Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 28
  1. #1
    Εγγραφή
    30-04-2013
    Μηνύματα
    296
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!

    Ο σταθερός υπολογιστής (από τον οποίον γράφω) είναι σχεδόν 10ετίας με ελάχιστες πλέον δυνατότητες. Δυσκολεύεται ακόμα και σε απλά πράγματα όπως browsing με πολλά tabs ανοιχτά, οπότε ήρθε η ώρα για ένα εξ ολοκλήρου νέο pc καθώς η αναβάθμιση του τωρινού είναι αδύνατη.
    Υπάρχει όμως ένα μεγάλο πρόβλημα. Το πρόβλημα του χώρου στον οποίο βρίσκεται το pc αυτή τη στιγμή καθώς αύριο μεθαύριο ίσως αυτός ο χώρος να μην είναι διαθέσιμος και να μην μπορώ να τον μετακινήσω κάπου αλλού. Έτσι λοιπόν σκέφτηκα αυτά τα 1.000 - 1.200 ευρώ αντί να τα διαθέσω για έναν καινούργιο σταθερό να τα διαθέσω καλύτερα για ένα laptop. Το laptop θα αποτελεί τον βασικό πλέον υπολογιστή και τον θέλω και για gaming άλλα χωρίς πολλές απαιτήσεις.

    1) Η φορητότητα δεν είναι μεγάλο θέμα καθώς δεν θα τον μετακινώ πολύ συχνά άρα πάμε σε οθόνη 17" και σίγουρα FHD.
    2) Σίγουρα να έχει 2 σκληρούς (έναν 1TB HDD + 128 ή 256 SSD)
    3) Πολύ καλό και βολικό keyboard (Το RGB είναι προαιρετικό αλλά σε αυτή την κατηγορία σχεδόν όλα έχουν)

    Η αλήθεια είναι πως προσανατολίζομαι περισσότερο προς ένα gaming laptop που λόγο των επιδόσεων του καλύπτει άνετα και το gaming αλλά και τις βασικές λειτουργίες και τα προγράμματα που θα χρησιμοποιώ.

    Κάποια που είδα είναι τα ακόλουθα:

    Asus - https://www.skroutz.gr/s/11621691/As...M-FHD-W10.html
    - https://www.skroutz.gr/s/13497952/As...0-FHD-W10.html
    MSI - https://www.skroutz.gr/s/12454469/MS...i-FHD-W10.html

    Ακόμα ίσως και κανά DELL να ήταν καλή λύση.

    Ευχαριστώ και των προτέρων για σχόλια - παρατηρήσεις κτλ κτλ...

  2. #2
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    1) αν βγάζεις χρήματα από αυτό το pc (αλλά ακόμα και να μην βγάζεις) , από την στιγμή που λες ότι η φορητότητα δεν είναι μεγάλο θέμα νομίζω κακώς πας σε φορητό. Όσο καλός και να είναι δεν μπορεί να φτάσει σε επιδόσεις έναν αντίστηχης τιμής σταθερό. Αλλά αν το έχεις πάρει απόφαση από αυτά που έχεις δει θα προτιμούσα το MSI .

    Για να ξέρεις πλεον μπορείς να φτιάξεις σταθερό με πολύ μικρό (σχετικά πάντα) μέγεθος και να είσαι πολύ πιο δυνατός από οποιοδήποτε λαπτοπ.
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  3. #3
    Εγγραφή
    30-04-2013
    Μηνύματα
    296
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vtester Εμφάνιση μηνυμάτων
    1) αν βγάζεις χρήματα από αυτό το pc (αλλά ακόμα και να μην βγάζεις) , από την στιγμή που λες ότι η φορητότητα δεν είναι μεγάλο θέμα νομίζω κακώς πας σε φορητό. Όσο καλός και να είναι δεν μπορεί να φτάσει σε επιδόσεις έναν αντίστηχης τιμής σταθερό. Αλλά αν το έχεις πάρει απόφαση από αυτά που έχεις δει θα προτιμούσα το MSI .

    Για να ξέρεις πλεον μπορείς να φτιάξεις σταθερό με πολύ μικρό (σχετικά πάντα) μέγεθος και να είσαι πολύ πιο δυνατός από οποιοδήποτε λαπτοπ.
    Δεν είχα πότε στη ζωή μου laptop και αν ήταν στο χέρι μου ούτε τώρα θα αγόραζα. Πάντα είχα σταθερό τον οποίον τον αναβάθμιζα ανά τακτά χρονικά διαστήματα μέχρι του σημείου που τον άλλαζα.

    Έστω ότι μένεις με την γυναίκα σου σε ένα τυπικό σπίτι με 2 υπνοδωμάτια. Το ένα είναι η κρεβατοκάμαρα και στο άλλο έχεις την γραφειάρα σου με το pc, την καρεκλάρα σου την άνετη και όλα τα υπόλοιπα.
    Έστω ότι πέρνεις ένα pc κοντά στα 1.200 ευρώ (όπως υπολόγιζα).
    Έστω ότι μετά από μερικούς μήνες έρχεται ο πελαργός και το δωμάτιο στο οποίο είχες το γραφείο σου γίνεται παιδικό. Στο σπίτι δεν υπάρχει άλλο μέρος στο οποίο να μπορείς να μεταφέρεις τον σταθερό.
    Τι κάνεις; Μόλις έχεις "πετάξει" 1.200 ευρώ.
    Επειδή βλέπω αυτό το σενάριο να συμβαίνει σε έναν φίλο και δεν θέλω να συμβεί και σε μένα στο άμεσο μέλλον γι αυτόν ακριβώς τον λόγο αποφάσισα να διαθέσω αυτά τα χρήματα για την αγορά ενός laptop που θα μπορεί να βρίσκεται στο σαλόνι. Γι αυτό άλλωστε λέω ότι η φορητότα δεν με ενδιαφέρει τόσο πολύ καθώς σπανίως θα τον μετακινώ.
    Ουσιαστικά θα πάρει την θέση του σταθερού μου.

    Αν υπάρχει καμία πρόταση εκτός από αυτά που ανέφερα είναι ευπρόσδεκτη ή αν κάποιος έχει κάποια από τα αυτά ή παρόμοιο μοντέλο να μου πει την άποψη του.

  4. #4
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    Για αρχή σου εύχομαι να έρθει ο πελαργός με το καλό. Μην βιάζεσαι πάντως καθώς πιο πιθανό σενάριο είναι μετά τους 9 μήνες και αφού έχετε τα γεννητουρια να πάρεις εσύ πόδι από το κεντρικό δωμάτιο για κάμποσο καιρό άρα problem solved lol . Και πάλι γραφείο καρέκλα κάπου πρέπει να τα μετακομισεις εκτός αν τα καταργήσεις. Μια λύση θα ήταν να φτιάξεις mini pc με δυνατότητες ανώτερες λάπτοπ αλλά αν δεν μπορείς να λύσεις το θέμα χώρου ναι το laptop είναι καλύτερα φάση. Στο θέμα του λάπτοπ καθώς χθες το ξέχασα και δεν το κοίταξα να κοιτάς και το panel της οθόνης αφού θα δώσεις λεφτά τουλάχιστον να μην είναι tn

    - - - Updated - - -

    Δυνατό φαίνεται κι αυτό https://www.mgmanager.gr/notebooks/6...0vr00jpri.html από άποψη specs δεν το χω χρησιμοποιήσει όμως. Αλλά δεν είναι 17αρι
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  5. #5
    Εγγραφή
    13-07-2007
    Περιοχή
    Καλλιθέα Αττικής
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    494
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    (dB) / 3.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Υπάρχει κι αυτό, με 17άρα οθόνη: https://www.msystems.gr/index.php?ca...&product=23851
    Γρηγόρης Νάκος.

  6. #6
    Εγγραφή
    30-04-2013
    Μηνύματα
    296
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vtester Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αρχή σου εύχομαι να έρθει ο πελαργός με το καλό. Μην βιάζεσαι πάντως καθώς πιο πιθανό σενάριο είναι μετά τους 9 μήνες και αφού έχετε τα γεννητουρια να πάρεις εσύ πόδι από το κεντρικό δωμάτιο για κάμποσο καιρό άρα problem solved lol . Και πάλι γραφείο καρέκλα κάπου πρέπει να τα μετακομισεις εκτός αν τα καταργήσεις. Μια λύση θα ήταν να φτιάξεις mini pc με δυνατότητες ανώτερες λάπτοπ αλλά αν δεν μπορείς να λύσεις το θέμα χώρου ναι το laptop είναι καλύτερα φάση. Στο θέμα του λάπτοπ καθώς χθες το ξέχασα και δεν το κοίταξα να κοιτάς και το panel της οθόνης αφού θα δώσεις λεφτά τουλάχιστον να μην είναι tn

    - - - Updated - - -

    Δυνατό φαίνεται κι αυτό https://www.mgmanager.gr/notebooks/6...0vr00jpri.html από άποψη specs δεν το χω χρησιμοποιήσει όμως. Αλλά δεν είναι 17αρι

    Κατά αρχάς σε ευχαριστώ για την ευχή σου. Κατά δεύτερον σίγουρα θα πάρω πόδι από το δωμάτιο μην σου πω και από το σπίτι
    Το πρόβλημα του χώρου, όσο και αν παλεύω να βρω κάποια λύση, πιστεύω πως δεν λύνεται άρα αυτό σημαίνει πως ναι θα πω αντίο και στο γραφείο και στην καρεκλά. Ο χώρος του δωματίου, δυστυχώς, είναι πολύ περιορισμένος.
    To Lenovo Legion το είδα από κοντά στο Πλαίσιο και μπορώ να πως δεν ενθουσιάστηκα και τόσο + το γεγονός ότι έχει και 15" και όχι 17". Δεν ξέρω βέβαια αν βγαίνει και στις 17" αν και δεν νομίζω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Greg61 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει κι αυτό, με 17άρα οθόνη: https://www.msystems.gr/index.php?ca...&product=23851
    Είναι αυτό που ανέφερερα στο αρχικό μου post (Leopard Pro) απλά δεν αναφέρει το όνομα.

  7. #7
    Εγγραφή
    04-01-2015
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Καλησπέρα,
    λοιπόν για εμένα κακή η περίπτωση αγοράς το λάπτοπ εάν δεν μετακινείσε συχνά. Αλλά εσύ έχεις τα χρήματα.
    Εγώ θα σου πω τα εξής:
    1) Διάλεξε από αυτή τη λίστα https://www.skroutz.gr/c/25/laptop/f...=laptop+7700hq
    2) Πήγαινε όπως και δήποτε να τα δεις από κοντά σε μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων, για να δεις ποιο σου αρέσει αλλά και την ποιότητά του.
    3) Αν είσαι επαγγελματίας ή κάποιος συγγενής σου, αγόρασέ το με τιμολόγιο και θα βγει 20% πιο κάτω από την τιμή που βλέπεις. Με το νέο νόμο, το ΦΠΑ βγαίνει απ' ευθείας και το μόνο χαρτί που χρειάζεται είναι μια εκτύπωση από το taxisnet με ημερομηνία χθεσινή.

    Τώρα, γιατί να μην πάρεις λάπτοπ:
    1) Θα το έχεις σπίτι και δε θα μετακινείσαι συχνά. Αυτός είναι ο κύριος λόγος να μην πάρεις.
    2) Με τις ευπάθιες που βγήκαν, όλα τα cpu είναι ευάλωτα και όλα θα χάσουν σε αποδόσεις, αλλού αισθητά και αλλού όχι. Οπότε αν δεν είναι ανάγκη, περίμενε να βγουν φέτος οι νέες σειρές ώστε να έχουν διορθώσει τις ευπάθιες.
    3) Όσον αφορά το παράδειγμα με το σταθερό, το ίδιο ισχύει με το λάπτοπ. Εάν δε χωράει ο σταθερός, δε χωράει ούτε το λάπτοπ. Στην τραπεζαρία θα κάθεσαι να παίζεις σαν άνθρωπος ή στο σαλόνι.
    Πήγαινε πάρε όταν συμβεί αυτό, ένα επιπλάκι, το σθαερό βάλτον σε ένα πιο μικρό tower με καλό εξαερισμό και δε θα πιάνει τόσο χώρο.
    Λύσεις υπάρχουν. Μη μπεις σε περιττά έξοδα, κράτα τα για τον πελαργό.

  8. #8
    Εγγραφή
    30-04-2013
    Μηνύματα
    296
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από automatix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,
    λοιπόν για εμένα κακή η περίπτωση αγοράς το λάπτοπ εάν δεν μετακινείσε συχνά. Αλλά εσύ έχεις τα χρήματα.
    Εγώ θα σου πω τα εξής:
    1) Διάλεξε από αυτή τη λίστα https://www.skroutz.gr/c/25/laptop/f...=laptop+7700hq
    2) Πήγαινε όπως και δήποτε να τα δεις από κοντά σε μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων, για να δεις ποιο σου αρέσει αλλά και την ποιότητά του.
    3) Αν είσαι επαγγελματίας ή κάποιος συγγενής σου, αγόρασέ το με τιμολόγιο και θα βγει 20% πιο κάτω από την τιμή που βλέπεις. Με το νέο νόμο, το ΦΠΑ βγαίνει απ' ευθείας και το μόνο χαρτί που χρειάζεται είναι μια εκτύπωση από το taxisnet με ημερομηνία χθεσινή.

    Τώρα, γιατί να μην πάρεις λάπτοπ:
    1) Θα το έχεις σπίτι και δε θα μετακινείσαι συχνά. Αυτός είναι ο κύριος λόγος να μην πάρεις.
    2) Με τις ευπάθιες που βγήκαν, όλα τα cpu είναι ευάλωτα και όλα θα χάσουν σε αποδόσεις, αλλού αισθητά και αλλού όχι. Οπότε αν δεν είναι ανάγκη, περίμενε να βγουν φέτος οι νέες σειρές ώστε να έχουν διορθώσει τις ευπάθιες.
    3) Όσον αφορά το παράδειγμα με το σταθερό, το ίδιο ισχύει με το λάπτοπ. Εάν δε χωράει ο σταθερός, δε χωράει ούτε το λάπτοπ. Στην τραπεζαρία θα κάθεσαι να παίζεις σαν άνθρωπος ή στο σαλόνι.
    Πήγαινε πάρε όταν συμβεί αυτό, ένα επιπλάκι, το σθαερό βάλτον σε ένα πιο μικρό tower με καλό εξαερισμό και δε θα πιάνει τόσο χώρο.
    Λύσεις υπάρχουν. Μη μπεις σε περιττά έξοδα, κράτα τα για τον πελαργό.
    1) Η λίστα που μου παρουσίασες έχει ακριβώς τα ίδια φίλτρα με αυτά που έβαλα και εγώ. Θα δεις ότι και εγώ τα ίδια laptop πόσταρα. Σχεδόν όλα τα laptop σε αυτήν την λίστα είναι gaming.
    2) Πήγα στο Πλαίσιο και δεν είχε σχεδόν κανένα από αυτά εκτός από το Omen. Στα Media Markt είχε το Asus ROG και στα Public είχε Asus και MSI (αλλά όχι τα Leopard Pro που θέλω).
    3) Ας καταλήξω πρώτα σε πιο θέλω και αυτό έρχεται μετά.
    4) Όπως προανέφερα χώρος για σταθερό δεν θα υπάρχει στο μέλλον. Το laptop μπορείς πολύ άνετα να το έχεις στην άκρη του καναπέ στο σαλόνι πάνω σε ένα μικρό τραπεζάκι σε αντίθεση με ένα σταθερό (ακόμα και αν είναι σε mini tower) πάλι θέλει πολύ περισσότερο χώρο. Σκέψου απλά ότι εκτός από τον χώρο για το tower θα χρειάζεσαι χώρο και για keyboard, mousepad, οθόνη, ηχεία. Συνεπώς δεν είναι το ίδιο.
    5) Οι ευπάθειες που βγήκαν τον τελευταίο καιρό όντως με φρενάρουν λίγο από την αγορά του τώρα άμεσα αλλά αργά ή γρήγορα θα πρέπει να γίνει και δεν ξέρω πόσο χρόνο πρέπει να περιμένω μέχρι να βγουν οι νέες σειρές.

    Όπως είπα και στα προηγούμενα post δεν είχα ποτέ μου laptop και μακάρι να μην χρειαζόταν ποτέ να πάρω αλλά αφού ήρθαν έτσι τα πράγματα καλύτερα να πάρω κάτι που να αξίζει και να μην χρειαστεί άμεσα αναβάθμιση ή αλλαγή.

  9. #9
    Εγγραφή
    04-01-2015
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Στα public(σύνταγμα)έχει τα περισσότερα, επειδή είχα πάει να κοιτάξω για έναν γνωστό που ήταν στην ίδια φάση με εσένα.

    ΟΜΕΝ: Εγώ δε θα το επέλεγα, διότι δίνει ένα σκασμό λεφτά και παίρνεις κάτι της consumer σειράς. Τα πλαστικά του δεν δίνουν την αίσθηση της ποιότητας. Ωστόσο από επιδόσεις είναι ΟΚ+. Μπαταρία κρατάει 3-5 ώρες αναλόγως τη χρήση. Το έχουν 2 γνωστοί μου. Έχει και service port και ο κωτσόβολος το έχει συνήθως με άτοκες δόσεις την έκδοση με ssd+hdd+12gb ram στα ~1300.

    MSI: Έχω δει το msi σε συμφοιτητή και μπορώ να πω ότι είναι ποιοτικό στα πλαστικά του.
    Έχει πολύ ωραίο φωτιζόμενο πληκτρολόγιο που είναι custom rgb led. Από επιδόσεις μια από τα ίδια με ίσως λίγο καλύτερη ψύξη.

    Lenovo: Το έχω δει απλά, δεν το έχει κάποιος γνωστός και το θεωρώ πολύ άσχημο.

    Άλλες εναλλακτικές αποτελούν πιο παλιά λάπτοπ με 6700hq που θα σου βγουν κανα 400άρι πιο οικονομικά ή κάτι με 8ης γενιάς που θα λίγο σε επιδόσεις αλλά θα κερδίσεις σε μπαταρία(Πάλι σε πιο λίγα χρήματα)
    Κοίτα να βρεις και με 16gb ram, εάν γίνεται, διότι είναι πανάκριβες οι ραμ αυτήν την περίοδο.

    Αν τώρα δεν είσαι για gaming, απλά θες καλό λάπτοπ, μπορείς να δεις και κάτι τέτοιο με νέας γενιάς, 14άρι, ελαφρύ και όμορφο, αλλά λίγο τσιμπημένο λίγο. Ίσως με άλλη cpu 8ης γενιάς να έχει πιο οικονομικά.
    https://www.skroutz.gr/s/13574655/Ac...B-FHD-W10.html

    Αν μετά θες κάτι πιο φθηνό και αξιοπρεπές, μπορώ να σου προτείνω και από γερμανία(computeruniverse), κάποιο hp probook, που είναι άριστο ποιοτικά.


    Σου προτείνω και άλλα, διότι είπες να πάρω κάτι να κρατήσει.
    Προσωπικά δε θα έπαιρνα μια μάστανγκ όταν θα μπορούσα να κάνω την ίδια δουλειά, αξιοπρεπώς, και με ένα συμβατικό αυτοκίνητο.
    Αυτό στο λέω, διότι πουθενά δεν όρισες τις ανάγκες σου. Τι λογισμικό χρησιμοποιείς κτλ. Και εγώ της ίδιας λογικής ήμουν κάποτε, αλλά τώρα παίρνω ακριβώς αυτό που καλύπτει τις ανάγκες μου σε ορίζοντα τριετίας.

  10. #10
    Εγγραφή
    30-04-2013
    Μηνύματα
    296
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Μένω Θεσ/νίκη οπότε δεν μπορώ να πάω στα Public στο Σύνταγμα

    Το ΟΜΕΝ το είδα και εγώ από κοντά και έχω ακριβώς την ίδια άποψη με σένα. Δεν νομίζω πως αξίζει τα λεφτά του, τουλάχιστον για gaming laptop.

    To MSI που είδα στα Public ήταν ένα 15" αλλά δεν θυμάμαι ποιο μοντέλο. Αρκετά καλό και ποιοτικό. Μεταλλικό σασί, πληκτρολόγιο Steel Series, πολύ καλή ψύξη και ποιοτικός ήχος. Το μόνο μέιον: το πάνελ είναι ΤΝ (αν δεν κάω λάθος) και όχι IPS.

    Το Asus ROG που είδα στα Media Markt ήταν εξίσου πολύ ωραίο εμφανισιακά αλλα φαίνοταν και αρκετά ποιοτηκό. Σχεδόν ισάξιο με το MSI.

    Για Lenovo δεν ψήνομαι ιδιαίτερα. Θα σκεφτόμουν όμως πολύ σοβαρά κάποιο Dell που τα θεωρώ αξιόπιστα.

    Η αγορά ενός gaming laptop δεν είναι μονόδρομος για μένα. Άλλωστε ο καιρός που έπαιζα συνέχεια games έχει περάσει για τα καλά. Απλά ψάχνω να αγοράσω ένα αρκετά ποιοτικό μηχάνημα και με τα χαρακτηριστικά που θα ήθελα να έχει νομίζω πως τα gaming laptops καλύπτουν περισσότερο τις ανάγκες μου. Γι αυτό τον λόγο άλλωστε άνοιξα και αυτό το thread, για να ακούσω γνώμες πριν πάρω μία απόφαση.
    Η χρήση του θα είναι για βασικές λειτουργίες, office, gaming αλλά όχι πολύ απαιτητικό και κάποια προγράμματα σχεδιαστικά όπως AutoCAD, SolidWorks και για δίκτυα όπως το Packet Tracer και το GNS3.

  11. #11
    Εγγραφή
    30-04-2013
    Μηνύματα
    296
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Έχει βγάλει προσφορά το Gearbeast για λίγες μέρες αυτό το MSI.
    Έχει αγοράσει κανείς; Λένε ότι γλυτώνεις σίγουρα το τελωνείο.

  12. #12
    Εγγραφή
    04-01-2015
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Έχουν κόψει τις αποστολές με τον τρόπο που αποφεύγεις τελωνείο. Διάβασε σε διάφορα φόρουμ σχετικά.
    Ποτέ δε δίνουμε τόσα χρήματα για να πάρουμε από τρίτες χώρες και χωρίς άμεσο σερβις. Είναι κρίμα τα λεφτά.

  13. #13
    Εγγραφή
    30-04-2013
    Μηνύματα
    296
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από automatix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουν κόψει τις αποστολές με τον τρόπο που αποφεύγεις τελωνείο. Διάβασε σε διάφορα φόρουμ σχετικά.
    Ποτέ δε δίνουμε τόσα χρήματα για να πάρουμε από τρίτες χώρες και χωρίς άμεσο σερβις. Είναι κρίμα τα λεφτά.
    Γι αυτόν ακριβώς τον λόγο ρώτησα μήπως έχει κανείς σχετική εμπειρία. Είναι πολλά τα λεφτά για να ρισκάρω.
    Λέω να κάνω λίγη υπομονή ακόμα και να δω τι νέο θα βγάλουν οι εταιρίες. Κυρίως από πλευράς επεξεργαστή (από intel i7 σε i8) μιας και τα υπόλοιπα specs θα είναι πάνω κάτω τα ίδια.
    Η αλήθεια είναι πάντως πως ανάμεσα σε αυτά που είδα κλείνω λίγο περισσότερο προς MSI.

  14. #14
    Εγγραφή
    04-01-2015
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Αν περιμένεις μην ασχοληθείς καθόλου και κοίτα σε κανα εξάμηνο ξανά.
    Αν βιάζεσαι κοιτάς αυτά που είπαμε, αλλιώς πάρε macbook. Εγώ δε το μετάνιωσα, αλλά δεν είναι performance.

  15. #15
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    Υπομονή αφού ακόμα δεν σε επείγει
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορά οικονομικού laptop
    Από vforvendetta85 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-12-17, 10:51
  2. Αγορά νέου Laptop για Linux
    Από Telchinios στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-17, 11:03
  3. Αγορά άλλου laptop - 750ευρο
    Από stergios1055 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-17, 11:30
  4. Αγορά gaming/editing ποντίκι
    Από rafaelpap στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-04-17, 13:00
  5. Αγορά νέου laptop
    Από bromiaris1gr στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-17, 05:04

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας