Σελ. 183 από 407 ΠρώτηΠρώτη ... 163173178181182183184185188193203 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.731-2.745 από 6096
  1. #2731
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Cloak & Dagger 6,1/10

    Συμπαθητική αλλά ως εκεί.

    The Time Traveler's Wife 6,5/10

    Διαφορετική με την καλή έννοια και την είδα με σχετικό ενδιαφέρον.

    I Care a Lot 6,8/10

    Interactive ταινίες που θα πατάς ενα κουμπί και θα τρώει σφαλιάρα ο ηθοποιός πότε θα βγάλουν?
    Φαντάζομαι ψυχοπαθείς να την παρακολουθούν με χαμόγελο.
    Μου πάτησε κουμπί η ταινία με το story και τσίτωσα.'Eριχνα καντήλια και παρακολουθούσα με μανία περιμένοντας το karma.
    Δεν τον πιάνω τον σχετικά χαμηλό βαθμό στο imdb και για μένα δείτε την.




    (Ελπίζω να βλέπετε καμία απο τις ταινίες που ποστάρω και να μη κάνω τον τρελό του χωριού εδώ στο thread.)

  2. #2732
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Ξεκίνησα να βλέπω το Life, scifi, ολίγον Alien, ολίγον όλα τα scifi των τελευταίων 20 ετών, το παράτησα στα 30 λεπτά... δεν μου είπε τιποτα, κ το βρήκα σαχλο κ μια από τα ίδια.
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  3. #2733
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sonic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεκίνησα να βλέπω το Life, scifi, ολίγον Alien, ολίγον όλα τα scifi των τελευταίων 20 ετών, το παράτησα στα 30 λεπτά... δεν μου είπε τιποτα, κ το βρήκα σαχλο κ μια από τα ίδια.
    Ναι ήταν whatever και με πολύ κοινό μοτίβο.

  4. #2734
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    (Ελπίζω να βλέπετε καμία απο τις ταινίες που ποστάρω και να μη κάνω τον τρελό του χωριού εδώ στο thread.)
    Έχω δει αρκετές ταινίες που έχεις πει, αλλά οι εντυπώσεις σου δεν βοηθάνε πολλές φορές. Όταν λες απλά ότι "η ταινία βλέπεται" ή "πέρασε η ώρα" ή "μου άρεσε" ή "δεν μου άρεσε", χωρίς να λες για ποιο λόγο ή χωρίς να αναφέρεις έστω ένα αξιόλογο πράγμα που είχε, οι περισσότεροι νομίζω δεν θα ασχοληθούν καν να την ψάξουν. Δεν λέω ότι πρέπει να γράφεις παραγράφους, και καταλαβαίνω ότι το να διυλίσει κάποιος την εμπειρία μιας ταινίας σε μια πρόταση τρώει χρόνο και προσπάθεια, κάτι που μπορεί να μην έχεις να διαθέσεις.

    Μην μασάς όμως. Ακόμα και αν τα γράφεις μόνο για τον εαυτό σου, καλό είναι γιατί βοηθάει τη μνήμη. Εγώ γι'αυτό άρχισα να τις περνάω στο Trakt.




    Extremely Loud & Incredibly Close 5/10
    Κατά φωνή, ταινία που πρότεινε ο G.F.D. Αν την είχα δει όταν βγήκε, θα μου άρεσε περισσότερο πιστεύω.
    Κυριολεκτικά όλες οι συμπεριφορές του Όσκαρ υποδηλώνουν ξεκάθαρα ένα αγόρι με αυτισμό υψηλής λειτουργικότητας, όχι Asperger's syndrome:
    Spoiler:
    Υψηλή νοημοσύνη, μειωμένη εμπάθεια, αυξημένο ακαδημαϊκό ενδιαφέρον, παθολογικό άγχος, υπερευαισθησία σε ηχητικά ερεθίσματα, βίαια ξεσπάσματα, αυτοτραυματισμοί, κοπρολαλία κλπ. Τικάρει όλα τα κουτάκια.

    Δεν ξέρω αν ήταν όντως τόσο πίσω η έρευνα σχετικά με τις διαφορές μεταξύ αυτισμού υψηλής λειτουργικότητας και Asperger's το 2001, γιατί σήμερα δεν είναι δυνατόν να αφήνανε ένα αγόρι, στο Manhattan μάλιστα, χωρίς κάποιου είδους συμπεριφορικής θεραπείας, μόνο και μόνο επειδή δεν πληρούσε τα κριτήρια για Asperger's. Επίσης η συμπεριφορά της μητέρας ήταν
    Spoiler:
    απίστευτα ανεύθυνη.



    Palm Springs 2/10
    The Map of Tiny Perfect Things 7/10
    Εξαιρετικό παράδειγμα για το πόσο διαφορετικές μπορεί να είναι 2 ταινίες με φαινομενικά το ίδιο ακριβώς premise και plot.

    Το Palm Springs είχε κακή δομή με επαναλαμβανόμενα "flashbacks" και POV αλλαγές, κακό editing με continuity errors και σπάζοντας συχνά τον "κανόνα" των 180 μοιρών, έναν Andy Samberg που φαίνεται να μην μπορεί να παίξει κάτι παραπάνω από τις συνήθεις περσόνες του. Ούτε ο JK Simmons σώζει την κατάσταση με το υλικό που του δώσανε, που είναι κυριολεκτικά σε μόλις 2 σκηνές σε όλη την ταινία.
    Spoiler:
    Ρηχή doomer -> romantic gloomer μεταμόρφωση γραμμένη από/για millennials.


    Το Map of Tiny Perfect Things ήταν το ακριβώς αντίθετο. Πολύ προσεγμένη δομή (αν και προβλέψιμη), καλογυρισμένο με εντυπωσιακά long-take sequences, pro-science, pro-intellectualism, με ενδιαφέρουσα χρήση του
    Spoiler:
    time loop σαν συμβολισμό για τον πεσιμιστικό νιχιλισμό των zoomers, το άγχος για το μέλλον, και την ακόλουθη μεταμόρφωσή τους σε bloomers.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  5. #2735
    Εγγραφή
    26-04-2005
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14621/970
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΛΥΣΙΔΑ
    SNR / Attn
    11(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    I Care a Lot 6,8/10

    Interactive ταινίες που θα πατάς ενα κουμπί και θα τρώει σφαλιάρα ο ηθοποιός πότε θα βγάλουν?
    Φαντάζομαι ψυχοπαθείς να την παρακολουθούν με χαμόγελο.
    Μου πάτησε κουμπί η ταινία με το story και τσίτωσα.'Eριχνα καντήλια και παρακολουθούσα με μανία περιμένοντας το karma.
    Δεν τον πιάνω τον σχετικά χαμηλό βαθμό στο imdb και για μένα δείτε την.
    Με το ρυθμό που πέφτουν τα ασσο-δυα την κόβω για 4-5 σε λίγο καιρό

    Κρίμα όμως γιατί ξεκίνησε πολύ καλά (πρωτότυπο ε; ) και θα μπορούσε να γίνει ένα πολύ καλό revenge party αλλά μάλλον ο σεναριογράφος κάποια στιγμή πήγε για καφέ και παράτησε το σενάριο. Στο τέλος μου άφησε ενα απέραντο κενό και την αίσθηση ότι ήταν παλτουδάκι.
    Ένα τεσσαράκι απο μένα κιαυτό γιατί βρήκα πολύ καλή τη Rosamund Pike, εκτός απο τα σημεία που άρχισε τα καγκουρικά.

    - - - Updated - - -

    Αναθεώρησα, τριαράκι και παλτουδάρα

  6. #2736
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω δει αρκετές ταινίες που έχεις πει, αλλά οι εντυπώσεις σου δεν βοηθάνε πολλές φορές. Όταν λες απλά ότι "η ταινία βλέπεται" ή "πέρασε η ώρα" ή "μου άρεσε" ή "δεν μου άρεσε", χωρίς να λες για ποιο λόγο ή χωρίς να αναφέρεις έστω ένα αξιόλογο πράγμα που είχε, οι περισσότεροι νομίζω δεν θα ασχοληθούν καν να την ψάξουν. Δεν λέω ότι πρέπει να γράφεις παραγράφους, και καταλαβαίνω ότι το να διυλίσει κάποιος την εμπειρία μιας ταινίας σε μια πρόταση τρώει χρόνο και προσπάθεια, κάτι που μπορεί να μην έχεις να διαθέσεις.
    Το σκεπτικό μου είναι να δίνω ένα μικρό ερέθισμα και αν ενδιαφέρεται περισσότερο κάποιος για υπόθεση/κριτική μπορεί να κοιτάει το link στο imdb που πάντα βάζω.Βλέπω ταινίες γνωρίζοντας βαθμό imdb και είδος μόνο αλλά μάλλον η πλειοψηφία θέλει να γνωρίζει περισσότερα.
    Το βρήκες οτι είναι χρονοβόρο και άλλο να βλέπεις 10 ταινίες τον μήνα άλλο να βλέπεις 100.Ξεχνάω λίγο τι είδα προηγουμένως λόγω του οτι βάζω άλλη καπάκι και ως την επόμενη μέρα που θα γράψω εδώ θυμάμαι απλά το feeling που μου άφησε η ταινία.
    Θα το έχω κατα νου όμως και αν μου βγαίνει καμιά κουβέντα θα την γράφω.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από value_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το ρυθμό που πέφτουν τα ασσο-δυα την κόβω για 4-5 σε λίγο καιρό

    Κρίμα όμως γιατί ξεκίνησε πολύ καλά (πρωτότυπο ε; ) και θα μπορούσε να γίνει ένα πολύ καλό revenge party αλλά μάλλον ο σεναριογράφος κάποια στιγμή πήγε για καφέ και παράτησε το σενάριο. Στο τέλος μου άφησε ενα απέραντο κενό και την αίσθηση ότι ήταν παλτουδάκι.
    Ένα τεσσαράκι απο μένα κιαυτό γιατί βρήκα πολύ καλή τη Rosamund Pike, εκτός απο τα σημεία που άρχισε τα καγκουρικά.
    Μαζί με κάτι άλλα εχω μπλέξει με φρούτο που σκάει στην ζωή σου σαν ''caring angel'' και δεν είχε πλάκα.Την πρότεινα για το τσίτωμα που ένιωσα αλλά αν κρίνω απο την βαθμολογία έχει ευθύνη και η παρελθοντική μου εμπειρία.Σίγουρα είχε γνώσεις ψυχολογίας ο σεναριογράφος,ήθελα να την σκίσω την ξανθιά και την φίλη της.Ντάξ,κωμωδία για ψυχοπαθείς ήταν η ταινία.


    Saint Maud 6,4/10

    Να την δούν οι πολύ μοναχικοί άνθρωποι που αρχίζουν να ζουν μέσα στο κεφάλι τους και μετά να κόψουν τις λαλακίες.Οι πιο "normal" ίσως την βρούν απλά καμμένη.Μου ξίνισε λίγο στην αρχή αλλά μετά με απορρόφησε και πέρασε νερό η ώρα.

    Like Father 6/10

    Σου δημιουργεί λάθος ατμόσφαιρα και μου πέρναγε οτι δεν είναι καλά δεμένη.Ίσως σκόπιμο περί ατμόσφαιρας γιατί λέει και drama αλλά δεν μου άρεσε όπως ένιωθα και την βρήκα σαχλαμαρίτσα.

    Green Card 6,3/10

    Χαριτωμένη και μια χαρά για late night αν θέλεις να δείς κάτι πιο ανάλαφρο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος G.F.D : 25-02-21 στις 05:55.

  7. #2737
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.624
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ενιωσα αβολα απο την αναφορα στην ταινια "my dinner with andre" του 1981
    την οποια εχω συγκρατησει σαν αρχειο , αλλα δεν θυμομουνα το περιεχομενο . (του ειχα βαλει και ενα 9/10 στην βαθμολογηση του imdb κατι που δεν κανω πολυ ευκολα )
    οποτε . επαναληψη .

    1 ωρα και 51 λεπτα διαλεξη υπο την μορφη διαλογου .
    δυσκολα ενα σχολιο θα χωρεσει την ροη αυτης της παραγωγης .
    κατα καποιον τροπο εχει να κανει με κοσμοθεωρηση και εννοιες οπως οι αισθησεις μας (ακομη και η αισθηση του κρυου ) και πως η απουσια ερεθισματος τους , μπορει να μας οδηγησει σε μια στειρα ζωη χωρια πληρη αντιληψη του τι σημαινει να εισαι ζωντανος , σε μια ζωη που μηχανικα ερχεται η επομενη κινηση , που παιρνουμε ρολους που οι αλλοι περιμενουν απο εμας .


    ενα μικρο κλιπακι απο ενα μελλον βασισμενο στο σεναριο της ταινιας 1984


    αρκετα ειναι τα αποσπασματα που εχουν μια συμπυκνωμενη περιεκτικοτητα
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  8. #2738
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Παρακολουθούσα,διάβαζα τους υπότιτλους κανονικά αλλά αν με ρωτήσεις μετά απο κοντά 2 ώρες τι λέγανε δεν θα ήξερα να σου πώ.Εγώ φταίω γιατί έχω πρόβλημα συγκέντρωσης καμιά φορά και ήθελε προσοχή.Ίσως ξαναπροσπαθήσω να την δω στο μέλλον αν την πετύχω.


    After the Sunset 6,3/10

    Συνταγή λίγο απο ocean's eleven σε πιο ανάλαφρη μορφή με δόσεις humour(όχι πάντα πετυχημένο αλλά κάτι λέει).Δεν έχει κάτι καινούριο να πει αλλά την βλέπεις έτσι για την ψυχαγωγία.

    Better Living Through Chemistry 6,3/10

    Δεν με απορρόφησε εύκολα αλλά ενα τζερτζελάκι το είχε καθώς προχωρούσε.Ωραίος ο Rockwell.

  9. #2739
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.624
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρακολουθούσα,διάβαζα τους υπότιτλους κανονικά αλλά αν με ρωτήσεις μετά απο κοντά 2 ώρες τι λέγανε δεν θα ήξερα να σου πώ.Εγώ φταίω γιατί έχω πρόβλημα συγκέντρωσης καμιά φορά και ήθελε προσοχή.Ίσως ξαναπροσπαθήσω να την δω στο μέλλον αν την πετύχω.
    σιγουρα ειναι αρκετα βαρετο το σκηνικο των δυο ατομων να συζητανε για μια ωρα και 50 λεπτα , και μαλιστα σε αλλη γλωσσα (υπηρχε η εκδοχη να ειχε γινει και τριωρη ταινια , που εκει πιστευω κανεις δεν θα το εκτιμουσε )
    και τα γουστα διαφερουν , και η διαθεση το ιδιο . σε αλλη φαση μπορει να μην μπορουσα και εγω να το παρακολουθησω.

    εχει ομως ενα χαρακτηριστικο , που δεν το συναντας ευκολα , την αφηγηση που ταιριαζει σε βιβλιο , που αφηνει την φαντασια να χτισει τις σκηνες που εξιστορει .

    και οσα μεταφερει , ειναι υπο καποια οπτικη που μπορει να ισχυει , μπορει και οχι .
    εχει παντως αρκετα χαριτωμενο τροπο να χτιζει τους παραλληλισμους , οπως σε καποιο σημειο που αναγνωριζει την λεπτη γραμμη του εξτασιασμου ενος "παρτυ" με τον εξτασιασμο των πληθων που ενσαρκωσαν τον ναζισμο . ωστε να φτασει παρακατω στο αποσπασμα που συμπεριελαβα στον σχολιασμο μου για την εκδοχη της νεας υορκης ως το μοντελο των νεων στρατοπεδων συγκεντρωσης . οπου κανεις δεν ξερει τι του γινεται και οι ρολοι των κρατουμενων με των δεσμωτων εναλλασεται χωρις ευδιακριτα ορια .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  10. #2740
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    The trial of the Chicago 7

    Η ταινία είναι καλή και σε κρατάει, με κάποιες δόσεις ποιητικής αδείας σε σχέση με την πραγματικότητα, αλλά αν θέλετε να ανατριχιάσετε με αυτά που συνέβησαν κατά τη διάρκεια της δίκης, δείτε και το

    Spoiler:


    κατά προτίμηση μετά την ταινία.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  11. #2741
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    σιγουρα ειναι αρκετα βαρετο το σκηνικο των δυο ατομων να συζητανε για μια ωρα και 50 λεπτα....
    Το βρήκα διαφορετικό και κάπως ενδιαφέρον όταν πήρα χαμπάρι οτι έτσι θα είναι όλη η ταινία αλλά κάπως συγκρούστηκε με την ιδιοσυγκρασία μου.Απλά δεν μου έδωσε το ερέθισμα για να παρακολουθήσω την συζήτηση απο την αρχή και αν χάσεις επεισόδια το χάνεις το παιχνίδι μετά και δεν μπορείς να μπείς στην ταινία.

    - - - Updated - - -

    Front of the Class 6,5/10

    Ταυτίστηκα λίγο γιατί και σε μενα έχει τύχει να μη με καταλαβαίνουν.Νομίζω πως είχε λίγο υπερβολή έτσι για να βγεί η ταινία αλλά δεν χαλάει και είχε και ωραίο μήνυμα.

    The Map of Tiny Perfect Things 6,5/10

    Μια teen ματιά στο Groundhog Day.Πήγε να με ενθουσιάσει στην αρχή αλλά δεν κράτησε.Όχι οτι έγινε μάπα,απλά έχασε το εφταράκι(θα το έχουνε καημό τώρα).

    Hairspray 5,5/10

    Δεν μπόρεσα να ξεπεράσω οτι δεν μου αρέσει όταν διαδραματίζεται στα 60s η ταινία και δεν είμαι ο κατάλληλος για κριτική σε αυτή την ταινία.Μου την έσπαγε η φάτσα της πρωταγωνίστριας και ήθελα να της πετάξω ένα σάντουιτς.
    Αυτό το ''έχουμε 60s,μαλλί αφάνα,χαμογελάκια και βάλτε να χορέψουμε'' κλίμα που έχει μου την έδινε στα νεύρα.
    Καλογυρισμένη για ότι είναι πάντως.

  12. #2742
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    [QUOTE=chat1978;6989064

    Σκέφτομαι σοβαρά να δω το νιτρο[/QUOTE]

    Το είδα χτες το βράδυ. Πιστεύω το πρώτο ήταν καλύτερο ως πιο original. Στο 2ο ανέβηκε η παραγωγή αλλά πέταξαν στο μπλέντερ λίγο από κάθε theme.


    Πάντως όταν βλέπω αυτές τις σαγιονάρες με κάλτσες πολύ ξενερώνω με ή χωρίς κάλτσες. Και θυμάμαι και εγώ τέτοιες φόραγα. Έχουν ξαναγίνει μόδα στην Ευρώπη γιατί έχουν και αντιγράφουμε την μέση Ανατολή. Ελπίζω μόνο στην Ελλάδα να αντιστεκόμαστε.

  13. #2743
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Επιτέλους πρόκαμα και είδα το American Graffiti, για ιστορικούς λόγους κυρίως καθώς είναι η πρώτη του Λούκας, παίζουν πολλοί γνωστοί σε πρώτες εμφανίσεις και ήταν και σχετική επιτυχία στον καιρό της.

    Λοιπόν, αν σας αρέσουν τα 50ς, η μουσική, τα αυτοκίνητα και έχετε μια νοσταλγία για μια εποχή που δεν ζήσατε ως έφηβοι, δείτε το.

    Μου θύμισε πάρα πολύ το Dazed and confused, που είναι περίπου το ίδιο σενάριο αλλά στα 70ς .Βασικά το Dazed "αντέγραψε" το American Graffiti, βγήκε και 20 χρόνια μετά 73-93 το οποίο βρήκα ενδιαφέρον και μάλλον δείχνει ότι υπάρχει κάποια προσπάθεια "συνέχειας" αν το δουμε έτσι.

    Εμένα μου αρέσουν και τα δυο, για διαφορετικούς λόγους το καθένα, αν και τείνω προς το Dazed and Confused καθώς είναι πιο "κοντά" σε εμένα.
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  14. #2744
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sonic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιτέλους πρόκαμα και είδα το American Graffiti, για ιστορικούς λόγους κυρίως καθώς είναι η πρώτη του Λούκας, παίζουν πολλοί γνωστοί σε πρώτες εμφανίσεις και ήταν και σχετική επιτυχία στον καιρό της.

    Λοιπόν, αν σας αρέσουν τα 50ς, η μουσική, τα αυτοκίνητα και έχετε μια νοσταλγία για μια εποχή που δεν ζήσατε ως έφηβοι, δείτε το.

    Μου θύμισε πάρα πολύ το Dazed and confused, που είναι περίπου το ίδιο σενάριο αλλά στα 70ς .Βασικά το Dazed "αντέγραψε" το American Graffiti, βγήκε και 20 χρόνια μετά 73-93 το οποίο βρήκα ενδιαφέρον και μάλλον δείχνει ότι υπάρχει κάποια προσπάθεια "συνέχειας" αν το δουμε έτσι.

    Εμένα μου αρέσουν και τα δυο, για διαφορετικούς λόγους το καθένα, αν και τείνω προς το Dazed and Confused καθώς είναι πιο "κοντά" σε εμένα.
    Το Dazed το είχα δει πριν μερικά χρόνια και ήταν καλό. Αν και απογοητεύτηκα που δεν είχε μέσα το ομώνυμο τραγούδι των Zeppelin


  15. #2745
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Dazed το είχα δει πριν μερικά χρόνια και ήταν καλό. Αν και απογοητεύτηκα που δεν είχε μέσα το ομώνυμο τραγούδι των Zeppelin
    Γεγονός!!! Αλλά και στα δυο το μουσικό χαλί είναι μπόμπα, πάλι θα τείνω προς το Dazed λόγω μουσικής προτίμησης.
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

Σελ. 183 από 407 ΠρώτηΠρώτη ... 163173178181182183184185188193203 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας