Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-57 από 57
  1. #46
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι για να πω "τα ράσα δεν κάνουν τον παπά"

    Δεν ειναι ολες οι μπαταριες ιδιες, οπως δεν ειναι και ολα τα κινητα ιδια απο ποιοτητα κατασκευης, support και after sales.
    Και μην νομιζεις οτι ολες οι μπαταριες ειναι "ιδιες". Τα iphone φορανε τοσα χρονια κατι 1.400αρες και παιζουν στα ισια τις 3.000αρες των android.
    Μπορεις να δεις και προς κατι μπαταριες της Samsung που εσκαγαν Οτι πρεπει για τα χερια τζιχαντιστων
    Και οι μπαταριες της Samsung που εσκαγαν feature ηταν ειμαι σιγουρος. Για αυτο ειχε βγαλει και ειδικη θηκη και κουτι για το recall των κινητων.

    Και το Skoda ειναι αυτοκινητο, και το VW και Cayen. Και τα 3 του ιδιου γκρουπ ειναι. Στο μεσαίο για το απλο σερβις (λαδια, φιλτρο, επιθεωρηση) θες 150-200 ευρω στο Καγεν θες 500+
    Λαδια και φιλτρο βαζεις και στα δυο, τι στον κορακα απο χρυσο ειναι το φιλτρο του Καγεν ή 3 φορές υπερσυνθετικό το λάδι του???
    Και δεν σε πηγα καν στις "φθηνες" φιρμες του γκρουπ οπως Bentley, Bugatti και Lamborghini

    Ομοιως ενα μεσαιο σερβις σε Mercedes C Class εχει κανα 1.000αρικο (για να μην πει κανεις κατι για το VW Group).

    Οπως ειπε και ο Σπυρος καποια πραγματα που εσεις οι κοινοι θνητοι του android θεωρειται "παραλογα" και "αδιανοητα" και ανεχεστε τις συσκευες σας με μπαταριες που υπολειτουργουν η Apple τα εχει ενσωματωσει ως features στο λειτουργικο little kittens
    Γενικά πάντως στα κινητά που έχουν πέσει στα χέρια μου δεν έχω πρόβλημα με τις μπαταρίες, συνήθως κρατούν αρκετά χρόνια μέχρι σήμερα! Και επειδή έχω και ένα apple, ένα iPad Air, εδώ και 4+ χρόνια, θα έλεγα ότι το ίδιο συμβαίνει και με αυτό, η μπαταρία του δεν έχει δείξει κανένα ιδιαίτερο θέμα ή πρόβλημα μέχρι σήμερα. Άρα το συμπέρασμα που βγάζω είναι ότι το θέμα που εμφανίστηκε στα συγκεκριμένα iPhone είχε να κάνει και με τις μπαταρίες που τα εφοδιάζε η Apple, αλλά (και το χειρότερο) με τον τρόπο που πήγε να καλύψει το θέμα της μείωσης της ζωής τους, υποβαθμίζοντας αυτόματα τις επιδόσεις των κινητών αυτών, χωρίς να έχουν γνώση οι κάτοχοι τους. Τώρα τα υπόλοιπα, γενικώς περί μπαταριών, αυτοκινήτων, κλπ, κλπ... δεν έχουν κάποια σχέση ιδιαίτερη με το θέμα, πέρα από το να ξεστρατίζουν τη συζήτηση...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sotos65 : 30-12-17 στις 18:44.
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  2. #47
    Εγγραφή
    19-10-2005
    Περιοχή
    Χανιά Χαλέπα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    529
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50mbit
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΖΑΝΑΚΑΚΗΣ
    Router
    Speedport Plus 2
    πόσο γτπ πια είναι η Apple

  3. #48
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    ''Τρίζει ο θρόνος της Apple: Απογοητευτικές οι παραγγελίες για το νέο iPhone X''

    http://news247.gr/eidiseis/texnologi...x.5003678.html

  4. #49
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.868
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    ''Τρίζει ο θρόνος της Apple: Απογοητευτικές οι παραγγελίες για το νέο iPhone X''

    http://news247.gr/eidiseis/texnologi...x.5003678.html
    Ωραία μπας και σταματήσουν και οι παράνομες υπερωρίες των μαθητών που το φτιάχνουν.
    http://www.news247.gr/eidiseis/texno...e.4949744.html

  5. #50
    Εγγραφή
    16-07-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.049
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE w300i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία μπας και σταματήσουν και οι παράνομες υπερωρίες των μαθητών που το φτιάχνουν.
    http://www.news247.gr/eidiseis/texno...e.4949744.html
    Κύκλους κάνει η τεχνολογία και η κατανάλωση. Κάτι που λείπει ο Jobs, κάτι που οι ανταγωνιστές έγιναν ξαφνικά καλύτεροι,
    θα κάνει και η apple το κύκλο της. Στο τέλος θα διατηρήσει ένα σταθερό προσοστό και αυτό ήταν.

    Ναι πάντα θα έχει κάποιους να πίνουν νερό στο όνομά της. Ας τους αποδεχτούμε και να τελειώνουμε.
    Όλα τα παιχνίδια android που έχω φτιάξει περιγράφονται και κατεβαίνουν
    από εδώ: https://play.google.com/store/apps/d...=Carbon+People

  6. #51
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.245
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zardoz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κύκλους κάνει η τεχνολογία και η κατανάλωση. Κάτι που λείπει ο Jobs, κάτι που οι ανταγωνιστές έγιναν ξαφνικά καλύτεροι,
    θα κάνει και η apple το κύκλο της. Στο τέλος θα διατηρήσει ένα σταθερό προσοστό και αυτό ήταν.

    Ναι πάντα θα έχει κάποιους να πίνουν νερό στο όνομά της. Ας τους αποδεχτούμε και να τελειώνουμε.
    No way

  7. #52
    Εγγραφή
    16-07-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.049
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE w300i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    No way
    Φαντάζομαι αστειεύεσαι....

    Αν όχι, θα κρατήσω το post σου για να στο θυμίσω σε καμιά 10ριά μήνες.

    Όλοι μα όλοι οι ανταγωνιστές ανεβαίνουν. Το έδειξε η τελευταία 5ετία, και ο θυθμός τους είναι τέτοιος
    που σε λίγο θα στριμωχτούν τεχνολογικά όλοι στη κορυφή. Αν πάλι κάποιος δεν θέλει να το δεί αυτό,
    δε θα το δεί με τίποτε. Υπάρχουν και οι i-παρωπίδες.
    Όλα τα παιχνίδια android που έχω φτιάξει περιγράφονται και κατεβαίνουν
    από εδώ: https://play.google.com/store/apps/d...=Carbon+People

  8. #53
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.979
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ν 'αλλάξεις επειγόντως συνεργείο
    Το κινητό κράτα το ..
    Χαχαχα δεν εχω Καγιεν καρντια μου
    Και στα σερβις του δικου μου πηγαινω παντα με δικα μου αναλωσιμα και ανταλλακτικα αγορασμενα απ'εξω πολυ φθηνοτερα και πληρωνω μονο εργασια

    Το κινητο εννοειται θα το κρατησω και θα μεινω μακρια απο τα android τα οποια οσες φορες και αν προτιμησα για δοκιμη (εχω καλες και μεγαλες επιδοτησεις λογω εταιρικων) τελικα τα εκανα παντα πασα σε συγγενεις (πχ Samsung S7, Huawei, Xiaomi, Sony κτλ.). Οπως και δεν προκειτω να παρω το Iphone X οσο εχει 1.200 ευρω. Τα θεωρω τρελλα λεφτα για κινητο. Αυτο για να μην νομιζουν ορισμενοι οτι ειμαι κολλημενος με Apple μονο. Μου αρεσουν τα πραγματα που με εξυπηρετουν και βρισκω εγω ομορφα και χρηστικα.

    Ακομα και το Mate 10 Pro που ειχα για δοκιμη σχεδον 1 μηνα πχ σε επιπεδο οθονης αν και υποτιθεται ειναι oled οπτικα δειχνει και ειναι υποδεεστερη διπλα στην οθονη του Iphone 8 Plus που ειναι lcd. Αυτο σε παραλληλη καθημερινη χρηση και των δυο για 1 μηνα.
    Η μπαταρια του βεβαια σπερνει σε διαρκεια (βγαζει 2ημερο με νορμαλ χρηση).
    Το Samsung S8 φανταστικη οθονη σε ποιοτητα απεικονισης αλλα στη μεγιστη αναλυση κατάπινε τη μπαταρια σαν τρελο και αναγκαζομουν να κατεβαζω την αναλυση 1-2 κλικς για να εχω καλυτερο power management το οποιο αυτοματως καθιστα αχρηστη την σουπερ ντουπερ αναλυση αν η μπαταρια δεν βγαζει 1 ημερα σε κινητο του κουτιου. Επισης στο 6μηνο η συσκευη ειχε αρχισει να μπουκωνει και να lag-αρει πραγμα που δεν διαπιστωσα ποτε με καποιο iphone. Επισης την μπαταρια του δεν θα την χαρακτηριζα ουαου εκτος και αν αρχισεις να κοβεις πραγματα. Απο θεμα μπαταριας απο οσα εχουν περασει απο τα χερια μου ολα αυτα τα χρονια βαζω σημερα νουμερο 1 το Mate 10 Pro και μεχρι πριν λιγο καιρο ειχα τα Iphone Plus.


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    ''Τρίζει ο θρόνος της Apple: Απογοητευτικές οι παραγγελίες για το νέο iPhone X''

    http://news247.gr/eidiseis/texnologi...x.5003678.html
    Καθολου απογοητευτικες το αντιθετο μαλιστα. Εχουν πλακωσει τοσες πολλες δυσαναλογα που τα 8αρια ξεμενουν στους παροχους. Η Cosmote τρεχει ηδη promotion στα καταστηματα το Iphone 8 και 8 Plus 200 ευρω κατω απο την τιμη καταλογου και τις τιμες site. Παιρνεις το Plus 64gb στα 779 ευρω. Η Cosmote δυσκολευεται ηδη να καλυψει την εταιρικη ζητηση για Iphone X και παραγγελιες Δεκεμβριου τις εχει στειλει για μετα τις 15 Γεναρη και βλεπουμε. Αν βαλεις και το σπρωξιμο του Samsung S8 που ειχε κατεβει μεσα στις γιορτες στα 560 και το Mate 10 Pro που με την προσφορα δωρο κινητο 200 ευρω "επεφτε" τεχνικα στα 600 και οτι με 500 ευρω παιρνεις One Plus 5T πρεπει με καποιο τροπο να σπρωχτουν τα 8αρια στην αγορα (τα οποια κατ'εμε ειναι ενα 7s αλλα αυτη ειναι αλλη κουβεντα) για να μην υπαρχει κραξιμο και πιεση απο τους μετοχους της Apple οτι ενα προιον της γραμμης ξεμενει πισω.
    Για εμενα θα επρεπε το 8αρι ειτε να μην βγει καθολου και να επεφταν ολα τα resources στο Χ με παραλληλη μειωση τιμης του στο 1.000αρικο μαξ (δλδ 200 κατω απο οτι ειναι τωρα το 64αρι) είτε το 8αρι να εβγαινε σαν υποστηρικτικο μοντελο με τιμες κοντα στα 600-700 και να σαρωνε την αγορα. Οταν θα ειχε το 8αρι 600 ευρω δεν θα μπορουσε η Samsung να εχει το S8 στα 560 ευρω, απλα δεν θα τραβαγε. Ουτε το Mate 10 Pro στα 799 ουτε το One Plus 5T στα 500, αν μπορουσες με 600 ευρω να παρεις το καινουριου Iphone 8 64gb.

  9. #54
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.868
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zardoz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κύκλους κάνει η τεχνολογία και η κατανάλωση. Κάτι που λείπει ο Jobs, κάτι που οι ανταγωνιστές έγιναν ξαφνικά καλύτεροι,
    θα κάνει και η apple το κύκλο της. Στο τέλος θα διατηρήσει ένα σταθερό προσοστό και αυτό ήταν.

    Ναι πάντα θα έχει κάποιους να πίνουν νερό στο όνομά της. Ας τους αποδεχτούμε και να τελειώνουμε.
    Νομίζω τα συνόψισες πολύ καλά.

    Η αλήθεια είναι ότι αν και το marketing της εταιρίας ήταν πολύ αποτελεσματικό στο παρελθόν, εμφανίζει πλέον αδυναμίες γιατί τώρα που βελτιώθηκε ο ανταγωνισμός δεν έχει την δυνατότητα να διαφοροποιηθεί τόσο πολύ.

    Η εμμονή της να παρέχει μια συγκεκριμένη γκάμα προϊόντων για να μην αλλοιώσει το brand της, της έχει στερήσει την δυνατότητα να διευρύνει το portfolio της αναζητώντας κερδοφορία και ασφάλεια αλλού. Τα χρηματικά διαθέσιμα που τόσος ντόρος έχει γίνει τα τελευταία χρόνια μάλλον ένδειξη της αναπηρίας αυτής είναι.

    Ο λόγος είναι ότι φαίνεται πως προσπάθησε να μιμηθεί τα high fashion brands αλλά το έκανε στο περίπου. Γιατί τα high fashion brands απευθύνονται σε πραγματικά λίγους και φαίνεται και από τα έσοδα τους, για αυτό άλλωστε έχουμε το φαινόμενο να ανήκουν σε λίγα παγκόσμια group.

    Στην apple έχουμε το παράδοξο να βρίσκεται στις πρώτες θέσεις των πωλήσεων smartphones παγκοσμίως, δηλαδή μιλάμε για ένα mainstream προϊόν με ένα marketing exclusive προϊόντος. Από την στιγμή λοιπόν που οι ανταγωνιστές έχουν κλείσει την ψαλίδα και είναι σε τομείς καλύτεροι είναι λογικό όσοι μέναν για λόγους που είχαν κυρίως να κάνουν με την απόδοση της συσκευής και όχι τόσο με την εικόνα της εταιρίας να αποχωρούν προσωρινά ή όχι.

    Φυσικά υπάρχουν πάντα και εκείνοι που έχουν μια υπερφυσική σχέση με την εταιρία, αλλά τα έσοδα απο αυτούς είναι πεπερασμένα.

  10. #55
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Black3539 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Sony Stamina δεν είναι ένα συνεχόμενο mode το βάζεις μονο οταν θέλεις να έχεις τα απολύτως απαραίτητα (Calls, SMS) καθώς απενεργοποιεί και τα background apps
    Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Στο Xz1 μου τα πάντα εξακολουθούν να δουλεύουν κανονικά.

    Επίσης είναι συνεχόμενο mode η παραμετροποιειται για να μπει όποτε θες.

  11. #56
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Στο Xz1 μου τα πάντα εξακολουθούν να δουλεύουν κανονικά.

    Επίσης είναι συνεχόμενο mode η παραμετροποιειται για να μπει όποτε θες.
    Σ ενα Ε4 μου έβγαλε τα πάντα και άφησε τα απολύτως σημαντικά,πρέπει να το δοκιμάσω και στο Ε5 να σου πω

  12. #57
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Προφανώς μπορεί να μη λειτουργούν το ίδιο. Όταν συγκρίνουμε με τα προιόντα της Apple, προφανώς θα κάνουμε συγκρίσεις με τις high end συσκευές κάθε εταιρίας.

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-17, 17:32
  2. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-17, 16:45
  3. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-17, 23:44
  4. Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-17, 22:07
  5. Μηνύματα: 81
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-17, 23:41

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας