Σελ. 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 162
  1. #31
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Μηνύματα
    2.427
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για να μην ανοίγω νέο θέμα... σκέφτομαι την αγορά powerline.

    Αρχικά να αναφέρω γιατί θέλω powerline. Έχω ρούτερ και pc στο δωμάτιο. Έχω και έναν server ο οποίος θα μπει στο σαλόνι, έτσι σκέφτομαι την αγορά powerline ώστε να δώσω δίκτυο στο σαλόνι.

    Υπάρχει και μια άλλη σκέψη, να πάει ρούτερ (τα ρουτερ μάλλον γιατί έχω netgear & speedport για το voip) στο σαλόνι και να συνδεθούν στην κεντρική πρίζα (ίσως είναι και καλύτερα για το dsl) και μετά με powerline να δώσω ίντερνετ στο pc στο δωμάτιο.

    Σε κάθε περίπτωση θα χρειαστώ powerline. Αποκλείουμε την λύση του καλωδίου για να ενώσω σαλόνι δωμάτιο, όπως επίσης και χρήση wifi.

    Για την ώρα το δίκτυο είναι 100mbps αλλά με αλλαγή ρούτερ πάμε στο 1gigabit, οπότε ας το λάβουμε υπ όψιν αν έχει κάποια σημασία. Βλέπω πως το poweline που αναφέρω παρακάτω λέει 600mbps, και 200 να είναι είμαι οκ.

    Δύο απορίες:

    1. Επειδή στην περιοχή μου η τάση της δεη έχει αρκετές διακυμάνσεις (κυρίως βυθίσεις) θεωρείτε πως θα έχω προβλήματα;

    2. Στο δωμάτιο έχω 2 πρίζες που επιθυμώ να συνδέσω powerline, το θέμα είναι πως στην μία έχω το ups και στην άλλη έχω αυτό. Με αυτά τα δεδομένα ποια θα ήταν η καλύτερη συνδεσμολογία; Αν το βάλω στο πολύπριζο που έχω πίσω από το πριζάκι της apc θα είναι οκ;

    Το ρεύμα δεν είναι τριφασικό οπότε εκεί δεν θα έχουμε θέμα. Και η απόσταση είναι πολύ μικρή, δεν πάμε σε άλλο όροφο.

    Κοιτούσα αυτά - TP-LINK TL-PA4020PKIT v2 αλλά εννοείτε πως θέλω τις γνώμες σας. Σε κάθε περίπτωση δεν θέλω να δώσω πάνω απο 60€.

    Αυτά και συγνώμη για το κατεβατό.

  2. #32
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Tο σημαντικότερο ειναι η κατασταση της ηλεκτρικης σου εγκατάστασης που κανεις δεν ξερει, ειναι παντα διαφορετικη και φυσικα δεν ειναι φτιαγμενη για data.
    Σε τριφασικο δεν παιζουν ολα τα powerline Δεν συνιστάτε η χρηση πανω σε πολυμπριζο. Για σιγουρα αποτελεσματα και αποδοση δεν εγγυάται κανεις Σιγουρη λυση ειναι μονο η δοκιμη στο σπιτι σου
    Εγω σε τριφασικο εχω devolo, αλλα εχουν πανω απο 60

    υγ. Πολλα μπορουν να επιρεασουν την αποτελεσματικότητα οχι μονο οι βυθίσεις ... πχ εμενα πεφτει ταχύτητα αν ανοίξει απορροφητήρας, φωτα led, ανεμίστηκες,πλυντήρια κτλ

  3. #33
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να μην ανοίγω νέο θέμα... σκέφτομαι την αγορά powerline.

    Αρχικά να αναφέρω γιατί θέλω powerline. Έχω ρούτερ και pc στο δωμάτιο. Έχω και έναν server ο οποίος θα μπει στο σαλόνι, έτσι σκέφτομαι την αγορά powerline ώστε να δώσω δίκτυο στο σαλόνι.

    Υπάρχει και μια άλλη σκέψη, να πάει ρούτερ (τα ρουτερ μάλλον γιατί έχω netgear & speedport για το voip) στο σαλόνι και να συνδεθούν στην κεντρική πρίζα (ίσως είναι και καλύτερα για το dsl) και μετά με powerline να δώσω ίντερνετ στο pc στο δωμάτιο.

    Σε κάθε περίπτωση θα χρειαστώ powerline. Αποκλείουμε την λύση του καλωδίου για να ενώσω σαλόνι δωμάτιο, όπως επίσης και χρήση wifi.

    Για την ώρα το δίκτυο είναι 100mbps αλλά με αλλαγή ρούτερ πάμε στο 1gigabit, οπότε ας το λάβουμε υπ όψιν αν έχει κάποια σημασία. Βλέπω πως το poweline που αναφέρω παρακάτω λέει 600mbps, και 200 να είναι είμαι οκ.

    Δύο απορίες:

    1. Επειδή στην περιοχή μου η τάση της δεη έχει αρκετές διακυμάνσεις (κυρίως βυθίσεις) θεωρείτε πως θα έχω προβλήματα;

    2. Στο δωμάτιο έχω 2 πρίζες που επιθυμώ να συνδέσω powerline, το θέμα είναι πως στην μία έχω το ups και στην άλλη έχω αυτό. Με αυτά τα δεδομένα ποια θα ήταν η καλύτερη συνδεσμολογία; Αν το βάλω στο πολύπριζο που έχω πίσω από το πριζάκι της apc θα είναι οκ;

    Το ρεύμα δεν είναι τριφασικό οπότε εκεί δεν θα έχουμε θέμα. Και η απόσταση είναι πολύ μικρή, δεν πάμε σε άλλο όροφο.

    Κοιτούσα αυτά - TP-LINK TL-PA4020PKIT v2 αλλά εννοείτε πως θέλω τις γνώμες σας. Σε κάθε περίπτωση δεν θέλω να δώσω πάνω απο 60€.

    Αυτά και συγνώμη για το κατεβατό.
    Οτιδήποτε έχει να κάνει με το ρεύμα, μπορεί να επηρεάσει την απόδοση των powerlines.

    Tα powerlines τα συνδέουμε κατευθείαν στην πρίζα, αυτό συστήνουν και οι εταιρίες.

    Αυτά που έχεις στο Link έχουν θύρες 10/100Mbps, οπότε μέχρι εκεί πάνε, μην κοιτάζεις την ταχύτητα που αναφέρεται στην μεταξύ τους επικοινωνία.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  4. #34
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Μηνύματα
    2.427
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας.

    Μάλλον είναι λαχείο το τι θα γίνει.

    Τελικά κοιτάω τα TP-LINK TL-PA7010P KIT v1. Η tp link λέει πως έχουν gigabit port.

  5. #35
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    694
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29(dB) / 4,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    τίποτα δεν είναι λαχείο ψάξτο περισσότερο για να μην γκρινιάζεις μετά και να θυμάσαι Το φτηνό το κρέας το τρώνε οι σκύλοι

  6. #36
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Μηνύματα
    2.427
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πάνω κάτω όλα ίδια τα βλέπω, τι παραπάνω να ψάξω πέρα από γνώμες κ' αναζητήσεις σχετικά με το κάθε προϊόν;

    Όσο για το φθηνό ξέρουμε πως παντού ισχύει το ότι πληρώνεις παίρνεις, αλλά παίρνεις με όσα σηκώνει η τσέπη σου.

  7. #37
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας.

    Μάλλον είναι λαχείο το τι θα γίνει.

    Τελικά κοιτάω τα TP-LINK TL-PA7010P KIT v1. Η tp link λέει πως έχουν gigabit port.
    Αυτά έχουν θύρες Gigabit, αν τα πάρεις και θυμηθείς γράψε εντυπώσεις.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  8. #38
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    HCN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ
    Εγώ έχω αυτό το TP-LINK TL-PA8030PKIT v1 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

  9. #39
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Μηνύματα
    2.427
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά έχουν θύρες Gigabit, αν τα πάρεις και θυμηθείς γράψε εντυπώσεις.
    Τα πήρα. Δεν έχω ούτε 24 ώρες που τα σύνδεσα για να βγάλω συμπεράσματα αλλά μέχρι τώρα δείχνουν σταθερά.

    Δοκίμασα να βάλω το ένα σε πολύμπριζο και ενώ στα windows φαινόταν κανονικά σύνδεση (1gigabit κ ας είναι 100ρι το ρούτερ... ίσως είναι ταχύτητα μεταξύ κάρτας δικτύου και powerline) σερνόταν μέχρι που άναψε ένα κόκκινο led στο powerline και νέκρωσε.

    Τελικά τα έβαλα μόνα τους σε μπρίζες κ' όλα καλά.

    Παρακάτω έχω δυο εικόνες, στην πρώτη κάνω μεταφορά ένα .iso και τερματίζει στα 100mbps χωρίς διακυμάνσεις. Στην δεύτερη στο πρώτο παράθυρο, κάνω ping απο τον server προς το router και στο δεύτερο παράθυρο από το pc προς τον server.

    Νομίζω πως πάει καλά, και σε μερικά ssh που είχα ανοιχτά δεν παρατήρησα καμιά διακοπή.

    Αυτά.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ethupload1.png 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  11,4 KB 
ID: 195190

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  serverping.png 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  82,2 KB 
ID: 195191

  10. #40
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα πήρα. Δεν έχω ούτε 24 ώρες που τα σύνδεσα για να βγάλω συμπεράσματα αλλά μέχρι τώρα δείχνουν σταθερά.

    Δοκίμασα να βάλω το ένα σε πολύμπριζο και ενώ στα windows φαινόταν κανονικά σύνδεση (1gigabit κ ας είναι 100ρι το ρούτερ... ίσως είναι ταχύτητα μεταξύ κάρτας δικτύου και powerline) σερνόταν μέχρι που άναψε ένα κόκκινο led στο powerline και νέκρωσε.

    Τελικά τα έβαλα μόνα τους σε μπρίζες κ' όλα καλά.

    Παρακάτω έχω δυο εικόνες, στην πρώτη κάνω μεταφορά ένα .iso και τερματίζει στα 100mbps χωρίς διακυμάνσεις. Στην δεύτερη στο πρώτο παράθυρο, κάνω ping απο τον server προς το router και στο δεύτερο παράθυρο από το pc προς τον server.

    Νομίζω πως πάει καλά, και σε μερικά ssh που είχα ανοιχτά δεν παρατήρησα καμιά διακοπή.

    Αυτά.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ethupload1.png 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  11,4 KB 
ID: 195190

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  serverping.png 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  82,2 KB 
ID: 195191
    Kαλοδούλευτα, ευχαριστούμε για την ενημέρωση.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  11. #41
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα πήρα. Δεν έχω ούτε 24 ώρες που τα σύνδεσα για να βγάλω συμπεράσματα αλλά μέχρι τώρα δείχνουν σταθερά.

    Δοκίμασα να βάλω το ένα σε πολύμπριζο και ενώ στα windows φαινόταν κανονικά σύνδεση (1gigabit κ ας είναι 100ρι το ρούτερ... ίσως είναι ταχύτητα μεταξύ κάρτας δικτύου και powerline) σερνόταν μέχρι που άναψε ένα κόκκινο led στο powerline και νέκρωσε.

    Τελικά τα έβαλα μόνα τους σε μπρίζες κ' όλα καλά.

    Παρακάτω έχω δυο εικόνες, στην πρώτη κάνω μεταφορά ένα .iso και τερματίζει στα 100mbps χωρίς διακυμάνσεις. Στην δεύτερη στο πρώτο παράθυρο, κάνω ping απο τον server προς το router και στο δεύτερο παράθυρο από το pc προς τον server.

    Νομίζω πως πάει καλά, και σε μερικά ssh που είχα ανοιχτά δεν παρατήρησα καμιά διακοπή.

    Αυτά.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ethupload1.png 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  11,4 KB 
ID: 195190

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  serverping.png 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  82,2 KB 
ID: 195191
    θα πρεπει να ξανακοιτας που και που για να δεις πως συμπεριφέρεται στο δίκτυο σου
    πχ οταν ανοίξει το αερόθερμο στο φουρνο, πλυντήριο, ανεμιστήρες, led φωτα κτλ (αν ειναι στην ιδια γραμμη με το powerline) Εμενα η πτωση δεν εμφανίζεται άμεσα αλλα μετα απο 5 λεπτα περιπου
    (δεν ξερω γιατι) και το βλεπω απ την εφαρμογη της Devolo που εχω δεν ξερω αν εχει και η tp link

  12. #42
    Εγγραφή
    16-10-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    TP LINK AC1200 VR400 v2
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 15.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θα μπορούσε να γίνει δοκιμή με IPperf software μεταξύ 2 Η/Υ συνδεδεμένα μέσω των powerlines

  13. #43
    Εγγραφή
    27-11-2013
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Για εγκατάσταση σε σπίτι, έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόπιστο; Με ενδιαφέρει επίσης τι γίνεται σε περίπτωση αποσυνδέσεων διότι θα λείπω για διαστήματα και τα άτομα που θα μένουν δεν ξέρω αν θα το καταφέρνουν (όχι ότι εγώ είμαι κανένας γνώστης, αλλά λέμε τώρα).
    Σκοπός να συνδεθεί σε δωμάτιο pc και laptop, οπότε αν έχει και διπλό για καλώδιο Ethernet, ακόμη καλύτερα.
    Σερφάρισμα στο internet, άντε κανένα YouTube και ίσως αν βάζει το PS4 ο μικρός για να συνδέεται και να παίζει με φίλους.
    Απλώς για να αποφευχθεί η ασύρματη ακτινοβολία και να υπάρχει καλύτερη όσο γίνεται κάλυψη σε ταχύτητα.
    Βέβαια όλα αυτά έχουν να κάνουν προφανώς και με το οικονομικό, οπότε να πω ότι εδώ αν μπορεί να διατηρηθεί χαμηλά, θα ήταν ευχής έργο! Δεν ξέρω αν υπάρχει περίπτωση να μπει κάποια προσφορά αυτές τις μέρες λόγω εκπτώσεων ή χλωμό;
    Λοιπόν, εν αναμονή των προτάσεων σας!
    Ευχαριστώ!

  14. #44
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gousias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για εγκατάσταση σε σπίτι, έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόπιστο; Με ενδιαφέρει επίσης τι γίνεται σε περίπτωση αποσυνδέσεων διότι θα λείπω για διαστήματα και τα άτομα που θα μένουν δεν ξέρω αν θα το καταφέρνουν (όχι ότι εγώ είμαι κανένας γνώστης, αλλά λέμε τώρα).
    Σκοπός να συνδεθεί σε δωμάτιο pc και laptop, οπότε αν έχει και διπλό για καλώδιο Ethernet, ακόμη καλύτερα.
    Σερφάρισμα στο internet, άντε κανένα YouTube και ίσως αν βάζει το PS4 ο μικρός για να συνδέεται και να παίζει με φίλους.
    Απλώς για να αποφευχθεί η ασύρματη ακτινοβολία και να υπάρχει καλύτερη όσο γίνεται κάλυψη σε ταχύτητα.
    Βέβαια όλα αυτά έχουν να κάνουν προφανώς και με το οικονομικό, οπότε να πω ότι εδώ αν μπορεί να διατηρηθεί χαμηλά, θα ήταν ευχής έργο! Δεν ξέρω αν υπάρχει περίπτωση να μπει κάποια προσφορά αυτές τις μέρες λόγω εκπτώσεων ή χλωμό;
    Λοιπόν, εν αναμονή των προτάσεων σας!
    Ευχαριστώ!
    Αν κοίταξες τα προηγούμενα posts θα κατάλαβες ότι παίζει μεγάλο ρόλο η ηλεκτρική εγκατάσταση του κάθε χώρου, από κει και πέρα θα σου πρότεινα DEVOLO και TP-LINK.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  15. #45
    Εγγραφή
    27-11-2013
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ευχαριστώ για την πρόταση σου και την ερώτηση σου σχετικά με το αν κοίταξα το θέμα. Πίστευα ότι θα ήταν κατανοητός ο σκοπός της ερώτησης μου, κυρίως γιατί μέσα στην πληθώρα μοντέλων, υπάρχει ενδεχομένως κάποια γνώμη που προκύπτει από την εμπειρία κάποιων μελών μέσα από συνεχή ενασχόληση με κάποια έξ αυτών, οπότε αν δεν έπρεπε να ρωτήσω, παρακαλώ ας διαγραφεί.

    - - - Updated - - -

    Ο τρόπος αντιμετώπισης οποιουδήποτε powerline σε περίπτωση κολλήματος; Υπάρχει κάποια σειρά προτάσεων για τη βέλτιστη και σταθερότερη λειτουργία τους; Γιατί από ότι κατάλαβα είναι μάλλον plug&play.

Σελ. 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Powerline conflict
    Από ganza στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-01-19, 21:19
  2. Αγορά κουζίνας υγραερίου
    Από Μάνος1952 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-12-17, 17:30
  3. Tp link powerline
    Από vasilakis13 στο φόρουμ TP-Link ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-17, 01:33
  4. [Asus] Asus AC68U / Speedport 2i / Powerline tp-link: βοήθεια στη σύνδεση
    Από DJTaurus στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-17, 05:23
  5. Powerlines
    Από trelarxos στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-05-17, 09:50

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας