Σελ. 289 από 407 ΠρώτηΠρώτη ... 269279284287288289290291294299309 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.321-4.335 από 6096
  1. #4321
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξαναείδα το There Will Be Blood, το οποίο είχα δει στο σινεμά όταν βγήκε. Δεν θυμόμουνα τίποτα απολύτως, σαν να το έβλεπα πρώτη φορά. Πολύ καλό έργο, με έναν Daniel Day-Lewis να είναι ανεπανάληπτος. Σίγουρα το έχετε δει όλοι, αλλά όσοι δεν το έχετε δει, σπεύσατε.
    Σπάνια μια ερμηνεία για εμένα μπορεί να φτιάξει μια ταινία. Εδώ όμως ο Day-Lewis ανήλθε σε δυσθεώρητα ύψη.

    "I drink your milkshake".


  2. #4322
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξαναείδα με ενθουσιασμό το (Χολλυγουντιανό) Girl With A Dragon Tattoo και όντως αποτελεί από τις κορυφαίες μεταφορές βιβλίου σε οθόνη.

    Το μέγα κρίμα είναι ότι ο Fincher δεν προχώρησε ποτέ στην υπόλοιπη τριλογία και αν και η σουηδική μεταφορά δεν είναι διόλου κακή, θα μείνουμε με το παράπονο
    Τεράστιο miscast ο Daniel Craig σε αυτή την ταινία.

    Παντελώς ακατάλληλος για να υποδυθεί αυτόν τον ρόλο/χαρακτήρα.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  3. #4323
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.661
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tyrannosaur 6,9/10

    OK ήταν.
    Πολύ ενδιαφέρουσα πρόταση, μπήκε στη λίστα μου

  4. #4324
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τεράστιο miscast ο Daniel Craig σε αυτή την ταινία.

    Παντελώς ακατάλληλος για να υποδυθεί αυτόν τον ρόλο/χαρακτήρα.
    OK, ναι είναι λίγο εκτός ως σέξ σύμβολο σε ένα ρόλο που κανονικά είναι ενός νερντ χαρακτήρα

    Αλλά υποκριτικά το πάει μια χαρά δεν μπορώ να πω. Τέλος πάντων, δυστυχώς το κάψανε το θέμα της τριλογίας, έβγαλαν μια μεταφορά του 4ου βιβλίου (που γράφτηκε μετά θάνατο από άλλο συγγραφέα μόνο και μόνο για να πέσουν φράγκα στην οικογένεια του Λάρσσον) η οποία ως ταινία έχει κριθεί μέγιστη φόλα.

    Κρίμα, μόνο να υποθέσει κανείς μπορεί τι θα έκανε ο Φίντσερ με την τριλογία αλλά σίγουρα θα ήταν κάτι εξαιρετικό κρίνοντας από το πρώτο μέρος.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  5. #4325
    Εγγραφή
    22-08-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    601
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000 mb / s
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Ειδα το Venom 2 πιασαρικο ενδιαφερον ......

  6. #4326
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    October Sky 6,8/10

    Τρωγόταν.

  7. #4327
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Dune.

    Συμπαθητικό προς καλό. Δεν έχω γνώση του κόσμου οπότε ό,τι είδα κινηματογραφικά.

    Λίγο κουραστικό το συνεχώς επικό, μυστικιστικό ύφος αλλά σου κρατάει το ενδιαφέρον.

    Με χάλασε λίγο το όλο έχουμε διαστημόπλοια και κάνουμε μάχες με κουζινομάχαιρα κτλ αλλά όπως είπα δεν έχω προηγούμενη εμπειρία οπότε δεν ξέρω

    ΥΓ. Ενοχλητική η μουσική του επένδυση.


  8. #4328
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με χάλασε λίγο το όλο έχουμε διαστημόπλοια και κάνουμε μάχες με κουζινομάχαιρα κτλ αλλά όπως είπα δεν έχω προηγούμενη εμπειρία οπότε δεν ξέρω
    Ναι, η αλήθεια είναι πως είναι πολύ δύσκολο να μεταφέρεις το βιβλίο αυτό και πάντα κάτι χάνεται - αν δεν το έχεις διαβάσει τότε σπεύσε άμεσα.

    Αλλά, για να σε κατατοπίσω , ο κόσμος του Dune είναι - δεν ξέρω τον ακριβή scifi όρο - στο μεταίχμιο της τεχνολογίας. Κάτι χιλιάδες χρόνια πριν τα γεγονότα του Dune είχε υπάρξει η Butlerian Jihad, ένας πόλεμος ανθρώπων vs AI που έληξε με νίκη των ανθρώπων και συνθήκη που απαγορεύει κάθε ανθρώπινη λειτουργία να αποδίδεται σε μηχανές. Αποτέλεσμα αυτού ήταν και η απαγόρευση υψηλής τεχνολογίας όπλων και το αποτέλεσμα είναι ένα mix and match που υπάρχουν μεν shields αλλά τα lasguns όπως τα λένε δεν είναι αποτελεσματικά και τα ξίφη / μαχαίρια είναι ο καλύτερος τρόπος μάχης.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  9. #4329
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, η αλήθεια είναι πως είναι πολύ δύσκολο να μεταφέρεις το βιβλίο αυτό και πάντα κάτι χάνεται - αν δεν το έχεις διαβάσει τότε σπεύσε άμεσα.

    Αλλά, για να σε κατατοπίσω , ο κόσμος του Dune είναι - δεν ξέρω τον ακριβή scifi όρο - στο μεταίχμιο της τεχνολογίας. Κάτι χιλιάδες χρόνια πριν τα γεγονότα του Dune είχε υπάρξει η Butlerian Jihad, ένας πόλεμος ανθρώπων vs AI που έληξε με νίκη των ανθρώπων και συνθήκη που απαγορεύει κάθε ανθρώπινη λειτουργία να αποδίδεται σε μηχανές. Αποτέλεσμα αυτού ήταν και η απαγόρευση υψηλής τεχνολογίας όπλων και το αποτέλεσμα είναι ένα mix and match που υπάρχουν μεν shields αλλά τα lasguns όπως τα λένε δεν είναι αποτελεσματικά και τα ξίφη / μαχαίρια είναι ο καλύτερος τρόπος μάχης.
    Χαχα οκ. Ναι υποπτεύθηκα ότι επειδή υπάρχει από πίσω βιβλίο κάπως θα εξηγείται η κατάσταση ικανοποιητικά.


  10. #4330
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Matrix σε IMAX.

    Χαλάλι το 15ευρω με έκπτωση. Μα τι φανταστική ταινία με πολλά @@ και ακόμα για σήμερα τεράστια καινοτομία.

    Όχι ότι έχω ελπίδες για το καινούργιο αλλά το Μάτριξ είναι περιέργως μια ταινία που δεν παίζεται γενικά στην τηλεόραση και είχα πολλά χρόνια να την δω.

  11. #4331
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.454
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Matrix σε IMAX.

    Χαλάλι το 15ευρω με έκπτωση. Μα τι φανταστική ταινία με πολλά @@ και ακόμα για σήμερα τεράστια καινοτομία.

    Όχι ότι έχω ελπίδες για το καινούργιο αλλά το Μάτριξ είναι περιέργως μια ταινία που δεν παίζεται γενικά στην τηλεόραση και είχα πολλά χρόνια να την δω.
    Αξίζει ε; Τέλεια. Γιατί και εγώ σε IMAX έχω σκοπό να το δω. Δεν έχω πάει ποτέ σε IMAX αλλά αυτή την ταινία την έχω τόσο ψηλά, που θέλω να την απολαύσω όσο πιο έντονα γίνεται.

    Ακόμα και φλομπα να αποδειχθεί, χαλάλι .

    ΥΓ Τυχερός που την είδες ήδη την ταινία. Εδώ Ελλάδα πρέπει να περιμένουμε ως τις 23 Δεκέμβρη
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  12. #4332
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα Θεσσαλίας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.102
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10328/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αξίζει ε; Τέλεια. Γιατί και εγώ σε IMAX έχω σκοπό να το δω. Δεν έχω πάει ποτέ σε IMAX αλλά αυτή την ταινία την έχω τόσο ψηλά, που θέλω να την απολαύσω όσο πιο έντονα γίνεται.

    Ακόμα και φλομπα να αποδειχθεί, χαλάλι .

    ΥΓ Τυχερός που την είδες ήδη την ταινία. Εδώ Ελλάδα πρέπει να περιμένουμε ως τις 23 Δεκέμβρη
    Ο chat1978 αναφέρεται στο Μάτριξ του 1999, το πρώτο το ορθόδοξο!
    Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από Λευκούς.

  13. #4333
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.454
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akilleas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο chat1978 αναφέρεται στο Μάτριξ του 1999, το πρώτο το ορθόδοξο!
    Σοβαρά; Το ξαναπροβαλουν για ζεσταμα;

    Εδώ θα μου πεις, προβάλουν ξανά τον άρχοντα των δαχτυλιδιών...

    Άνετα όμως το ξαναεβλεπα το matrix το παλιό, το ορθόδοξο σε IMAX!

    Ήμουν από τους τυχερούς που πρόλαβα να το δω στο cinema όταν βγήκε.

    Πόσο άγνοια κινδύνου είχα όταν το πρωτοεβλεπα και δεν φανταζομουν τι έπος παρακολουθούσα εκείνη τη στιγμή...

    Ήμουν και πιτσιρικάς βέβαια, γυμνάσιο πήγαινα.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  14. #4334
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Ναι στο πρώτο αναφέρομαι. Το 2 και το 3ο δεν έπρεπε αν και τα έφερε ήταν φανταστικά. Αλλά ξεκίνησαν αυτή την βλακεία με τις ατέλειωτες σκηνές δράσης. Το πρώτο ήταν απίστευτα μελετημένο, σωστό και ισορροπημένο. 845 ξεκίνησε και 11 είχα βγει από την αίθουσα. Μου φάνηκε μεγάλη αλλά δεν το ξενύχτησαμε.

    Σε ιμαξ το πρόσωπο του Morpheus φαίνεται σαν το πιο 3d uneven πρόσωπο που έχει περάσει από οθόνη. Πάντως η ταινία στέκει απίστευτα καλά σε όλα όμως. Και σήμερα να την έκαναν release θεωρώ ότι θα έβαζε τα γυαλιά σε πολλές ταινίες. Ίσως να είναι προσωπική νοσταλγία, ίσως γιατί την είδα στα καλύτερα χρόνια της ζωής μου.

    Για το 4ο δεν έχω προσδοκίες. Αλλά θα τα δώσω τα λεφτά χωρίς έγνοιες. Από αυτή την σειρά σας τα φάνε. Ελπίζω να ξεχάσουμε το 2ο και το 3ο.

  15. #4335
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.454
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι στο πρώτο αναφέρομαι. Το 2 και το 3ο δεν έπρεπε αν και τα έφερε ήταν φανταστικά. Αλλά ξεκίνησαν αυτή την βλακεία με τις ατέλειωτες σκηνές δράσης. Το πρώτο ήταν απίστευτα μελετημένο, σωστό και ισορροπημένο. 845 ξεκίνησε και 11 είχα βγει από την αίθουσα. Μου φάνηκε μεγάλη αλλά δεν το ξενύχτησαμε.

    Σε ιμαξ το πρόσωπο του Morpheus φαίνεται σαν το πιο 3d uneven πρόσωπο που έχει περάσει από οθόνη. Πάντως η ταινία στέκει απίστευτα καλά σε όλα όμως. Και σήμερα να την έκαναν release θεωρώ ότι θα έβαζε τα γυαλιά σε πολλές ταινίες. Ίσως να είναι προσωπική νοσταλγία, ίσως γιατί την είδα στα καλύτερα χρόνια της ζωής μου.

    Για το 4ο δεν έχω προσδοκίες. Αλλά θα τα δώσω τα λεφτά χωρίς έγνοιες. Από αυτή την σειρά σας τα φάνε. Ελπίζω να ξεχάσουμε το 2ο και το 3ο.
    Το 2 και το 3 δεν αξίζουν το θάψιμο που τους ρίχνουν όλοι.

    Πιο πολύ σαν συμπληρωματικά/επεξηγηματικά τα εκλαμβάνω στο main story.

    Το αστείο με το matrix, είναι ότι οι Watchofski, ήθελαν κυρίως να προμοτάρουν την τεχνική με τις slow motion λήψεις 360 μοιρών που επινόησαν, παρά για το story της ταινίας, το οποίο έγραψαν ίσα-ίσα για να έχουν κάτι χειροπιαστό ώστε να κάνουν χρήση της τεχνικής.
    Που να ήθελαν να εστιάσουν κυρίως στο σενάριο. Έγραψαν ένα story-έπος, χωρίς να είναι αυτός ο σκοπός τους!

    Το παραπάνω, με επιφύλαξη, καθώς έτσι θυμάμαι να συμβαίνει απ'τα αμέτρητα documentaries που έχω παρακολουθήσει για το matrix.

    Το 4ο έτσι όπως το αντιλαμβάνομαι απ'τα trailers, είναι περισσότερο ένα remake του 1, αν κρίνω απ'τις πανομοιότυπες σκηνές που έχει με το original, με μία διαφορετική ιστορία, η οποία ακροβατεί μεταξύ της ιστορίας του 1 και ενός rebooted matrix όπου γεγονότα και χαρακτήρες συνεχίζουν να είναι αλληλένδετοι μεταξύ τους, είτε έχουν επίγνωση των γεγονότων, είτε όχι.

    Εγώ περιμένω να την απολαύσω την ταινία, σε κάθε περίπτωση. Ακόμη και μέτρια να είναι, σίγουρα οι σκηνές θα είναι γνώριμες απ'το 1, οπότε αυτό και μόνο, αλλά και σε συνδυασμό με την εμπειρία IMAX, θα με κάνει να μη μετανιώσω το χρόνο και το κόστος που θα επενδύσω.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

Σελ. 289 από 407 ΠρώτηΠρώτη ... 269279284287288289290291294299309 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας