Σελ. 46 από 407 ΠρώτηΠρώτη ... 2636414445464748515666 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 676-690 από 6096
  1. #676
    Εγγραφή
    30-08-2006
    Μηνύματα
    2.410
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    KV 50.000/5.000
    ISP
    FORTHNET circa 2006
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    14(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ναι τα διαβασα αυτα που γραφεις εκ των υστερων ομως (γιατι το περιμενα διαφορετικο το εργο).
    AMD FX-8320 | HYPER 212 EVO | 2X ARCTIC COOLING F12 PWM 120MM | CORSAIR CARBIDE 200R | ASUS M5A97 R2.0 | Kingston HyperX 1600MHZ@1866 9-10-9 2X4GB | ASUS 760 GTX OC DCUII @1300/7000 | THERMALTAKE SE SMART MODULAR 630W

  2. #677
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Molly's Game

    2 ώρες και 20 λεπτά να χαζεύεις τους αερόσακους της πρωταγωνίστριας. Αν σας κάνει, δείτε το. Ή αν είστε αρρωστάκια με το πόκερ. Δεν έχετε άλλους λόγους από τους 3 που ανέφερα.

    The Nun
    Το Conjuring ήταν αξιοπρεπές horror movie, ίσως και το 2ο. Αυτό είναι prequel της πρώτης ταινίας και δένει το background της Nun, η οποία, ως δαίμονας, ήταν αρκετά ενδιαφέρουσα, αν μπορώ να πω κάτι τέτοιο. Δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο, αλλά αν έχετε περιέργεια πώς δένει το στόρυ, βάλτε το στη λίστα.

    The Founder
    Η ιστορία γύρω από την δημιουργία των Μακντόναλντς. Δεν γνώριζα πώς στήθηκε αυτό το τεράστιο franchise και είχε αρκετό ενδιαφέρον. Η ταινία δεν είναι κακή, ίσως και λίγο πάνω του μετρίου, η ιστορία όμως την κάνει πιο καλή από ότι είναι.

    Δεν είδα κάτι άλλο το Σ/Κ
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  3. #678
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Είδα με κάμποση καθυστέρηση το T2 Trainspotting αφού το έβγαλε το Netflix.

    ΟΚ, μια αξιοπρεπής ταινία για μας τους μεσήλικες να αναπολούμε λίγο και αυτός είναι και ο σκοπός της, αδιάφορη μάλλον για όσους όχι μόνο δεν είδαν την πρώτη αλλά δεν την είχαν δει στην εποχή της και δεν είναι στο αντίστοιχο ηλικιακό πεδίο των πρωταγωνιστών
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  4. #679
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.056
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Molly's Game

    2 ώρες και 20 λεπτά να χαζεύεις τους αερόσακους της πρωταγωνίστριας. Αν σας κάνει, δείτε το. Ή αν είστε αρρωστάκια με το πόκερ. Δεν έχετε άλλους λόγους από τους 3 που ανέφερα.
    Δεν είναι τόσο χάλια ρε συ.

    Απεναντίας εγώ την βρήκα ευχάριστη και δεν κοίταγα διαρκώς τους αερόσάκους. Επίσης πιστεύω ότι αν έχεις πόρωση με πόκερ τότε αυτή η ταινία θα είναι απογοήτευση.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    The Founder
    Η ιστορία γύρω από την δημιουργία των Μακντόναλντς. Δεν γνώριζα πώς στήθηκε αυτό το τεράστιο franchise και είχε αρκετό ενδιαφέρον. Η ταινία δεν είναι κακή, ίσως και λίγο πάνω του μετρίου, η ιστορία όμως την κάνει πιο καλή από ότι είναι.
    Κάπως έτσι. Ενδιαφέρον έχει να δεις πως ήταν η κουλτούρα του μπέργκερ πριν την αυτοματοποιήση. Υποθέτω βέβαια ότι τότε τα μπέργκερ ήταν και γαμάτα όμως.

  5. #680
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι τόσο χάλια ρε συ.

    Απεναντίας εγώ την βρήκα ευχάριστη και δεν κοίταγα διαρκώς τους αερόσάκους. Επίσης πιστεύω ότι αν έχεις πόρωση με πόκερ τότε αυτή η ταινία θα είναι απογοήτευση.
    Ναι μωρέ, εντάξει, δεν είναι σκουπίδι, βλέπεται. Οι αερόσακοι όμως κομπλέ. Να τα λέμε όλα

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδα με κάμποση καθυστέρηση το T2 Trainspotting αφού το έβγαλε το Netflix.

    ΟΚ, μια αξιοπρεπής ταινία για μας τους μεσήλικες να αναπολούμε λίγο και αυτός είναι και ο σκοπός της, αδιάφορη μάλλον για όσους όχι μόνο δεν είδαν την πρώτη αλλά δεν την είχαν δει στην εποχή της και δεν είναι στο αντίστοιχο ηλικιακό πεδίο των πρωταγωνιστών
    Η αίσθηση που έχω είναι ότι φτιάξανε την ταινία πιο πολύ για τους ίδιους, για closure, μπορεί να είχαν απορία πώς θα εξελισσόταν για αυτούς (τους χαρακτήρες τους) τα πράγματα, σε μερικά χρόνια.

    Κάποιοι έλεγαν ότι είναι αρπαχτή, ότι για τα λεφτά τα κάνεις όλα, για τα λεφτά δε μ'αγαπάς , δεν μου έβγαλε κάτι τέτοιο, και προφανώς δεν μπορεί να συγκριθεί με την 1η, την οποία έτυχε να δω όταν κυκλοφόρησε και ήμουν στο νησί, οπότε στο μυαλό μου (και όσων την είχαν δει σε εκείνη την εποχή), είχε αποκτήσει μυθική σημασία, σχεδόν.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  6. #681
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων

    Η αίσθηση που έχω είναι ότι φτιάξανε την ταινία πιο πολύ για τους ίδιους, για closure, μπορεί να είχαν απορία πώς θα εξελισσόταν για αυτούς (τους χαρακτήρες τους) τα πράγματα, σε μερικά χρόνια.

    Κάποιοι έλεγαν ότι είναι αρπαχτή, ότι για τα λεφτά τα κάνεις όλα, για τα λεφτά δε μ'αγαπάς , δεν μου έβγαλε κάτι τέτοιο, και προφανώς δεν μπορεί να συγκριθεί με την 1η, την οποία έτυχε να δω όταν κυκλοφόρησε και ήμουν στο νησί, οπότε στο μυαλό μου (και όσων την είχαν δει σε εκείνη την εποχή), είχε αποκτήσει μυθική σημασία, σχεδόν.
    To Τ2 σαφώς δεν είναι αρπαχτή και είναι προφανές από το ότι όπως σωστά λες είναι μία ταινία για όσους είχαν δει την πρώτη και βρίσκονται και σε ανάλογο ηλικιακό πλαίσιο. Αξιοπρεπής, ξαναλέω, και αυτό μόνο
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  7. #682
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.056
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι μωρέ, εντάξει, δεν είναι σκουπίδι, βλέπεται. Οι αερόσακοι όμως κομπλέ. Να τα λέμε όλα
    Με το ρίσκο να παρεξηγηθώ, το όλο πακέτο μετράει και γενικά και το είχε και ντυνόταν ασορτί.


  8. #683
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Ειδα το καινουριο Harry Potter (και ναι είμαι τόσο ασχετος με το franchise που δεν μπαίνω καν στον κόπο να την πω την ταινία με τον πραγματικό της τίτλο).

    Μου αρεσε πολύ, χωρις να έχω καμια εμπειρία απο τις ταινίες περα απο χαζεμα των διαφημισεων του σταρ (με διαλλειμα για 15 λεπτα ταινίας). Σε αντίθεση με το SW reboot που στοχευει στα 10χρονα, η Rowling στοχευει στους 30αρηδες που μεγαλωσαν με τα βιβλία της και εκεί ίσως υπαρχει ενα ρισκο (προφανως η αντιστροφη στρατηγική που ακολουθεί η Disney είναι πιο risk averse). Μερικα sites συγκρίνουν την Rowling και τον Lucas και τις νεες ταινίας με τα SW1-3 απο την αναποδη. Οπως ο Lucas εφυγε απο το πνευμα της αρχικής τριλογιας φτιάχνοντας κατι παιδικό (με Ανακιν, Jar Jar κτλ), έτσι η Rowling φευγει απο το πνευμα του Harry Potter για να φτιαξει κατι σκοτεινό (και ναι υπάρχουν σκοτεινες στιγμες και η βια παραειναι casual - ειδικά στις πρωτες σκηνές απο το Παρίσι). Δεν συμμερίζομαι τις ενστασεις, αλλωστε δεν εχω κανενα δέσιμο με τις HP ταινίες ωστε να ψαχνω τη συνεχεια τους ή ενα σχετικό prequel.

    Το cast ειναι πολυ καλό (ακόμα και ο Ντεπ, ο οποιος με κουραζει γενικά φαίνεται συμπαθητικός σαν κακός παρα τις στιγμές αψυχολογητης βιας), το imax-3d εξαιρετικό. Σε γενικές γραμμές είναι money well spent.

  9. #684
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.618
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Αντίθετα, ως nerd με Harry Potter, την βρήκα επιεικώς απαράδεκτη ταινία, και δεν πρόκειται καν να δω την επόμενη.

    To 39% στο RT ειναι πολύ υψηλό για τις άπειρες πατατες, κενά, αναχρονισμούς (lol), κακιστο storytelling, pacing, fillers και κλισέ που γεμίσανε την ταινία.

    Πολύ καλοι οι Jonhny Depp και Jude Law, αλλά ο πρωτος δεν είχε το screentime που θα έπρεπε με βάση τον... τίτλο της ταινίας
    Spoiler:
    (που δεν δικαιολογείται κιόλας, αφού... δεν είδαμε τιποτα από Crimes)
    και ο δεύτερος
    Spoiler:
    ήταν ενας guest.



    ---

    Σήμερα είδα το Get Out. Καλό ψυχολογικό θρίλερ, με ένα εσάνς μεταφυσικού και καλή αίσθηση του σασπενς.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  10. #685
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.353
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Α STAR IS BORN

    Χωρίς να είμαι φαν της Gaga, πιστεύω ότι υποστηρίζει πολύ καλά τον ρόλο της και μάλιστα τσαλακώνεται και αρκετά ειδικά όταν μιλάει για την μεγάλη μύτη της που είναι γεγονός. Αλλά φέρνει την ταινία εκεί που πρέπει.
    Ο Κούπερ και αυτός καλός.
    Θα έλεγα 6.5-7 για τις ερμηνείες.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  11. #686
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντίθετα, ως nerd με Harry Potter, την βρήκα επιεικώς απαράδεκτη ταινία, και δεν πρόκειται καν να δω την επόμενη.

    To 39% στο RT ειναι πολύ υψηλό για τις άπειρες πατατες, κενά, αναχρονισμούς (lol), κακιστο storytelling, pacing, fillers και κλισέ που γεμίσανε την ταινία.

    Πολύ καλοι οι Jonhny Depp και Jude Law, αλλά ο πρωτος δεν είχε το screentime που θα έπρεπε με βάση τον... τίτλο της ταινίας
    Spoiler:
    (που δεν δικαιολογείται κιόλας, αφού... δεν είδαμε τιποτα από Crimes)
    και ο δεύτερος
    Spoiler:
    ήταν ενας guest.
    Αυτό είναι το πρόβλημα με την στρατηγική της Rowling. Aν στοχευει στους millennials θα χάσει, είναι τόσο κακομαθημένοι που παντα θα βρίσκουν να γκρινιάζουν.

  12. #687
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.618
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι το πρόβλημα με την στρατηγική της Rowling. Aν στοχευει στους millennials θα χάσει, είναι τόσο κακομαθημένοι που παντα θα βρίσκουν να γκρινιάζουν.
    Ναι, όταν έχεις χαρακτήρες να εμφανίζονται στην ταινία πριν καν γεννηθουν, κακομαθημενοι λεγεται. Ασε μας βρε συ KLG
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  13. #688
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    If it fits the narrative...

  14. #689
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Venom

    Ο ορισμός της ταινίας ποπκορν. Αν και ο Tom Hardy μου είναι ιδιαίτερα συμπαθής, εδώ μου φάνηκε εντελώς miscast και μάλλον αρπαχτή/φέρτε μου το παχυλό paycheck. Δείτε την, αλλά μην περιμένετε πολλά. Βέβαια, όπως έχω ξαναγράψει, δεν παρακολουθώ τον κόσμο των κόμικ, οπότε δεν μπορώ να έχω άποψη αν ο χαρακτήρας αποδόθηκε σωστά κτλ.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  15. #690
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Creed II, αρκετά καλή, αλλά η σεναριακή ενδεία του Hollywood δεν κρύβεται πλέον 7/10.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

Σελ. 46 από 407 ΠρώτηΠρώτη ... 2636414445464748515666 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας