Σελ. 315 από 407 ΠρώτηΠρώτη ... 295305310313314315316317320325335 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.711-4.725 από 6096
  1. #4711
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προ 10 λέπτου έγραψα σε μία από την ομάδα μου ηλικίας περίπου 29-30 το εξής:

    Ι have a cunning plan, so cunning you could put a tail on it and call it a weasel

    Και ούτε που κατάλαβε τι της έλεγα, γαμώ τα γεράματά μου και τη νέα γενιά που πλέον αντί για πχοιότητα το ρίχνει στα σόσιαλ μύδια
    Επειδή έχω σταματήσει ουσιαστικά να ασχολούμαι με την τηλεοπτική παραγωγή του Νησιού. βγάζουν ακόμα κωμικές σειρές όπως ο Blackadder ή το Only Fools... για παράδειγμα;
    Μόνο το Upstart Crow μου άρεσε απο τα πρόσφατα (λογικό, ο Ben Elton το έφτιαξε)

  2. #4712
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προ 10 λέπτου έγραψα σε μία από την ομάδα μου ηλικίας περίπου 29-30 το εξής:

    Ι have a cunning plan, so cunning you could put a tail on it and call it a weasel

    Και ούτε που κατάλαβε τι της έλεγα, γαμώ τα γεράματά μου και τη νέα γενιά που πλέον αντί για πχοιότητα το ρίχνει στα σόσιαλ μύδια


    Αφού δεν σου είπε ότι είναι προσβλητικό απέναντι στις νυφίτσες καλά είσαι


  3. #4713
    To διδυμο Bud Spencer/Terence Hill ηταν δυο χαρακτηρες ιδιαιτερα ανεμελοι σε ολες τις ταινιες που τους ειχα δει. Και εαν επεφταν σε φασαριες απλα τους φαπωναν, χωρις να τους κανουνε κακο απλα τους ποναγανε λιγο και τους ξαναφαπωναν μετεπειτα. Πηγαινες στο σινεμα και απο τη γενια μου δεν εχω ακουσει να εκφραζεται κανενας αρνητικα για αυτου του ειδους τις ταινιες, μονο καλα λογια, ολοι εβγαιναν χαρουμενοι απο το σινεμα. Οχι ειδα το matrix ηταν καλο αλλα τα αλλα ηταν φολες κλπ σε σινεμα τελευταια λεξη τεχνολογιας και εχοντας δαπανηθει εκατομμυρια δολλαρια για καθε ταινια. Τεσπα, αλλες εποχες.

  4. #4714
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phantom77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή έχω σταματήσει ουσιαστικά να ασχολούμαι με την τηλεοπτική παραγωγή του Νησιού. βγάζουν ακόμα κωμικές σειρές όπως ο Blackadder ή το Only Fools... για παράδειγμα;
    Μόνο το Upstart Crow μου άρεσε απο τα πρόσφατα (λογικό, ο Ben Elton το έφτιαξε)
    Συγνώμη για το εκτός θέματος μήνυμα, νόμιζα οτι διάβαζα ακόμα το θέμα για τις τηλεοπτικές σειρές

  5. #4715
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.868
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phantom77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη για το εκτός θέματος μήνυμα, νόμιζα οτι διάβαζα ακόμα το θέμα για τις τηλεοπτικές σειρές
    Έχει φύγει η κουβέντα από τις ταινίες Μάρβελ εδώ και αρκετά μηνύματα.

    Αν και ο πιο σωστός όρος θα ήταν κινηματογραφικές σειρές.

  6. #4716
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει φύγει η κουβέντα από τις ταινίες Μάρβελ εδώ και αρκετά μηνύματα.

    Αν και ο πιο σωστός όρος θα ήταν κινηματογραφικές σειρές.
    Τη Marvelο-κουβέντα την περνάω στο γρήγορο, η ατάκα του Pop απο τον Blackadder με μπέρδεψε

  7. #4717
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.249
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Terence Hill
    Ρε γέλιο που ρίχναμε με κάτι τέτοια στα παλιά τα θερινά

  8. #4718
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.704
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Τρελό γέλιο, τι μου θυμίσατε τώρα. Πρέπει να τις βρω να τις δω με το παιδί.

  9. #4719
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    942
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Δε θυμάμαι να έχει ξαναμπεί στο thread (apologies αν κάνω λάθος), αλλά το κλιπάκι για το 20 χρόνια του LOTR τα σπάει



    Spoiler:
    Αφού είδα τον Hugo Weaving να ραπάρει σε elvish, θεωρώ ότι τα έχω δει όλα πλέον
    Υπογραφή

  10. #4720
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.629
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Coyote for ever ρε
    <========



    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaranero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εαν επεφταν σε φασαριες απλα τους φαπωναν, χωρις να τους κανουνε κακο απλα τους ποναγανε λιγο και τους ξαναφαπωναν μετεπειτα.


    Χαίρομαι που είμαστε όλοι στην ίδια σελίδα

  11. #4721
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Νομίζω το πρόβλημα είναι το pc του πως η βία προωθείτε ως κάτι διασκεδαστικό. Νομίζω γιαυτό έχουν φάει σουτ από το σήμερα καρτουν όπως αυτά αλλά και ταινίες με καρπαζιές.
    Αν και έχουμε πολύ περισσότερη και πολύ πιο σκληρή βία. Γενικά έχουμε πολύ πιο σκληρό περιεχόμενο, πολύ περισσότερη γύμνια αλλά δεν επιτρέπεται να είναι κωμική και να γελάς μαζί της.
    Σημεία των καιρών για το πόσο σοβαρά παίρνει η σημερινή κοινωνία τον εαυτό της I guess.

  12. #4722
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.629
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω το πρόβλημα είναι το pc του πως η βία προωθείτε ως κάτι διασκεδαστικό. Νομίζω γιαυτό έχουν φάει σουτ από το σήμερα καρτουν όπως αυτά αλλά και ταινίες με καρπαζιές.
    Αν και έχουμε πολύ περισσότερη και πολύ πιο σκληρή βία. Γενικά έχουμε πολύ πιο σκληρό περιεχόμενο, πολύ περισσότερη γύμνια αλλά δεν επιτρέπεται να είναι κωμική και να γελάς μαζί της.
    Σημεία των καιρών για το πόσο σοβαρά παίρνει η σημερινή κοινωνία τον εαυτό της I guess.
    Καμία σχέση πιστεύω, αλλά ενδιαφέρον θέμα για συζήτηση

  13. #4723
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω το πρόβλημα είναι το pc του πως η βία προωθείτε ως κάτι διασκεδαστικό. Νομίζω γιαυτό έχουν φάει σουτ από το σήμερα καρτουν όπως αυτά αλλά και ταινίες με καρπαζιές.
    Αν και έχουμε πολύ περισσότερη και πολύ πιο σκληρή βία. Γενικά έχουμε πολύ πιο σκληρό περιεχόμενο, πολύ περισσότερη γύμνια αλλά δεν επιτρέπεται να είναι κωμική και να γελάς μαζί της.
    Σημεία των καιρών για το πόσο σοβαρά παίρνει η σημερινή κοινωνία τον εαυτό της I guess.
    Δεν το λέω προσωπικά μόνο σε σένα αλλά τέτοιες "παρατηρήσεις" είναι περισσότερο δείγματα δικών σας προκαταλήψεων παρά "σημεία των καιρών".
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  14. #4724
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.629
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    What happened to Monday

    Στο όχι πολύ μακρινό μέλλον (2070s) η κοινωνία έχει αυστηρό νόμο για οικογένειες μέχρι ένα παιδί, λόγω μίας μετάλλαξης που οδήγησε σε εκθετική αύξηση δι-τρι-τετρα-πεντα-κλπ-δυμων γεννήσεων, που δημιούργησε πρόβλημα υπερπληθυσμού και έλλειψης τροφής. Το αρμόδιο "υπουργείο" ελέγχου συλλαμβάνει τα "περισσευούμενα" παιδιά και τα βάζει σε βαθιά κατάψυξη, με στόχο να τα ξεπαγώσει όταν το πρόβλημα λυθεί. Σε αυτό τον κόσμο, ένας παππούς εκπαιδεύει τα 7δυμα εγγόνια του να ζήσουν με μία κοινή ταυτότητα στον κόσμο, βγαίνοντας έξω μόνο ένα κάθε μέρα (την ίδια μέρα της εβδομάδας το κάθε ένα), και ζώντας στο διαμέρισμά τους τις υπόλοιπες 6 μέρες της εβδομάδας. Όλα πάνε καλά μέχρι την ηλικία των 30 ετών, όπου ένα βράδυ μία από τις αδερφές (η Monday) δεν γυρνάει σπίτι.

    Ουάου. Πραγματικά, ουάου. Τι διαμάντι ήταν αυτό; Η Noomi Rapace (παίζει και τις 7 αδερφές) σπέρνει, γιατί δεν πήρε όσκαρ; Η μουσική εκπληκτική, καθηλωτική, και η όλη ιστορία πολύ δεμένη. Οι Willem Dafoe και Glenn Close, με μικρούς ρόλους και οι δύο, αρκούν για να δημιουργήσουν μία φοβερή ατμόσφαιρα και στηρίζουν όλη την ψυχολογία του έργου. Θα μπορούσε εύκολα να γίνει η νέα αγαπημένη μου ταινία, και εύκολα παραβλέπω μερικές ατέλειες της (κατώτερη των περιστάσεων ηθοποιία από περιφερειακούς ρόλους, ένα τεράστιο σκηνοθετικό λάθος, και το κορύφωμα στο τέλος που σκηνοθετικά ήταν λίγο). Ίσως πρώτη φορά βλέπω έργο που παρόλο που ήταν προβλέψιμο (σχεδόν τα πάντα που έγιναν στο τέλος τα είχα φανταστεί) με κράτησε ακίνητο στην καρέκλα μου. Δείτε το! Εγώ μπορεί να το ξαναδώ σήμερα.

  15. #4725
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.655
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Όταν είχε βγει την είχα δει και εγώ. Ταινιαρα είναι!

Σελ. 315 από 407 ΠρώτηΠρώτη ... 295305310313314315316317320325335 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας