Σελ. 201 από 407 ΠρώτηΠρώτη ... 181191196199200201202203206211221 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.001-3.015 από 6096
  1. #3001
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.371
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω τι λέτε κύριοι φιλόσοφοι, εμένα με άρεσε το Godzilla vs Kong μια χαρά.
    Ξύλο, μάχες, περιπέτεια, πολύ καλό hdr (ειδικά εκείνα τα πετουμενα με τα neon φώτα) και ωραίος ήχος.

    Δεν ξέρω πως τα βλέπετε τα έργα, αλλά υπό συνθήκες με τα σωστά μέσα αναπαραγωγής με γνώμονα όσο πιο πιστά σε αυτό που θέλει να δείξει ο σκηνοθέτης, ήταν μια χαρά για μένα και παίρνει 7.
    Η υπόθεση αν και τσίου, τουλάχιστον είχε συνέχεια και δεν αναρωτιοσουν πουθενά, τι έγινε τώρα?

    Ααα μόνο ένα σημείο μου άφησε κάτι.
    Spoiler:
    Στη hollow earth είναι σίγουρος πως υπήρχε και άλλο πλυν των γοριλων, χωρίς να ξέρω τι. Άνθρωποι τέρατα? Εξωγήινοι? Δεν ξέρω, μπορεί να κάνω και λάθος γιατί το τεράστιο άγαλμα ήταν ομοίωμα γορίλα.
    Μα όλοι κράζουμε την υπόθεση όχι τα εφέ που εστίασες εσύ.
    Είσαι πολύ large, ούτε 6 από μένα.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  2. #3002
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.754
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολύ καλό hdr (ειδικά εκείνα τα πετουμενα με τα neon φώτα) και ωραίος ήχος.
    Εννοείται πως οπτικά και ηχητικά ήταν πολύ καλό. Το "πέτυχα" σε release με 18-19Mbps και ήταν άψογο.

    Σεναριακά ήταν ένας αχταρμάς. Ότι άξιζε η πραγματικά κωφή πιτσιρίκα

    - - - Updated - - -

    Από τις καλύτερες κριτικές του τουίτερ

    Ένας γιγάντιος πίθηκος με τσεκούρι led πλακωνεται με μια τεράστια σαύρα με κεραίες 5G στην πλάτη!
    Και όλα αυτά στην κοίλη Γη του Φουρακη και του Παλμου!
    Δέκα κιλά.μαυρο πρέπει να κάναν σεναριογράφοι και σκηνοθέτης!
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #3003
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.152
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείται πως οπτικά και ηχητικά ήταν πολύ καλό. Το "πέτυχα" σε release με 18-19Mbps και ήταν άψογο.

    Σεναριακά ήταν ένας αχταρμάς. Ότι άξιζε η πραγματικά κωφή πιτσιρίκα

    - - - Updated - - -

    Από τις καλύτερες κριτικές του τουίτερ



    Χαχαχα ναι πίνουν ότι πίνετε οι τύποι.

    Το είδα σε hdr 1080p που δεν είδα τα mbit αλλά ήταν 10+ giga και αφού το είδα, βρήκα και για 1η φορά, πως κατάφεραν οι σκύλοι και το έβγαλαν και σε dovi που θέλω να δω αν η lg μου μέσω plex θα το παίξει.

  4. #3004
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.754
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ βρήκα 4k HDR και η σάμυ (2020) μοντέλο το έπαιξε κανονικά από το PLEX. Αν δω ζόρια, έχω και boxaκι με Android TV, που τα παίζει όλα.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  5. #3005
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Bill and Ted Face The Music

    Ακόμα μία αρπαχτή του στυλ Coming 2 America. 'Ελεος πια ρε Hollywood
    Υπογραφή

  6. #3006
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    The World's Fastest Indian 6,7/10

    Η ιστορία ενός Νεοζηλανδού που αφιέρωσε χρόνια να ανακατασκευάσει μια μηχανή η οποία τον βοήθησε να σπάσει το ρεκόρ ταχύτητας στην ξηρά στο Bonneville.Ωραίο ταινιάκι.

    The Father 6,5/10

    Ένας άνδρας αρνείται την βοήθεια της κόρης του καθώς γερνάει.Όπως προσπαθεί να καταλάβει τις αλλαγές που του συμβαίνουν αρχίζει να αμφισβητεί τους αγαπημένους του,το μυαλό του ακόμα και την πραγματικότητα του.Πολύ ωραίος ο Hopkins αλλά μάλλον δεν την πολυκατάλαβα την ταινία και παρακολούθούσα σαν αγγούρι.

  7. #3007
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.062
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Robin hood 2018
    https://m.imdb.com/title/tt4532826/

    Τι έγινε κάθε; Γυρίσανε μεσαιωνικό περιεχόμενο με σεταπ 20ου αιώνα; Βέλη σαν πολυβόλα, όργια σαν πάρτυ σε καζίνο, στάση αλλά commando..

    Ότι να είναι.

    Σχετικά διασκεδαστικό.

  8. #3008
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.754
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Greenland
    https://www.imdb.com/title/tt7737786/

    δεν είναι κακό για disaster movie. Παίζει και η Morena
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  9. #3009
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.371
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Greenland
    https://www.imdb.com/title/tt7737786/

    δεν είναι κακό για disaster movie. Παίζει και η Morena
    Βλεποταν πολύ άνετα η ταινία.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  10. #3010
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Godzilla vs. Kong 6,6/10

    Αυτοί οι δυο συναντιούνται... Νταξ,με απορρόφησε.Είναι να την δείς σε μεγάλη οθόνη έτσι για το show.

    The Dry 6,4/10

    Ο Aaron επιστρέφει στην πόλη του για να βρεθεί σε μια κηδεία αλλά η επιστροφή του ανοίγει μια παλιά πληγή,τον άλυτο θάνατο ενός νεαρού κοριτσιού.Κάπως τρώγεται.

    The Full Monty 7/10

    Έξι άνεργοι αποφασίζουν να κάνουν ένα για μια φορά striptease show για να βγεί κάνα φράγκο.Την θυμάμαι τότε στο θερινό cinema που γούσταρα και είπα να την ξαναδώ.Μεγάλη συμπάθεια μου βγάζει η ταινία,ωραία.

    A Series of Unfortunate Events 6,4/10

    Τρία παιδιά μένουν ορφανά με περιουσία απο τους γονείς τους και ένας ξάδερφος θα αναλάβει την επιμέλεια με σκοπό να τους την φάει.Πρέπει να την είχα δει και αυτή στο θερινό όταν βγήκε,κάπως βλέπεται αλλά οχι για πολλά.

    Haunted 6,3/10

    Ένας καθηγητής ψυχολογίας θα επισκεφτεί ένα κτήμα για να καταρρίψει ισχυρισμούς για ψυχικά φαινόμενα αλλά σύντομα θα βρεί τον εαυτό του στοιχειωμένο απο ένα φάντασμα του δικού του παρελθόντος.Μέτρια αλλά που και που κάτι έλεγε.

  11. #3011
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.631
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    greenland ,
    ειναι μεν μια περιληψη αλλων ταινιων καταστροφης , αλλα με λιγες καταστροφες , και με ακομη πιο ρηχη πλοκη ,
    η καταστροφη ερχεται αλλα το περισσοτερο μερος ειναι ανθρωποι να κυνηγιουνται και να ψαχνονται
    σκοτωνονται μεν για μια κονσερβα και ενα σφουγκαρι , αλλα οταν ο πρωταγωνιστικος ρολος θελει σπρωξιμο , να σου σαν ταξι οι καλοι σαμαρειτες . .
    δεν θα ελεγα οτι προσπαθησανε και πολυ σε αυτην την ταινια .
    Spoiler:
    το παιδι μου θυμισε τον ρολο που ειχε το τερεζουλινι
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  12. #3012
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.272
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    greenland ,
    ειναι μεν μια περιληψη αλλων ταινιων καταστροφης , αλλα με λιγες καταστροφες , και με ακομη πιο ρηχη πλοκη ,
    η καταστροφη ερχεται αλλα το περισσοτερο μερος ειναι ανθρωποι να κυνηγιουνται και να ψαχνονται
    σκοτωνονται μεν για μια κονσερβα και ενα σφουγκαρι , αλλα οταν ο πρωταγωνιστικος ρολος θελει σπρωξιμο , να σου σαν ταξι οι καλοι σαμαρειτες . .
    δεν θα ελεγα οτι προσπαθησανε και πολυ σε αυτην την ταινια .
    Spoiler:
    το παιδι μου θυμισε τον ρολο που ειχε το τερεζουλινι
    Ωραία ηχητικά. Ειδικά αν έχεις καλό σύστημα πολυκάναλου ήχου. Καιρό είχα να απολαύσω το σύστημά μου έτσι.

  13. #3013
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.062
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Είδα και εγώ το Zack Snyder's Justice League

    Ήταν καλύτερο; ΣΑΦΩΣ! Γιατί το μα πόσο πατάτα ήταν το original.
    Θα το πρότεινα σαν ταινία; ΟΧΙ! Γιατί δεν έφταιγε απλά η απόδοση της ταινίας αλλά το γελοίο (για μένα) του κόσμου.

    Δεν έχω διαβάσει τα κόμικ συνεπώς υπό αυτό το σκεπτικό here goes super κράξιμο και απομυθοποίηση και περιμένω τρελό roasting.

    Τα κόμικ της dc όταν μεταφέρονται στην οθόνη είναι σαν διαγωνισμός πυτζάμας. Ίσως στο σχέδιο να ήταν γαμώ αλλά στην οθόνη δεν. Σε αντίθεση με την μάρβελ που οι περισσότεροι χαρακτήρες θέλουν cgi.

    Η Αμαζόνες πρέπει να είναι ότι πιο γελοίο έχω δει ποτέ. Κατεβαίνει ο άλλος με διαστημόπλοια και τα τυπάκια κατεβαίνουν με άλογα και σπαθιά και βέλη για να μην σχολιάσω τις τρίαινες των ατλαντικών γιατί και αυτοί είναι αντίστοιχα γελοίοι. Έρχεται ο άλλος με πορταλ και αυτές θα τον παγιδεύσουν με μπαλτάδες μέσα σε κτίριο που θα πέσει στην θάλασσα και κάθετε το ζώο που είχε δει και την πρώτη μάχη και κοιτάζει λες και οκέι τα καταφέραμε. Μετά έχεις τον φλας που απλά δεν κολλάει και συνήθως προσπαθούν να τον χώσουν σαν τον τζαρ τζαρ μπιν γουτσου γούτσου τυπά. Ε ρε φίλε δεν μπαίνει δίπλα στον μπάτμαν και βασικά δίπλα σε κανένα άλλο χαρακτήρα. Για να μην πω ότι η απόδοση του ήταν τραγική καθώς δεν ξέρουν μάλλον πως να τον δείξουν. Ο Cyborg και αυτός εντελώς αδιάφορος.

    Ένα άλλο εξαιρετικά χαζό της ταινίας ακόμα και στα πλαίσια του fiction ήταν του πόσο για πρωινό είχε ο σούπερμαν τους άλλους ενώ στην προηγούμενη ταινία πήγε ο μπάτμαν να τα βάλει με τον σούπερμαν. Αναλογικά έπρεπε να είχε φταρνιστεί και να είχε τελειώσει η ταινία. Αν και πιστεύω ότι η απόδοση του σούπερμαν, εκεί που έχει αναστηθεί και τα βάζει με όλους, είναι η πιο ρεαλιστική, από την άλλη δείχνει το πόσο κενός και αντιφατικός είναι ο κόσμος της DC.

    Spoiler:
    Ο Δίας πάντως καθάρισε στην πρώτη μάχη. Αυτός ο lantern δεν υποτίθεται ότι είναι ανίκητος; Έφαγε μια με το τσεκούρι και τα λέμε;


    Τέλος η διάλεκτος της Gadot είναι τραγική και η μόνη που ξεχωρίζει τόσο άσχημα.

    Γιαυτό και για μένα η DC πρέπει να διαγράψει όλους τους χαρακτήρες και να κρατήσει μόνο batman και superman. Από τις ταινίες τους, τα batman είναι μια χαρά και ειδικά η τριλογία του Νόλαν. Τα τελευταία σούπερμαν ήταν εξαιρετικά και ακόμα και το Batman Vs Superman ήταν φανταστικό μέχρι που εμφανίζεται η γελοία αμαζόνα και η μάχη με το τέρας. Οι ταινίες είχα εξαιρετική σκηνοθεσία, πολύ καλούς ηθοποιούς και ερμηνείες και πολύ σοβαρές δόσεις DARKήλας. Ακόμα και οι εχθροί έχουν υπόσταση. Χαλαρά εξαιρετικές ταινίες, με ή χωρίς κόμικ. Και μετά έρχονται οι άλλοι χαρακτήρες και αρχίζεις και γελάς με τον διαγωνισμό πυτζάμας.

    Τώρα στην marvel, οι ταινίες βλέπονται πιο ευχάριστα αν και για μένα στην μάρβελ αξίζουν μόνο τα iron man, η τριλογία με τα spiderman της εποχής του 2000 που εστίαζε περισσότερο στον πάρκερ και ίσως ο hulk. Δεν ξεχνάω την πανέμορφη Σκάρλετ αλλά ο χαρακτήρας της, ο arrow και ο hawk είναι απλά γελοίοι δίπλα στους άλλους και αναρωτιέσαι τι κάνουν όταν μπαίνουν σε μάχη με τέρατα και εξωγήινους κτλ κτλ. Δεν με πειράζει το παραμύθι αλλά η αντίθεση είναι εντυπωσιακή δεδομένων στους κανόνες που θέτει το ίδιο το παραμύθι.

  14. #3014
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Θα σας πω μια ιστορία που μπορεί να έχετε ζήσει, χτες αποφάσισα να δω μια ταινία, πάω στο νετφλιξ να δω τι έχει, ανάμεσα στα διάφορα που έχει και μετά από κανένα μισάωρο αποφασίζω ότι το Lincoln Lawyer θα είναι καλή επιλογή. Έχω ακουστά την ταινία, μου αρέσει και ο Μακοναχεϊ, ας το βάλω.

    Στους τίτλους καταλαβαίνω ότι το έχω δει πρόσφατα αν και δεν θυμάμαι σχεδόν τίποτα από αυτό, πέραν του ότι το θυμάμαι ως "καλή" ταινία. "Δεν μας κάνει", σκέφτομαι, "να δω κάτι που δεν έχω δει", ακόμα και αν δεν θυμάμαι τώρα τι γίνεται, όσο παρακολουθώ θα μου έρθει.

    Άντε πάλι μισή ώρα να βρω κάτι.... τεσπα, για να μην πολυλογώ λέω να δω κάτι με δράση, ελαφρύ, να περάσει η ώρα. Διαλέγω το Brick Mansions. To βάζω λοιπόν, ξεκινάει η ταινία, κάτι παρκουρ από ένα τυπά, τον κυνηγάνε κάτι άλλοι παρκουρατζίδες, ΟΚ, πλάκα δείχνει να έχει... συνεχίζει η ταινία, τελικά (μάλλον) κάποιος άλλος είναι ο ήρωας γιατί γίνονται κάτι σαχλα με ένα υπερ-κακό έμπορα ναρκωτικών που είναι Έλληνας( ; )

    Στο μισάωρο έχω πάψει να παρακολουθώ γιατί τα κλισέ με κούρασαν, οι φάτσες είναι όλες ίδιες και δεν καταλαβαίνω πλέον ποιος είναι ποιος και τι θέλουν να κάνουν και στην τελική τους βαριέμαι. Αποτέλεσμα; Πάμε πίσω στην αναζήτηση...

    Μισή ώρα μετά, και αφού τίποτα δεν μου γυαλίζει αρκετά πιάνει το μάτι μου το Ghost in the Shell, όχι το ανιμε, με την Γιοχανσεν, που είχα δει όταν βγήκε (όπως κάθε φαν του ανιμε) και είχα απογοητευτεί (όπως κάθε φαν του ανιμε επίσης). "Μπορεί να ήμουν άδικος", σκέφτηκα, "ας ρίξω μια πιο ώριμη ματιά, μπορεί και να μου αρέσει λίγο περισσότερο αυτή τη φορά".

    Αμ δε, θυμήθηκα τους λόγους που μου την έσπασε την την πρώτη φορά, αυτή η ανάγκη να βάλεις back-story ντε και καλά, να "χτίσεις" του χαρακτήρες (και καλά), και τέλος πάντων η ανιμε έκδοση ήταν σχεδόν τέλεια, τι βάζεις τα δικά σου ρε φίλε, κάνε μια αλα-Watchmen shot-for-shot μεταφορά και έκλεισες. Αντε να το κάνεις λίγο πιο μεγάλο σε διάρκεια και να βάλεις και καμιά σκηνή από το μανγκα που δεν χώραγε στο ανιμε.

    Ανιγουεϊ... το παράτησα και αυτό στο μισάωρο και τελικά ταινία δεν είδα. Αυτά είχα να μοιραστώ μαζί σας.
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  15. #3015
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.062
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    @sonic θα συμφωνήσω μαζί σου και πιστεύω περιγράφεις κάτι που έχει κολλήσει το μυαλό και η λέξη ειναι στην άκρη της γλώσσας.

    Ουσιαστικά είναι σαν να τα έχεις δει/κάνεις όλα και τίποτα δεν σε εντυπωσιάζει. Σε αυτό φταίει ότι όλα τα ίδια είναι αλλά και ότι γενικά το διαφορετικό μπλοκάρεται.

    Εγώ πάντως βρίσκω να μου αρέσουν περισσότερο από όλες ταινίες χαζολοίδια αλλά χαβαλέ. Γιαυτό είχα περάσει πολύ καλά με κάτι ταινίες σαν αυτές

    The Grizzlies
    Ready or Not
    The Babysitter
    Mayhem
    Guns Akimbo

    Ταινίες που δεν παίρνουν τον εαυτό τους στα σοβαρά και απλά έχουν χαλαλέ και ότι να είναι εξέλιξη. Καλύτερα με φίλους αλλά και χωρίς πάλι σαφώς πιο διασκεδαστικές για μένα από κάτι blockbuster.

    - - - Updated - - -

    Είδα επίσης χθες ή προχθές το Safety Not Guaranteed. Ευχάριστο έργο, λίγο πιο σοβαρό από τις ταινίες που προανέφερα αλλά μια χαρά περίεργη ιστορία με περιέργους και λίγο κουλό σενάριο.

    Αυτή Aubrey Plaza έχει ένα βλέμμα και μια ομορφιά πολύ περίεργη αλλά στην συγκεκριμένη ταινία έχει μεγαλώσει πολύ για τον ρόλο αυτό της νεαρής. Κατά τα άλλα αυτό το ανώμαλο/περίεργο πρόσωπο της που γενικά βγάζει πήγαινε τέλεια στον ρόλο της.

    - - - Updated - - -

    The Babysitter έχει συνέχεια τελικά The Babysitter: Killer Queen

    Αν και η σπλατεριά δεν είναι το στίλ μου, σε αυτό το γελοίο στίλ και λίγο δεν με πειράζει. Αλλά γενικά είχε κορυφαίες ατάκες και η ιδέα είναι τόσο χαζή και καλή όσο με την πρώτη ταινία. Μόνο το τέλος ήταν μεγάλη βλακεία.

    Πως βρίσκουμε άλλες τέτοιες ταινίες;

    Spoiler:
    Ready or Not
    The Babysitter
    Mayhem
    Guns Akimbo

Σελ. 201 από 407 ΠρώτηΠρώτη ... 181191196199200201202203206211221 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας