Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-51 από 51
  1. #46
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Άρα, απο πού «μπάζει» ;
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  2. #47
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.343
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπάζει η "λογική" αυτή. Κάποιος που είναι οργανωμένος με διπλά & τριπλά backup, παίρνει συχνά snapshots/disk images και δεν τον απασχολεί αν brickάρει το update, διότι θα επαναφέρει το σύστημά του ένα βήμα πίσω σε λίγα λεπτά, χωρίς φορμάτ, χωρίς να ψάχνει το μισο internet για fixes και το βασικότερο χωρίς να μένει χωρίς security updates για... χρόνια.
    Εννοείται ότι έχω ενημερωμένο αντιβιοτικό, ενημερωμένο τον Firefox και δεν ανοίγω ποτέ εκτελέσιμα αρχεία που έρχονται με email (έχει τύχει αρκετές φορές και συνήθως με ειδοποιεί το αντιβιοτικό). Επίσης τις λίγες φορές που κατεβάζω εκτελέσιμα αρχεία από το internet, τα κατεβάζω από σελίδες που εμπιστεύομαι απόλυτα, ενώ όταν κάποια στιγμή μπω σε ''περίεργη'' ιστοσελίδα, ενεργοποιώ και το noscript για επιπλέον ασφάλεια.
    Τα τελευταία 15 τουλάχιστον χρόνια που κάνω κάνω περιοδικά έλεγχο του υπολογιστή μου για ιούς, δεν έχω εντοπίσει ποτέ κάποιον στον υπολογιστή μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tiatrou : 12-01-18 στις 02:03.

  3. #48
    Εγγραφή
    12-01-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    823
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR900
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπάζει η "λογική" αυτή. Κάποιος που είναι οργανωμένος με διπλά & τριπλά backup, παίρνει συχνά snapshots/disk images και δεν τον απασχολεί αν brickάρει το update, διότι θα επαναφέρει το σύστημά του ένα βήμα πίσω σε λίγα λεπτά, χωρίς φορμάτ, χωρίς να ψάχνει το μισο internet για fixes και το βασικότερο χωρίς να μένει χωρίς security updates για... χρόνια.
    Το βασικό πρόβλημα είναι ότι τα περισσότερα updates δεν brickάρουν όλο το σύστημα αλλά δημιουργούν μικρά προβλήματα τα οποία δεν τα αντιλαμβάνεσαι κατευθείαν και μετά είναι ολόκληρη διαδικασία και χάσιμο χρόνου να βρεις το backup πριν το update που σου δημιούργησε πρόβλημα και να ξανα σετάρεις πράγματα που στο ενδιάμεσο έχεις αλλάξει. Άλλωστε τα περισσότερα security updates είναι για ειδικές καταστάσεις που δεν αφορούν τον μεσο χρήστη. Απλά η MS δεν μπαίνει στη διαδικασία να εξειδικεύσει τα updates. Εδώ δεν κοίταζε προφανώς ποιον επεξεργαστή φορά κάθε σύστημα πριν κάνει update γι΄αυτό και τα προβλήματα.
    Σε ένα εταιρικό περιβάλλον ίσως έχει νόημα αλλά σε οικιακούς υπολογιστές ειδικά για ανθρώπους που είναι εξοικοιωμένοι δεν αξίζει τη φασαρία.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiatrou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείται ότι έχω ενημερωμένο αντιβιοτικό, ενημερωμένο τον Firefox και δεν ανοίγω ποτέ εκτελέσιμα αρχεία που έρχονται με email (έχει τύχει αρκετές φορές και συνήθως με ειδοποιεί το αντιβιοτικό). Επίσης τις λίγες φορές που κατεβάζω εκτελέσιμα αρχεία από το internet, τα κατεβάζω από σελίδες που εμπιστεύομαι απόλυτα, ενώ όταν κάποια στιγμή μπω σε ''περίεργη'' ιστοσελίδα, ενεργοποιώ και το noscript για επιπλέον ασφάλεια.
    Τα τελευταία 15 τουλάχιστον χρόνια που κάνω κάνω περιοδικά έλεγχο του υπολογιστή μου για ιούς, δεν έχω εντοπίσει ποτέ κάποιον στον υπολογιστή μου.
    Εγώ πλεόν από firefox/noscript πέρασα σε chrome/scriptsafe γιατί ο firefox δυστυχώς, αν και ο αγαπημένος μου browser, μένει όλο και πιο πίσω από άποψη απόδοσης.

  4. #49
    Εγγραφή
    25-06-2007
    Περιοχή
    Α.Πετραλωνα
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    829
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    Φωτος
    ISP
    Wind
    Router
    TP-Link TD-W8970 V3
    SNR / Attn
    5(6)(dB) / 33(dB)
    Να ρωτησω. Εγω με τον ταπεινο Phenom II X3 720 AM3 συμφωνα με την παρακατω λιστα:

    https://www.techarp.com/guides/compl...re-cpu-list/2/

    δεν χρειαζομαι το patch.
    Οποτε λογικα δεν θα μου ερθει καν το update στα win10. Σωστα?
    CASE:CM Elite 370 PSU:Thermaltake W0104 650W M/B:ASRock 880G Extreme3 CPU:AMD Phenom II X3 720 AM3 Cpu Cooler:Gigabyte G-Power RAM:8 GB DDR3-1600MHz VGA:MSI ATI HD6770 1024MB Monitor:LG 1900J 19" TFT HDD:1χ120GB W.D V300 SSD, 2χ640GB W.D SATA2, 1χ120GB W.D Passport DVD/RW:1χ LG GH22NS50, 1χ NEC-Optiarc AD-7203S ROUTER:TP-Link TD-W8970 V3 Speakers:Logitech X-210 UPS:Belkin 600VA

  5. #50
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Σαπίλας και Σκουριάς 38-Ζαχλωρού Καλαβρύτων
    Μηνύματα
    12.889
    Downloads
    21
    Uploads
    3
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100Τbit fiber
    ISP
    sdikr-net
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Fuzzy gutsu-gutsu
    SNR / Attn
    112(dB) / 0.9(dB)
    Για την ιστορία, δεν έχει διακόψει τίποτα.

    Μια χαρά μου έχει μπρικάρει το ίδιο σύστημα με 7 με 10 και με το θείο της MS από την Τετάρτη μέχρι και σήμερα....

    Microsoft, σου εύχομαι να γίνεις bing.


    Good... Bad... I'm tha guy with tha Gun...
    WAntilles: Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο - γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τα Windows.
    Trolling με γεύση παπάγια

  6. #51
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlindG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την ιστορία, δεν έχει διακόψει τίποτα.

    Μια χαρά μου έχει μπρικάρει το ίδιο σύστημα με 7 με 10 και με το θείο της MS από την Τετάρτη μέχρι και σήμερα....

    Microsoft, σου εύχομαι να γίνεις bing.

    να γίνει blindg;

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-17, 14:05
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-17, 21:02
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-17, 23:17

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας