Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-57 από 57
  1. #46
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ είναι που γίνεται το μπέρδεμα.
    Τις περισσότερες φορές ταυτίζουμε το linux με το opensource.
    Γιατί θα πρέπει να είναι Opensource οτιδήποτε τρέχει σε Linux;
    Ναι... θα ήταν επιθυμητό... αλλά αν δεν είναι δεν χάθηκε και ο κόσμος.
    Εξ άλλου οι περισσότεροι desktop χρήστες βρίσκονται αυτή την στιγμή σε windows και τρέχουν επί πληρωμένη εφαρμογές.
    Δεν νομίζω ότι θα δίσταζε κανείς να πάει σε linux με τις ίδιες επί πληρωμή εφαρμογές.
    Αυτοί όμως που φωνάζουν για το Linux συνήθως έχουν αυτό στο μυαλό τους, ότι κάτι θα είναι δωρεάν, ή επείδη είναι δωρεάν είναι καλύτερο απο το επι πληρωμή

    Αλήθεια ποιος ο λόγος να πάει κάποιος στο Linux αν θα πρέπει να δώσει πχ 1000 ευρώ για το Photoshop όταν θα πρέπει να δώσει 1000 ευρώ στα windows; (δεν βάζω καν μέσα το τι θα έχει να τραβήξει με οδηγούς καρτών γραφικών κλπ, ας πούμε οτι όλα δουλεύουν τέλεια)

  2. #47
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    1.996
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    επειδή έχω ασχοληθεί με προγραμματισμό και ξέρω τι παλούκι είναι και πόσο κόπο θέλει για να φτιάξεις μια εφαρμογή ο καλός προγραμματιστής δεν φοβάται κάτι αν είναι open source.

  3. #48
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Όταν ακούω λινουξ σε desktop, αυτόματα μου έρχεται στο μυαλό το Windows σε κινητό ή σε router :P

  4. #49
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.182
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτοί όμως που φωνάζουν για το Linux συνήθως έχουν αυτό στο μυαλό τους, ότι κάτι θα είναι δωρεάν, ή επείδη είναι δωρεάν είναι καλύτερο απο το επι πληρωμή

    Αλήθεια ποιος ο λόγος να πάει κάποιος στο Linux αν θα πρέπει να δώσει πχ 1000 ευρώ για το Photoshop όταν θα πρέπει να δώσει 1000 ευρώ στα windows; (δεν βάζω καν μέσα το τι θα έχει να τραβήξει με οδηγούς καρτών γραφικών κλπ, ας πούμε οτι όλα δουλεύουν τέλεια)
    Σαν OS το θεωρώ πολύ καλύτερο από όλες τις πλευρές.
    Σίγουρα όλες οι διανομές δεν είναι ίδιες.
    Σίγουρα μπορεί να κρύψει τις "αδυναμίες" του πχ ακαταλαβίστικες δηλώσεις που πρέπει να δοθούν σε cmd line.
    Αλλά αφού μπορεί και έγινε στο osx γιατί όχι και στα υπόλοιπα;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  5. #50
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    933
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.403/1.020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    Tomson tg585 v8 8.2.7.8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22,5(dB)
    Το linux υστερεί ως Desktop λειτουργικό σε πολλά πράγματα σε σχέση με windows (από τον file browser μέχρι ευκολία ρυθμίσεων και παραμετροποίησης, drivers και ασφαλώς πλουραλισμός σε λογισμικό). Ούτε τα win 7 δεν μπορεί να φτάσει σε ευχρηστία, σταθερότητα, ολοκλήρωση που είναι λειτουργικό πολλών χρόνων πίσω (εντάξει σε κάποια ούτε τα 10άρια δεν τα φτάνουν οκ).

    Αυτό δε θα πεί βέβαια ότι δεν παλεύεται ή ότι η διαφορά είναι χαώδης. Μια χαρά είναι αν κάνεις συμβιβασμούς που όμως κάποιες φορές πρέπει να είναι γενναίοι (πχ ότι δε θα δουλέψει ποτέ ο card reader σου αν δεν ανάψεις το laptop και ενώ η ενσύρματη κάρτα δικτύου είναι συνδεδεμένη και αυτό το πρόβλημα είναι γνωστό και άλυτο από το 2010).

    Μπορούν να κάνουν μερική μετάβαση σε κάποιους (πολλούς) σταθμούς εργασίας να δούνε πως πάει και στα win που θα κρατήσουν (τα οποία έχουν ήδη πληρώσει ως άδεια) να δουλεύουν τα ίδια κοινά δωρεάν λογισμικά (πχ LibreOffice). Αυτό το άσπρο μαύρο και τίποτα γκρι που πάνε να κάνουν όπως αντιλαμβάνομαι, ποτέ δεν το κατάλαβα τη ρεαλιστική χρησιμότητα έχει που αξίζει τα ρίσκα που θα παρεις.
    There is nothing like 127.0.0.1

  6. #51
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.621
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από keysmith Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το linux υστερεί ως Desktop λειτουργικό σε πολλά πράγματα σε σχέση με windows (από τον file browser μέχρι ευκολία ρυθμίσεων και παραμετροποίησης, drivers και ασφαλώς πλουραλισμός σε λογισμικό). .



    Επειδή απ'ότι φαίνεται δεν έχεις περάσει ούτε μία ώρα με linux, θα σε παρακαλούσα να μην παρασύρεις κι άλλους με πράγματα που δεν ξέρεις.

    Ειδικά οι file browsers που έρχονται με τις διανομές είναι αιώνες μπροστά και πατάνε άσχημα και χωρίς αισχύνη τον file browser των win.

    Την παραμετροποίηση του desktop ας την ξεχάσουμε, ξέρεις τι είναι window manager, πόσοι υπάρχουνε και τι δυνατότητες παραμετροποίησης έχει ο καθένας ?

    Nα προσθέσω και τα workspaces ή είναι αδικία για τα win ?

    Πλουραλισμός λογισμικού ? Εννοείς notepad, wordpad kai την έλλειψη για cd/dvd των 10 ?

    Για τους drivers αν δέχεσαι να ψωνίζεις από εταιρείες που φτύνουν τα χρήματά σου, ναι θάχεις πρόβλημα.

    Οσο για τα win που έχουν πληρώσει ως άδεια, κάποτε λήγουν και πρέπει να ξαναπληρώσουν
    Πλεον αρκετοί αγοράζουν μηχανάκια χωρίς λειτουργικό. Βέβαια αν η πανικοβλημένη άδεια κάνει 3 €, θα το σκεφτώ να βάλω dualboot ή virtual machine.



    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 17-01-18 στις 03:35.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  7. #52
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από keysmith Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το linux υστερεί ως Desktop λειτουργικό σε πολλά πράγματα σε σχέση με windows (από τον file browser μέχρι ευκολία ρυθμίσεων και παραμετροποίησης, drivers και ασφαλώς πλουραλισμός σε λογισμικό). Ούτε τα win 7 δεν μπορεί να φτάσει σε ευχρηστία, σταθερότητα, ολοκλήρωση που είναι λειτουργικό πολλών χρόνων πίσω (εντάξει σε κάποια ούτε τα 10άρια δεν τα φτάνουν οκ).

    Αυτό δε θα πεί βέβαια ότι δεν παλεύεται ή ότι η διαφορά είναι χαώδης. Μια χαρά είναι αν κάνεις συμβιβασμούς που όμως κάποιες φορές πρέπει να είναι γενναίοι (πχ ότι δε θα δουλέψει ποτέ ο card reader σου αν δεν ανάψεις το laptop και ενώ η ενσύρματη κάρτα δικτύου είναι συνδεδεμένη και αυτό το πρόβλημα είναι γνωστό και άλυτο από το 2010).

    Μπορούν να κάνουν μερική μετάβαση σε κάποιους (πολλούς) σταθμούς εργασίας να δούνε πως πάει και στα win που θα κρατήσουν (τα οποία έχουν ήδη πληρώσει ως άδεια) να δουλεύουν τα ίδια κοινά δωρεάν λογισμικά (πχ LibreOffice). Αυτό το άσπρο μαύρο και τίποτα γκρι που πάνε να κάνουν όπως αντιλαμβάνομαι, ποτέ δεν το κατάλαβα τη ρεαλιστική χρησιμότητα έχει που αξίζει τα ρίσκα που θα παρεις.
    Sorry αλλά με τον file browser το χασες.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  8. #53
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    933
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.403/1.020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    Tomson tg585 v8 8.2.7.8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων


    Επειδή απ'ότι φαίνεται δεν έχεις περάσει ούτε μία ώρα με linux, θα σε παρακαλούσα να μην παρασύρεις κι άλλους με πράγματα που δεν ξέρεις.

    Ειδικά οι file browsers που έρχονται με τις διανομές είναι αιώνες μπροστά και πατάνε άσχημα και χωρίς αισχύνη τον file browser των win.

    Την παραμετροποίηση του desktop ας την ξεχάσουμε, ξέρεις τι είναι window manager, πόσοι υπάρχουνε και τι δυνατότητες παραμετροποίησης έχει ο καθένας ?

    Nα προσθέσω και τα workspaces ή είναι αδικία για τα win ?

    Πλουραλισμός λογισμικού ? Εννοείς notepad, wordpad kai την έλλειψη για cd/dvd των 10 ?

    Για τους drivers αν δέχεσαι να ψωνίζεις από εταιρείες που φτύνουν τα χρήματά σου, ναι θάχεις πρόβλημα.

    Οσο για τα win που έχουν πληρώσει ως άδεια, κάποτε λήγουν και πρέπει να ξαναπληρώσουν
    Πλεον αρκετοί αγοράζουν μηχανάκια χωρίς λειτουργικό. Βέβαια αν η πανικοβλημένη άδεια κάνει 3 €, θα το σκεφτώ να βάλω dualboot ή virtual machine.
    [OFFTOPIC]
    Όπα φίλε πολλά ειπες. Επειδή δουλεύω unix από το 199Χ (όπου Χ= ας μην πω) (πρώτες εντολές από πραγματικό terminal με twisted pair cable σύνδεση με το server και πράσινη οθόνη ως φοιτητής πληροφορικής και command line gopher για "internet" οπότε τον "γέροντα") και Linux από τα 90s (1998 πρώτη φορά αν θυμάμαι καλά έκδοση χμ.. τι ήταν δε θυμάμαι ίσως slackware?) και τα έχω δουλέψει και σε server επίπεδο (όχι τόσο πολύ, κάτι Apache web servers) και σε workstation (περισσότερο). Και τώρα έχω dual boot σύστημα γιατί χρειάζομαι linux για κάποιες δουλειές οπότε και το πριν θυμάμαι και το τώρα βλέπω.. Μάλλον έκανες λάθος να υποθέσεις για την εμπειρία μου . Μάλλον εσύ δεν έχεις δουλέψει windows αρκετά να υποθέσω με την σειρά μου?

    Ας αρχίσουμε με τα σωστά που γράφεις
    Σωστά τα πολλάπλά desktops/workspaces! Το μόνο ισως (νταξ και μερικά ακόμα) που είχε εγγενώς το linux πριν win που τα 10άρια έφεραν που ωστόσο όποιος το ήθελε το είχε και στα windows με απλά freeware utilities ή/και απλά μέσω του λογισμικού καρτών γραφικών αλλά εντάξει δεν ήταν out of the box. ναι το είχε πρώτο το linux. Περίπου αχρείαστο για μένα και πολλούς πλην περιπτώσεων πολλαπλών μόνιτορ αλλά εντάξει το είχε από παλιά το linux.

    Όλα τα άλλα που λες είναι... ΑΧΑΧΑΧΑ (σειρά μου για rolf )

    Τώρα για τον file browser που ήταν ένα απλό παράδειγμα για το πόσο πίσω είναι το linux στο κομμάτι desktop και τίποτα παραπάνω. Μάλλον δεν έχεις δουλέψει ποτέ file browser των windows. Ενώ στο linux File browser που το search είναι αλλη εφαρμογή που περίεργα φωνάζεις μέσα από κάποιο μενού, που ακόμα προσπαθεί να μάθει το indexing και για να βρεις στα αλήθεια χαμένο αρχείο πρέπει να πας σε command line με locate και grep και δεν συμμαζεύεται, που το νiews είναι τρία και καταϊδρωμένα (όταν μάθει τι είναι preview το linux τα ξαναλέμε). ούφ κουράστικα.. Μέχρι τότε στα win γράφεις απλά πάνω δεξιά μερικές λέξεις κλειδιά και σου βρίσκει αρχεία φακέλους και περιεχόμενα μέσα στο doc, pdf, zip τα βλέπει όλα.. Τόσο απλά! Και να μην πιάσω τις άλλες λειτουργίες του. Του κάθε linux ο default μου μοιάζει κάτι σε windows 95 άντε 98 σε δυνατότητες αλλά εντάξει copy paste μπορείς να κάνεις δεν είπα κάτι.

    Τώρα για ρυθμίσεις που δεν ξέρει που έχει τι σε ποιο σημείο δε θέλω να γράφω 10 σελίδες για το πόσο πίσω είναι στο θέμα αυτό σε σχέση με τα win, δύο θα σου πω. Windows σε command line τι μπορείς να κάνεις με την ipconfig vs linux ifconfig που δεν μπορείς να κάνεις "τίποτα" σχεδον ενώ ας αφίσουμε το gui εκεί δεν υπάρχει καμία σύγκριση με win. Πχ windows gui για προβολή και ρύθμιση hardware (my computer->properties->device manager όλα εκεί!) vs .. χμμμ... (εξελιγμένο desktop είπε το linux ε?) καλά ας πάμε σε cli, vs... sudo lshw?!? ή το άλλο το view only "gnome-device-manager"..

    Για drivers, ένα γ@μολάπτοπ mainstream Acer έχω με broadcom card reader και κάρτα δικτύου και δεν δουλεύει με κανένα τρόπο και το ξέρει η κοινότητα και το έχουν και άλλοι και εσύ μου λες περί ανέμων και υδάτων. Για να λειτουργήσει o cardreader πρέπει να εκκινήσει το laptop με την ενσύρματη κάρτα δικτύου pluged (!) ή να τρέξω scriptάκια που τελικά δε δουλεύουν και εσύ μου λές ότι ψωνίζω από εταιρίες που δεν σέβονται τα χρήματά μου! Και η κοινότητα το ξέρει από πάντα αλλά αυτό, κάτι πρέπει να γίνει στο kernel που δεν θα γίνει ποτέ. Και βρίθει από αντίστοιχες περιπτώσεις το ιντερνετ. linux και σωστή λειτουργία υλικού είναι ένα "επίφοβο" στοίχημα με πολύ κλάμα. Βέβαια για να είμαι δίκαιος παλαιότερα ήταν απείρως πιο τραγικά τα πράγματα. Σήμερα πάλι καλά με έναν cardreader απώλεια την γλίτωσα και κάτι άλλα ψιλά που ίσως φτιάχνονται αν τα πολυ-παιδέψω.

    Λογισμικό σε linux εσύ τι εννοείς πλουραλισμός γιατί εγώ ότι επαγγελματικό υπάρχει σε windows ξέρω να τρέχει (photoshop, MS office, autocad.. μπα μπλα μπλα.) και σε πολλαπλές εκδοχές να διαλέξεις. Ούτε αντίστοιχο του freeware irfanview δεν έχουν στο Linux να κάνουμε quick edit φωτογραφίες με δύο κλικ (απογοήτευση τα προτεινόμενα "ισοδύναμα" σε διάφορα forum). Και μην αρχίσετε το gimp είναι photoshop γιατί δεν είναι.. Εντάξει δεν πληρώνεις και 1000€ σύμφωνοι αλλά photoshop δεν είναι! Το λογισμικό διαθέσιμο σε linux είναι πολύ πολύ πολύ πολύ πολύ λιγότερο από ότι σε windows σε όλα τα επίπεδα. Και το λογισμικό είναι το 80% της αξίας ενός πετυχημένου desktop. τόσο απλά. Είναι ο λόγος που απέτυχε το wp σε σχέση με το android πέραν των άλλων που ήταν δεύτερα μειονεκτήματα.

    Οπότε εμμένω στην άποψή μου. Το linux είναι πίσω στο θέμα desktop χωρίς βέβαια να λέω ότι δε θα κάνεις δουλειά ειδικά για αυτό που κοστίζει. Ίσα ίσα έχει κάποιες καλές αρετές που όπως δεν τις ανέφερες. Μπορώ εγώ να τις γράψω να θέλω να το υπερασπιστώ το linux σε άλλο thread που κάποιος πωρωμένος με win θα το βγάζει παντελώς άχρηστο γιατί δεν είναι τέτοιο. απλά ως γενική εικόνα υστερεί στο σύνολο. Στα σημεία είναι άλλη σύγκριση.

    αλλά ας μη μολύνουμε άλλο το θέμα.. δεν είναι win vs linux καθαρό. Είναι απλά συζήτηση για την απόφαση μιας πόλης.
    [/οff topic]
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος keysmith : 17-01-18 στις 22:44.
    There is nothing like 127.0.0.1

  9. #54
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.973
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    File Browser σε Linux == Krusader (Total Commander σε windoze) εδώ και χροοοοοονια, όλοι οι άλλοι είναι δευτεροτριτοκλασσάτοι. Τώρα για drivers και τα ρέστα, δεν είμαστε ούτε στο 1990, ούτε στο 2005. Κοιτάζω να στήσω ένα μικρό home studio και ψάχνοντας για USB Audio Interface βλέπω ότι τα windows ακόμα χρειάζονται ASIO drivers, αλλιώς δεν. MacOS X και Linux class compliant plug n play κι άστους άλλους να αγκομαχούν με latency

    Θα έγραφα κι άλλα, αλλά βαριέμαι να επαναλαμβάνω συζητήσεις που έχω κάνει ίσα με 1000 φορές
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  10. #55
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από keysmith Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...από τον file browser...
    ΕΛΕΟC πραγματικά.

    Ο Windows Explorer πρέπει να διδάσκεται παγκοσμίως για το πως να ΜΗΝ φτιάχνεται ένα software. (*)

    Κι αυτά από άνθρωπο, που χρησιμοποιεί τα τελευταία 30 χρόνια, από τότε που έχει PC, και σε όλα τα λειτουργικά που κατά καιρούς έτρεχε (DOS, Windows NT, Linux) Norton Commander, Total Commander, Midnight Commander και Krusader.



    (*) Εναλλακτικά, αν θέλετε να φτιάξετε software που να απευθύνεται σε ηλίθιους χρήστες, έτσι επακριβώς πρέπει να το φτιάξετε.

    Ένα απλό παράδειγμα που ανακάλυψα τυχαία πρόσφατα, όταν φτιάχνοντας μία εφαρμογή για δικές μου ανάγκες (σε WPF C# με το VStudio), και αφού την είχα κάνει να δουλεύει σωστά με τον Total Commander, ήθελα να την κάνω να δουλεύει σωστά και με τον Windows Explorer.

    Ο Windows Explorer έχει κόφτη (στα 15 το πλήθος) αρχεία, από το πόσα από τα επιλεγμένα αρχεία (από ένα directory) θα περάσει σαν ορίσματα στην command line σε μία εξωτερική εφαρμογή (π.χ. μία που ορίζεις με shortcut στο Send To μενού).

    Ναι, ετσιθελικό κόφτη, γιατί "κύριε χρήστη είσαι ηλίθιος, και πας να κάνεις κάτι κακό".

    "Μα όχι βρε καλέ μου, βρε χρυσέ μου, ξέρω τί κάνω, και εν γνώσει μου έχω επιλέξει π.χ. χίλια-εκατόν-εξήντα-εφτά αρχεία."

    "Όχι είσαι ηλίθιος και βλάκας κύριε χρήστη."
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  11. #56
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.621
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    File Browser σε Linux == Krusader (Total Commander σε windoze) εδώ και χροοοοοονια, όλοι οι άλλοι είναι δευτεροτριτοκλασσάτοι. Τώρα για drivers και τα ρέστα, δεν είμαστε ούτε στο 1990, ούτε στο 2005. Κοιτάζω να στήσω ένα μικρό home studio και ψάχνοντας για USB Audio Interface βλέπω ότι τα windows ακόμα χρειάζονται ASIO drivers, αλλιώς δεν. MacOS X και Linux class compliant plug n play κι άστους άλλους να αγκομαχούν με latency

    Θα έγραφα κι άλλα, αλλά βαριέμαι να επαναλαμβάνω συζητήσεις που έχω κάνει ίσα με 1000 φορές
    [OFFTOPIC]Καλό θα ήτανε να κοίταζες και νάψαχνες κι άλλους που και πού. Προσωπικά δεν μου πέφτει άσχημα νάχω και τα cloud κάτω από το network.
    Κάτι σε ναυτίλο ή νέμο πχ έχουν και addons[, όχι ότι ο dolphin υστερεί /OFFTOPIC]
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  12. #57
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    File Browser σε Linux == Krusader (Total Commander σε windoze) εδώ και χροοοοοονια, όλοι οι άλλοι είναι δευτεροτριτοκλασσάτοι. Τώρα για drivers και τα ρέστα, δεν είμαστε ούτε στο 1990, ούτε στο 2005. Κοιτάζω να στήσω ένα μικρό home studio και ψάχνοντας για USB Audio Interface βλέπω ότι τα windows ακόμα χρειάζονται ASIO drivers, αλλιώς δεν. MacOS X και Linux class compliant plug n play κι άστους άλλους να αγκομαχούν με latency

    Θα έγραφα κι άλλα, αλλά βαριέμαι να επαναλαμβάνω συζητήσεις που έχω κάνει ίσα με 1000 φορές
    Για αυτό το αλλάζουν στην βαρκελώνη, για τους asio
    Ελπίζω ακόμα να βάλουν κάποια διανομή αργότερα βασισμένη σε KDE ή έστω κάποιος να περάσει σαν εξτρά τον Krusader

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 97
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-17, 10:07
  2. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-07-17, 15:16
  3. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-17, 23:43
  4. φοριτοτιτα απο wind σε nova και προβληματα
    Από valantis1985 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-17, 14:40
  5. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-17, 13:12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας