Σελ. 23 από 407 ΠρώτηΠρώτη ... 313182122232425283343 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 331-345 από 6096
  1. #331
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνέχειες, remakes κτλ ανέκαθεν υπήρχαν. Το θέμα είναι ότι τώρα υπάρχουν μόνο αυτά σε αυτό που λέγεται Hollywood.

    Απόλυτη κατάντια.
    Ε αυτό. Οι άνθρωποι πάντα συνδυάζουν το παλιό και το καινούργιο. Ξαφνικά η βιομηχανία διασκέδασης φαίνεται να έχει καθήσει και έχει μοναδικό σκοπό να ικανοποιήσει τις γενιές που μεγάλωσαν στην διάρκεια του 80 και 90, αναμασοντας διαρκώς ιδέες από αυτές τις δεκαετίες. Και το κάνει και τελείως ξεδιάντροπα. Και το ανησυχητικό είναι ότι βλέπεις αυτή την γενιά απλά να χαίρεται με ότι προέρχεται από την θεματολογία αυτής της εποχής, όπως πχ το cobra kai.

    Μια πολύ μέτρια παραγωγή που για μένα άρεσε γιατί απλά ξύπνησε αναμνήσεις από τα παιδικά μας χρόνια. Δεν ήταν τελείως πατάτα σε βαθμό που να προκαλέσει και να κατέβει ο κόσμος στον δρόμο με φτυάρια και πυρσούς, αλλά μέχρι εκεί. Αφού δεν έπιασε πάτο όλοι χαρήκαμε λόγω παιδικών αναμνήσεων. Δηλαδή για μένα είπαμε στην βιομηχανία, σε ευχαριστούμε πάρα πολύ για την αναμνηση παρόλο που ήταν μια κακή αναθέρμανση.

    Το ίδιο θα γίνει και με top gun και Terminator. Θα χαρούν όλοι να δουν τους παιδικούς τους ήρωες να κάνουν τις παιδικές τους φαντασιώσεις παρόλο που κοντεύουν να πεθάνουν αλλά αρκεί να υπάρχει το άρωμα της 80ηλας.

    Τουλάχιστον έτσι το αισθάνομαι εγώ και φυσικά για τον καθένα είναι διαφορετικό και μπορεί να πραγματικά την βρίσκουν. Και κατά την γνώμη μου όλα αυτά γίνονται γιατί την βιομηχανία διασκέδασης την έχει το λεγόμενο risk aversion.

    Θα προτιμούσα νέα τολμηρά βήματα σαν the expanse, the handmaids tale ...
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  2. #332
    Εγγραφή
    16-07-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.058
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE w300i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο θα γίνει και με top gun και Terminator. Θα χαρούν όλοι να δουν τους παιδικούς τους ήρωες να κάνουν τις παιδικές τους φαντασιώσεις παρόλο που κοντεύουν να πεθάνουν αλλά αρκεί να υπάρχει το άρωμα της 80ηλας.

    Τουλάχιστον έτσι το αισθάνομαι εγώ και φυσικά για τον καθένα είναι διαφορετικό και μπορεί να πραγματικά την βρίσκουν. Και κατά την γνώμη μου όλα αυτά γίνονται γιατί την βιομηχανία διασκέδασης την έχει το λεγόμενο risk aversion.

    Θα προτιμούσα νέα τολμηρά βήματα σαν the expanse, the handmaids tale ...
    Δίκιο έχεις, αλλά όπως πχ στη βιομηχανία της μόδας που τα "συνολάκια" πια ράβονται και βγάινουν στις παραρέλες
    με target group τις 40/50άρες γιατί αυτές εχουν τα λεφτά
    , έτσι και το holywood θα ποντάρει στους παραδοσιακούς
    φίλους του θεάματος και όχι στους 18άρηδες που ίσως "άλλα εχουν στο μυαλό τους"
    Όλα τα παιχνίδια android που έχω φτιάξει περιγράφονται και κατεβαίνουν
    από εδώ: https://play.google.com/store/apps/d...=Carbon+People

  3. #333
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα προτιμούσα νέα τολμηρά βήματα σαν the expanse, the handmaids tale ...
    Σιγά την τολμηρότητα, και την πχιότητα.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  4. #334
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγά την τολμηρότητα, και την πχιότητα.
    Κοίτα ανεξαρτήτως αν σου άρεσαν ή όχι, ειδικά το the hands maids tale ήταν μια απίστευτα πρωτοποριακή σειρά με πολλά @@. Μιλαω για τον 1ο κύκλο καθώς το σκέφτομαι να δω την 2η χρόνια.

    Σίγουρα δεν ήταν κάποιο αναμασημα πρόσφατης παραγωγής τηλεοπτικής ή ταινίας.

    Δεν θα συμφωνήσουμε στα γούστα και κανένα πρόβλημα. Φαντάζομαι αυτό να μπορείς να το αντιληφθείς και αποδεχτείς.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zardoz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δίκιο έχεις, αλλά όπως πχ στη βιομηχανία της μόδας που τα "συνολάκια" πια ράβονται και βγάινουν στις παραρέλες
    με target group τις 40/50άρες γιατί αυτές εχουν τα λεφτά
    , έτσι και το holywood θα ποντάρει στους παραδοσιακούς
    φίλους του θεάματος και όχι στους 18άρηδες που ίσως "άλλα εχουν στο μυαλό τους"
    Δεν το ήξερα αυτό με την μόδα. Είχα όμως παρατηρήσει ότι έχουμε μια οπισθοδρόμηση.

    Αν αυτό είναι ο κανόνας, τότε πριν 10 χρόνια η βιομηχανία εστίαζε σε αυτούς που μεγάλωσαν το 70 και 80 που τότε είχαν τα λεφτά σαν τους αντίστοιχους 40/50. Και κατεπεκταση συνέβη το ίδιο 20 χρόνια πριν ή ακόμα και την ίδια την δεκαετία του 80; Δεν το πιστεύω. Απλά μετά το 2000 πιστεύω η βιομηχανία της διασκέδασης έχει μπει σε ένα κύκλο αποφυγής ρίσκου που σε κάθε επανάληψη γίνεται και χειρότερο και καθώς τελειώνουν τα θέματα έχει αρχίσει να δείχνει πολύ έντονα. Αν ψάξουμε σειρές ή ταινίες ευρεως γνωστές που με βάση την θεματολογια τους άφησαν σημάδι ανά 5τια, αίσθηση μου είναι ότι θα υπάρχει πτωτική πορεία.

  5. #335
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αυτά που λες πάντα γίνονταν. Και τη δεκαετία του 80 υπήρχαν ουκ ολίγα remakes, sequels, αντιγραφές ταινιών κλπ Η διαφορά του τώρα με το τότε είναι το internet.

  6. #336
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά που λες πάντα γίνονταν. Και τη δεκαετία του 80 υπήρχαν ουκ ολίγα remakes, sequels, αντιγραφές ταινιών κλπ Η διαφορά του τώρα με το τότε είναι το internet.
    Σωστό το σχόλιο για να μπαίνουν τα πράγματα σε perspective. Η διαφορά όμως παραμένει: Τη σήμερον δεν έχεις τίποτε άλλο πλην αναμασημένης τροφής σε ΑΑΑ τίτλους - στην καλύτερη από κόμικς. Και πάντοτε είναι λογικό για ΑΑΑ τίτλους που παίζουν γερά κεφάλαια (δες τι έγινε με το Solo). Στα 80s (και 90s) όμως, ο κινηματογράφος και το Χόλλυγουντ τολμούσαν και παραέξω. Θες λόγω Σπίλμπεργκ, θες λόγω του ότι η τηλεόραση τότε ήταν για γέρους και συνταξιούχους και άρα οι μόνες ταινίες και η ποιότητα έπαιζαν στο πανί (με βίντεο να απέχει παρασάγγες από τον κινηματογράφο), θες ότι δεν έπαιζε η Ασία σαν αγορά που παίζει σήμερα (και που εκεί πουλά το Χόλλυγουντ όλο το μπλινγκ-μπλινγκ), κάτι έβγαινε στον κινηματογράφο.

    Πάντοτε μιλώντας για ΑΑΑ τίτλους
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  7. #337
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστό το σχόλιο για να μπαίνουν τα πράγματα σε perspective. Η διαφορά όμως παραμένει: Τη σήμερον δεν έχεις τίποτε άλλο πλην αναμασημένης τροφής σε ΑΑΑ τίτλους - στην καλύτερη από κόμικς. Και πάντοτε είναι λογικό για ΑΑΑ τίτλους που παίζουν γερά κεφάλαια (δες τι έγινε με το Solo). Στα 80s (και 90s) όμως, ο κινηματογράφος και το Χόλλυγουντ τολμούσαν και παραέξω. Θες λόγω Σπίλμπεργκ, θες λόγω του ότι η τηλεόραση τότε ήταν για γέρους και συνταξιούχους και άρα οι μόνες ταινίες και η ποιότητα έπαιζαν στο πανί (με βίντεο να απέχει παρασάγγες από τον κινηματογράφο), θες ότι δεν έπαιζε η Ασία σαν αγορά που παίζει σήμερα (και που εκεί πουλά το Χόλλυγουντ όλο το μπλινγκ-μπλινγκ), κάτι έβγαινε στον κινηματογράφο.

    Πάντοτε μιλώντας για ΑΑΑ τίτλους
    Μπράβο. Μιλάμε πάντα με σύγκρισημα μεγέθη. Φυσικά και remake θα υπάρχουν πάντα και αυτό είναι σούπερ. Η υπερβολή προς εκατέρωθεν άκρο είναι το πρόβλημα.

    Εγώ πάντως και τώρα μιλώ αυστηρά από την προσωπική μου εμπειρία και όχι με νούμερα κτλ κτλ, τέτοια πιπίλα, καραμέλα και αναμασημα πρώτη φορά. Έτσι το αισθάνομαι εγώ δηλαδή. Και δεν είναι μόνο στην κατηγορία κινούμενη εικόνα.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  8. #338
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Τί θα πει ΑΑΑ τίτλος ρε παιδιά;

  9. #339
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Είδα το Σάββατο το Deadpool 2. Το δικό μου εισιτήριο ήταν δώρεαν συνεπώς μικρό το κακό οικονομικά. Πραγματικά δεν έβλεπα την ώρα να τελειώσει το έργο.

    Υπήρξε μόνο και μόνο ένα σημείο που με έκανε να γελάσω και ήταν μετα που πηδάνε από το αεροπλάνο. Μου ήταν τόσο αντιπαθητικό το έργο που νομίζω ότι τώρα έχω συνδέσει με αρνητικά συναισθηματα την φωνή του ηθοποιού, στα πλαίσια κακής εξυπνάδας και ατόμου που δεν βγάζει τον σκασμο. Όπως δηλαδή σε ένα κακό stand-up comedy.

    Στην αίθουσα μέσα πάντως γενικά δεν γέλασε ο κόσμος. Μόνο κάποιοι που φαίνεται ότι γέλαγαν κάπως σαν αυτοματισμο αφού εντάξει Deadpool 2 είναι, αρα αστείο θα είναι.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  10. #340
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.667
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τί θα πει ΑΑΑ τίτλος ρε παιδιά;
    Τίποτα, γιατί η τέχνη είναι υποκειμενική. Άλλοι λατρεύουν ταινίες με υπερήρωες, άλλοι κουλτούρα.

  11. #341
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τίποτα, γιατί η τέχνη είναι υποκειμενική. Άλλοι λατρεύουν ταινίες με υπερήρωες, άλλοι κουλτούρα.
    Σαν τα ratings των οίκων τύπου Moody's δηλαδή; Κατάλαβα

  12. #342
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.667
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαν τα ratings των οίκων τύπου Moody's δηλαδή; Κατάλαβα
    Όχι, γιατί εκεί υπάρχουν κάποια κριτήρια. Σαν το αν σου αρέσουν τα σουτζουκάκια ή οι μπάμιες

  13. #343
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.911
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Μπα μάλλον στην παραγωγή αναφέρεται και γενικά στην επένδυση οπως στο κόστος παραγωγής και τα αναμενόμενα κέρδη. Καμία σχέση δηλαδή με καλλιτεχνική αξία.

  14. #344
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.619
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδα το Σάββατο το Deadpool 2. Το δικό μου εισιτήριο ήταν δώρεαν συνεπώς μικρό το κακό οικονομικά. Πραγματικά δεν έβλεπα την ώρα να τελειώσει το έργο.

    Υπήρξε μόνο και μόνο ένα σημείο που με έκανε να γελάσω και ήταν μετα που πηδάνε από το αεροπλάνο. Μου ήταν τόσο αντιπαθητικό το έργο που νομίζω ότι τώρα έχω συνδέσει με αρνητικά συναισθηματα την φωνή του ηθοποιού, στα πλαίσια κακής εξυπνάδας και ατόμου που δεν βγάζει τον σκασμο. Όπως δηλαδή σε ένα κακό stand-up comedy.

    Στην αίθουσα μέσα πάντως γενικά δεν γέλασε ο κόσμος. Μόνο κάποιοι που φαίνεται ότι γέλαγαν κάπως σαν αυτοματισμο αφού εντάξει Deadpool 2 είναι, αρα αστείο θα είναι.
    Το'χω απορία αν σου αρέσει οτιδήποτε υπάρχει σε τηλεόραση ή κινηματογράφο, έχω την εντυπωση οτι κάνεις κακές επιλογες
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  15. #345
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδα το Σάββατο το Deadpool 2. Το δικό μου εισιτήριο ήταν δώρεαν συνεπώς μικρό το κακό οικονομικά. Πραγματικά δεν έβλεπα την ώρα να τελειώσει το έργο.

    Υπήρξε μόνο και μόνο ένα σημείο που με έκανε να γελάσω και ήταν μετα που πηδάνε από το αεροπλάνο. Μου ήταν τόσο αντιπαθητικό το έργο που νομίζω ότι τώρα έχω συνδέσει με αρνητικά συναισθηματα την φωνή του ηθοποιού, στα πλαίσια κακής εξυπνάδας και ατόμου που δεν βγάζει τον σκασμο. Όπως δηλαδή σε ένα κακό stand-up comedy.

    Στην αίθουσα μέσα πάντως γενικά δεν γέλασε ο κόσμος. Μόνο κάποιοι που φαίνεται ότι γέλαγαν κάπως σαν αυτοματισμο αφού εντάξει Deadpool 2 είναι, αρα αστείο θα είναι.
    Το νερο σου αρεσει;
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

Σελ. 23 από 407 ΠρώτηΠρώτη ... 313182122232425283343 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας