Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα πάιδες,

    Πριν ένα μήνα ενεργοποιηθηκε η adsl μou από Vodafone (16mbps actual rate) μετά από αρκετό ψάξιμο κανένας πάροχος δεν εμφάνιζε vdsl στη περιοχή μου(1100μ από ΑΚ ΑΡΗΣ)
    Απόσο γνωρίζω η VF θα έχει στο μέλλον vdsl KV αλλά δεν διατίθεμαι να περιμένω και έτσι έκανα αίτηση για 100Mbps στην Cosmote, μετά από 3 μέρες με καλούν και με ενημερώνουν ότι
    από ελεγχο τεχνικων μπορούν να δώσουν 30mbps. Εννοειται οτι συμφώνησα και τωρα αναμένω ενεργοποίηση εντος της εβδομάδας.

    Η ερωτηση μου ειναι η εξης , πώς ειναι δυνατόν κανένας wizard να μην εμφανιζει διαθεσιμοτητα και μόνο της cosmote να αναφέρει " καλέστε το 13888 για περαιτερω έλεγχο" ?
    Οι άλλοι πάροχοι δεν δίνουν vdsl μέσω χονδρικής ΟΤΕ?

    Anyway I will keep you posted

  2. #2
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    296
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από No-Name Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα πάιδες,

    Πριν ένα μήνα ενεργοποιηθηκε η adsl μou από Vodafone (16mbps actual rate) μετά από αρκετό ψάξιμο κανένας πάροχος δεν εμφάνιζε vdsl στη περιοχή μου(1100μ από ΑΚ ΑΡΗΣ)
    Απόσο γνωρίζω η VF θα έχει στο μέλλον vdsl KV αλλά δεν διατίθεμαι να περιμένω και έτσι έκανα αίτηση για 100Mbps στην Cosmote, μετά από 3 μέρες με καλούν και με ενημερώνουν ότι
    από ελεγχο τεχνικων μπορούν να δώσουν 30mbps. Εννοειται οτι συμφώνησα και τωρα αναμένω ενεργοποίηση εντος της εβδομάδας.

    Η ερωτηση μου ειναι η εξης , πώς ειναι δυνατόν κανένας wizard να μην εμφανιζει διαθεσιμοτητα και μόνο της cosmote να αναφέρει " καλέστε το 13888 για περαιτερω έλεγχο" ?
    Οι άλλοι πάροχοι δεν δίνουν vdsl μέσω χονδρικής ΟΤΕ?

    Anyway I will keep you posted
    Αν παίρνεις από α/κ έχουν δικό τους εξοπλισμό οπότε δεν παίρνουν χονδρική από ΟΤΕ όπως γίνεται στα kv. Από εκεί και πέρα η απόσταση σου είναι πολύ οριακή οπότε είναι πιθανόν να μην πιάνεις και τα 30mbps. Βέβαια το ότι έδωσε διαθεσιμότητα ο ΟΤΕ σε τέτοια απόσταση είναι θετικό αλλά και πάλι θα είσαι πολύ οριακά σε ταχύτητα.

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL Κερκυρα - Υψος
    Από FirefoxAurora στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-17, 20:44
  2. A.K Πατησια ( Πλ.Αμερικης)
    Από villasg στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-17, 23:10

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας