Εμφάνιση 1-13 από 13
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.687
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Nova_new
    Η Forthnet A.E. ανακοινώνει ότι τα όσα είδαν το φως της δημοσιότητας περί δήθεν «αναστολής πληρωμών της Nova προς τη Super League» δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα, καθώς η Εταιρεία μόλις στις 15 Δεκεμβρίου 2017 προέβη σε πληρωμή προς τον συνεταιρισμό των ΠΑΕ.

    Τα όσα περιλαμβάνονται στην από 15.12.2017 σχετική ανακοίνωση της ΠΑΕ ΑΕΛ και αναπαράχθηκαν από ορισμένα μέσα ενημέρωσης, ακρίτως και χωρίς να διασταυρωθούν κατ' ελάχιστον, όπως επιβάλλουν οι βασικές αρχές της δημοσιογραφικής δεοντολογίας, βρίθουν αναληθειών. Ήταν η δεύτερη φορά μέσα σε μια εβδομάδα, που η ΠΑΕ ΑΕΛ και ο ιδιοκτήτης της προσπαθούν μέσω ανακοινώσεων στον Τύπο να αμαυρώσουν την εικόνα της Εταιρείας μας, που αποτελεί σήμερα τον βασικότερο χρηματοδότη του ελληνικού ποδοσφαίρου.

    Παρά τα συνεχιζόμενα προβλήματα ανταγωνιστικότητας των μελών ΠΑΕ της Super League και του Ελληνικού Πρωταθλήματος, η Forthnet έχει ήδη καταβάλλει μέχρι τα τέλη Νοέμβρη τα προβλεπόμενα ποσά για την αγωνιστική σαιζόν 2017-18, σύμφωνα με τις τρέχουσες συμβατικές υποχρεώσεις. Δεν υπάρχει καμία παλαιότερη οφειλή προς την Super League ενώ η Εταιρεία κατέβαλε ήδη την προηγούμενη Παρασκευή 15.12.2017 σημαντικό μέρος της δόσης Δεκεμβρίου, όπως ήταν προγραμματισμένο και βρίσκεται σε συνεννόηση με την Super League για την διευθέτηση του υπόλοιπου ποσού εντός των επομένων ημερών. Αντίστοιχες διευθετήσεις έχουν γίνει κατ' επανάληψη στο παρελθόν στο πλαίσιο της μακρόχρονης εμπορικής συνεργασίας των δύο μερών.

    Πηγή : Nova

  2. #2
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    εντάξει, η νόβα πρόλαβε, μάλλον βιάστηκαν στην αελ να τους κράξουν.

  3. #3
    Το avatar του μέλους MitsosLarissa
    MitsosLarissa Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eyw Εμφάνιση μηνυμάτων
    εντάξει, η νόβα πρόλαβε, μάλλον βιάστηκαν στην αελ να τους κράξουν.
    Αν και από Λάρισα, θα ήθελα να πέσει η ΑΕΛ (αν και με την τωρινή βαθμολογία δεν το βλέπω) μπας και σηκωθεί και φύγει αυτό το έκτρωμα ο "ψηλός".

    Υ. Γ. Η ομάδα πάντως που υποστηρίζω είναι ο Απόλλων Λάρισας και όχι η ΑΕΛ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MitsosLarissa : 19-12-17 στις 22:13.

  4. #4
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    κυκλοφορεί ακόμα με μπράβους?

  5. #5
    Το avatar του μέλους MitsosLarissa
    MitsosLarissa Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eyw Εμφάνιση μηνυμάτων
    κυκλοφορεί ακόμα με μπράβους?
    Καθόλου απίθανο, αφού τα έχει βάλει με σχεδόν με όλους ακόμα και με συναδέλφους του από εδώ... Μέχρι και με τον περιφερειάρχη και τον δήμαρχο τα είχε βάλει... ( http://tinealarissa.gr/index.php/201...-karalariotou/ )

  6. #6
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Καλό αυτό για τη νοβα.

  7. #7
    Εγγραφή
    26-10-2017
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΙΛΙΟΝ
    εταιρία "ζόμπι" με δανεικά και αγύριστα,
    ποιά είναι; χρωστάει και της Μιχαλούς και
    κάνει συνέχεια διαφήμιση στην Tv,τους βλέπω να έχουν την τύχη του Σ/Μ Μαρινόπουλου.

  8. #8
    Το avatar του μέλους MitsosLarissa
    MitsosLarissa Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από περαστικά Εμφάνιση μηνυμάτων
    εταιρία "ζόμπι" με δανεικά και αγύριστα,
    ποιά είναι; χρωστάει και της Μιχαλούς και
    κάνει συνέχεια διαφήμιση στην Tv,τους βλέπω να έχουν την τύχη του Σ/Μ Μαρινόπουλου.
    Ας κλείσει να φύγουμε μια ώρα αρχύτερα χωρίς να πληρώνουμε το πέναλτι... Έτσι και αλλιώς του χρόνου τον Νοέμβριο που λήγει το συμβόλαιο θα άλλαζα πάροχο. Ούτε αυτή ούτε η Forthnet θα μου λήψουν ιδιαίτερα.... Αθλητικά δεν βλέπω και τις ταινίες που θέλω τις κατεβάζω και τις βλέπω και πολύ πιο γρήγορα...

  9. #9
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από περαστικά Εμφάνιση μηνυμάτων
    εταιρία "ζόμπι" με δανεικά και αγύριστα,
    ποιά είναι; χρωστάει και της Μιχαλούς και
    κάνει συνέχεια διαφήμιση στην Tv,τους βλέπω να έχουν την τύχη του Σ/Μ Μαρινόπουλου.
    ok, μπορεί και να είναι.
    Πως κρατιέται και συνεχίζει να λειτουργεί και να διαφημίζεται?

  10. #10
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    ''«Πόλεμος» Κούγια-NOVA και μηνύσεις ενόψει''

    Μετά την καταγγελία της ΑΕΛ για «πάγωμα» πληρωμών της NOVA προς τη Superleague και τη διάψευση της Forthnet, ο Αλέξης Κούγιας επανήλθε, αναφέροντας σε πως το συνδρομητικό κανάλι δεν έχει εξοφλήσει τον Οκτώβριο και πως θα προβεί σε μήνυση εις βάρος της.


    Η ΠΑΕ ΑΕΛ είχε «καταγγείλει» από τις 15 Δεκεμβρίου τη NOVA ως ασυνεπή στις πληρωμές της. Η Forthnet με δελτίο τύπου διέψευσε τους Θεσσαλούς, κάνοντας λόγο για «αναλήθειες», που «πλήττουν την εικόνα της εταιρίας, που αποτελεί το βασικό χρηματοδότη του πρωταθλήματος».

    Αυτή τη φορά ήταν η σειρά του Αλέξη Κούγια να τοποθετηθεί, προειδοποιώντας πως θα υποβάλλει μήνυση και αγωγή κατά της NOVA, ενώ διέψευσε από την πλευρά του πως η συνδρομητική τηλεόραση είναι συνεπής στις υποχρεώσεις της απέναντι στις ομάδες της Superleague Σουρωτή.

    Αναλυτικά η δήλωση του ισχυρού άνδρα της ΑΕΛ:

    «Πληροφορήθηκα την ψευδή από την αρχή μέχρι το τέλος ανακοίνωση της Forthnet - Nova, η οποία ανφέρεται στο πρόσωπο μου και δήθεν απαντά στις δύο αληθινές από την αρχή μέχρι το τέλος ανακοινώσεις της ΠΑΕ ΑΕΛ, οι οποίες έχουν εκδοθεί και αναφέρθηκαν στις οφειλές της Nova προς τη Super League και στις συμπεριφορές της Nova εναντίον των μελών του Συνεταιρισμού.

    Η μόνη αλήθεια είναι η εξής:

    1. Η Nova μέχρι σήμερα δεν είχε εξοφλήσει προς την Super League τη δόση του μηνός Οκτωβρίου 2017, παρά του ότι βάσει της συμβάσεως η ημερομηνία καταβολής ήταν η 15/10/2017.

    2. Το ποσόν της δόσεως το οποίο έπρεπε να εισπράξει η ΠΑΕ ΑΕΛ στις 15/10/2017 ήταν 109.000€. Σήμερα η Nova όπως πληροφορήθηκα σήμερα το βράδυ από τον κ. Γκαγκάτση αντί των 109.000€ για τη δόση Οκτωβρίου (!!!) την οποία δικαιούται η ΠΑΕ ΑΕΛ από την κεντρική διαχείριση, κατέβαλε ποσόν το οποίο είναι το ένα τρίτο της δόσεως και το οποίο για την ΠΑΕ ΑΕΛ είναι 43.000€.

    Η ΠΑΕ ΑΕΛ κι εγώ ο ίδιος προσωπικά θα μηνύσουμε και θα ενάγουμε τη Nova και όσους δημοσίευσαν την ψευδή ανακοίνωση της, χωρίς να φροντίσουν να μας ενημερώσουν και να διασταυρώσουν την αλήθεια, τόσο για το αδίκημα της συκοφαντικής δυσφημήσεως δια του τύπου όσον αφορά εμέ, όσο και για το αδίκημα της συκοφαντικής δυσφημήσεως εταιρείας όσον αφορά την ΠΑΕ ΑΕΛ.

    Τέλος, από τα εκατοντάδες εκατομμύρια τα οποία έχει εισπράξει ήδη η Nova από τους συνδρομητές για να μεταδίδει κατά αποκλειστικότητα τους αγώνες της Super League, ας δώσει και λίγα ψίχουλα και στις ποδοσφαιρικές ανώνυμες εταιρείες, γιατί εμείς οι ιδιοκτήτες δεν έχουμε καμία διάθεση να συντηρούμε τη Forthnet και τις λάθος επιλογές της και αντί να μας ευχαριστεί και να μας ευγνωμονεί, να εκδίδει και ψευδείς και συκοφαντικές ανακοινώσεις εις βάρος μας. Τα υπόλοιπα στα δικαστήρια και στο ΔΣ της Super League, όπου οι εκπρόσωποι της Nova δεν τολμούν πλέον να παραστούν».

    Με εκτίμηση,

    Αλέξης Κούγιας Δικηγόρος Αθηνών»
    http://www.gazzetta.gr/football/supe...nyseis-enopsei

  11. #11
    Εγγραφή
    07-06-2011
    Μηνύματα
    305
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    Netgear D6200
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosLarissa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας κλείσει να φύγουμε μια ώρα αρχύτερα χωρίς να πληρώνουμε το πέναλτι... Έτσι και αλλιώς του χρόνου τον Νοέμβριο που λήγει το συμβόλαιο θα άλλαζα πάροχο. Ούτε αυτή ούτε η Forthnet θα μου λήψουν ιδιαίτερα.... Αθλητικά δεν βλέπω και τις ταινίες που θέλω τις κατεβάζω και τις βλέπω και πολύ πιο γρήγορα...
    Οπότε το εύλογο ερώτημα είναι γιατί πληρώνεις συνδρομητική αφού δεν την χρησιμοποιείς, αλλά αυτό είναι μια άλλη κουβέντα.

    Επίσης, όσοι φωνάζετε να κλείσει η Nova, φαντάζομαι είστε φουλ ευχαριστημένοι με το καρτέλ της κινητής που θα γίνει και καρτέλ σταθερής από του χρόνου και έχετε λεφτά για κάψιμο...

  12. #12
    Εγγραφή
    26-10-2017
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΙΛΙΟΝ
    δυστυχώς, μετά την συγκέντρωση της αγοράς θα πάνε για αυξήσεις.

  13. #13
    Το avatar του μέλους MitsosLarissa
    MitsosLarissa Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spelljammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπότε το εύλογο ερώτημα είναι γιατί πληρώνεις συνδρομητική αφού δεν την χρησιμοποιείς, αλλά αυτό είναι μια άλλη κουβέντα.
    Και ποιος σου είπε ότι έχω συνδρομητική τηλεόραση... Έχω σταματήσει να έχω, από το 1999 (Σαν Filmnet τότε). Όταν υπάρχουν τα torrents ποιος την χρειάζεται. Τις ταινίες πιο γρήγορα τις βλέπεις ακόμα και σε video clubs... Τα αθλητικά πάλι είναι άλλο θέμα, αλλά και αυτά μπορείς να τα δεις τσάμπα με λίγο ψάξιμο, αλλά εμένα πάλι δεν με ενδιαφέρουν...

    Μόνο τηλέφωνο και internet έχω, αλλά τον τελευταίο, δεν είμαι και τόσο ευχαριστημένος και για αυτό θέλω να φύγω όσο τον δυνατόν νωρίτερα. Οπότε με μια χρεωκοπία θα μπορούσα να άλλαζα χωρίς να πληρώνω και πέναλτι

    Όσο για τις τιμές, απλά θα βάλω το μικρότερο πακέτο έστω και με απλό adsl, γιατί δεν καίγομαι ούτε για vdsl ούτε για τις εξωφρενικές ταχύτητες των 100mbps και άνω...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MitsosLarissa : 20-12-17 στις 19:06.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-17, 13:48
  2. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-17, 10:21
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-17, 15:41
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-17, 02:51
  5. Διευκρίνιση σχετικά με την υπογραφή
    Από bouhc στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-17, 20:08

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας