Εμφάνιση 1-12 από 12
  1. #1
    Εγγραφή
    23-10-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    521
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα παιδιά, σήμερα σε ένα γραφείο ευρέσεως εργασίας συνδέθηκα στο dropbox για λίγο για να βρω κάτι αρχεία. Ο υπολογιστής ήταν ένα laptop με win 10. Στην συνέχεια δεν υπήρχε ΠΟΥΘΕΝΑ επιλογή για logoff ενώ επίσης ο υπάλληλος που και αυτός δεν το έβρισκε έκανε logoff χρησιμοποιώντας το site και μετά έκανε login με τα δικά του στοιχεία. Πάλι πάταγε πάνω στην εφαρμογή και εμφανιζόντουσαν τα αρχεία μου. Δεν έκανε logoff που να χτυπιόμασταν. Εν τω μεταξύ έκανε όσο ήταν συνδεδεμένο sync, έγραφε πχ "Απομένουν 159 αρχεία" Τι sync ήταν αυτό? Μήπως έβαζε αρχεία από το dropbox μου στον σκληρό του δίσκο? Βγαίνοντας από το γραφείο και ενώ είπαμε και έκανε restart για να βγει τελείως έκανα reset το password. Μπαίνω σπίτι και το dropbox στο laptop ούτε μου ζήτησε τον καινούριο κωδικό ούτε τίποτα. Πόσο για τον π... τόσο το dropbox όσο και τα Win10 δηλαδή!

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Μπήκες απο Browser ή απο την εφαρμογή;
    Γιατί αν μπήκες απο την εφαρμογή δεν σε φταίει κάποιο dropbox

    Εδώ ο τρόπος να μην συνεχίσει να κάνει sync https://www.dropbox.com/help/mobile/...omputer-mobile
    Την επόμενη φορά λίγο παραπάνω προσοχή όταν πατάς επόμενο και βάζεις τους κωδικούς σου

  3. #3
    Εγγραφή
    23-10-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    521
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπήκες απο Browser ή απο την εφαρμογή;
    Γιατί αν μπήκες απο την εφαρμογή δεν σε φταίει κάποιο dropbox

    Εδώ ο τρόπος να μην συνεχίσει να κάνει sync https://www.dropbox.com/help/mobile/...omputer-mobile
    Την επόμενη φορά λίγο παραπάνω προσοχή όταν πατάς επόμενο και βάζεις τους κωδικούς σου
    Ωραία, φταίω εγώ λοιπόν. Έχω φύγει από τον χώρο εκείνο και δεν ξέρω αν θα ξαναποκτήσω ποτέ πρόσβαση στο pc εκείνο. Έχει κατεβάσει υλικό από το dropbox μου στο pc του?

  4. #4
    Εγγραφή
    03-06-2008
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    432
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Sercomm Speedport Plus 2
    Αν έκανες login μόνο στο website, τότε δεν κατεβάζει αρχεία στον υπολογιστή (sync).

    Απλά για σιγουριά, από τον δικό σου υπολογιστή, θα πας στο website εκεί που λέει Settings > Security και θα βεβαιωθείς πως δεν αναφέρονται στις ενότητες Browsers και Devices συσκευές ή/και τοποθεσίες που δεν σου ανήκουν. Αν βλέπεις κάτι που δεν το αναγνωρίζεις, πατάς το Χ στα δεξιά του για να το αφαιρέσεις από την λίστα.

  5. #5
    Εγγραφή
    23-10-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    521
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Moho Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έκανες login μόνο στο website, τότε δεν κατεβάζει αρχεία στον υπολογιστή (sync).

    Απλά για σιγουριά, από τον δικό σου υπολογιστή, θα πας στο website εκεί που λέει Settings > Security και θα βεβαιωθείς πως δεν αναφέρονται στις ενότητες Browsers και Devices συσκευές ή/και τοποθεσίες που δεν σου ανήκουν. Αν βλέπεις κάτι που δεν το αναγνωρίζεις, πατάς το Χ στα δεξιά του για να το αφαιρέσεις από την λίστα.
    Με λίγα λόγια ξένος άνθρωπος αυτήν την στιγμή έχει αρχεία μου στον σκληρό του δίσκο

  6. #6
    Εγγραφή
    03-06-2008
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    432
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Sercomm Speedport Plus 2
    Με λίγα λόγια, όταν δεν καταλαβαίνουμε πώς λειτουργεί το πράμα που χρησιμοποιούμε, τότε έχουμε τα μάτια μας δεκατέσσερα...

  7. #7
    Εγγραφή
    23-10-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    521
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τα είχα δεκατέσσερα, έκανα login και τίκαρα να μην τον θυμάται τον κωδικό μου και μετά πήγα να κάνω logoff και δεν μπορούσε ούτε ο κάτοχος του λαπτοπ να το κάνει. Έπρεπε να υπάρχει disclaimer, και οι χαζοί έχουμε ψυχή...

  8. #8
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.652
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JHRoss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα είχα δεκατέσσερα, έκανα login και τίκαρα να μην τον θυμάται τον κωδικό μου και μετά πήγα να κάνω logoff και δεν μπορούσε ούτε ο κάτοχος του λαπτοπ να το κάνει. Έπρεπε να υπάρχει disclaimer, και οι χαζοί έχουμε ψυχή...
    Κανείς δεν είναι χαζός, ίσως απρόσεκτος ή επιπόλαιος. Αντί να χρησιμοποιούμε επίθετα όμως, δεν μας είπες ακόμα αν μπήκες από την εφαρμογή ή τον browser. Αυτό θα σου πει αν κάποιος έχει πρόσβαση στα αρχεία σου. Επίσης, αυτό που σου είπε ο sdikr το έκανες;

  9. #9
    Εγγραφή
    23-10-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    521
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανείς δεν είναι χαζός, ίσως απρόσεκτος ή επιπόλαιος. Αντί να χρησιμοποιούμε επίθετα όμως, δεν μας είπες ακόμα αν μπήκες από την εφαρμογή ή τον browser. Αυτό θα σου πει αν κάποιος έχει πρόσβαση στα αρχεία σου. Επίσης, αυτό που σου είπε ο sdikr το έκανες;
    Το γεγονός ότι είχε ξεκινήσει να κάνει sync σημαίνει ότι είχα μπει από την εφαρμογή, αυτό που μου είπε ο sdikr το έκανα (και τον ευχαριστώ γι'αυτό).

  10. #10
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.652
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Άρα η μόνη λύση και μάλιστα επείγουσα είναι να ξαναπάς εκεί και να τα σβήσεις με το χέρι.

  11. #11
    Εγγραφή
    11-10-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Στις ρυθμισεις εχει ποιες εφαρμογες ειναι συγχρονισμενες με το λογαριασμο σου.Λογικα θα εχει και τον ξενο υπολογιστη.Αλλαξε και τον κωδικο να εισαι σιγουρος.

  12. #12
    Εγγραφή
    23-10-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    521
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις ρυθμισεις εχει ποιες εφαρμογες ειναι συγχρονισμενες με το λογαριασμο σου.Λογικα θα εχει και τον ξενο υπολογιστη.Αλλαξε και τον κωδικο να εισαι σιγουρος.

    Ναι εντάξει τα έκανα όλα αυτά, ευχαριστώ.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-17, 16:21
  2. Προβλημα με win10 startup
    Από nikos1984 στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-17, 02:40
  3. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-17, 22:57
  4. Εγκατασταση ubuntu σε συστημα με win10
    Από Takis_Kal στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-17, 19:52
  5. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-17, 06:05

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας