Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-18 από 18
  1. #16
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.167
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Σε φθηνές και για αρχάριο, οι καλύτερες επιλογές σε σχέση ποιότητα/τιμή που μπορείς να κάνεις αυτή την εποχή είναι οι PRS SE, οι Schecter και οι Cort. Προσωπικά προτείνω πάντα με χέρια και πόδια τις πρώτες και τις τρίτες.

    Απαραίτητο είναι ο ενδιαφερόμενος να τις πιάσει γιατί μπορεί να μην του κάνουν καθόλου παικτικά.

    Μακριά από Les Paul. Βαριές, θέλουν συνήθως γερό set up (ακόμα και οι ακριβές Gibson) και το μπράτσο είναι μια κατηγορία μόνο του στο πάχος.

    Με Squier ξεκίνησα πριν 20 χρόνια (Made in Korea τότε και την έχω ακόμα), αλλά δεν είναι all around κιθάρα ούτε κρατά μεταπωλητική αξία. Οι PRS SE αύριο μεθαύριο φεύγουν για πλάκα. Την Custom 24 30th anniversary σειρά τους την αγόρασα 300£ μεταχ. πριν 2 χρόνια και τώρα κάνει 650-700 αν θέλω να τη δώσω, πράγμα σπάνιο στην κατηγορία.

    Άλλη μια πρόταση είναι μια βόλτα στα μαγαζιά για το τι αρέσει, και μετά ψάξιμο στις αγγελίες. Συνήθως θα πάρεις εξαιρετικό όργανο που θα μείνει πολλά χρόνια, σε πολύ καλύτερη τιμή. Όλο τον εξοπλισμό μου έτσι τον έχω χτίσει.

    (Marshall 100 JCM2000 220 λίρες πριν 3 εβδομάδες η τελευταία προσθήκη για τους γνωρίζοντες <3)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Veldrin : 23-12-17 στις 16:26.

  2. #17
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Για τις PRS SE συμφωνώ και επαυξάνω! Αν και καινούργια ξεφεύγει από το όριο των 300€. Έχω μια PRS SE Torero και χθες δοκίμαζα μια PRS SE 245. Πολύ καλή κιθάρα!

    Les Paul ή τύπου Les Paul με λεπτό μπράτσο βρίσκεις εύκολα. Πχ, Epiphone Les Paul Prophecy ή Chapman ML2 Pro. Πάλι όμως η τιμή ξεφεύγει.

    JCM2000 με £220 μόνο;!!

    Παρεμπιπτόντως έχθες δοκίμασα τον Boss Katana Head. Νταξ, τα σπάει το μηχανάκι! ΔΕΝ είναι modelling, είναι καθαρός solid state με ψηφιακά μπλιμπλίκια για τα εφέ και τo overdrive/distortion του, αλλά έχει αίσθηση tube. Μόνα τα καθαρά του δε μου πολυάρεσαν. Κατά τ' άλλα για ροκιές/μεταλιές είναι ότι πρέπει!
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  3. #18
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.167
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Άστα όταν το είδα δεν το πίστευα γιατί ήταν ο TSL. Ο άνθρωπος ήθελε να γλιτώσει από τις φωνές της γυναίκας και τον έδινε κοψοχρονια (μου τον έφερε και σπίτι). Ήθελε αλλαγή την πρώτη και τρίτη λάμπα από τις τελικές, ένα αναμενόμενο έξτρα έξοδο δηλαδή για κεφαλή δεκαετίας.

    Τώρα τα αυτάκια των γειτόνων ματωνουν αλλά χαλάλι.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. ΥΓΕΙΑ: Ένα καλό case study για τα χάλια μας σαν χώρα και κοινωνία;
    Από PopManiac στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 1976
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-24, 09:47
  2. φωτογραφικη για αρχαριο
    Από badweed στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-17, 16:57
  3. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-01-17, 11:35
  4. Android programming για αρχάριο .
    Από NetJim στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-17, 21:41

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας