Σελ. 23 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 3131821222324252833 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 331-345 από 606
  1. #331
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.893
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαντάζομαι το ίδιο ισχύει για όλους τους i5? Αυτός ο δικός μου.
    Πιάνει όλους τους Core i3/i5/i7, από τους πρώτους Nehalem (Core i7 920) μέχρι τους Coffee Lake που βγήκαν πέρσι, αν δεν κάνω λάθος.

  2. #332
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    ο καθορισμός για τη δεύτερη παραλλαγή του Spectre θα φέρει πιο σημαντική επιβράδυνση και οι χρήστες θα παρατηρήσουν μείωση της απόδοσης στα συστήματά τους.
    Αυτή η επιβράδυνση καθίσταται ακόμη πιο ανησυχητική για τους χρήστες που εκτελούν Windows OS σε παλαιότερους επεξεργαστές Intel CPUs-2015-era με Haswell ή παλαιότερους CPU
    Εάν εκτελείτε παλαιότερες εκδόσεις των Windows, όπως τα Windows 7 και Windows 8, θα πρέπει να αναμένεται ακόμη μεγαλύτερη επίπτωση εξαιτίας των παλιότερων μεταβάσεων του πυρήνα χρήστη.
    secnews.gr

  3. #333
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Περιοχή
    Σαλόνικα City - Αγ. Παύλος
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.728
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE F6600P
    SNR / Attn
    ~(dB) / ~(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Αrtemius & Sebu

    Τίποτα το εφετζίδικο για μένα. Έβαλα το μυαλουδάκι μου να δουλέψει, έκανα την έρευνα μου και λειτουργώ μηχάνημα 7ετίας γρήγορα και πανάλαφρα σαν πουπουλάκι.

    Το RAPID Mode της Samsung απαιτεί 1GB αυστηρά για έναν δίσκο Samsung και μόνο, ενώ το PrimoCache το ρυθμίζεις μόνος σου. Ενα ποσό για όλα τα drives/partitions. Ανάλογα το μηχάνημά σου δοκιμάζεις 60 ημέρες το πρόγραμα δωρεάν, κάνεις τη δουλειά σου, βλέπεις τι σε οφελεί και ν θέλεις το αγοράζεις. Υπάρχουν αρκετές λύσεις disk caching και ναι πρέπει να έχεις διαθέσημη ελέυθερη μνήμη εννοείτε. Εγώ το χρησιμοποιούσα και παλιά με 6GB RAM στο σύστημα μου και για τις δουλίες που το ήθελα δεν είχα ουδένα παράπονο, είτε σε desktop είτε σε laptop. Τω΄ρα που έχω περισσότερη RAM απλά αύξησα την cache αν και δεν χρειαζόταν. Φυσικά το desktop είναι πάνω σε UPS και στα φορητά υπάρχει μπαταρία.

    Περιττό να πω ότι το disk performance impact από τα patches σε όλα τα συστήματά μου, εξ αιτίας των Meltdown & Spectre, το έγραψα στα παλαιότερα των υποδημάτων μου .

    Όπως προείπα πρέπει να περισσεύει ram. Αρκετοί είμαστε π.χ. με 8GB, και πλέον σήμερα όλα έχουν γίνει μνημοβόρα.

    Επιπλέον,ναι οι ram cache λύσεις είναι κατα κόρον εφετζίδικες και εξηγώ :

    Καταρχάς disk benches, όταν υπάρχει παρουσία ram cache,ουσιαστικά benchαρουν... την ram. Τι θα γίνει όμως αν βάλουμε ενα test set,που θα ξεπερνάει το μέγεθος της cache? Αν χρειαστούμε να κάνουμε κάτι access και έχει γεμίσει ήδη η cache?

    Επιπλέον η ram δεν είναι εκεί που είναι αποθηκευμένα/εγκατεστημένα,το OS,τα προγράμματα,τα data τους.
    Αυτό που θα κάνει λοιπόν το οποιοδήποτε ram cache πρόγραμμα είναι a priori να τραβήξει κάποια data στην ram, που ενδέχεται να χρειαστούν.
    Και η επιτυχία αυτού έγκειται στο πόσο "έξυπνο" θα είναι το πρόγραμμα,και αν "μαθαίνει" από τον χρήστη.
    Στην καλύτερη δηλαδή αν έχει ένα σούπερ καλογραμμένο learning κώδικα, θα έχει μία κάποια επιτυχία.

    Και τέλος πάμε στο κομμάτι του data integrity. Σε περίπτωση power loss, τον ήπιες. Και άντε αν χάσεις κάτι μικρής σημασίας, αν "χτυπήσει" όμως κάποιο μεγάλο ή/και μη-cloud πρόγραμμα και θέλει επανεγκατάσταση?


    Προσωπικά πάντα, από εφέ τύπου ram cache και να αγοράσω και UPS (και τα καλά κοστίζουν και είναι και θηρία κάποια) θα προτιμούσα να πετάξω έναν ακόμα SSD μέσα και να στήσω ένα RAID 0. Ναι, ακόμα και με τον ενσωματωμένο controller. Πιο ασφαλή θα ένιωθα τα data μου,και πιο ήσυχο θα είχα το κεφάλι μου.

  4. #334
    Εγγραφή
    16-07-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.059
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE w300i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Artemius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιπλέον,ναι οι ram cache λύσεις είναι κατα κόρον εφετζίδικες
    Aν και είμαστε μάλλον off topic, μόνο εφετζίδικες δεν είναι.

    • Έχω Samsung EVO 950 (256GB)
    • Περιστασιακά κάνω android development με το Android Studio 3.01 το οποίο κατηγορείται ότι "σέρνεται"


    Σήκωσα όλο το Android Studio και τα κατεβασμένα SDKs του στο AMD RAMDisk (xρειάζεται περίπου 2.5GB χώρου).

    Η διαφορά στο full build από SSD σε RAMdisk ήταν, πχ σε project με βιβλιοθήκη από 90sec -> 20sec !!!

    Μιλάμε για ταχύτητα x5.

    Οι αλγόριθμοι caching έχουν βελτιωθεί, αλλά υστερούν πολύ σε σύγκριση με τo βέλτιστο αλγόριθμο (ο οποίος
    προυποθέτει... πλήρη γνώση του μέλλοντος και γι αυτό λέγεται και αλγόριθμος του θεού δηλ ανεφάρμοστος).

    Αν κάποια στιγμή αποκτήσω πχ 32GB RAM, ασυζητητοί θα περιμένω ένα λεπτό παραπάνω να σηκωθεί όλο το
    development platform μου σε RAMDisk.
    Όλα τα παιχνίδια android που έχω φτιάξει περιγράφονται και κατεβαίνουν
    από εδώ: https://play.google.com/store/apps/d...=Carbon+People

  5. #335
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Περιοχή
    Σαλόνικα City - Αγ. Παύλος
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.728
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE F6600P
    SNR / Attn
    ~(dB) / ~(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zardoz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aν και είμαστε μάλλον off topic, μόνο εφετζίδικες δεν είναι.

    • Έχω Samsung EVO 950 (256GB)
    • Περιστασιακά κάνω android development με το Android Studio 3.01 το οποίο κατηγορείται ότι "σέρνεται"


    Σήκωσα όλο το Android Studio και τα κατεβασμένα SDKs του στο AMD RAMDisk (xρειάζεται περίπου 2.5GB χώρου).

    Η διαφορά στο full build από SSD σε RAMdisk ήταν, πχ σε project με βιβλιοθήκη από 90sec -> 20sec !!!

    Μιλάμε για ταχύτητα x5.

    Οι αλγόριθμοι caching έχουν βελτιωθεί, αλλά υστερούν πολύ σε σύγκριση με τo βέλτιστο αλγόριθμο (ο οποίος
    προυποθέτει... πλήρη γνώση του μέλλοντος και γι αυτό λέγεται και αλγόριθμος του θεού δηλ ανεφάρμοστος).

    Αν κάποια στιγμή αποκτήσω πχ 32GB RAM, ασυζητητοί θα περιμένω ένα λεπτό παραπάνω να σηκωθεί όλο το
    development platform μου σε RAMDisk.

    το οτι ειναι εφετζίδικο δεν σημαίνει και οτι είναι άχρηστο,δεν είπα κάτι τέτοιο.

    αλλά είναι "circumstantial" στην καλύτερη.

    παραμένουν βέβαια τα θεματάκια οτι δεν μας περισσεύει όλους ram,
    τι επιτυχία πρόβλεψης θα έχει το χ-ψ ram cache πρόγραμμα,
    τι θα γίνει αν γεμίσει η cache,
    τι γίνεται αν πέσει το ρεύμα.

    και ξαναρωτάω, απο εφέ τύπου ram cache δεν είναι προτιμότερο ένα SSD RAID 0 ? ή για αυτούς που έχουν και NVMe μητρικές, να βάλουν π.χ. έναν 960 Evo ?

  6. #336
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sadako Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνοψίζοντας και έχοντας διαβάσει όλες τις σελίδες 2-3 φορές:

    1. Ο παλιός μου i7-860 είναι ασφαλής; Από ό,τι κατάλαβα ως Lynnfield είναι 1st gen CPU που είναι εκτός της λίστας που υπήρχε σε ένα από τα links, από την άλλη έβλεπα σχόλια για τον i5-750 που είναι της ίδιας οικογένειας και είναι κι αυτός επισφαλής.

    2. Σόρι αν ακουστεί χαζό, αλλά ένα καλά ενημερωμένο anti-virus (έστω και κάποιο δωρεάν τύπου Avast) σε τι βαθμό προστατεύει από την όλη κατάσταση; Δηλαδή μπαίνοντας εγώ σε κάποια σελίδα η οποία έχει ένα κακόβουλο javascript (που από ό,τι κατάλαβα είναι ο remote τρόπος με τον οποίο κινδυνεύουν να προσβληθούν οι περισσότεροι χρήστες) δεν θα χτυπήσει ένα καμπανάκι που θα το εμποδίσει από το να τρέξει; Θα περάσει αέρα;

    3. Ομοίως για τους browsers. Πόσο εφικτό ή πιθανό είναι να βγει κάποιο update για Chrome πχ που να αποκλείει τέτοιου είδους απόπειρες παραβίασης; Ή μοναδική "λύση" είναι να αποκλείσει κάποιος εντελώς τα javascripts μειώνοντας όμως γενικά την λειτουργικότητα;

    4. Υπάρχει κάποια γενική οδηγία από πράγματα που πρέπει να αποφεύγουμε γενικά μετά από αυτήν την αποκάλυψη; Όπως ebanking πχ; Γιατί και από κινητά μόνο αν κάνεις ebanking, απο΄ό,τι κατάλαβα τα πράγματα είναι χειρότερα και όχι καλύτερα. Αν και η λογική λέει ότι εφόσον τα κενά προϋπήρχαν εδώ και 10+ χρόνια κάνοντας τόσες συναλλαγές δεν ξέρω αν υπάρχει ουσία να σταματήσουμε τώρα. Ή μήπως αν μπαίνουμε σε κάποιες 'ευαίσθητες' σελίδες με κάποιον ειδικό τρόπο, πχ σε incognito mode, ή μέσα από κάποιο virtual machine (εφόσον δεν μας απασχολούν στην δεδομένη περίπτωση οι επιπτώσεις στις επιδόσεις) ή γενικά σε κάποιο sandboxed περιβάλλον μπορούμε να περιορίσουμε κάπως το ρίσκο;
    1) Όχι. Αν θυμάμαι σωστά οι μόνοι "ασφαλείς" είναι οι πρώτοι πρώτοι Pentium με τον...μονό πυρήνα. Όλοι οι σύγχρονοι επεξεργαστές επηρεάζονται.

    2) Σε αρκετά καλό βαθμό, βασικά ισχύει ότι και πριν. Θα χτυπήσει καμπανάκι λογικά εφόσον έχεις ενημερωμένο το AV σου εκτός αν έχεις την τρομερή ατυχία να πέσεις πρώτος σε malware που δεν έχει αναλυθεί ακόμα. Γενικά κίνδυνος πάντα υπάρχει ανάλογα τις σελίδες που επισκέπτεται ο καθένας. Ο πανικός όμως δεν ωφελεί.

    3) Firefox και Edge έχουν ήδη πατσαριστεί για το Meltdown και θα πατσαριστούν και οι υπόλοιποι σίγουρα. Το spectre είναι τελείως διαφορετική συζήτηση και ίσως και να μην πατσαριστεί 100% ποτέ, ούτε μετά από τα updates.

    4) Ισχύει ότι και πριν. Πράγματι τα κενά υπήρχαν, υπάρχουν και ενδεχομένως θα υπάρχουν. Πέρα από τα στοιχειώδη δεν μπορείς να κάνεις και πολλά άλλα πράγματα. Αν είναι να κόψουμε 100% και το web banking, τότε δεν έχει νόημα που το ζητήσαμε.
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  7. #337
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    δηλαδη πχ το Amazon τι θα κανει θα περιμενει ενα χρονο (μπορει και 2) να σχεδιαστούν και να βγουν νεοι cpu με αλλο τροπο λειτουργιας ? Μεχρι τοτε τι κανει πως προστατεύεται, οπως εμεις?

  8. #338
    Εγγραφή
    03-05-2013
    Μηνύματα
    572
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο καθορισμός για τη δεύτερη παραλλαγή του Spectre θα φέρει πιο σημαντική επιβράδυνση και οι χρήστες θα παρατηρήσουν μείωση της απόδοσης στα συστήματά τους.
    Αυτή η επιβράδυνση καθίσταται ακόμη πιο ανησυχητική για τους χρήστες που εκτελούν Windows OS σε παλαιότερους επεξεργαστές Intel CPUs-2015-era με Haswell ή παλαιότερους CPU
    Εάν εκτελείτε παλαιότερες εκδόσεις των Windows, όπως τα Windows 7 και Windows 8, θα πρέπει να αναμένεται ακόμη μεγαλύτερη επίπτωση εξαιτίας των παλιότερων μεταβάσεων του πυρήνα χρήστη.
    secnews.gr
    εαν οντως ισχύσει αυτο καηκαμε

  9. #339
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.893
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexisnik199111 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εαν οντως ισχύσει αυτο καηκαμε
    https://cloudblogs.microsoft.com/mic...ndows-systems/

    With Windows 10 on newer silicon (2016-era PCs with Skylake, Kabylake or newer CPU), benchmarks show single-digit slowdowns, but we don’t expect most users to notice a change because these percentages are reflected in milliseconds.

    With Windows 10 on older silicon (2015-era PCs with Haswell or older CPU), some benchmarks show more significant slowdowns, and we expect that some users will notice a decrease in system performance.

    With Windows 8 and Windows 7 on older silicon (2015-era PCs with Haswell or older CPU), we expect most users to notice a decrease in system performance.

    Windows Server on any silicon, especially in any IO-intensive application, shows a more significant performance impact when you enable the mitigations to isolate untrusted code within a Windows Server instance. This is why you want to be careful to evaluate the risk of untrusted code for each Windows Server instance, and balance the security versus performance tradeoff for your environment.

  10. #340
    Εγγραφή
    26-11-2010
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τέλεια, εγώ που είμαι με ι5 4690κ πέφτω στην κακή κατηγορία.Μπράβο ρε Intel, το μόνο σίγουρο είναι ότι το επόμενο σύστημα θα είναι Ryzen.
    Μάλλον δεν θα περάσω το patch και θα προσπαθήσω να είμαι προσεκτικός στο browsing, τι να κάνουμε.

  11. #341
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Le0pard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλεια, εγώ που είμαι με ι5 4690κ πέφτω στην κακή κατηγορία.Μπράβο ρε Intel, το μόνο σίγουρο είναι ότι το επόμενο σύστημα θα είναι Ryzen.
    Μάλλον δεν θα περάσω το patch και θα προσπαθήσω να είμαι προσεκτικός στο browsing, τι να κάνουμε.
    απο το Spectre πως θα προστατευτείς με Ryzen... ?

  12. #342
    Εγγραφή
    14-03-2011
    Περιοχή
    Köln
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    836
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24.000/2.500
    ISP
    Telekom
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    16.3(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Le0pard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλεια, εγώ που είμαι με ι5 4690κ πέφτω στην κακή κατηγορία.Μπράβο ρε Intel, το μόνο σίγουρο είναι ότι το επόμενο σύστημα θα είναι Ryzen.
    Μάλλον δεν θα περάσω το patch και θα προσπαθήσω να είμαι προσεκτικός στο browsing, τι να κάνουμε.
    απο το Spectre πως θα προστατευτείς με Ryzen... ?
    Λογικά εννοεί κάποιο νέο μοντέλο της AMD το οποίο θα είναι εργοστασιακά προστατευμενο από το Spectre... Η όχι...???
    SY2BYG
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  13. #343
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ubi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικά εννοεί κάποιο νέο μοντέλο της AMD το οποίο θα είναι εργοστασιακά προστατευμενο από το Spectre... Η όχι...???
    αν εννοεί νεο μοντελο ο οποίο θα είναι εργοστασιακά προστατευμενο, το ιδιο θα ειναι και το νεο της Ιντελ. (Δεν ξερω αν θα ειναι το επομενο ή το μεθεπόμενο αφου λογικα η μελετη-διαμορφωση του επομενου θα εχει ξεκινησει καιρο τωρα)
    Αν οχι και οι 2 κατασκευαστες ειχαν αυτη την ευπαθεια καιρο τωρα οποτε ιδια πολιτικη εφαρμοζαν

  14. #344
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.603
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδη πχ το Amazon τι θα κανει θα περιμενει ενα χρονο (μπορει και 2) να σχεδιαστούν και να βγουν νεοι cpu με αλλο τροπο λειτουργιας ? Μεχρι τοτε τι κανει πως προστατεύεται, οπως εμεις?
    το amazon μην σου πω οτι θα περασει το κοστος σε εμας

    - - - Updated - - -

    iPhone performance benchmarks after Spectre security update

    https://melv1n.com/iphone-performanc...pectre-update/


  15. #345
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    το amazon μην σου πω οτι θα περασει το κοστος σε εμας

    - - - Updated - - -
    αυτα του χρονου και βλεπουμε αν εχουν βγει τοτε επεξεργαστες νεοι χωρις θεμα. Μεχρι τοτε ομως τι κανει πως προστατεύεται ?

Σελ. 23 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 3131821222324252833 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-17, 12:07
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-17, 17:27
  3. Πιθανό "κενό ασφαλείας";
    Από manospcistas στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-17, 11:27
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-17, 03:58

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας