Σελ. 81 από 407 ΠρώτηΠρώτη ... 61717679808182838691101 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.201-1.215 από 6096
  1. #1201
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.868
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OxAp0d0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έπιασα σερί ταινίες από Κορέα και τις προτείνω όλες:

    The Handmaiden. Ανατροπή στην ανατροπή και απόδειξη πως οι ασιάτες είχαν φετίχ με πλοκάμια απο παλιά.

    Along with the Gods: The Two Worlds. Παραμυθάκι για μια ψυχή που κρίνεται για να φτάσει στη μετενσάρκωση, αλλά ρε π!@#$η μου, όποιος δε σπάσει στο τέλος πρέπει να τον δει ψυχίατρος. Αναμένω το έταιρο ήμισι για προβολή της συνέχειας.

    Parasite. H νέα ταινία του Bong Joon-Ho (ναι, οκ το googλεψα) που είχε κάνει το The Host, το Okja και το Snowpiercer. Κάποιος κριτικός έγραφε πως είναι η καλύτερη ταινία που βγήκε το 2019. Παίζει να συμφωνώ.
    Δες και Han Gong-ju (2013)

    Μην ψάξεις για reviews και πλοκή.

  2. #1202
    Εγγραφή
    22-08-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    595
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000 mb / s
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Fast & Furious: Hobbs & Shaw

    Μια ταινία με ένα χιούμορ το οποίο άλλοτε είναι έξυπνο και άλλοτε σου φτιάχνει την διάθεση και με πολύ εντυπωσιακές και διασκεδαστικές σκηνές δράσης.Ειναι μια διασκεδαστική ταινία.

  3. #1203
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SPIROS1979 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Fast & Furious: Hobbs & Shaw

    Μια ταινία με ένα χιούμορ το οποίο άλλοτε είναι έξυπνο και άλλοτε σου φτιάχνει την διάθεση και με πολύ εντυπωσιακές και διασκεδαστικές σκηνές δράσης.Ειναι μια διασκεδαστική ταινία.
    Σε σύγκριση με τα προηγούμενα; Αναρωτιέμαι πόση ώρα θα είναι οι σκηνές ξύλου μεταξύ τους.

  4. #1204
    Εγγραφή
    22-08-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    595
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000 mb / s
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε σύγκριση με τα προηγούμενα; Αναρωτιέμαι πόση ώρα θα είναι οι σκηνές ξύλου μεταξύ τους.
    Θα δεις ειναι πιο ρεαλιστικα ενω ειναι αντιζηλοι μεταξυ τους αγαπιουνται πολυ

  5. #1205
    Εγγραφή
    24-09-2008
    Περιοχή
    ink
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Fast.and.Furious.Presents.Hobbs.and.Shaw

  6. #1206
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.597
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από milios17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Fast.and.Furious.Presents.Hobbs.and.Shaw
    τι τρεχει με αυτο ; θες να μας πεις κατι περισσοτερο ;
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  7. #1207
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Προχθές ΝΥ είδα πρεμιέρα το Joker (σε εξαιρετική αίθουσα με 500+ καθίσματα lazy-boy, σε κάτι τέτοια οι Αμερικάνοι τα σπάνε )...

    Καταρχήν, θα πω ότι είναι must-see, σίγουρα κανείς χάνει αν δεν τη δει. Είναι μια ταινία για ενήλικες που ακολουθεί μια σχετικά καινούργια οδό στα κόμικς και για να μην ξεχνιόμαστε την οδό αυτή την άνοιξαν με τα μοναδικά τους έργα οι τρισμέγιστοι Alan Moore και Frank Miller.

    Αλλά, πάντοτε το μαμημένο το "αλλά", σίγουρα δεν θα της δώσω τα 5 στα 5 ή 10 στα 10 που έδωσαν οι κριτικοί - μάλλον επειδή την αξιολόγησαν ως ταινία και μόνο και όχι σε σχέση με τα αντίστοιχα The Joker κόμικς καθώς και το The Killing Joke που αποτελεί ΙΜΟ τη βασική του μαγιά, τουλάχιστον στη "δημιουργία" του Joker.

    Ο λόγος, χωρίς να δίνω spoiler, είναι βασικά (πάντοτε κατά τη γνώμη μου) ο εξής: Αν δεχτούμε ότι στον κινηματογράφο ο πιο πιστός και αυθεντικός Joker είναι εκείνος του Heith Ledger στο Dark Knight, τότε ο Joker που βλέπουμε δεν θα εξελιχτεί ποτέ στον χαρακτήρα που - όπως τον είπε ο Michael Caine στην ταινία Dark Knight - ότι απλά θέλει να δει τον κόσμο να καίγεται.

    Αν και ο Phoenix τον προσεγγίζει, δεν τον φτάνει και έτσι νιώθω μια ατέλεια. Νομίζω πως στην ταινία δεν θέλησαν να τολμήσουν να κάνουν τον Joker τόσο αποκρουστικό, πλην μιας ίσως σκηνής. Και έτσι χάνεται αυτός ο χαοτικός psycho που απλά σκοτώνει επειδή έτσι γουστάρει και καταστρέφει επειδή έτσι θέλει. Μέχρι ενός σημείου η ταινία τον φτάνει στις παρυφές αλλά δεν ολοκληρώνει.

    Ξαναλέω όμως σίγουρα must-see ενώ ο Phoenix, εντάξει τι να λέμε, σίγουρα εξελίσσεται σε ηθοποιό-γίγαντα κατηγορίας De Niro / Pacino κλπ
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  8. #1208
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο λόγος, χωρίς να δίνω spoiler, είναι βασικά (πάντοτε κατά τη γνώμη μου) ο εξής: Αν δεχτούμε ότι στον κινηματογράφο ο πιο πιστός και αυθεντικός Joker είναι εκείνος του Heith Ledger στο Dark Knight, τότε ο Joker που βλέπουμε δεν θα εξελιχτεί ποτέ στον χαρακτήρα που - όπως τον είπε ο Michael Caine στην ταινία Dark Knight - ότι απλά θέλει να δει τον κόσμο να καίγεται.

    Αν και ο Phoenix τον προσεγγίζει, δεν τον φτάνει και έτσι νιώθω μια ατέλεια. Νομίζω πως στην ταινία δεν θέλησαν να τολμήσουν να κάνουν τον Joker τόσο αποκρουστικό, πλην μιας ίσως σκηνής. Και έτσι χάνεται αυτός ο χαοτικός psycho που απλά σκοτώνει επειδή έτσι γουστάρει και καταστρέφει επειδή έτσι θέλει. Μέχρι ενός σημείου η ταινία τον φτάνει στις παρυφές αλλά δεν ολοκληρώνει.
    το είδα χτες, συμφωνώ με το παραπάνω, για εμένα ήταν το πολύ 6/10. πέρα από ένα plot hole που δεν θα κάνω σποιλ, νομίζω οτι το βασικό πρόβλημα ήταν οτι ολη η ταινία ήταν 99% του χρόνου της πάνω σε ένα ηθοποιό, που δεν άντεξε μόνος του το βάρος μιας ολόκληρης ταινίας.
    όπως λένε, ο πρωταγωνιστής είναι όσο καλός του επιτρέπει να είναι ο ανταγωνιστής του, και δεν υπήρχε ανταγωνιστής.
    ο Ledger παραμένει ο one and only true Jocker.

    και κάτι άλλο που με πείραξε, η σκηνή στο τραίνο ήταν τρελή αντιγραφή της ίδιας ακριβώς σκηνής απο το POI.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος xhaos : 06-10-19 στις 09:09.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  9. #1209
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    εμένα μου άρεσε το Joker, το δίνω ένα 8/10 άνετα. Το άτομο πήρε στις πλάτες του μια ολόκληρη ταινία και θεωρώ οτι τα κατάφερε απόλυτα.

  10. #1210
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Δεν εχω δει το joker ακομα αλλα θεωρω λαθος να το συγκρινουμε με τον Heith Ledger. Η συγκεκριμενη ταινια -απ'οτι εχω καταλαβει- δειχνει το πως εφτασε ο συγκεκριμενος ανθρωπος σε αυτο το σημειο, το ψυχογραφημα του. Στο Dark Knight βλεπουμε το αποτελεσμα, το τελικο "προιον". Γι'αυτο ισως να μην μας δειχνει την απολυτη παραφροσυνη. Δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο.
    No Justice - No Peace

  11. #1211
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ardi21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχω δει το joker ακομα αλλα θεωρω λαθος να το συγκρινουμε με τον Heith Ledger. Η συγκεκριμενη ταινια -απ'οτι εχω καταλαβει- δειχνει το πως εφτασε ο συγκεκριμενος ανθρωπος σε αυτο το σημειο, το ψυχογραφημα του. Στο Dark Knight βλεπουμε το αποτελεσμα, το τελικο "προιον". Γι'αυτο ισως να μην μας δειχνει την απολυτη παραφροσυνη. Δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο.
    Δεν είμαι τόσο βέβαιος, μιας και στο The Killing Joke έχουμε πολύ καλύτερα αποτυπωμένη τη διαδρομή.

    Μπορεί να είμαι ο μόνος που το είδε έτσι, αλλά στο The Joker, έχουμε μόνο μία σκηνή (σοκαριστικότατη) που εκεί βλέπουμε τον "αληθινό" Joker. Στην υπόλοιπη ταινία που συνεχίζει τη μεταμόρφωση βλέπω σαφώς να μετριάζουν αυτή τη σκληρή είκόνα.

    Ίσως επειδή μπορεί να φοβήθηκαν τις αντιδράσεις του κοινού σε μια συνέχιση σκηνών όπως εκείνης στο διαμέρισμα. Ξαναλέω, άποψή μου και μόνο, η ταινία είναι σίγουρα σημείο αναφοράς κατά τα λοιπά και must-see
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  12. #1212
    Εγγραφή
    11-09-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    458
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από XTCgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμένα μου άρεσε το Joker, το δίνω ένα 8/10 άνετα. Το άτομο πήρε στις πλάτες του μια ολόκληρη ταινία και θεωρώ οτι τα κατάφερε απόλυτα.
    Συμφωνώ απόλυτα. Εξαιρετική ταινία, φτιαγμένη για ένα άτομο. Τρόμος και παράνοια στην Γκόθαμ Σίτυ. 10/10 από μένα και όσκαρ ηθοποιίας.

  13. #1213
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Ad Astra

    Μεγάλη πατάτα. Η ταινία ξεκινά δίνοντας την αίσθηση του αληθοφανές και κάπου εκεί στον Άρη, αρχίζουν τα fast five και δεν έχουν τελειωμό. Επίσης η ταινία προσπαθεί να αποδώσει μια σοβαρότητα και ένα δράμα αλλά όσοι το είδαμε χθες σχολιάσαμε ότι δεν μπορούσαμε να συνδεθούμε καθώς ήταν πολύ sterile. Δεν με ενόχλησε όμως τόσο πολύ αυτό όσο το ξαφνικό ραμποιλική σε μια ταινία που υποτίθεται προσπαθεί το εντελώς αντίθετο. Επίσης, δεν κατάλαβα τι ήθελε να πει ο ποιητής. Πιστεύω ότι οι δημιουργοί δεν ήξεραν τελικά τι ήθελαν να φτιάξουν ή αλλάξαν σημαντικά στελέχη στην μέση της ταινίας ή έπεσε χέρι από το στούντιο.

    Dont go

  14. #1214
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.062
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αν και ο Phoenix τον προσεγγίζει, δεν τον φτάνει και έτσι νιώθω μια ατέλεια. Νομίζω πως στην ταινία δεν θέλησαν να τολμήσουν να κάνουν τον Joker τόσο αποκρουστικό, πλην μιας ίσως σκηνής. Και έτσι χάνεται αυτός ο χαοτικός psycho που απλά σκοτώνει επειδή έτσι γουστάρει και καταστρέφει επειδή έτσι θέλει. Μέχρι ενός σημείου η ταινία τον φτάνει στις παρυφές αλλά δεν ολοκληρώνει.

    Ξαναλέω όμως σίγουρα must-see ενώ ο Phoenix, εντάξει τι να λέμε, σίγουρα εξελίσσεται σε ηθοποιό-γίγαντα κατηγορίας De Niro / Pacino κλπ
    Αποκρουστικός δεν γίνεσαι μόνο όταν σκοτώνεις. Εγώ κατάλαβα ότι ο ηθοποίος, όσο κυλούσε η τανιία, κατάφερνε να γίνει αποκρουστικός χωρίς ωμή βία εκτός συγκεκριμένων περιπτώσεων και αυτό το πιστώνεται 100% ο ίδιος γιατί δεν ήταν θέμα σεναρίου, ήταν θέμα υποκριτικής.

    Εγώ τον είδα να εξελίσσεται σε έναν i dont give a damn "κακό" που θα καταλήξει στον Heith
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  15. #1215
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.313
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ad Astra

    Μεγάλη πατάτα. Η ταινία ξεκινά δίνοντας την αίσθηση του αληθοφανές και κάπου εκεί στον Άρη, αρχίζουν τα fast five και δεν έχουν τελειωμό. Επίσης η ταινία προσπαθεί να αποδώσει μια σοβαρότητα και ένα δράμα αλλά όσοι το είδαμε χθες σχολιάσαμε ότι δεν μπορούσαμε να συνδεθούμε καθώς ήταν πολύ sterile. Δεν με ενόχλησε όμως τόσο πολύ αυτό όσο το ξαφνικό ραμποιλική σε μια ταινία που υποτίθεται προσπαθεί το εντελώς αντίθετο. Επίσης, δεν κατάλαβα τι ήθελε να πει ο ποιητής. Πιστεύω ότι οι δημιουργοί δεν ήξεραν τελικά τι ήθελαν να φτιάξουν ή αλλάξαν σημαντικά στελέχη στην μέση της ταινίας ή έπεσε χέρι από το στούντιο.

    Dont go
    Βαρετό όσο δεν πάει.
    ΜΕτάνιωσα τα λεφτά που εδωσα.

    Joker
    Οσκαρ για τον κύριο, τρομερές μεταβολές μεταξύ γέλιου/κλάμματος/βήχα, δεν υπάρχει ο ηθοποιός!
    Επίσης, δεν είδα να αναφέρεται η σύνδεση με τον Μπατμαν/Μπρος Γουειν. Από όσα είχα διαβάσει, νόμιζα ότι η μόνη αναφορά στο σύμπαν αυτό είναι ότι ιστορία γίνεται στο Γκοθαμ.
    Αλλά επίσης έχουμε σύνδεση με τους Γουειν με ωραίο μπλέξιμο που συνδέεται με την γνωστή ιστορία με τους γονείς.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

Σελ. 81 από 407 ΠρώτηΠρώτη ... 61717679808182838691101 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας