Σελ. 268 από 407 ΠρώτηΠρώτη ... 248258263266267268269270273278288 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.006-4.020 από 6096
  1. #4006
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Quiet Place II.

    Η ταινία είναι στην κυριολεξία μια σεναριακή τρύπα. Τίποτα δεν βγάζει νόημα και δεν είμαι από τους νέρντουλες που χαλιούνται με το παραμικρό.

    Αλλά μπράβο στον Τζιμ Χαλπερτ που τη σκηνοθέτησε τόσο καλά που βλέπεται.


  2. #4007
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Quiet Place II.

    Η ταινία είναι στην κυριολεξία μια σεναριακή τρύπα. Τίποτα δεν βγάζει νόημα και δεν είμαι από τους νέρντουλες που χαλιούνται με το παραμικρό.

    Αλλά μπράβο στον Τζιμ Χαλπερτ που τη σκηνοθέτησε τόσο καλά που βλέπεται.
    Το είχα γράψει πριν μερικούς μήνες, ότι δεν καταλάβαινα τι γινόταν, ώσπου βαρέθηκα και την έκλεισα. Υπήρξαν αρκετές διαφωνίες όμως, γιατί άρεσε σε κάποιους.

  3. #4008
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.065
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Τα δύο quite place είναι παραπλήσια και μια χαρά αν σου αρέσει αυτό το στυλ. Κάπως ιδιαίτερο. Αν το ψηρισεις όμως, άστο καλύτερα και για τα δύο.

  4. #4009
    Εγγραφή
    26-04-2005
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14621/970
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΛΥΣΙΔΑ
    SNR / Attn
    11(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχω δει και τα δύο, το πρὠτο πραγματικά μου άρεσε το 2 ήταν απλά background κάνοντας κάτι άλλο.

  5. #4010
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.065
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από value_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω δει και τα δύο, το πρὠτο πραγματικά μου άρεσε το 2 ήταν απλά background κάνοντας κάτι άλλο.
    Το πρώτο ήταν καλύτερο σίγουρα. Όπως και να το κάνις, με αυτή την ιδέα, το 2ο θα χάνει σίγουρα. Γι'αυτό και δεν θέλει πολύ ψάξιμο. Όπως γενικά προβλέπεται με αυτό το σενάριο, η 2η ήταν ένα πιο action έργο από τους έμπειρους που έχουν προσαρμοστεί και κάνουν λίγο παπάδες και κάποιοι κανόνες ξεχνιούνται.

  6. #4011
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.664
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Cool hand Luke

    Ένας σταρχιδιστής φυλακίζεται για φθορά δημόσιας περιουσίας υπό την επήρεια αλκοόλ και καταδικάζεται σε 2 χρόνια σε αγροτικές φυλακές. Εκεί συνεχίζει να είναι ο χαλαρός τύπος που ήταν και έξω.

    Ακούγεται βαρετό, αλλά δεν είναι. Αντίθετα, είναι μία εξαιρετικά ευχάριστη ταινία με πολύ καλοδουλεμένους χαρακτήρες και δραματική κορύφωση που χτίζεται με φυσικότητα, όχι με το ζόρι όπως οι σύγχρονες ταινίες. Οι Paul Newman και George Kennedy (όσκαρ 2ου ανδρικού ρόλου) δίνουν ερμηνείες ζωής. Απορώ πως μου είχε ξεφύγει, γιατί μου αρέσουν αυτού του είδους τα έργα. Δείτε το.

  7. #4012
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Halloween Kills 6,5/10

    Λίγο cheesy αλλά καλογυρισμένο.Αν και δεν ήμουν ποτέ fan έτσι για μια φορά το βράδυ δεν είναι κακό.

  8. #4013
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.664
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    12 Angry Men

    12 ένορκοι κλεισμένοι σε ένα δωμάτιο συζητάνε για το αν ένας 18χρονος πρέπει να πάει στην ηλεκτρική καρέκλα για το φόνο του πατέρα του.

    Τι να λέμε, εργάρα. Απλά δείτε το αν είστε από τους ξεπεσμένους σαν και εμένα που δεν το έχουν δει ακόμα. Ιδιαίτερα μου άρεσε που το έργο ξεκινάει με τους ενόρκους να πηγαίνουν στο δωμάτιο. Δεν μαθαίνουμε την υπόθεση από τους δικηγόρους, αλλά από τη συζήτηση. Εργάρα.

  9. #4014
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Αυτό βρήκες να μην έχεις δει?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  10. #4015
    Εγγραφή
    26-04-2005
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14621/970
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΛΥΣΙΔΑ
    SNR / Attn
    11(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Interleaved


    (κιεγώ πρόπερσυ το είδα )

  11. #4016
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    12 Angry Men

    12 ένορκοι κλεισμένοι σε ένα δωμάτιο συζητάνε για το αν ένας 18χρονος πρέπει να πάει στην ηλεκτρική καρέκλα για το φόνο του πατέρα του.

    Τι να λέμε, εργάρα. Απλά δείτε το αν είστε από τους ξεπεσμένους σαν και εμένα που δεν το έχουν δει ακόμα. Ιδιαίτερα μου άρεσε που το έργο ξεκινάει με τους ενόρκους να πηγαίνουν στο δωμάτιο. Δεν μαθαίνουμε την υπόθεση από τους δικηγόρους, αλλά από τη συζήτηση. Εργάρα.
    Ναι εργαρα, το εχω δει και εγω σχετικα προσφατα και το ειχα ποσταρει και εδω και καποιος μου προτεινε και το remake της αλλα δεν το εχω δει https://www.imdb.com/title/tt0118528/

  12. #4017
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.664
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό βρήκες να μην έχεις δει?
    Τι θες τώρα; Σας είχα προετοιμάσει ψυχολογικά!

  13. #4018
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaranero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι εργαρα, το εχω δει και εγω σχετικα προσφατα και το ειχα ποσταρει και εδω και καποιος μου προτεινε και το remake της αλλα δεν το εχω δει https://www.imdb.com/title/tt0118528/
    Δεν υπάρχει ο παραμικρός λόγος να δεις remake. Δες την ίδια πάλι.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  14. #4019
    Εγγραφή
    26-04-2005
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14621/970
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΛΥΣΙΔΑ
    SNR / Attn
    11(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Interleaved
    1917

    Άλλο ένα σχεδόν rip off του Saving Private Ryan, το σχεδόν είναι γιατί διαδραματίζεται στον Α Παγκόσμιο και δεν είναι τόσο war αλλά περισσότερο drama.
    Φυσικά και δεν ενθουσιάστηκα άλλωστε δε σκόπευα να τη δω ήξερα τι περίπου θα δώ απλά έπεσα πάνω της και είπα δε μαμιέται.
    Έχει τα αντιπολεμικά της, και τα προπαγανδιστικά της κλπ το θέμα είναι ότι μας τάχουν πεί άλλοι πρίν και καλύτερα.
    Άλλωστε τι ενδιαφέρον μπορεί να έχει η ζωή δύο κακομοίρηδων στη διάρκεια μιάς μέρας;

  15. #4020
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.065
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από value_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    1917

    Άλλο ένα σχεδόν rip off του Saving Private Ryan, το σχεδόν είναι γιατί διαδραματίζεται στον Α Παγκόσμιο και δεν είναι τόσο war αλλά περισσότερο drama.
    Φυσικά και δεν ενθουσιάστηκα άλλωστε δε σκόπευα να τη δω ήξερα τι περίπου θα δώ απλά έπεσα πάνω της και είπα δε μαμιέται.
    Έχει τα αντιπολεμικά της, και τα προπαγανδιστικά της κλπ το θέμα είναι ότι μας τάχουν πεί άλλοι πρίν και καλύτερα.
    Άλλωστε τι ενδιαφέρον μπορεί να έχει η ζωή δύο κακομοίρηδων στη διάρκεια μιάς μέρας;
    Με αυτή την λογική, το πιθανότερο είναι ότι και ο Ράιαν σχεδόν ripoff ήταν κάποιας άλλης.

    Υπάρχει μια παράμετρος που γενικά ξεχνάμε. Φαίνεται και στην συζήτηση του bond και είναι πολύ νορμάλ. Θα χρησιμοποιήσω το παράδειγμα σου. Εγώ σαν 40ρης εδώ δει τον Ράιαν στα 20κατι μου. Ο σημερινός 20ρης θα δει το 1917 γιατί ο Ράιαν είναι αρχείο όπως και να το κάνουμε. Για αυτόν ο Ράιαν είναι αρχαιολογία και βιντεοκλαμπ φάση. Τα πάντα επαναδημιουργουνται για να ανανεώνονται κιόλας. Ακόμα και τα βιβλία του σχολείου δεν κρίνω το αποτέλεσμα αλλά το είναι rip-off.

    Γενικά εγώ θεωρώ πολύ λάθος την σύγκριση με ταινίες που έχουν διαφορά κοντά στην μια γενιά. Μακάρι να βγει πχ ένα νέο και ίδιο FF. Οι ταινίες σειρές όμως που κρατάνε 10-20 χρόνια είναι λίγο τραγικες. Θα μου πεις, κοίτα τι έγραψες παραπάνω. Στο μυαλό μου όμως υπάρχει διαφορά.

Σελ. 268 από 407 ΠρώτηΠρώτη ... 248258263266267268269270273278288 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας