Σελ. 205 από 407 ΠρώτηΠρώτη ... 185195200203204205206207210215225 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.061-3.075 από 6096
  1. #3061
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.668
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοείς γιατί υπάρχει η ταινία;
    Γιατί ακριβώς δείχνει πόσο δυσκολο και τι άθλος ήταν αυτό που κατάφεραν.
    Αν δεν κατάλαβες αυτό, μάλλον δεν πρόσεξες και πολύ την ταινία.
    Αυτή είναι η επιφάνεια της ταινίας, και το έδειξε. Για τους χαρακτήρες μίλησα εγώ, και με κάλυψαν με τις απαντήσεις τους οι υπόλοιποι συμφορουμίτες.

  2. #3062
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Καλή ροκ βιογραφία είναι το The Dirt, που αν και δεν με ενδιέφεραν ποτέ ως μπάντα, την διασκέδασα πολύ, ίσα που έβαλα και άκουσα άλμπουμ στο Σποτιφαϊ.

    Γενικά οι ταινίες για μουσική και μουσικούς είναι δύσκολες, γιατί αν ξέρεις για την μπάντα ή/και σου αρέσει η μουσική τους, τότε δεν θα σου αρέσει η ταινία γιατί ποτέ δεν θα πιάσει αυτό που βγαίνει από την μουσική τους. Είναι λίγο όπως το να διαβάσεις το βιβλίο και να το συγκρίνεις με την ταινία ένα πράμα.

    Εμένα μου άρεσε το Dirt γιατί δεν είχα ενδιαφέρον από παλιά ή άποψη για τους Motley Crue, οπότε ήταν σαν εισαγωγή. To Control που είναι για τους Joy Division από την άλλη με άφησε λίγο αδιάφορο, γιατί ξέρω (σχεδόν) τα πάντα για αυτούς και ακούω φανατικά.
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  3. #3063
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.668
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρόνια πριν που την είχα δει, εδώ στο φόρουμ είχα γράψει το ίδιο. Δεν το λες ψυχογράφημα, δεν το λες ντοκυ-ταινία (με ολίγη προπαγάνδα) τύπου Right Stuff, δεν έχει την ιστορική καταγραφή και λεπτομέρεια του Apollo 13, κάπου κι εγώ δεν κατάλαβα τελικά τι ήθελε να μας πει ακριβώς
    Μια που ανέφερες το Apollo 13, πρόσφατα είδα ομιλία του Jim Head που είχε εμπλακεί προσωπικά με πολλές από τις αποστολές Apollo. Συνέστησε την ταινία ως πολύ καλή καταγραφή του τι έγινε στην πραγματικότητα, οπότε την έβαλα στη λίστα μου να την ξαναδώ, γιατί γενικά ο Τομ Χανκς δεν μου αρέσει και δεν απολαμβάνω τις ταινίες του όσο ίσως τους αξίζουν.

    Αν σας ενδιαφέρει η εξερεύνηση του φεγγαριού, προτείνω ανεπιφύλακτα να δείτε την ομιλία.

  4. #3064
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    To Apollo 13 ειναι φοβερο!
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  5. #3065
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    The Return of the Living Dead 6,4/10

    Δυο εργαζόμενοι σε μια αποθήκη με ιατρικό εξοπλισμό κατά λάθος απελευθερώνουν ένα αέριο που κάνει τους νεκρούς να επανέρχονται σαν zombies.Την είχα ξεχάσει και είπα να την ξαναδώ,ενα τζερτζελάκι το είχε.

    Nothing Left to Do but Cry 6,6/10

    Δυο φίλοι μυστηριωδώς ξυπνάνε στον 15ο αιώνα και προσπαθούν να ανακατευτούν μέσα στην κοινωνία.Δεν μου έβγαλε γέλιο αλλά ήταν συμπαθητική.

    Butcher, Baker, Nightmare Maker 6,4/10

    Ένας ορφανός έφηβος βρίσκεται ελεγχόμενος απο την θεία του που θέλει να τον κρατήσει για δικό της με κάθε κόστος.Έτσι για αργά το βράδυ καλή είναι.

  6. #3066
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Watchmen

    Δεν ήταν κακή, αλλα ούτε εξαιρετική. Βλεπόταν ευχάριστα και απο τις καλύτερες υπερηρωικές κατα τη γνώμη μου.

  7. #3067
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.634
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    The Return of the Living Dead 6,4/10

    Δυο εργαζόμενοι σε μια αποθήκη με ιατρικό εξοπλισμό κατά λάθος απελευθερώνουν ένα αέριο που κάνει τους νεκρούς να επανέρχονται σαν zombies.Την είχα ξεχάσει και είπα να την ξαναδώ,ενα τζερτζελάκι το είχε.
    το γκομενακι , ειναι η ψυχη της ταινιας , θα λεγα. ..
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  8. #3068
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Eruyome(MMXGN) Εμφάνιση μηνυμάτων
    Watchmen

    Δεν ήταν κακή, αλλα ούτε εξαιρετική. Βλεπόταν ευχάριστα και απο τις καλύτερες υπερηρωικές κατα τη γνώμη μου.
    Εμένα μου είχε αρέσει πολύ η σειρά. Όταν είχε βγει παλιά η ταινία δεν είχα αντέξει. Την σειρά την είδα γιατί αν και αρχικά είπα να τη παρατήσω, με κέρδισε το αρτιστικο και γιατί που εκτιμώ επέμειναν.

  9. #3069
    Εγγραφή
    16-07-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.059
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE w300i
    Path Level
    Interleaved
    Watchmen
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα μου είχε αρέσει πολύ η σειρά. Όταν είχε βγει παλιά η ταινία δεν είχα αντέξει. Την σειρά την είδα γιατί αν και αρχικά είπα να τη παρατήσω, με κέρδισε το αρτιστικο και γιατί που εκτιμώ επέμειναν.
    [off topic]
    Η σειρά watchmen ήταν εκπληκτική. Πέτυχε σε μια σαιζόν που ολοκληρώθηκε (?) ότι δεν κατάφερε σε τρεις το American Gods που σταμάτησε.
    [/off topic]
    Όλα τα παιχνίδια android που έχω φτιάξει περιγράφονται και κατεβαίνουν
    από εδώ: https://play.google.com/store/apps/d...=Carbon+People

  10. #3070
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Eruyome(MMXGN) Εμφάνιση μηνυμάτων
    Watchmen

    Δεν ήταν κακή, αλλα ούτε εξαιρετική. Βλεπόταν ευχάριστα και απο τις καλύτερες υπερηρωικές κατα τη γνώμη μου.
    Συμφωνώ, κυρίως επειδή έκανε τη δουλειά της (να δείξει πόσο ψυχοπαθής και επικίνδυνη για την κοινωνία είναι η αυτοδικία και το vigilantism) αφήνοντας τον θεατή να κρίνει την ηθική των χαρακτήρων.

    Σε αντίθεση με την σειρά που είχε το ένα κήρυγμα μετά το άλλο, και με μηδέν αυτεπίγνωση.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  11. #3071
    Εγγραφή
    18-11-2005
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    270
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Εγώ πάντως βρίσκω να μου αρέσουν περισσότερο από όλες ταινίες χαζολοίδια αλλά χαβαλέ. Γιαυτό είχα περάσει πολύ καλά με κάτι ταινίες σαν αυτές

    The Grizzlies
    Ready or Not
    The Babysitter
    Mayhem
    Guns Akimbo
    Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις!

    Είδα το guns akimbo και όντως το διασκέδασα. Οι υπόλοιπες μπήκαν σε λίστα για προσεχή προβολή.

  12. #3072
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Dump Μαρτίου Part I:

    Son
    Αξιόλογο indie θρίλερ με μία νεαρή μητέρα να προσπαθεί να προστατεύσει τον γιο της από "δαίμονες" του παρελθόντος της.
    Spoiler:
    Το βρήκα αρκετά έξυπνο που η "πάθηση" του γιου ήταν ίσως βασισμένη σε κάποια οξεία μορφή πορφυρίας, πιθανότατα παραλλάσσουσα (variegate porphyria).

    6/10

    Raya and the Last Dragon
    Moana + Avatar: The Last Airbender + My Little Pony: Friendship is Magic
    Ο συμβολισμός των Druun και η απολίθωση θεωρώ δεν ταίριαζαν θεματικά με τα μηνύματα εμπιστοσύνης και ενότητας που ήθελε να περάσει η ταινία.
    5/10

    Stone
    Μέτριο σενάριο, καλούτσικες ερμηνείες από De Niro, Norton (κλασικά παίζει πάλι 2 χαρακτήρες ουσιαστικά) και Jovovich, αδιάφορη σκηνοθεσία, απαράδεκτο editing.
    5/10

    Basketball Diaries
    Κρίμα που δεν την είχα καν ακουστά όταν βγήκε. DiCaprio, Wahlberg και οι φίλοι τους πέφτουν στο λούκι των ναρκωτικών στην Νέα Υόρκη. Βασισμένη σε αυτοβιογραφικό βιβλίο.
    Τολμηρό και σκληρό, όχι μόνο για τα ναρκωτικά αλλά και για το πώς δείχνει τον ρατσισμό, την μισογυνία και την ομοφοβία σε σχέση με την in-group-out-group αντίληψη της παρέας.
    Με εντυπωσίασε η σκηνοθεσία με το πολύ αποτελεσματικό blocking των χαρακτήρων και την κίνηση της κάμερας. Κρίμα που ο σκηνοθέτης και ο διευθυντής φωτογραφίας δεν δούλεψαν σε τίποτα της προκοπής από τότε.
    Ξέρω ότι έχει γίνει πια meme αλλά ο DiCaprio όντως δικαιούταν Όσκαρ εδώ, ή τουλάχιστον υποψηφιότητα.
    8/10

    Come True
    Low-budget θρίλερ επιστημονικής φαντασίας με retro 80s αισθητική και θέμα την υπνική παράλυση. Εντυπωσιακά τα dream sequences. Μουσική και VFX από τον ίδιο τον σκηνοθέτη.
    Τα επανωτά twists στο τέλος είναι love-it-or-hate-it κατάσταση.
    6/10

    Happily
    Μαύρη κωμωδία με κάπως έξυπνη ιδέα, αλλά πολύ κακή εκτέλεση. Διασκεδαστικός όπως πάντα ο Jeff από το Community. Κάτι άκυρες σκηνές, όπως το επαναλαμβανόμενο όνειρο με τις καρέκλες, μου θύμιζαν φοιτητικές ταινίες που προσπαθούν να φανούν "καλλιτεχνικές". Το δε sidestory του abuser φίλου του ζευγαριού ήταν απίστευτα "χοντροκομμένο".
    Spoiler:
    Αν το πρωταγωνιστικό ζευγάρι προσποιούταν ότι έκαναν ήδη το εμβόλιο πριν πάνε στο εξοχικό σπίτι, θεωρώ ότι αυτό θα δημιουργούσε πιο ενδιαφέρουσες συγκρούσεις μεταξύ τους και με τους φίλους τους.

    4/10
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  13. #3073
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από enterhere Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις!

    Είδα το guns akimbo και όντως το διασκέδασα. Οι υπόλοιπες μπήκαν σε λίστα για προσεχή προβολή.
    Από την λίστα, το grizzlies είναι το μόνο που δεν είναι στο ίδιο στυλ. Στις υπόλοιπες ταινίες παίζει η ίδια ξανθιά τύπισσα. Δεν το έχω κοιτάξει, αλλά από τους τίτλους μου δίνεται η αίσθηση ότι υπήρχε κάποια φάση το αντίστοιχο με Ταραντίνο core γκρουπακι σκηνοθέτη, παραγωγού και ηθοποιών. Εντάξει σαφώς πιο μικρό.

    Αν δείς την baby sitter, έχει υπόψη έχει και 2ο που μου άρεσε επίσης.

  14. #3074
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.017
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Rock of Ages δείτε την αν σας αρέσει η ρόκ μουσική. Μην τη δείτε αν δεν σας αρέσουν τα μιούζικαλ.

    Συμπαθητική αν και σιχαίνομαι τα μιούζικαλ τη συγκεκριμένη θα την έβλεπα και δεύτερη φορά μόνο και μόνο για τη ρόκ μουσική (Bon Jovi, Deff Leppard,Scorpions). 80's Rules!!
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  15. #3075
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    When we first met

    Τίποτα το τρομερό αλλά σίγουρα ευχάριστη να την δει κάποιος. Μια κλασική χαζουλα ταινία που συνδυάζει το πειράζω το παρελθόν αλλά μέρα της μαρμότας μαζί με τα γνωστά του έρωτα, fate κτλ κτλ

    Η πρωταγωνίστρια έχει απίστευτα μάτι και γενικά πολύ ωάριο πρόσωπο αλλά η συμπρωταγωνίστρια είναι το συνολικό πακέτο χωρίς τα αισχρά πρόστυχα. Απλά πολύ όμορφες και οι δύο.

    Περνάω φάση έτσι . Blame την φάση, not me.

Σελ. 205 από 407 ΠρώτηΠρώτη ... 185195200203204205206207210215225 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας