Σελ. 89 από 407 ΠρώτηΠρώτη ... 69798487888990919499109 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.321-1.335 από 6096
  1. #1321
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Χμμμ, κι εγώ θα συμφωνήσω... Το Ad Astra καλύτερο από το Martian;;;; Περί ορέξεως κλπ ΟΚ, αλλά αντικειμενικά; Ακόμα και το Interstellar που αν και έχει ελλείψεις παραμένει σημείο αναφοράς

    Το Ad Astra το τοποθετώ στις ταινίες του "θα μπορούσε να, αλλά τελικά δεν..."
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  2. #1322
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Χωρίς να έχω δει (ακόμα) το ad astra, θα χρειαστεί μεγάλη προσπάθεια για να γίνει χειρότερο του gravity κατά τη γνώμη μου. Μερικά ενδιαφέροντα πλάνα με αφήνουν αδιάφορο αν όλα τα υπόλοιπα είναι για τα σκουπίδια.

  3. #1323
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.052
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Στην Πατρέως θεωρώ το interstellar ταινια δεκαετίας. Τι geavi6 ούτε από δίπλα δεν πέρασε αν και για μένα το gravity είναι ταινία δράσης που το interstellar δεν ήταν. Και πάλι το gravity ήταν συνολικά αριστούργημα σε σχέση με το as astra.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς να έχω δει (ακόμα) το ad astra, θα χρειαστεί μεγάλη προσπάθεια για να γίνει χειρότερο του gravity κατά τη γνώμη μου. Μερικά ενδιαφέροντα πλάνα με αφήνουν αδιάφορο αν όλα τα υπόλοιπα είναι για τα σκουπίδια.
    Και όμως. Γιατί το gravity ήταν απλά action ταινία με υπερβολές στο σύνολο της. Το ad astra ξεκινά με πολύ αληθοφάνεια και μετά γίνεται παπατσα εφολης. Βάλε και το σενάριο που εμένα δεν μου άρεσε από την αρχή και εξελίσσεται σε ακόμα μεγαλύτερη πατάτα και νομίζω εύκολα ξεπερνάει το gravity.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όντως, από τον Άρη και μετά άρχισαν τα καουμποϋλίκια, αλλά δεν θεωρώ ότι κόβουν τόσους πόντους από την ταινία για να θεωρηθεί πατάτα.
    Η γνώμη μου για αυτό παραπάνω.

    Εμένα έκπληκτος για την άποψη σου για το interstellar.

  4. #1324
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.622
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    δεν το βρηκα το ad astra χειροτερο απο το gravity και απο τον πατατά του αρη . ισως λιγο καλυτερο (ειχε περισοτερη δραση και μεγαλυτερη ποικιλια σκηνικων )

    αλλα και τα τρια τα εχω στην κατηγορια της κακης παραγωγης , που με διασημα ονοματα και αστρικες εικονες προσπαθουν να παρουν θεση στον κοσμο των ιστοριων και των νοηματων με κατα την κριση μου ... φλουδες .περιτυλιγμα σε ενα αδειο κουτι για να φαινεται οτι ειναι κατι . .

    στο gravity δεν θυμαμαι , αλλα και στον πατατά , και στο ad astra ,κακη αισθηση μου προκαλεσανε τα λογοτυπα της νασα, και της αμερικης αντιστοιχως .
    αφου την κανεις την ιστορια αφασια , τι τα βαζεις τα σημεια επαφης με την πραγματικοτητα ;

    το ιντερστελαρ δεν το θυμαμαι καν . κοιταξα στο imdb και ειδα οτι του εχω βαλει 4 .

    γενικα , και οι τρεις ταινιες (gravity, ad astra , πατατάς , το ιντερστελαρ ειπα δεν το θυμαμαι ) τις εχω για διαφημιστικη καμπανια ,οχι για καθεαυτου κινηματογραφο .
    και αν σας φαινεται περιεργο το οτι ολοκληρες ταινιες μπορει να αποτελουν διαφημιση , ηρθε ο καιρος να πεσετε απο τα συννεφα .


    στο gravity , εξαιρετικη εντυπωση μου εχει κανει , το οτι ενω το 95% της ταινιας εξελισεται σε κλειστοφοβικο περιβαλον , μικροτερο απο τον χωρο που συνηθιζεται για παρουσιαση διαλογων δυο ατομων, σε πολλους εχουνε μεινει οι εικονες των συνολικα 4-5 λεπτων απο το διαστημα .
    μου θυμιζει την στρατηγικη τοποθετηση προιοντων στο πλανο με σκοπο την διαφημιση , αλλα απο την αντιστροφη πλευρα , δηλαδη την στρατηγικη τοποθετηση πλανων μεσα σε ενα κινηματογραφικο συνεχες , που υποσυνειδητα να αποτελουν τον καμβα της αναμνησης χωρις αυτη να δεσποζει .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος badweed : 08-12-19 στις 10:26.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  5. #1325
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.744
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    The Irishman

    τρελό respect στους old timers και στο Netflix που τόλμησε.

    3 1/2 ώρες νεράκι.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #1326
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Επειδή έφαγα μπριτζολακια, με έπιασαν όμορφες νταγκλες και έχασα επεισόδια, θέλει κανείς να μου εξηγήσει τί έγινε στο Ad Astra, το οποίο είδα με διακοπές;
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  7. #1327
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    To Interstellar ήταν ταινιάρα, φοβερό σενάριο, φοβερή λεπτομέρεια και φοβερό acting (ειδικά από τον Μακοναχι και την Χάθαγουεϊ). Εγώ του έχω βάλει 9/10 στο Imdb.

    Δε μπορώ να καταλάβω, γιατί το κακολογειτε... Μάλλον μόνο όσοι δεν το έχουν καταλάβει...

  8. #1328
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.618
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Δεν είδα να κακοσχολιάζεται το Interstellar εδω, το αντιθετο
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  9. #1329
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδα και εγώ την ταινία του Ταραντίνο δεν πτήση. Ειλικρινά δεν κατάλαβα ποτέ ο λόγος ύπαρξης αυτής της ταινίας. Όλα καλά και ωραία αλλά τουλάχιστον για μένα πρέπει να υπάρχει και κάτι στο σενάριο. Ιστορία, νόημα, κωμωδία , κάτι.

    Μου διέφυγε κάτι;


    Είδα επίσης και το lion king. Εντάξει την επόμενη ας την κάνουν ντοκιμαντέρ για το ζωικό βασίλειο και δεν χρειάζονται πια τα πραγματικά πλάνα. Είναι απίστευτα αληθοφανές. Προσωπικά δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο ξανά. Όπου έχανε ήταν σκόπιμο καί αναγκαίο για την ταινία. Προσωπικά που άρεσε περισσότερο η αρχική ταινία. Χάνει με την τόση αληθοφάνεια.
    Αν έλεγες στον εαυτό σου πριν 15 χρόνια την ατάκα χάνει με τόση αληθοφάνεια, ακόμα θα σε εδερνες!
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  10. #1330
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.052
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έλεγες στον εαυτό σου πριν 15 χρόνια την ατάκα χάνει με τόση αληθοφάνεια, ακόμα θα σε εδερνες!
    Δεν νομίζω και πιστεύω δεν θυμάσαι καλά. Ποτε δεν μου άρεσε το 3d που στοχεύει στην αναπαραγωγή του γνωστού και υπάρχοντος φυσικού κόσμου. Για τρανσφορμερ; Μέσα με τα 1000. Για σκηνές με αυτοκίνητα ε όχι. Διαστημόπλοια εξαρτάται γιατί υπάρχουν και μακέτες. Για ταινίες όπως Shrek 100%. Αν το lion king το είχαν γυρίσει εικαστικά σαν Shrek για παράδειγμα, δηλαδή στοχευμένα ψέμα για να ενισχύσει το παραμύθι τότε πιστεύω θα ήταν άξιος διάδοχος του 2d animated.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είδα να κακοσχολιάζεται το Interstellar εδω, το αντιθετο
    Κάτσε να σου κλείσω ένα ραντεβού στον οφθαλμίατρο

    Νομίζω μόνο εγώ και ο Μήτσος ο καλύτερος σχολιασαμε θετικά.

  11. #1331
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.618
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω και πιστεύω δεν θυμάσαι καλά. Ποτε δεν μου άρεσε το 3d που στοχεύει στην αναπαραγωγή του γνωστού και υπάρχοντος φυσικού κόσμου. Για τρανσφορμερ; Μέσα με τα 1000. Για σκηνές με αυτοκίνητα ε όχι. Διαστημόπλοια εξαρτάται γιατί υπάρχουν και μακέτες. Για ταινίες όπως Shrek 100%. Αν το lion king το είχαν γυρίσει εικαστικά σαν Shrek για παράδειγμα, δηλαδή στοχευμένα ψέμα για να ενισχύσει το παραμύθι τότε πιστεύω θα ήταν άξιος διάδοχος του 2d animated.

    - - - Updated - - -



    Κάτσε να σου κλείσω ένα ραντεβού στον οφθαλμίατρο

    Νομίζω μόνο εγώ και ο Μήτσος ο καλύτερος σχολιασαμε θετικά.
    Δεν λεω για την τωρινή συζήτηση.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  12. #1332
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.052
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    To Interstellar ήταν ταινιάρα, φοβερό σενάριο, φοβερή λεπτομέρεια και φοβερό acting (ειδικά από τον Μακοναχι και την Χάθαγουεϊ). Εγώ του έχω βάλει 9/10 στο Imdb.

    Δε μπορώ να καταλάβω, γιατί το κακολογειτε... Μάλλον μόνο όσοι δεν το έχουν καταλάβει...
    Εγώ πάντως θεωρώ ότι στο τέλος το χάλασε αλλά έτσι το είχε στρώσει από την αρχή . Δεν μου άρεσε σαν επιλογή αλλά μπορώ να καταλάβω την καλλιτεχνική επιλογή. Δεν χρειάζεται να συμφωνούμε σε όλα. Όμως το οποιοδήποτε λάθος του τέλους δεν ήταν από κακό ή τσαπατσουλικο σενάριο και σίγουρα το είχαν σκεφτεί όταν έφτιαχνε την αρχή.

    Όταν το ad astra ξεκινά με πολύ βάση στην αληθοφάνεια, και μετά στον Άρη μπαίνει στον πύραυλο σαν τον Ράμπο στο καμιόνι ε αυτό είναι φάουλ και δείχνει τουλάχιστον αδουλευτο σενάριο ή ξένο χέρι. Πάλι καλά που δεν πιάστηκε από τον πύραυλο (stage 1), σκαρφάλωσε στο stage 2 πριν από meco άνοιξε μια πόρτα και μπήκε μέσα άνω οι πιλότοι θεώρησαν το προειδοποιητικά λαμπάκι ως glitch. Γιατί όχι; Στο Άρη έχει πολύ λίγη ατμόσφαιρα . Η ταινίαδεν ήξερε τι ήθελε. Σοβαρή; Βαθιά κοινωνικά μηνύματα; Ακτιον; Αληθοφανεια; Λίγο απολα ίσον για μένα αρπαχτη και αρπαχτη που προωθείται ως μη είναι η χειρότερη. Το λέω αυτό γιατί προσωπικά βλέπω εύκολα ευκολοπεπτες ταινίες πχ fast and the furious και μου αρέσουν πραγματικά αλλά ξέρω τι πάω να δω όχι γιατί διάβασα το μισό ίντερνετ αλλά γιατί η όλη προώθηση εκπέμπει μουφα, cheesy, βυζιά, κώλους και μπούτια και μηδενική απαίτηση σε εγκεφαλικά κύτταρα.

  13. #1333
    Εγγραφή
    22-08-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    600
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000 mb / s
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    τα σπαει

  14. #1334
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Περιοχή
    @Genova/Italy
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    894
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SPIROS1979 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα σπαει
    τι γυναικάρα αυτή η Gal
    όπως και το remix της ταινίας (για τους ενδιαφερόμενους εδώ)

    για το σενάριο δεν έχω και πολλές προσδοκίες
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ttsesm : 11-12-19 στις 19:48.
    “The truth is rarely pure and never simple.”― Oscar Wilde

    "A man lives three lifes...
    The first, ends with the loss of naiveness,
    the second, with the loss of innocence
    and the third one with the loss of his soul itself.
    It's inevitable that we go through all three." ― Dark

  15. #1335
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.052
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThT Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι γυναικάρα αυτή η Gal
    Δυστυχώς οι στολές την χαντακωνουν κατά την γνώμη μου.

Σελ. 89 από 407 ΠρώτηΠρώτη ... 69798487888990919499109 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας