Σελ. 314 από 407 ΠρώτηΠρώτη ... 294304309312313314315316319324334 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.696-4.710 από 6096
  1. #4696
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.065
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Εγώ πάντως από άτομα που εμπιστεύομαι, μόνο για spiderman ακούω καλά λόγια. Από easy θεατές, δώσε μου blockbaster και πάρε μου την ψυχή, όλα τέλεια ήταν.

  2. #4697
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Άσχετο με ταινίες, απλά να ενημερώσω πως υπήρξε διαρροή στοιχείων από opensubtitles! Just sayin
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  25BE38BD-9241-4A1C-A0A2-62CBAD806BC1.jpg 
Εμφανίσεις:  29 
Μέγεθος:  145,5 KB 
ID: 234145

  3. #4698
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.065
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Είδα χθες το Spiderman no way home στο σινεμά.
    Γενικά έχω χαλαστεί και έχω αποστασιοποιηθεί πολύ από το MCU. Κανονικά δεν θα το έβλεπα αλλά κάποια άτομα που εμπιστεύομαι μου είπαν ότι ειναι πολύ καλό κτλ κτλ.
    Προσωπικά το βρήκα ένα ακόμη Μερβελοεργο, βαρέθηκα και το μετανιωσα που έδωσα τα λεφτά.
    Νομίζω απλά δεν θα ξαναδώ ταινία της Μαρβελ. Πολύ στραβά μου έχει κάτσει πια. Ίσως παράεγινε η κονσέρβα.

    Προσωπικά με κουράζει λίγο αυτή η σύνδεση των ταινιών και γενικά το universe. Καταλαβαίνω πως βγάζει λεφτά κτλ, αλλά νομίζω προτιμώ την ανεξαρτησία χωρίς να χρειάζεται να έχω κάνει σπουδή για να παρακολουθήσω μια ταινία. Να πω ένα παράδειγμα. Οι τριλογίες των Batman ήταν πάντα ανεξάρτητες. Ξέρεις περί μπάτμαν αλλά δεν χρειάζεται να έχεις δει 10 ταινίες για να μπορείς να παρακολουθήσεις την 2η ή 3η.

  4. #4699
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.373
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδα χθες το Spiderman no way home στο σινεμά.
    Γενικά έχω χαλαστεί και έχω αποστασιοποιηθεί πολύ από το MCU. Κανονικά δεν θα το έβλεπα αλλά κάποια άτομα που εμπιστεύομαι μου είπαν ότι ειναι πολύ καλό κτλ κτλ.
    Προσωπικά το βρήκα ένα ακόμη Μερβελοεργο, βαρέθηκα και το μετανιωσα που έδωσα τα λεφτά.
    Νομίζω απλά δεν θα ξαναδώ ταινία της Μαρβελ. Πολύ στραβά μου έχει κάτσει πια. Ίσως παράεγινε η κονσέρβα.

    Προσωπικά με κουράζει λίγο αυτή η σύνδεση των ταινιών και γενικά το universe. Καταλαβαίνω πως βγάζει λεφτά κτλ, αλλά νομίζω προτιμώ την ανεξαρτησία χωρίς να χρειάζεται να έχω κάνει σπουδή για να παρακολουθήσω μια ταινία. Να πω ένα παράδειγμα. Οι τριλογίες των Batman ήταν πάντα ανεξάρτητες. Ξέρεις περί μπάτμαν αλλά δεν χρειάζεται να έχεις δει 10 ταινίες για να μπορείς να παρακολουθήσεις την 2η ή 3η.
    Προφανώς δεν απευθύνεται σε σένα.
    Απευθύνεται σε αυτούς που έχουν δει και τις 10 ταινίες.
    Αλλιώς δεν μπορεί να δημιουργήσει αυτή τη μοναδική σύνδεση που εσένα σε χαλάει, αλλά φτιάχνει αυτούς που είναι πιστοί φαν και έχουν δει Όλες τις προηγούμενες ταινίες.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  5. #4700
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Πολλά περίμενα να δω αλλά το να πας αδιάβαστος στον Άνθρωπο Αράχνη και να μη σου αρέσει δεν το περίμενα ειλικρινά

    Την επόμενη με τον κηδεμόνα


  6. #4701
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς δεν απευθύνεται σε σένα.
    Απευθύνεται σε αυτούς που έχουν δει και τις 10 ταινίες.
    Αλλιώς δεν μπορεί να δημιουργήσει αυτή τη μοναδική σύνδεση που εσένα σε χαλάει, αλλά φτιάχνει αυτούς που είναι πιστοί φαν και έχουν δει Όλες τις προηγούμενες ταινίες.
    τοτε προκειται περι σειριαλ
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  7. #4702
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσχετο με ταινίες, απλά να ενημερώσω πως υπήρξε διαρροή στοιχείων από opensubtitles! Just sayin
    Περισσότερες πληροφορίες: https://haveibeenpwned.com/PwnedWebsites#OpenSubtitles
    Η απάντηση του opensubtitles: https://forum.opensubtitles.org/view...hp?f=1&p=46835
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  8. #4703
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.065
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς δεν απευθύνεται σε σένα.
    Απευθύνεται σε αυτούς που έχουν δει και τις 10 ταινίες.
    Αλλιώς δεν μπορεί να δημιουργήσει αυτή τη μοναδική σύνδεση που εσένα σε χαλάει, αλλά φτιάχνει αυτούς που είναι πιστοί φαν και έχουν δει Όλες τις προηγούμενες ταινίες.
    Ναι πια όπως είπα ακούω Μάρβελ και ξενερα. Αλλά προσωπική γνώμη, έχουν γίνει τα ίδια με fast and the furious, σε κονσέρβα και επανάληψη. Αλλά λόγω μεγαλύτερης οικονομίας μπορούν φαινομενικά να έχουν περισσότερο βάθος. Δεν είμαι εναντίον της κονσέρβας, αλλά με έχει κουράσει η επανάληψη της ίδιας ακριβώς κονσέρβας.

  9. #4704
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    An inspector calls

    Δε θυμάμαι ποιός το είχε προτείνει - εξαιρετική ταινία, αλλά κακή επιλογή: τα γεγονότα της Θεσ/κης, με όλα αυτά τα άριστα παιδιά άριστων οικογενειών, που άριστα μεγάλωσαν να μεταχειρίζονται ανθρώπινες ψυχές σαν να είναι το προσωπικό τους Sims, έκαναν την ταινία να χτυπάει πιο έντονα ευαίσθητες χορδές.

    Πολύ καλή ταινία, προτείνεται ανεπιφύλακτα, αλλά be warned.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  10. #4705
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.665
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    My Name is Nobody

    Terence Hill + Henry Fonda = 1/2 comedy + 1/2 western. Υπόθεση αδιάφορη, που παλεύεις να βρεις τις λεπτομέρειες μέχρι το τέλος: ένας γρήγορος αλλά καραγκιόζης πιστολέρο θέλει να βοηθήσει έναν θρυλικό πιστολέρο να "βγει στη σύνταξη" με δοξασμένο τρόπο, αντί "αθόρυβα" όπως ο θρύλος επιθυμεί.

    Πίστευα ότι επειδή μου άρεσαν πολύ τα έργα με τον Bud Spencer όταν ήμουνα παιδί, θα μου άρεσε και το συγκεκριμένο. Τελικά πλήρες χάσιμο χρόνου, και πίεσα πολύ τον εαυτό μου να το δω μέχρι το τέλος. Αν έπαιζε ο Bud Spencer και ήταν απλά παρωδία θα ήταν καλό, αλλά με τον τιτανοτεράστιο Henry Fonda να είναι όλο το έργο μόνος του για μία ακόμα φορά, το σοβαρό κομμάτι του western που σε συνεπαίρνει ξαφνικά διακόπτεται από βλακείες του Terence Hill με χιούμορ επιπέδου παιδιών δημοτικού, οπότε σε ξενερώνει. Προσπεράστε.

    Ίσως να το είχα ξαναδεί πριν δεκαετίες, αλλά δεν θυμόμουνα τίποτα.

    ΥΓ: Τώρα αναρωτιέμαι, αν ξαναδώ κάποιο έργο Bud Spencer/Terence Hill θα μου αρέσει, ή απλά μεγάλωσα;

  11. #4706
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα αναρωτιέμαι, αν ξαναδώ κάποιο έργο Bud Spencer/Terence Hill θα μου αρέσει, ή απλά μεγάλωσα;
    Ρητορική η ερώτηση νομίζω, εγώ κυριολεκτικά για χαβαλέ και μόνο και for shits and giggles είπα να πιάσω το Commando και ειλικρινά στο 10λεπτο το έκλεισα
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  12. #4707
    Bud Spencer/ Terence Hill ηταν απο τα αγαπημενα μου. Τωρα δεν νομιζω να εχουν την ιδια μαγεια. Καταρχην τις δεκαλεπτες κλωτσοπατιναδες που απλα φαπωνουν ενα πληθος αλλων, θα περιμενα ποτε θα τελειωσουν και εαν ειχα στα χερια μου το κουμπι forward απλα θα προσπερνουσα.

  13. #4708
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων

    ΥΓ: Τώρα αναρωτιέμαι, αν ξαναδώ κάποιο έργο Bud Spencer/Terence Hill θα μου αρέσει, ή απλά μεγάλωσα;
    Νομίζω απλά μεγάλωσες...Θυμάμαι κι εγώ που τα κυνήγαγα παλιά (βιντεοκασέτες) και έριχνα απίστευτο γέλιο..
    Πριν κάμποσο καιρό είχα πετύχει κάποιο έργο Bud Spencer/Terence Hill στην τηλεόραση και μετά από 10 λεπτά αναρωτήθηκα πώς τα έβλεπα πιτσιρικάς..
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  14. #4709
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.065
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω απλά μεγάλωσες...Θυμάμαι κι εγώ που τα κυνήγαγα παλιά (βιντεοκασέτες) και έριχνα απίστευτο γέλιο..
    Πριν κάμποσο καιρό είχα πετύχει κάποιο έργο Bud Spencer/Terence Hill στην τηλεόραση και μετά από 10 λεπτά αναρωτήθηκα πώς τα έβλεπα πιτσιρικάς..
    Δεν πιστεύω ότι είναι θέμα ηλικίας αλλά εκάστοτε εποχής. Εγώ θα ξανά έβλεπα άνετα looney toons αλλά δεν νομίζω τα σημερινά παιδιά να το ξέρουν καν. Κάτι αλλά βλέπουν όλη τη ώρα.

    Coyote for ever ρε

  15. #4710
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Προ 10 λέπτου έγραψα σε μία από την ομάδα μου ηλικίας περίπου 29-30 το εξής:

    Ι have a cunning plan, so cunning you could put a tail on it and call it a weasel

    Και ούτε που κατάλαβε τι της έλεγα, γαμώ τα γεράματά μου και τη νέα γενιά που πλέον αντί για πχοιότητα το ρίχνει στα σόσιαλ μύδια


    Εννοείται ιδιαίτερα χαζοταινίες που κάποτε έκαναν εντύπωση να μην κάνουν πλέον, όχι μόνο λόγω ηλικίας αλλά επειδή έχουν ξεπεραστεί και σαν είδος. Προφανώς εκεί φαίνεται πόσο καλά γερνάνε κάποιες ταινίες και εκεί γυρνάμε στο γιατί κάποιες ταινίες είναι διαμάντια όσα χρόνια και αν περάσουν
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

Σελ. 314 από 407 ΠρώτηΠρώτη ... 294304309312313314315316319324334 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας