Σελ. 257 από 407 ΠρώτηΠρώτη ... 237247252255256257258259262267277 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.841-3.855 από 6096
  1. #3841
    Εγγραφή
    26-04-2005
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14621/970
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΛΥΣΙΔΑ
    SNR / Attn
    11(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    Τρελό παλτό, συν το ότι η δουλειά που έχουν κάνει με την κάμερα είναι ιδανική για να βγάλεις ότι έχεις φάει τις προηγούμενες 3 ώρες

  2. #3842
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Οld

    Άντε μαμήσου ρε Σιαμαλάν, καλύτερα τα μύρια που μαζεύεις για τέτοιες σκατο-ταινίες να τα έδινες σε υποτροφίες φτωχών νέων στις ΗΠΑ να σπουδάσουν Χάρβαρντ και να είχαμε και κάτι καλό στην κοινωνία. Σταδιάλα
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  3. #3843
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.630
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οld

    Άντε μαμήσου ρε Σιαμαλάν, καλύτερα τα μύρια που μαζεύεις για τέτοιες σκατο-ταινίες να τα έδινες σε υποτροφίες φτωχών νέων στις ΗΠΑ να σπουδάσουν Χάρβαρντ και να είχαμε και κάτι καλό στην κοινωνία. Σταδιάλα
    δεν νομιζω να με διασκεδασει τοσο (η ταινια) , οσο το pitch meeting about it
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  4. #3844
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.662
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    THX 1138

    Σε μία αστυνομοκρατούμενη κοινωνία όπου όλοι παίρνουν ηρεμιστικά για να πνίξουν τα συναισθήματά τους και συμπεριφέρονται ως μάζα, κάποιος που χαλάει τη δόση του ανακαλύπτει το σεξ και γίνεται αυτόματα παράνομος. Στη μάχη μέσα του μεταξύ του "να ξαναπάρω χάπια για να μπω στη ρουτίνα μου" και του "πρέπει να τρέξω να ξεφύγω", ποιος θα κερδίσει;

    Ενδιαφέρουσα ταινία με τον πολυαγαπημένο Donald Pleasance. Μινιμαλιστική προσέγγιση που τα μετατρέπει όλα σε συμβολικά γεγονότα, πρέπει να ήταν επαναστατική όταν βγήκε (δεν είχα γεννηθεί!). Με χάλασε η έλλειψη πλοκής, καθώς όλα είναι σε μία σφαίρα μυστηρίου που "θα ανακαλύψεις μετά" αλλά όταν έρθει το μετά δεν σε ενδιαφέρει πλέον. Η προσπάθεια να γίνει αστεία με το να συνεννοούνται οι αρχές συνέχεια με κωδικούς είχε πλάκα, αλλά το παράκαναν μάλλον. Ο τελικός απολογισμός είναι μάλλον θετικός, κυρίως γιατί είναι πρωτότυπη προσέγγιση.

  5. #3845
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.150
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Πωωωω φολααααα, ναστε καλά ρε παιδιά γιατί σκοπευα να το δω.
    Ωραίος ο τύπος στο video, έκανα εγγραφή να τον βλέπω.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #3846
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.753
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Free Guy, χαβαλές οτι πρέπει για χαλάρωμα.

    Yakuza Princess καλούτσικη για όποιον του αρέσει το είδος
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  7. #3847
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.150
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Free Guy, χαβαλές οτι πρέπει για χαλάρωμα.

    Yakuza Princess καλούτσικη για όποιον του αρέσει το είδος
    To Free Guy μου άρεσε και εμένα και σε καμία περίπτωση δεν φταίει το ότι μου αρέσουν τα ηλεκτρονικά παιχνίδια στο PC ή οπουδήποτε.. καμία.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #3848
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.753
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    To Free Guy μου άρεσε και εμένα και σε καμία περίπτωση δεν φταίει το ότι μου αρέσουν τα ηλεκτρονικά παιχνίδια στο PC ή οπουδήποτε.. καμία.
    χαχα μια από τα ίδια. Εκεί στην Boss μάχη με τον DUDE, από ασπίδα Captain America, γροθιά Hulk, το gravity gun του Half Life (), το Portal gun, lightsaber χαχαχαχα
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  9. #3849
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.662
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    The Guns of Navarone

    Κλασική ταινία Β'ΠΠ όπου οι Άγγλοι πρέπει να ανατινάξουν μέσα σε 5 μέρες κάτι γιγάντια Γερμανικά κανόνια που είναι στην κορυφή ενός βράχου σε ένα Ελληνικό νησί. Η μόνη λύση είναι να τα πλησιάσουν σκαρφαλώνοντας τον βράχο.

    Εξαιρετική ταινία, με πολύ καλό καστ, δεμένη ιστορία και μελετημένους χαρακτήρες. Έχει πλάκα που ακούγονται κάμποσα Ελληνικά στην ταινία. Είχα να τη δω 20 χρόνια, οπότε όταν πετάχτηκε μπροστά μου στο Netflix είπα να τη δω ξανά. Ούτε που το κατάλαβα πότε πέρασαν 2.5 ώρες... Αν σας αρέσει το είδος σίγουρα την έχετε δει, αλλά αν όχι, σπεύσατε.

  10. #3850
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    To Free Guy μου άρεσε και εμένα και σε καμία περίπτωση δεν φταίει το ότι μου αρέσουν τα ηλεκτρονικά παιχνίδια στο PC ή οπουδήποτε.. καμία.
    Αυτό κι αν ήταν φόλα. Ήταν λες και γράφτηκε από boomers που ξέρουν στο περίπου τί είναι το GTA Online αλλά δεν έχουν ιδέα από προγραμματισμό ή game development ή πώς σκέφτονται/συμπεριφέρονται οι gamers in-game.
    Το έκλεισα στο 15λεπτο.

    Μετά το 6 Underground και αυτό, ο Ryan Reynolds έχει ξεφτιλιστεί εντελώς στα μάτια μου.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  11. #3851
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    The Guns of Navarone

    Κλασική ταινία Β'ΠΠ όπου οι Άγγλοι πρέπει να ανατινάξουν μέσα σε 5 μέρες κάτι γιγάντια Γερμανικά κανόνια που είναι στην κορυφή ενός βράχου σε ένα Ελληνικό νησί. Η μόνη λύση είναι να τα πλησιάσουν σκαρφαλώνοντας τον βράχο.

    Εξαιρετική ταινία, με πολύ καλό καστ, δεμένη ιστορία και μελετημένους χαρακτήρες. Έχει πλάκα που ακούγονται κάμποσα Ελληνικά στην ταινία. Είχα να τη δω 20 χρόνια, οπότε όταν πετάχτηκε μπροστά μου στο Netflix είπα να τη δω ξανά. Ούτε που το κατάλαβα πότε πέρασαν 2.5 ώρες... Αν σας αρέσει το είδος σίγουρα την έχετε δει, αλλά αν όχι, σπεύσατε.
    Έχεις πιάσει τα classics βλέπω

    Ναι, την έπιασα κι εγώ στο Netflix αλλά την άφησα στο 20λεπτο, πλέον πάρα πολύ ξεπερασμένη και δεν πολυ-ήμουν και ποτέ της μόδας ιστοριών φαντασίας στον Β'ΠΠ, στην τελική υπάρχουν χιλιάδες περιστατικά και ιστορίες από εκεί που έλαβαν χώρα και που ελάχιστοι γνωρίζουν για να γυρίζονται και ταινίες φαντασίας.

    Ήταν μια μόδα εκεί στα 60s και λίγο από 70s που έληξε ευτυχώς σύντομα. Σίγουρα όμως το casting της ταινίας ανεπανάληπτο με μύθους στην ιστορία του κινηματογράφου, αρκεί κανείς να αναφέρει Γκρέγκορυ Πεκ και Άντονυ Κουίν, τι να λέμε τώρα
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  12. #3852
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.150
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό κι αν ήταν φόλα. Ήταν λες και γράφτηκε από boomers που ξέρουν στο περίπου τί είναι το GTA Online αλλά δεν έχουν ιδέα από προγραμματισμό ή game development ή πώς σκέφτονται/συμπεριφέρονται οι gamers in-game.
    Το έκλεισα στο 15λεπτο.

    Μετά το 6 Underground και αυτό, ο Ryan Reynolds έχει ξεφτιλιστεί εντελώς στα μάτια μου.
    Δες το big picture και μην κολλάς στη λεπτομέρεια, το οποίο είναι πως αποκτά υπόσταση ένας ΑΙ χαρακτήρας και εχει υπαρξιακά ερωτήματα. Η ιδέα μου άρεσε, η υλοποίηση ηταν τσιου τσιου.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  13. #3853
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό κι αν ήταν φόλα. Ήταν λες και γράφτηκε από boomers που ξέρουν στο περίπου τί είναι το GTA Online αλλά δεν έχουν ιδέα από προγραμματισμό ή game development ή πώς σκέφτονται/συμπεριφέρονται οι gamers in-game.
    Το έκλεισα στο 15λεπτο.
    Ταινία χαβαλέ πήγες να δεις ή παρουσίαση διδακτορικού στο gaming; Εντάξει, είπαμε να έχουμε εκλεπτυσμένα γούστα αλλά το τερμάτισες νομίζω

    Το Free Guy ήταν μια ταινία για πλάκα και όχι της πλάκας. Τίποτε όμως παραπάνω
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  14. #3854
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.630
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    εκει ,στην ροδο πρεπει να ειναι , δεν ξερω αν ειναι αυτο με τα κανονια ,ειναι που εχει και κατι σκηνικα απο βασεις υποβρυχιων σε βραχο , εκει ειναι να αφησεις σε εκεινο το σημειο την ταινια και να συνεχισεις στο medal of honor
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  15. #3855
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες το big picture και μην κολλάς στη λεπτομέρεια, το οποίο είναι πως αποκτά υπόσταση ένας ΑΙ χαρακτήρας και εχει υπαρξιακά ερωτήματα. Η ιδέα μου άρεσε, η υλοποίηση ηταν τσιου τσιου.
    Η ιδέα είναι τόσο παλιά όσο το ίδιο το gaming.
    Δες το Log Horizon αν θες να δεις καλύτερη υλοποίηση αυτής της ιδέας.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ταινία χαβαλέ πήγες να δεις ή παρουσίαση διδακτορικού στο gaming; Εντάξει, είπαμε να έχουμε εκλεπτυσμένα γούστα αλλά το τερμάτισες νομίζω

    Το Free Guy ήταν μια ταινία για πλάκα και όχι της πλάκας. Τίποτε όμως παραπάνω
    Ήταν της πλάκας γιατί ουσιαστικά το Free City δεν ακολουθούσε τους κανόνες ενός προγράμματος αλλά ενός fantasy κόσμου τύπου Harry Potter, Narnia κλπ.

    Χαβαλέ θα έκαναν μόνο οι non-gamers για να γελάσουν με τα στερεότυπα των gamers που διαιωνίζονται στο pop culture.

    Για να μη μιλήσω για το γελοίο ρομάντζο. Μας λέει η ταινία ότι μπορείς να ρίξεις γκόμενα αν απλά σου αρέσουν αυτά που της αρέσουν και αυτής. Πιο boomer, πεθαίνεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Erebos : 27-09-21 στις 18:49.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

Σελ. 257 από 407 ΠρώτηΠρώτη ... 237247252255256257258259262267277 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας