Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 32
  1. #16
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.668
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι θρασύ να λέγεται γενικευμένα για μια ομάδα ανθρώπων. Και δείχνει και μια υπεροψία γι'αυτόν που το λέει.
    Εγώ μια χαρά καταλαβαίνω τι συμβαίνει, τι αγοράζω και για ποιους λόγους το αγοράζω.
    Επιπλέον δε νομίζω ότι είμαι η εξαίρεση.
    Μην αγχώνεσαι. Τα νήματα της Apple τις τελευταίες 2-3 βδομάδες ήταν σχολεία για μένα, πολλοί κρυφογραφικοί βγήκαν από τη ντουλάπα. Πλέον ξέρω καλύτερα με ποιους μπορώ να κάνω μία ώριμη συζήτηση και με ποιούς να μην ασχολούμαι καν.

  2. #17
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Δεν αγχώνομαι και πολύ επειδή έχω εμπιστοσύνη στον εαυτό μου και για το τι αγοράζω αλλά και για το ότι μπορώ να κρίνω αυτά που αγοράζω.

    Απλά υπάρχει μια ανοχή στο συγκεκριμένο θέμα και από τους mod αλλά και από διάφορους χρήστες σαν και εμένα (σιγά μην κάτσω να αποδείξω στον Χ άγνωστο ότι ξέρω ότι το Υ προϊόν ανταποκρίνεται στις ανάγκες μου & να πάρω το ΟΚ από αυτόν ή να του αποδείξω ότι ξέρω πολύ καλύτερα από αυτόν).

    Καλό είναι πού και που όμως να αναφέρεται το παραπάνω.
    Δε μπορείς να λες ευθαρσώς σε κάποιον ότι είναι βλάκας και να μην περιμένεις αντίδραση/απάντηση.
    Κάποια στιγμή θα σε στείλει στο δι@ολο...
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  3. #18
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αγχώνομαι και πολύ επειδή έχω εμπιστοσύνη στον εαυτό μου και για το τι αγοράζω αλλά και για το ότι μπορώ να κρίνω αυτά που αγοράζω.

    Απλά υπάρχει μια ανοχή στο συγκεκριμένο θέμα και από τους mod αλλά και από διάφορους χρήστες σαν και εμένα (σιγά μην κάτσω να αποδείξω στον Χ άγνωστο ότι ξέρω ότι το Υ προϊόν ανταποκρίνεται στις ανάγκες μου & να πάρω το ΟΚ από αυτόν ή να του αποδείξω ότι ξέρω πολύ καλύτερα από αυτόν).

    Καλό είναι πού και που όμως να αναφέρεται το παραπάνω.
    Δε μπορείς να λες ευθαρσώς σε κάποιον ότι είναι βλάκας και να μην περιμένεις αντίδραση/απάντηση.
    Κάποια στιγμή θα σε στείλει στο δι@ολο...
    Μπορείς έυκολα όμως να πεις στο άλλον ότι είναι πλέμπα και δεν μπορεί να αγοράσει το σούπερ ακριβό apple, άρα δεν έχει δικαίωμα να κριτικάρει το μεγάλο κόλπο με την μπαταρία ή την τρύπα με ζωή δεκαετίας+.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #19
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς έυκολα όμως να πεις στο άλλον ότι είναι πλέμπα και δεν μπορεί να αγοράσει το σούπερ ακριβό apple, άρα δεν έχει δικαίωμα να κριτικάρει το μεγάλο κόλπο με την μπαταρία ή την τρύπα με ζωή δεκαετίας+.
    Μπορείς να τους πεις πολύ εύκολα ότι δεν το έχει χρησιμοποιήσει σε βάθος χρόνου (ο λόγος είναι δικό του "πρόβλημα") και δεν μπορεί να έχει ολοκληρωμένη άποψη.
    Μπορεί και να μην καταλαβαίνει ή να μην θέλει να καταλάβει ή να παραδεχτεί κάποια πράγματα.

    Δεν χρειάζεται όμως να καταλάβει κιόλας. Ούτε με νοιάζει και πολύ. Αυτά είναι δικά του προβλήματα.
    Απλά όταν γίνεσαι εριστικός με τον απέναντι για δικά σου προβλήματα, η συμπεριφορά είναι αγενής και ενοχλητική.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  5. #20
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύουν οι ίδιοι τις μούφες τους οτι το λειτουργικό τους είναι φανταστικό και τέλειο και δεν έχει bugs;
    Φυσικά.
    Πέφτεις από τα σύννεφα;

  6. #21
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αγχώνομαι και πολύ επειδή έχω εμπιστοσύνη στον εαυτό μου και για το τι αγοράζω αλλά και για το ότι μπορώ να κρίνω αυτά που αγοράζω.

    Απλά υπάρχει μια ανοχή στο συγκεκριμένο θέμα και από τους mod αλλά και από διάφορους χρήστες σαν και εμένα (σιγά μην κάτσω να αποδείξω στον Χ άγνωστο ότι ξέρω ότι το Υ προϊόν ανταποκρίνεται στις ανάγκες μου & να πάρω το ΟΚ από αυτόν ή να του αποδείξω ότι ξέρω πολύ καλύτερα από αυτόν).

    Καλό είναι πού και που όμως να αναφέρεται το παραπάνω.
    Δε μπορείς να λες ευθαρσώς σε κάποιον ότι είναι βλάκας και να μην περιμένεις αντίδραση/απάντηση.
    Κάποια στιγμή θα σε στείλει στο δι@ολο...
    Αν δεν υπάρχει ανοχή απο τους Mod, όταν αφόρα εμάς γκρινιάζουμε, αν υπάρχει αφορμή για εμάς και για τους άλλους πάλι γκρινιάζουμε
    πως το λένε, damned if you do damned if you don't

    Μια χαρά τρολλάρουν και οι δυο πλευρές, δεν είναι καμία πλευρά καλύτερη.
    Ας μην το παίζουμε αθώες κορασίδες

  7. #22
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιπλέον δε νομίζω ότι είμαι η εξαίρεση.
    Εγώ πάλι το νομίζω.
    Έχεις στοιχεία ότι δεν είσαι η εξαίρεση;

  8. #23
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.430
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    11(dB) / 25.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαράδεκτος που δεν το έστειλε πρώτα στην Apple.
    Γιατί απαράδεκτος; Εργάζεται μήπως για αυτούς;
    Τζάμπα μάγκες, δεν είχε κανένα λόγο να τους κάνει.
    Ακόμη κι αν έδιναν οικονομικό έρεισμα σε όσους ασχολούνται να ξεψαχνίζουν προγράμματα για προβλήματα ασφαλείας, το να το δημοσιοποιούσε χωρίς να τους ενημερώσει, πάλι δικαίωμα του θα ήταν. Αν το πουλούσε κρυφά σε τρίτους, μόνο τότε θα μπορούσε να κατηγορηθεί (σίγουρα ηθικά και ίσως και ποινικά)...
    https://365meres.wordpress.com/

    Σκέφτομαι άρα υπάρχω.Ή μήπως...σκέφτομαι πως υπάρχω ενώ... (???) Όπως και να 'χει, σκέφτομαι !!


  9. #24
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.668
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ironfist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί απαράδεκτος; Εργάζεται μήπως για αυτούς;
    Τζάμπα μάγκες, δεν είχε κανένα λόγο να τους κάνει.
    Ακόμη κι αν έδιναν οικονομικό έρεισμα σε όσους ασχολούνται να ξεψαχνίζουν προγράμματα για προβλήματα ασφαλείας, το να το δημοσιοποιούσε χωρίς να τους ενημερώσει, πάλι δικαίωμα του θα ήταν. Αν το πουλούσε κρυφά σε τρίτους, μόνο τότε θα μπορούσε να κατηγορηθεί (σίγουρα ηθικά και ίσως και ποινικά)...
    Δικαίωμά σου είναι να κάνεις ένα σωρό πράγματα, όπως πχ να βρεις ένα πορτοφόλι με 1000 ευρώ στο δρόμο και χαρτιά που δείχνουν τον ιδιοκτήτη αλλά εσύ να κρατήσεις το πορτοφόλι με τα λεφτά για σένα. Υπάρχουν και ηθικοί κανόνες όμως.

  10. #25
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ironfist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί απαράδεκτος; Εργάζεται μήπως για αυτούς;
    Τζάμπα μάγκες, δεν είχε κανένα λόγο να τους κάνει.
    Ακόμη κι αν έδιναν οικονομικό έρεισμα σε όσους ασχολούνται να ξεψαχνίζουν προγράμματα για προβλήματα ασφαλείας, το να το δημοσιοποιούσε χωρίς να τους ενημερώσει, πάλι δικαίωμα του θα ήταν. Αν το πουλούσε κρυφά σε τρίτους, μόνο τότε θα μπορούσε να κατηγορηθεί (σίγουρα ηθικά και ίσως και ποινικά)...
    Το σωστό σε τέτοιες περιπτώσεις είναι επικοινωνία με αυτόν που θα πρέπει να το φτιάξει, περιμένεις λίγο, μετά το βγάζεις στην φόρα
    Πχ στα διάφορα bugs που ακούγονται κατά καιρούς, σχεδόν πάντα υπάρχει πρώτα επικοινωνία με την εταιρία και μετά το βγάζουν public.

  11. #26
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.430
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    11(dB) / 25.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δικαίωμά σου είναι να κάνεις ένα σωρό πράγματα, όπως πχ να βρεις ένα πορτοφόλι με 1000 ευρώ στο δρόμο και χαρτιά που δείχνουν τον ιδιοκτήτη αλλά εσύ να κρατήσεις το πορτοφόλι με τα λεφτά για σένα. Υπάρχουν και ηθικοί κανόνες όμως.
    Να μου επιτρέψεις να θεωρήσω το παράδειγμα άστοχο.
    Ο άνθρωπος αυτός δεν βρήκε ένα πορτοφόλι κάποιου συμπολίτη του.
    Βρήκε πως μια ιδιωτική επιχείρηση που πουλάει ένα προϊόν και που δεν ζητάει την βοήθεια τρίτων στο να το θωρακίσει (ενώ το κάνει για ένα άλλο παρόμοιο προϊόν της) διανέμει ένα προβληματικό προϊόν και το έκανε δημόσια γνωστό χωρίς άμεσο κέρδος.

    Αλλά και το παράδειγμα σου να χρησιμοποιήσουμε, βρήκε ένα πορτοφόλι, ανακάλυψε πως αυτός που το έχασε είχε τρύπα στο παντελόνι του και είπε δημόσια πως ακριβώς έγινε. Μπορεί μάλιστα ο άνθρωπος που το έχασε και χωρίς εύρετρα να το πάρει, αλλά γνωρίζοντας παράλληλα σε ποια τσέπη έχει τρύπα, να την κλείσει. Ούτε ξόδεψε όσα είχε μέσα, ούτε το πούλησε κρυφά.

    Τώρα, αν σε αυτό το διάστημα κάποιοι έμαθαν την είδηση πρώτοι και ακολούθησαν αυτόν που το έχασε και πήραν όσα εξακολουθούσαν να πέφτουν από την τρύπια τσέπη, είναι δικό του θέμα να ήταν πιο προσεκτικός. (παρόλο που αυτός που το βρήκε, επικοινώνησε με τον άνθρωπο και τον ενημέρωσε πως ήθελε να τον απασχολήσει για κάτι που ίσως να έχασε και ο δεύτερος σε πρώτη φάση δεν ενδιαφέρθηκε)
    https://365meres.wordpress.com/

    Σκέφτομαι άρα υπάρχω.Ή μήπως...σκέφτομαι πως υπάρχω ενώ... (???) Όπως και να 'χει, σκέφτομαι !!


  12. #27
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.668
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ironfist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να μου επιτρέψεις να θεωρήσω το παράδειγμα άστοχο.
    Ο άνθρωπος αυτός δεν βρήκε ένα πορτοφόλι κάποιου συμπολίτη του.
    Βρήκε πως μια ιδιωτική επιχείρηση που πουλάει ένα προϊόν και που δεν ζητάει την βοήθεια τρίτων στο να το θωρακίσει (ενώ το κάνει για ένα άλλο παρόμοιο προϊόν της) διανέμει ένα προβληματικό προϊόν και το έκανε δημόσια γνωστό χωρίς άμεσο κέρδος.

    Αλλά και το παράδειγμα σου να χρησιμοποιήσουμε, βρήκε ένα πορτοφόλι, ανακάλυψε πως αυτός που το έχασε είχε τρύπα στο παντελόνι του και είπε δημόσια πως ακριβώς έγινε. Μπορεί μάλιστα ο άνθρωπος που το έχασε και χωρίς εύρετρα να το πάρει, αλλά γνωρίζοντας παράλληλα σε ποια τσέπη έχει τρύπα, να την κλείσει. Ούτε ξόδεψε όσα είχε μέσα, ούτε το πούλησε κρυφά.

    Τώρα, αν σε αυτό το διάστημα κάποιοι έμαθαν την είδηση πρώτοι και ακολούθησαν αυτόν που το έχασε και πήραν όσα εξακολουθούσαν να πέφτουν από την τρύπια τσέπη, είναι δικό του θέμα να ήταν πιο προσεκτικός. (παρόλο που αυτός που το βρήκε, επικοινώνησε με τον άνθρωπο και τον ενημέρωσε πως ήθελε να τον απασχολήσει για κάτι που ίσως να έχασε και ο δεύτερος σε πρώτη φάση δεν ενδιαφέρθηκε)
    Με όλο το σεβασμό, αλλά η απάντησή σου δείχνει ότι είσαι hater και όχι ώριμος συνομιλητής. Δεν πρόκειται να αντιπαρατεθώ.

  13. #28
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.430
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    11(dB) / 25.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με όλο το σεβασμό, αλλά η απάντησή σου δείχνει ότι είσαι hater και όχι ώριμος συνομιλητής. Δεν πρόκειται να αντιπαρατεθώ.
    Καλά, ο,τι πεις.
    https://365meres.wordpress.com/

    Σκέφτομαι άρα υπάρχω.Ή μήπως...σκέφτομαι πως υπάρχω ενώ... (???) Όπως και να 'χει, σκέφτομαι !!


  14. #29
    Εγγραφή
    24-07-2006
    Περιοχή
    Pennsylvania
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    25600/5120
    ISP
    Comcast
    Router
    Technicolor
    H apple δεν επικοινώνησε μαζί του παρόλο που τους το γνωστοποίησε (γιατί θεωρούσαν ότι έχουν ήδη πατσάρει το πρόβλημα).

    Τι άλλο να κάνει? Να πέσει στα γόνατα, ή να τους πληρώσει για να κλείσουν την τρύπα?
    Οι Κ.κ του ΛΑ.Ο.Σ παρακαλούνται να σκουπίζουν τα σάλια τους όταν εισέρχεται στο κοινοβούλιο η μέλλουσα σύντροφός μου Εύα Καϊλή, γιατί λερώνονται τα έδρανα και το πάτωμα,με αποτέλεσμα να φωνάζει η καθαρίστρια. Ευχαριστούμε για την κατανόηση σας.

    Μας γλωσσόφαγαν κάτι κογιότ και ακυρώθηκε το πάρτυ της Εύας

  15. #30
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.668
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosl Εμφάνιση μηνυμάτων
    H apple δεν επικοινώνησε μαζί του παρόλο που τους το γνωστοποίησε (γιατί θεωρούσαν ότι έχουν ήδη πατσάρει το πρόβλημα).

    Τι άλλο να κάνει? Να πέσει στα γόνατα, ή να τους πληρώσει για να κλείσουν την τρύπα?
    Το ανάποδο έγινε:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο "Siguza", δεν επικοινώνησε πρώτα με την Apple για αυτό το κενό, όπως είναι το σωστό σε αυτές τις περιπτώσεις, αυτό θα έχει σαν αποτέλεσμα να υπάρξει κάποια καθυστέρηση μέχρι να το αναλύσουν οι προγραμματιστές της εταιρίας και να εκδώσουν το ανάλογο patch.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-01-21, 00:23
  2. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-18, 19:26
  3. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-17, 18:36
  4. Μπορεί να γίνει ανάκτηση μηνύματων στο viber ?
    Από yiannis010 στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-17, 13:08
  5. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-17, 21:13

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας