωτε αφορα βλαβες η ρυθμισεις γραμμης υπευθυνος ειναι αυτος που εχει την καμπινα. ο παροχος ειναι υπευθυνος για θεματα και ποιοτητα providing.
    και εγκυκλοπαιδικα νομιζω οτι και οι αλλαγη fast path > interleaved και το αναποδο ειναι και χρεωσιμη, οπτ αν σκαλισετε κανα τιμοκαταλογο χονδρικης πιθανον θα το βρειτε.
    αντε βρηκα http://www.otewholesale.gr/Portals/0...Light_GR_f.pdf
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος puffy : 04-01-18 στις 03:19.

  6. #21
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η WIND λέει ότι το δηλώνει σαν βλάβη στον ΟΤΕ, ώστε να γίνει συνδυαστικό ραντεβού και να πάνε μαζί οι τεχνικοί να κάνουν την αλλαγή στην καμπίνα, τι παράξενο υπάρχει στο παραπάνω;;

    - - - Updated - - -



    Διαβάζω ότι ανέβασες, αλλά και πάλι εκεί για την σχέση μεταξύ των παρόχων λέει, όχι αυτό που λέω εγώ πιο πάνω.
    Τι γράφεις; Ποια βλάβη, τι συνδυαστικό ραντεβού και ποια μετάβαση στη καμπίνα για αλλαγή προφίλ; Που τα έχεις δει αυτά;

  7. #22
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μαλλον χρειάζεται ενα παράδειγμα εδώ.

    πχ
    Καμπίνα ανήκει στον ΟΤΕ.
    Πελάτης λιανικής έχει Wind.
    Ειτε παίρνει απο καμπίνα μεσω χονδρικής απο ΟΤΕ, είτε παίρνει απο ΑΚ απο μηχανήματα WIND, σε περίπτωση βλάβης η οποία επιλύνεται πχ με δοκιμές αλλαγή ζεύγους, απαιτείται άνοιγμα καμπίνας/ΚΑΦΑΟ με συνδυαστικό ραντεβού ΟΤΕ και Wind.

    Μου χει τυχει στο παρελθον.

    EDITED απο μηχανήματα Wind (είχα γράψει ΟΤΕ)..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Pokas : 04-01-18 στις 16:58.

  8. #23
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anderm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι γράφεις; Ποια βλάβη, τι συνδυαστικό ραντεβού και ποια μετάβαση στη καμπίνα για αλλαγή προφίλ; Που τα έχεις δει αυτά;
    Γράψε μας σωστά και με ηρεμία, όπως μιλάμε και εμείς τόσα χρόνια, που ακριβώς διαφωνείς.

    Η συζήτηση δεν έχει μείνει μόνο στο προφίλ, αλλά γενικά στα δικαιώματα που έχει αυτός που έχει την καμπίνα απέναντι σ' αυτόν που ενοικιάζει την γραμμή, η συζήτηση εξελίσσεται και καλό είναι να παρακολουθούμε όλο το νήμα και τα posts.

    Y.Γ.
    Αν θέλεις να σου απαντάμε καλό είναι να μην μεταφέρεις την δυσφορία σου από άλλο νήμα σε όλο το Forum, καταλαβαίνεις σε τι αναφέρομαι.
    Καλή συνέχεια.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  9. #24
    Εγγραφή
    27-09-2006
    Μηνύματα
    655
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Vivodi
    Καλη Χρονια και παλι.
    Τις συγκεκριμενες πληροφοριες μου τα εχει αναφερει φιλος που δουλευει στη WIND.
    Η WIND δηλωνει βλαβη στον ΟΤΕ για υψηλο ping στη γραμμη. (Βεβαια προηγείται και το αναλογο troubleshooting πριν κανουν κατι). Και οταν λεμε οτι δηλωνει βλαβη στελνει ticket στον ΟΤΕ και λεει οτι ο συνδρομητης αναφερει οτι ενω ειχε ping σε ενα παιχνιδι 60ms τωρα εχω 100ms. Ετσι ο ΟΤΕ ενεργοποιηει το fastpath οπου γινεται μεσα σε 2 με 3 ωρες. Αυτο γινεται γιατι μονο ο ΟΤΕ μπορει να ενεργοποιησει η να αλλαξει κατι σε φιλοξενουμενη γραμμη που ειναι στην καμπινα του.

    Εαν γινοτανε καθε φορα συνδιαστικο ραντεβου στη καμπινα για να γινει μια μικρο αλλαγη στο profil οι τεχνικοι θα ειχαν φουνταρει.
    Δοξα Τον Θεο υπαρχουν διαχειριστικα εργαλεια για να δινουν λυσεις απομακρισμενα σε πολλα θεματα.

  10. #25
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γράψε μας σωστά και με ηρεμία, όπως μιλάμε και εμείς τόσα χρόνια, που ακριβώς διαφωνείς.

    Η συζήτηση δεν έχει μείνει μόνο στο προφίλ, αλλά γενικά στα δικαιώματα που έχει αυτός που έχει την καμπίνα απέναντι σ' αυτόν που ενοικιάζει την γραμμή, η συζήτηση εξελίσσεται και καλό είναι να παρακολουθούμε όλο το νήμα και τα posts.

    Y.Γ.
    Αν θέλεις να σου απαντάμε καλό είναι να μην μεταφέρεις την δυσφορία σου από άλλο νήμα σε όλο το Forum, καταλαβαίνεις σε τι αναφέρομαι.
    Καλή συνέχεια.
    Γράφεις πως για την αλλαγή σε Fastpath, ''Η WIND λέει ότι το δηλώνει σαν βλάβη στον ΟΤΕ, ώστε να γίνει συνδυαστικό ραντεβού και να πάνε μαζί οι τεχνικοί να κάνουν την αλλαγή στην καμπίνα''. Και το γράφεις και με σιγουριά ρωτώντας που βρίσκει το παράξενο ο άνθρωπος.

    Η μετάβαση στις καμπίνες, πόσο μάλλον τα συνδυαστικά ραντεβού γίνονται μόνο όταν υπάρχει καλωδιακή βλάβη, όταν πρόκειται για απλή αλλαγή προφίλ πάντα γινόταν -και συνεχίζει να γίνεται- απομακρυσμένα.

    Δεν υπάρχει πρόβλημα στο να μη γνωρίζεις τη διαδικασία, ούτε φυσικά στο να ρωτήσεις ποια είναι αυτή. Ωστόσο, το να γράφεις με σιγουριά, λανθασμένα τη διαδικασία επιμένωντας. Προσπαθεί ο sdikr επί 2 σελίδες να σου εξηγήσει τη διαδικασία, αρνείσαι να διαβάσεις τον κανονισμό και συνεχίζεις να διαφωνείς όντας λάθος.

    Σχετικά λοιπόν με τις καμπίνες, όπως και με τα καφάο παλαιότερα, ο πάροχος πρόσβασης είναι ο μοναδικός υπεύθυνος για την υπηρεσία, επί της ουσίας, το συγκεκριμένο κομμάτι δικτύου είναι ιδιοκτησία του και τεχνικός άλλων παρόχων δεν μπορεί να κάνει κάτι. Δεν υπάρχει η δυνατότητα επεξεργασίας πόρτας στο dslam και όλες οι εργασίες ζητώνται με μορφή service request στον ΟΤΕ μέσω κοινού πληροφοριακού.

  11. #26
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anderm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γράφεις πως για την αλλαγή σε Fastpath, ''Η WIND λέει ότι το δηλώνει σαν βλάβη στον ΟΤΕ, ώστε να γίνει συνδυαστικό ραντεβού και να πάνε μαζί οι τεχνικοί να κάνουν την αλλαγή στην καμπίνα''. Και το γράφεις και με σιγουριά ρωτώντας που βρίσκει το παράξενο ο άνθρωπος.

    Η μετάβαση στις καμπίνες, πόσο μάλλον τα συνδυαστικά ραντεβού γίνονται μόνο όταν υπάρχει καλωδιακή βλάβη, όταν πρόκειται για απλή αλλαγή προφίλ πάντα γινόταν -και συνεχίζει να γίνεται- απομακρυσμένα.

    Δεν υπάρχει πρόβλημα στο να μη γνωρίζεις τη διαδικασία, ούτε φυσικά στο να ρωτήσεις ποια είναι αυτή. Ωστόσο, το να γράφεις με σιγουριά, λανθασμένα τη διαδικασία επιμένωντας. Προσπαθεί ο sdikr επί 2 σελίδες να σου εξηγήσει τη διαδικασία, αρνείσαι να διαβάσεις τον κανονισμό και συνεχίζεις να διαφωνείς όντας λάθος.

    Σχετικά λοιπόν με τις καμπίνες, όπως και με τα καφάο παλαιότερα, ο πάροχος πρόσβασης είναι ο μοναδικός υπεύθυνος για την υπηρεσία, επί της ουσίας, το συγκεκριμένο κομμάτι δικτύου είναι ιδιοκτησία του και τεχνικός άλλων παρόχων δεν μπορεί να κάνει κάτι. Δεν υπάρχει η δυνατότητα επεξεργασίας πόρτας στο dslam και όλες οι εργασίες ζητώνται με μορφή service request στον ΟΤΕ μέσω κοινού πληροφοριακού.
    Θα κάνεις τον κόπο να ανεβάσεις κι' εσύ τον κανονισμό που λέει ότι ο πάροχος που ενοικιάζει την γραμμή στην καμπίνα, παίρνει πλήρη πρόσβαση στο σύστημα του παρόχου του συνδρομητή για να κάνει επεμβάσεις στην γραμμή του;;

    Μαζί με μένα σου έχει απαντήσει ο ts και ο @Pokas πιο πάνω για την διαδικασία, επίσης τα ίδια λένε και οι τεχνικοί που ρωτάμε, αν γνωρίζεις εσύ καλύτερα την διαδικασία θα πρέπει με κάποιο τρόπο να μας το αποδείξεις, όχι μόνο με το παρακάτω, γιατί αυτό δείχνει άλλο πράγμα, ελπίζω πάλι να καταλαβαίνεις, όπως καταλαβαίνουν και οι υπόλοιποι που μας διαβάζουν.

    Δεν υπάρχει πρόβλημα στο να μη γνωρίζεις τη διαδικασία, ούτε φυσικά στο να ρωτήσεις ποια είναι αυτή. Ωστόσο, το να γράφεις με σιγουριά, λανθασμένα τη διαδικασία επιμένωντας. Προσπαθεί ο sdikr επί 2 σελίδες να σου εξηγήσει τη διαδικασία, αρνείσαι να διαβάσεις τον κανονισμό και συνεχίζεις να διαφωνείς όντας λάθος.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  12. #27
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα κάνεις τον κόπο να ανεβάσεις κι' εσύ τον κανονισμό που λέει ότι ο πάροχος που ενοικιάζει την γραμμή στην καμπίνα, παίρνει πλήρη πρόσβαση στο σύστημα του παρόχου του συνδρομητή για να κάνει επεμβάσεις στην γραμμή του;;

    Μαζί με μένα σου έχει απαντήσει ο ts και ο @Pokas πιο πάνω για την διαδικασία, επίσης τα ίδια λένε και οι τεχνικοί που ρωτάμε, αν γνωρίζεις εσύ καλύτερα την διαδικασία θα πρέπει με κάποιο τρόπο να μας το αποδείξεις, όχι μόνο με το παρακάτω, γιατί αυτό δείχνει άλλο πράγμα, ελπίζω πάλι να καταλαβαίνεις, όπως καταλαβαίνουν και οι υπόλοιποι που μας διαβάζουν.
    Ο πάροχος πρόσβασης έχει εγγενώς πλήρη πρόσβαση σε όλους τους συνδρομητές του dslam ανεξαρτήτως παρόχου υπηρεσιών που ανήκουν, δεν χρειάζεται κανονισμός να το πει αυτό, είναι δεδομένο. Επίσης δεν διαβάζω από κάποιον άλλο να αναφέρει πως ο πάροχος υπηρεσίας έχει πρόσβαση στα dslam του ΟΤΕ. Ο pokas αναφέρεται στις καλωδιακές.

    Γράφεις πως χρειάζεται συνδυαστικό ραντεβού για αλλαγή προφίλ. Αυτό είναι λάθος, κατατίθεται service request στο κοινό πληροφοριακό που έχουν και ο ΟΤΕ κάνει απομακρυσμένα όποιες ενέργειες.

    Για τις καλωδιακές βλάβες -και μόνο- μπορεί να γίνει συνδυαστικό ραντεβού τεχνικών του ΠΠ και του ΠΥ προς επίλυση του προβλήματος, ωστόσο και πάλι, ο ΠΠ είναι ο μοναδικός υπεύθυνος για την άρση της βλάβης με τον τεχνικό του ΠΥ να απαγορεύεται να επέμβει σε οποιοδήποτε σημείο του εξοπλισμού.

  13. #28
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anderm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο πάροχος πρόσβασης έχει εγγενώς πλήρη πρόσβαση σε όλους τους συνδρομητές του dslam ανεξαρτήτως παρόχου υπηρεσιών που ανήκουν, δεν χρειάζεται κανονισμός να το πει αυτό, είναι δεδομένο. Επίσης δεν διαβάζω από κάποιον άλλο να αναφέρει πως ο πάροχος υπηρεσίας έχει πρόσβαση στα dslam του ΟΤΕ. Ο pokas αναφέρεται στις καλωδιακές.

    Γράφεις πως χρειάζεται συνδυαστικό ραντεβού για αλλαγή προφίλ. Αυτό είναι λάθος, κατατίθεται service request στο κοινό πληροφοριακό που έχουν και ο ΟΤΕ κάνει απομακρυσμένα όποιες ενέργειες.

    Για τις καλωδιακές βλάβες -και μόνο- μπορεί να γίνει συνδυαστικό ραντεβού τεχνικών του ΠΠ και του ΠΥ προς επίλυση του προβλήματος, ωστόσο και πάλι, ο ΠΠ είναι ο μοναδικός υπεύθυνος για την άρση της βλάβης με τον τεχνικό του ΠΥ να απαγορεύεται να επέμβει σε οποιοδήποτε σημείο του εξοπλισμού.
    Φύγαμε από το προφίλ, πάμε στην πρόσβαση της μιας εταιρίας μέσα στο σύστημα της άλλης.

    Μου λες τι πιστεύεις εσύ, σου λέω τι πιστεύω εγώ, αφού δεν μπορείς να μου το αποδείξεις εγγράφως μπορώ κι' εγώ να πω τα ίδια για σένα, ότι είπες πιο πάνω εσύ για μένα.

    Αν κάποια στιγμή βρεις κάτι γραπτό μπορείς να το ανεβάσεις, μέχρι τότε λόγια είναι τα δικά σου όπως και τα δικά μου, οπότε τερματίζει εδώ και η συζήτηση από μένα, μπορείς πλέον να απευθύνεσαι στους υπόλοιπους.

    Καλή συνέχεια.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  14. #29
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    το αν θα ζητησει ο παροχος συνδυαστικο ιναι στην ευχερεια του και προβλεπονται τα αναλογα κοστη.
    αλλα το συνδυαστικο ειναι παραπανω φραγκα και απασχολει και δικο του τεχνικο.
    αμφιβαλλω οτι υπαρχει εναλλακτικος που το χρησιμοποιει σαν πρωτη λυση χωρις να υπαρχει σοβαρο θεμα,και να εχουν προηγηθει αιτηματα στον οτε χωρις αρση βλαβης.
    πρακτικα στις καμπινες δεν νομιζω οτι παιζει αυτο γιατι δεν χρειαζεται.
    τουλαχιστον απο ακ αν ο οτε κλεισει 2-3 βλαβες με υπαιτιοτητα παροχου η και καλα επισκευη, μετα μπορει να φιλοτιμηθουν να ζητησουν κανα συνδυαστικο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος puffy : 04-01-18 στις 15:48.

  15. #30
    Εγγραφή
    17-05-2017
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπέρα παιδιά, τελικά μου ενεργοποιήσαν το fast path σήμερα, έχασα 4 mbps download ταχυτητα, αλλα πλεον στο speedtest εχω 6ms απο 17ms. Αυτά είξναι τα νέα μου στοιχεία:

    Link Status Up
    Modulation Type VDSL2(Vectoring)
    Actual Rate(Up/Down) 5000/45910 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 25162/58616 kbps
    Noise Margin(Up/Down) 31.2/9.6 dB
    Line Attenuation(Up/Down) 7.6/13.5 dB
    Output Power(Up/Down) 5.9/10.7 dBm
    Data Path(Up/Down) Fast/Fast
    Interleave Depth(Up/Down) 1/1
    Interleave Delay(Up/Down) 0/0 ms
    INP(Up/Down) 0/0 symbols
    Profile 17a
    LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
    CRC Errors(Up/Down) 0/3709
    FEC Errors(Up/Down) 0/54414
    HEC Errors(Up/Down) 0/0
    Showtime Start 0 h 16 min 40 s

    Επίσης, πολλά δεν είναι τα crc errors για 16 λεπτα που ειναι up το ρουτερ? ή δεν θεωρούνται έγκυρα γιατί δεν είναι σε Interleave πλεον? Δεν ξέρω πείτε μου εσείς πως το βλέπετε.

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL Vectoring Πετρουπολη
    Από geosava στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-17, 13:38
  2. VDSL Vectoring 100Mbps Καλλιθεα-Παντειο, εφθασε!
    Από Fotis_Greece στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-17, 22:03
  3. VDSL2 Forthnet Καβάλα
    Από sv7jjy στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-17, 19:59
  4. vdsl 50/home speed booster η vdsl vectoring
    Από panosira στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-17, 14:10
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-08-17, 10:14

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας