Σελ. 67 από 407 ΠρώτηΠρώτη ... 4757626566676869727787 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 991-1.005 από 6096
  1. #991
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για μένα τo Indiana Jones 3 ήταν το καλύτερο από όλα, και το 2 ήταν αίσχος.
    Μου έχει μείνει παιδικό τραύμα η σκηνή με τα έντομα...
    Αίσχος δεν την λες πάντως γιατί είχε σκηνές που έχουν μείνει στην ιστορία, όπως τα βαγόνια του ορυχείου, το αηδιαστικό δείπνο ή η ανθρωποθυσία.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Erebos : 28-05-19 στις 00:47.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  2. #992
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου έχει μείνει παιδικό τραύμα η σκηνή με τα έντομα...
    Και τα φίδια και το "chilled monkey brains" Το 2 ήταν κατ'αποδοχή Λούκας και Σπίλμπεργκ πολύ πιο τρόμου απ'ότι το προόριζαν
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  3. #993
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Ρε ασταδιαλα πρωινιάτικο, μου κάνατε και ανατρίχιασα
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  4. #994
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.056
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TryfGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι λίγο άδικος. The Bourne και τα Back to the Future ήταν επίσης στο ίδιο επίπεδα και τα τρία. ίσως και τα Indiana Jones.
    Είμαι του 78 συνεπώς πολλές από αυτές τις ταινίες τις έχω δει αρκετά χρόνια μετά από το έτος προβολής και όχι πάντα στην σωστή σειρά. Τα Άλιεν τα είδα κάπου το 95 και ακόμα και έτσι ήταν φανταστικά. Το indy3 το είδα πρώτο στα σινεμά. Ναι ήταν πολύ καλό αλλά τότε δεν είχα μέτρο σύγκρισης, και όταν μετά είδα το ένα και το δύο δεν μπορώ να συμμεριστω την ευρύτερη άποψη. Τα back to the Future μου είχαν φανεί τουλάχιστον αστεία. Δεν θυμάμαι ποιο είχα δει πρώτο κάπου από σπόντα αλλά δεν είχα μείνει και με τις καλύτερες εντυπώσεις για την σειρά. Χαζό 80ιλα για μένα.

    Σίγουρα ξεχνάω και άλλες σειρές ταινιών. Παρόλο που θεωρώ το ιντι3 πολύ καλό, δεν μου είναι memorable όπως κάποιες άλλες ταινίες. Γούστα είναι αυτά και ίσως το πιο σημαντικό όλων, πολύ σημαντικό ρόλο παίζει η ηλικία που είδαμε μια ταινία και η κοινωνία τότε.

    Είδα χθες το avengers end game.

    Αναρωτιέμαι αν υπάρχει ηθοποιός του Hollywood, γενικά νεότερης ηλικίας, που δεν εμφανίστηκε στην ταινία; Ούτε modern family cast να είχανε, με τους ηθοποιούς και τα παιδιά να μεγαλώνουν/γερνανε μέσα στις ταινίες.

    Με ανακούφιση το είδα ως τέλος. Ελπίζω να σταματήσουν. Όχι άλλο κάρβουνο. Στην αρχή ξεκίνησε πολύ καλά αλλά απο την στιγμή που προτάθηκε η λύση από τον Ant-Man ήξερα ότι πάει το έργο καθώς είναι πολύ δύσκολη θεματολογία. Γενικά όμως ήταν καλύτερο από το προηγούμενο, πιο σκοτεινό και πιο σοβαρό αλλά αυτά τα μικρά διαλείμματα χαβαλε για αποκλιμάκωση με βρίσκουν πολύ αντίθετο. Οι σκηνές από το διάστημα φαντάστηκες, μιας και εδώ καημό και ευτυχώς την μάχη δεν την παρατραβηξαν.

    Πιστεύω ότι αν κάποιος αποφασιζε να γυρίσει τα avengers στα σοβαρά, γιατί η ιδέα είναι αρκετά καλή, θα έβγαιναν εξαιρετική ταινία(ες).

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή δεν το είδα νωρίτερα. Όπως είπε ο φίλος παραπάνω υπάρχουν και άλλα, ειδικά το Indy 3 βάζει σοβαρή υποψηφιότητα για το καλύτερο της σειράς.

    Το Die Hard επίσης στο 3 πήγε από cult σε ταινία δράσης με σοβαρό προϋπολογισμό.

    Τέλος πάντων πάνε αυτά. Τώρα έχει Superhero Movie Νο14
    Σίγουρα ιντι3 το καλύτερο και με απόσταση. Πιστεύω ότι κάπου προς την περίοδο που άρχισαν να μπαίνουν οι υπολογιστές, υπήρξε το sweet spot όσον αφορά το επίπεδο των εφε.

    Για το die hard 3 ίσως. Πολύ solid ταινία πάντως. Πιστεύω την διαφορά την έκανε και οι εξαιρετικοι Jeremy irons και Samuel Jackson

  5. #995
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    To Indy3 έχει Connery, αυτός κάνει τη διαφορά. Εξακολουθώ πάντως να θεωρώ το πρώτο το καλύτερο της σειράς.

  6. #996
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.056
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phantom77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    To Indy3 έχει Connery, αυτός κάνει τη διαφορά. Εξακολουθώ πάντως να θεωρώ το πρώτο το καλύτερο της σειράς.
    Νομίζω προσθέτει αλλά δεν τον θεωρώ ότι κάνει την διαφορά.

  7. #997
    Εγγραφή
    16-07-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.053
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE w300i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για μένα τo Indiana Jones 3 ήταν το καλύτερο από όλα, και το 2 ήταν αίσχος.
    Οι παλιοί θυμούνται: το 1ο ήταν πρωτόγνωρο και γυρισμένο σχεδόν το μισό σε εξωτερικούς χώρους
    και το 3ο ήταν πρακτικά έπος, γυρισμένο και αυτό εκτός, με καλό σενάριο και ερμηνίες, και σωστό κλείσιμο.

    Το 2ο ήταν μάπα γιατί ήταν σχεδόν ΕΝΤΕΛΩΣ στουντιακό. Είχε 90% των γυρισμάτων σε στούντιο, πρακτικά δεν ήταν spielberg.
    Όλα τα παιχνίδια android που έχω φτιάξει περιγράφονται και κατεβαίνουν
    από εδώ: https://play.google.com/store/apps/d...=Carbon+People

  8. #998
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω προσθέτει αλλά δεν τον θεωρώ ότι κάνει την διαφορά.
    Μόνο αυτόν θυμάμαι απο την ταινία (άντε και το φινάλε στην Petra)

  9. #999
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.056
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Ωραία συζήτηση πάντως.

  10. #1000
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Ναι, ευτυχώς κανένας δεν ανέφερε το Crystal Skulls

  11. #1001
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.353
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι του 78 συνεπώς πολλές από αυτές τις ταινίες τις έχω δει αρκετά χρόνια μετά από το έτος προβολής και όχι πάντα στην σωστή σειρά. Τα Άλιεν τα είδα κάπου το 95 και ακόμα και έτσι ήταν φανταστικά. Το indy3 το είδα πρώτο στα σινεμά. Ναι ήταν πολύ καλό αλλά τότε δεν είχα μέτρο σύγκρισης, και όταν μετά είδα το ένα και το δύο δεν μπορώ να συμμεριστω την ευρύτερη άποψη. Τα back to the Future μου είχαν φανεί τουλάχιστον αστεία. Δεν θυμάμαι ποιο είχα δει πρώτο κάπου από σπόντα αλλά δεν είχα μείνει και με τις καλύτερες εντυπώσεις για την σειρά. Χαζό 80ιλα για μένα.

    Σίγουρα ξεχνάω και άλλες σειρές ταινιών. Παρόλο που θεωρώ το ιντι3 πολύ καλό, δεν μου είναι memorable όπως κάποιες άλλες ταινίες. Γούστα είναι αυτά και ίσως το πιο σημαντικό όλων, πολύ σημαντικό ρόλο παίζει η ηλικία που είδαμε μια ταινία και η κοινωνία τότε.

    Είδα χθες το avengers end game.

    Αναρωτιέμαι αν υπάρχει ηθοποιός του Hollywood, γενικά νεότερης ηλικίας, που δεν εμφανίστηκε στην ταινία; Ούτε modern family cast να είχανε, με τους ηθοποιούς και τα παιδιά να μεγαλώνουν/γερνανε μέσα στις ταινίες.

    Με ανακούφιση το είδα ως τέλος. Ελπίζω να σταματήσουν. Όχι άλλο κάρβουνο. Στην αρχή ξεκίνησε πολύ καλά αλλά απο την στιγμή που προτάθηκε η λύση από τον Ant-Man ήξερα ότι πάει το έργο καθώς είναι πολύ δύσκολη θεματολογία. Γενικά όμως ήταν καλύτερο από το προηγούμενο, πιο σκοτεινό και πιο σοβαρό αλλά αυτά τα μικρά διαλείμματα χαβαλε για αποκλιμάκωση με βρίσκουν πολύ αντίθετο. Οι σκηνές από το διάστημα φαντάστηκες, μιας και εδώ καημό και ευτυχώς την μάχη δεν την παρατραβηξαν.

    Πιστεύω ότι αν κάποιος αποφασιζε να γυρίσει τα avengers στα σοβαρά, γιατί η ιδέα είναι αρκετά καλή, θα έβγαιναν εξαιρετική ταινία(ες).

    - - - Updated - - -



    Σίγουρα ιντι3 το καλύτερο και με απόσταση. Πιστεύω ότι κάπου προς την περίοδο που άρχισαν να μπαίνουν οι υπολογιστές, υπήρξε το sweet spot όσον αφορά το επίπεδο των εφε.

    Για το die hard 3 ίσως. Πολύ solid ταινία πάντως. Πιστεύω την διαφορά την έκανε και οι εξαιρετικοι Jeremy irons και Samuel Jackson
    Σορρυ αλλά δεν υπάρχει άτομο τωρινό κοντά στα 40 που δεν γουστάρει Back to the future.
    Είναι αγαπημένη ταινία εκείνης της εποχής εδώ και πάνω από 35 χρόνια.

    Εφόσον δεν σου άρεσε η συγκεκριμένη έχεις πολύ ιδιαίτερο γούστο και σε άλλη κατηγορία από τις ταινίες που έβγαιναν και γουσταραμε τότε.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  12. #1002
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Ουτε σε μένα αρέσουν τα BttF αλλα μάλλον έχω περάσει το όριο ηλικίας

  13. #1003
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Εντάξει το Back to The Future ήταν μια παιδική ταινία περισσότερο. Εγώ πάντως τα Χριστούγεννα μια χαρά περίμενα να παίξει μαζί με Goonies και Gremlins

    Πάντως το Indy 2 παρότι συμφωνώ ότι είναι κατώτερο των άλλων 2 (το 4 το αφήνω) ακόμα θα το έβλεπα με χαρά. Όχι μόνο λόγω νοσταλγίας αλλά και για τις διάφορες ιστορικές σκηνές που περιέχει σαν αυτές που αναφέρθηκαν.
    Ήταν η εποχή που τύποι σαν Spielberg, Lucas, Williams, Ford έβγαζαν διαμάντια ακόμα και όταν ήταν ντεφορμέ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Σίγουρα ιντι3 το καλύτερο και με απόσταση. Πιστεύω ότι κάπου προς την περίοδο που άρχισαν να μπαίνουν οι υπολογιστές, υπήρξε το sweet spot όσον αφορά το επίπεδο των εφε.

    Για το die hard 3 ίσως. Πολύ solid ταινία πάντως. Πιστεύω την διαφορά την έκανε και οι εξαιρετικοι Jeremy irons και Samuel Jackson
    Κοινός παρονομαστής πολλών από αυτές τις ταινίες είναι ο φοβερός "κακός" της ιστορίας. Στο Die Hard μιλάμε για Alan Rickman και Jeremy Irons πχ.

    Εδώ ο Alan Rickman έσωσε την παπάτζα που λεγόταν Robin Hood.


  14. #1004
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    BttF (το πρώτο) συν Die Hard (το original) είναι οι αυθεντικές, must-see χριστουγεννιάτικες ταινίες, ανήμερα στον καναπέ, back-to-back χωνεύοντας το μεσημέρι έως να βραδιάσει, τι να λέμε
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  15. #1005
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.056
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    BttF (το πρώτο) συν Die Hard (το original) είναι οι αυθεντικές, must-see χριστουγεννιάτικες ταινίες, ανήμερα στον καναπέ, back-to-back χωνεύοντας το μεσημέρι έως να βραδιάσει, τι να λέμε
    Ένα από τα πράγματα που είχαμε στην Ελλάδα ήταν η Κυριακάτικη μεσημεριανη ταινία. Ίσως από τις πιο διασκεδαστικές και ταυτόχρονα χαλαρές ταινίες που μπορούσες να δεις. Πχ Μέρα της μαρμότας που νομίζω ήταν επίσης χριστουγεννιάτικη ταινία, συχνά πυκνά παιζόταν τη Κυριακή. Επίσης cool runnings και η λιγότερη δημοφιλής με το ηλιακό αυτοκίνητο από το σχολείο. Τουλάχιστον τα πρώτα χρόνια δεν είχε χαζές ερωτικές ταινίες με την κάθε κακομοίρα και κάθε κομπλεξικο.

    Μου διαφεύγουν πολλές τώρα αλλά όποιος έχει αναμνήσεις και προτιμήσεις ας γράψει να θυμηθούμε και άλλες.

Σελ. 67 από 407 ΠρώτηΠρώτη ... 4757626566676869727787 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας