Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 38
  1. #16
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    εγω παντως δεν εχω καταλαβει ακομα τι συσκευες εχει ... και πως βλεπει...

  2. #17
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω
    ο παροχος του του δινει τηλεοραση μεσω της συνδεσης του ? ναι.απο εκει και περα οσα εγραψα ισχυουν μεχρι κεραιας αλλα αν εσυ λες ότι να είναι,αυτα και δεν θα επανελθω.

  3. #18
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iokastis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο παροχος του του δινει τηλεοραση μεσω της συνδεσης του ? ναι.απο εκει και περα οσα εγραψα ισχυουν μεχρι κεραιας αλλα αν εσυ λες ότι να είναι,αυτα και δεν θα επανελθω.
    Οχι ο παρόχος του δεν του δίνει τηλεόραση μέσω της σύνδεσης του, ούτε μέσω κεραίας

  4. #19
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iokastis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο παροχος του του δινει τηλεοραση μεσω της συνδεσης του ? ναι.απο εκει και περα οσα εγραψα ισχυουν μεχρι κεραιας αλλα αν εσυ λες ότι να είναι,αυτα και δεν θα επανελθω.
    Πως κατάλαβες κάτι τέτοιο;
    Αναφέρει ότι έχει σύνδεση Forthnet και βλέπει τον SKAI μέσω TV BOX.
    Ως γνωστόν η Forthnet παρέχει υπηρεσία TV αποκλειστικά μέσω δορυφόρου, άρα δεν ισχύει αυτό που λες.
    Προφανώς ο φίλος έχει βάλει κάποιο TV BOX και λαμβάνει live streaming μέσω Internet. Άρα δεν είναι θέμα του παρόχου.

  5. #20
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    λοιπον μεχρι το ποστ 5 καταλαβα μια χαρα και οτι εγραψα απευθυνόμενος στο φιλο συντακτη του θεματος ηταν όλα σωστα.εγω δεν καταλαβα πως στο ποστ 6 ο Μοd καταλαβε ότι εγω δεν καταλαβα και απαντησε ενώ εγω δεν τον ρωτησα.μετα εγω απαντησα στον Μοd πατωντας πανω στην ειδοποιηση που μου ερχεται αυτόματα.αυτο ειχε σαν αποτέλεσμα να μη διαβασω το ποστ του συντακτη του θεματος που αναφερει ρητα ότι εχει forthnet.εγω ναι εκανα λαθος που ευθυνεται στα ελλειπη στοιχεια που εδωσε ο συντάκτης του θεματος,ο Μοd όμως που καταλαβε πως εγω εκανα λαθος και μου το ειπε στο ποστ 6? αυτά από εμενα και δεν θα επανελθω._

  6. #21
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    OK, κατανοητό πως δημιουργήθηκε η παρεξήγηση.
    Όσον αφορά το ερώτημά σου, 3 απαντήσατε στον φίλο, με εσένα να κατάλαβες ότι έχει υπηρεσία TV από τον πάροχο και οι άλλοι 2 αυτό που τελικά ισχύει.
    Κι εγώ που διάβασα αργότερα το θέμα, δεν ήμουν σίγουρος πως έχει η κατάσταση διότι δεν ήταν ξεκάθαρος εξαρχής. Εξάλλου στο μήνυμα του sdikr που ανταπάντησες, έγραφε ότι έπρεπε αρχικά να ξεκαθαρίσει πως είναι η κατάσταση.

  7. #22
    Εγγραφή
    08-01-2018
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Gr
    Το tv box δεν ειναι απο τον παροχο μου. Το αγορασα εγω. Δεν εχει κατι το παρανομο αν εννοειται αυτο. Βλεπω live streaming καναλια οπως σκαι,αντεννα κτλ. Το αγορασα γιατι δεν ειχα αποκωδικοποιητη και γιατι μου το εδινε ενας φιλος σε καλη τιμη. Αν βοηθαει περισσοτερο και στον υπολογιστη κολλαει οταν βλεπω μεσω live streaming. Προσπαθω να ειμαι οσο το δυνατον ξεκαθαρος αλλα μαλλον σας μπερδευω.

  8. #23
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vag_pap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το tv box δεν ειναι απο τον παροχο μου. Το αγορασα εγω. Δεν εχει κατι το παρανομο αν εννοειται αυτο. Βλεπω live streaming καναλια οπως σκαι,αντεννα κτλ. Το αγορασα γιατι δεν ειχα αποκωδικοποιητη και γιατι μου το εδινε ενας φιλος σε καλη τιμη. Αν βοηθαει περισσοτερο και στον υπολογιστη κολλαει οταν βλεπω μεσω live streaming. Προσπαθω να ειμαι οσο το δυνατον ξεκαθαρος αλλα μαλλον σας μπερδευω.
    Το βλέπεις πχ μέσω του webplayer του καναλιού, πχ για την περίπτωση του σκαι http://www.skai.gr/player/tvlive/, μέσω υπολογιστή, χωρίς τίποτα άλλο ανοιχτό εκείνη την στιγμή, μέσω καλωδίου κατα προτίμηση και σου κάνει προβλήματα;

    Κάνε ενα κόπο να κάνεις και ενα speetest http://www.speedtest.net/ και αν μπορείς να ανεβάσεις τα στοιχεία της σύνδεσης σου απο το router κάπου θα έχει σε τι ταχύτητα συγχρόνισε

  9. #24
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Όχι, δεν υπονοούμε ότι υπάρχει κάτι παράνομο.
    Στο θέμα μας τώρα, λογικά έχει να κάνει με την σύνδεσή σου και την ταχύτητα που έχει αυτή ή ακόμη και τον server από τον οποίο παίρνεις το streaming.

  10. #25
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    OK, κατανοητό πως δημιουργήθηκε η παρεξήγηση.
    Όσον αφορά το ερώτημά σου, 3 απαντήσατε στον φίλο, με εσένα να κατάλαβες ότι έχει υπηρεσία TV από τον πάροχο και οι άλλοι 2 αυτό που τελικά ισχύει.
    Κι εγώ που διάβασα αργότερα το θέμα, δεν ήμουν σίγουρος πως έχει η κατάσταση διότι δεν ήταν ξεκάθαρος εξαρχής. Εξάλλου στο μήνυμα του sdikr που ανταπάντησες, έγραφε ότι έπρεπε αρχικά να ξεκαθαρίσει πως είναι η κατάσταση.
    νομιζω ότι οι εξηγήσεις που εδωσα απαντουν στο γιατι ανταπαντησα στον Mod.το προχωρησα και εκανα το ιδιο ερωτημα για τους λογους που εγραψα.τι θα εκανα αν ημουν εγω.θα ελεγα σε ποιον παροχο,θα ανεβαζα στατιστιστικα κτλ. αυτά εγραψα πρωτα στο φιλο που ανοιξε το ζητημα.τα υπολοιπα είναι για λαικη καταναλωση.tv box,stb ένα και το αυτό και τα παιζω στα δάκτυλα εδώ και χρονια αλλα ΔΕΝ το παιζω εξυπνος ..δεν το εκανα κι'οταν ημουν αξιωματικος στο στρατο..σταση ζωης..αν με ενοεις στα ρουτερ ναι είμαι σκραπας..γιατι /μπηκα' αργα κι'αυτο από αναγκη,σε καμια περιπτωση όμως δεν θα κανω το βλακα για κανεναν.συνεχιστε στο ζητημα του φιλου και αρκεστείτε στις επαρκείς εξηγήσεις που εδώσα στο προηγουμενο post μου.

  11. #26
    Εγγραφή
    08-01-2018
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Gr
    Το ρουτερ κλειδωνει στα 8,5 mbs αλλα απο το speedtest φαινεται οτι η ταχυτητα ειναι στα 5,5.

    - - - Updated - - -

    Το καναλι το βλεπω απο το σαιτ που μου εστειλες και απο εκει κολλαει.

    - - - Updated - - -

    Απλα συμφωνα και με τον αρχικο προβληματισμο μου εκτιμω οτι ειναι η το ρουτερ η η συνδεση μου. Δε πιστευω οτι ειναι το tv box. Δεν ξερω αν απαιτειται καποια ελαχιστη ταχυτητα προκειμενου να μην κολλαει η εικονα.

    - - - Updated - - -

    Τα στατιστικα τι ειναι και πως σας τα δειχνω; Ρωταω γτ δεν ειμαι σχετικος

  12. #27
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vag_pap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ρουτερ κλειδωνει στα 8,5 mbs αλλα απο το speedtest φαινεται οτι η ταχυτητα ειναι στα 5,5.

    - - - Updated - - -

    Το καναλι το βλεπω απο το σαιτ που μου εστειλες και απο εκει κολλαει.

    - - - Updated - - -

    Απλα συμφωνα και με τον αρχικο προβληματισμο μου εκτιμω οτι ειναι η το ρουτερ η η συνδεση μου. Δε πιστευω οτι ειναι το tv box. Δεν ξερω αν απαιτειται καποια ελαχιστη ταχυτητα προκειμενου να μην κολλαει η εικονα.

    - - - Updated - - -

    Τα στατιστικα τι ειναι και πως σας τα δειχνω; Ρωταω γτ δεν ειμαι σχετικος
    η παρεξηγηση(τροπος του λεγειν) εγινε γιατι εδωσες ελαχιστα στοιχεια.στο προφιλ σου δεν εχεις ουτε καν τον παροχο σου.εγω επειδή ανοιξες θεμα στην ενοτητα adsl υπεθεσα το λογικο,οτι δηλαδή εχει τηλεοραση μεσω του παροχου σου.αυτο που μετα από ωρα καταλαβα είναι ότι στριμαρεις από το pc στο δεκτη..καταλαβα λαθος? απαντησε μου σε αυτό για να σου πω τι πιστευω. για τα στατιστικα μπαινεις στο interface του μοντεμ/ρουτερ και από εκει τα αντιγραφεις εδώ.

  13. #28
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vag_pap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ρουτερ κλειδωνει στα 8,5 mbs αλλα απο το speedtest φαινεται οτι η ταχυτητα ειναι στα 5,5.

    - - - Updated - - -

    Το καναλι το βλεπω απο το σαιτ που μου εστειλες και απο εκει κολλαει.

    - - - Updated - - -

    Απλα συμφωνα και με τον αρχικο προβληματισμο μου εκτιμω οτι ειναι η το ρουτερ η η συνδεση μου. Δε πιστευω οτι ειναι το tv box. Δεν ξερω αν απαιτειται καποια ελαχιστη ταχυτητα προκειμενου να μην κολλαει η εικονα.

    - - - Updated - - -

    Τα στατιστικα τι ειναι και πως σας τα δειχνω; Ρωταω γτ δεν ειμαι σχετικος
    Κανονικά με τα 5.5 δεν θα έπρεπε να σου έχει θέμα.
    Αν θέλεις πάνε λίγο έναρξη εκτέλεση, γράψε cmd
    εκεί δώσε tracert 8.8.8.8
    και ανέβασε μετά εδώ το αποτέλεσμα.

    Αυτά φυσικά θα πρέπει να γίνουν απο κάποιον υπολογιστή, ακόμα αν μπορείς να κάνεις και κάποια tracert αργότερα κατα την στιγμή που έχεις σπασίματα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 11-01-18 στις 19:23.

  14. #29
    Εγγραφή
    08-01-2018
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Gr
    Προσπαθω να ανεβασω τα αποτελεσματα που μου ζητησες

    - - - Updated - - -

    Η ταχυτητα ειναι 6.79 MBbs και ping 49

    - - - Updated - - -

    Και αυτα τα εκανα τη στιγμη που παρακολουθουσα star μεσω live streaming απο υπολογιστη και ξαφνικα κολλησε.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20180112_234225.jpg  


  15. #30
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vag_pap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσπαθω να ανεβασω τα αποτελεσματα που μου ζητησες

    - - - Updated - - -

    Η ταχυτητα ειναι 6.79 MBbs και ping 49

    - - - Updated - - -

    Και αυτα τα εκανα τη στιγμη που παρακολουθουσα star μεσω live streaming απο υπολογιστη και ξαφνικα κολλησε.
    το 2ο Hop είναι καλά, δεν δείχνει δηλαδή για πρόβλημα στην γραμμή σου, μετά απο εκεί μας τα χαλάει λιγάκι το όποιο δείχνει πρόβλημα στην διασύνδεση της forthnet απο την Αλεξανδρούπολη προς τα κεντρικά της.

    Κάνε μερικές ακόμα δοκιμές με το tracert και δες αν τα νούμερα παραμένουν σχετικά ίδια σε διάφορες στιγμές της ημέρας

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προβλημα με πληκτρολογιο και αγορα νεου
    Από tempo στο φόρουμ Apple Hardware και Software
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-17, 06:46
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-17, 10:53
  3. Προβλημα με Kaspersky και Youtube
    Από harry86 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-17, 14:35
  4. Πρόβλημα με OpenVpn και Zoiper
    Από BillyVan στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-17, 13:11
  5. Πρόβλημα με router και ταχύτητα
    Από dsamm στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-17, 17:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας