Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 25
  1. #1
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Θέλω να κάνω φορητότητα ενός αριθμού Cosmote συμβόλαιο, σε Wind F2G.

    Σε κατάστημα Wind αλλά και με τα κεντρικά τους που πήρα τηλέφωνο, μου είπαν πως γίνεται.
    Κόστος φορητότητας 30 ευρώ τελική (περιλαμβάνει και την SIM) + 10 ευρώ ενεργοποίηση χρόνου.
    5 ευρώ online δεν γίνεται μου είπαν, γιατί δεν είναι ενεργοποιημένη η κάρτα.

    Από την μεριά Cosmote δεν έχω πρόβλημα, είναι παλιό συμβόλαιο, δεν υπάρχουν χρέη, και δεν υπάρχει καμία επιδότηση.
    Δεν χρειάζεται να κάνω κάτι σε αυτούς μου είπαν. Τα πάντα θα τα κάνει η Wind.


    Είναι σωστά τα παραπάνω? Αναγκαστικά θέλει 10 ευρώ? Γιατί νόμιζα πως στα 30 ευρώ περιλαμβάνεται.
    2x WIND VDSL >>> TP-LINK TL-R470T+ v5


  2. #2
    Εγγραφή
    19-12-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Καλησπερα,

    Εγω και ενα μελος της οικογενειας που καναμε φορητοτητα σε διαφορετικες περιοχες και καταστηματα τα ιδια μας ειπαν και πληρωσαμε. Μονο που σε εμας τα 30ευρω μας τα εδωσαν για χρηση μεσα στον πρωτο μηνα αλλιως χανονται τα χρηματα και τα 10 ευρω παραμενουν. Εγω εβαλα τα πακετα που ηθελα στην αρχη και λιγο πριν ληξει ο μηνας για να μην χαθουν τα χρηματα τα ξοδεψα ολα σε πακετα ιντερνετ+χρονο ομιλιας. Ετσι εβγαλα το 2ο μηνα και μου εμεινα τα 10 ευρω για τον τριτο. Αν θες μπορεις να ανανεωσεις το 2ο μηνα με 5 ευρω για να ανοιξει το δευτερο magic number

  3. #3
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Γεια σου Τάκη, τα 30 μου είπαν πως έχουν σταματήσει να τα δίνουν πίσω και μου είπαν πως αναγκαστικά θα είναι 30 + 10.
    Ρωτάω όμως για σιγουριά, γιατί από τις φορές που έχω μλήσει μαζί τους για διάφορα θέματα, έχω διαπιστώσει (όπως και άλλοι φίλοι) πως άλλα λέει ο ένας και άλλα ο άλλος.
    Τους ρώτησα αν δεν βάλω το 10ευρω τι γίνεται, αν θα έχω εισερχόμενες, και μου είπαν ναι. Όπως ξαναείπα, για πρώτη φορά δεν δέχονται τα 5 ευρώ.

    Αν θες μπορεις να ανανεωσεις το 2ο μηνα με 5 ευρω για να ανοιξει το δευτερο magic number
    Θα πρέπει να βάλω όμως και το 10ευρω που μου ζητάνε?
    Με το Magic Number δεν έχω ασχοληθεί, είδα που το αναφέρουν στο site αλλά δεν το έψαξα παραπάνω.
    2x WIND VDSL >>> TP-LINK TL-R470T+ v5


  4. #4
    Εγγραφή
    19-12-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Με τα 10ευρω θα εχεις 500mb bonus, αν δεν σου δινουν τα 30 τοτε χρειαζεσαι σιγουρα 10 ευρω γιατι με τα 5 δεν θα μπορεις να παρεις πακετο. Δοκιμασαι να παρεις την καρτα και κανε ανανεωση μεσα απο την εφαρμογη η το site τους να δεις αν μπορεις να βαλεις 5ευρω

  5. #5
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Αν θέλεις μπορείς να εξετάσεις και την online φορητότητα στην Q και με 10€ θα έχεις το πακέτο στην πόρτα σου. Τα πακέτα της σε γενικές γραμμές είναι οικονομικότερα από το F2G και χρησιμοποιούν το ίδιο δίκτυο.

  6. #6
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.752
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    + 1 για την Q
    εγω ζητησα μεσω της φορμας επικοινωνιας το ειδικο πακετο προσφορας με 1500' και 1.5 γιγα και μου το εδωσαν,βγαζει και τα countdown offers και με βολευει.
    Αν εχεις και σημα καλο εκει που κινησε πηγαινε Q

  7. #7
    Εγγραφή
    18-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    311
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    Ακόμα και απο WIND συμβόλαιο σε F2G χρεώνουν 30 ευρώ και δεν βρίσκω πως προκύπτει αυτό.
    Υπάρχει στον τωρινό τιμοκοκατάλογο του W π.χ. αλλα δεν βρίσκω ανακοίνωση και στο συμβόλαιο μου δεν το έγραφε.

  8. #8
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Ευχαριστώ παιδιά για τις προτάσεις.
    Με βλέπω να μην το κάνω ακόμα, μήπως και κάνουν καμία αλλαγή για κάποιο διάστημα και αφαιρέσουν το 30άρι.
    Προτιμάω να πάω σε F2G ώστε να συνδιάσω την κάρτα με το σταθερό, θα περιμένω πάντως ένα διάστημα ακόμα.

    Για οτιδήποτε άλλο, θα το συνεχίσω εδώ που είδα πως υπάρχει ήδη συζήτηση για τα 30 ευρώ χρέωση.
    https://www.adslgr.com/forum/threads...85%CF%81%CF%8E
    2x WIND VDSL >>> TP-LINK TL-R470T+ v5


  9. #9
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis.kom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προτιμάω να πάω σε F2G ώστε να συνδιάσω την κάρτα με το σταθερό
    Να ξέρεις ότι τα 120' τον μήνα λόγω σύνδεσης WIND double play μπαίνουν και σε κινητό Q χωρίς πρόβλημα.

  10. #10
    Εγγραφή
    22-02-2018
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    First
    Καλησπέρα σε όλους,
    Επειδή λοιπόν και ο άγιος φοβέρα θέλει, θα παραθέσω την λύση σε φορητότητες καρτοκινητών, απο προσωπική εμπειρία
    1) Οι εταιρείες επειδή δεν έχουν όφελος από την καρτοκινητή, λένε πως έχουν θέμα και η φορητότητα θα καθυστερήσει.
    2) Ζητάνε να πληρώσουμε 30 ευρώ (25 ευρώ χρόνος για ένα μήνα + 5 ευρώ sim).

    παραθέτω τι έκανα εγώ στην vodafone, αλλά ισχύει και για τους υπόλοιπους παρόχους.

    Έστειλα ένα email στην εξυπηρέτηση της vodafone, το email είναι το "ccsupport.gr@vodafone.com" και μπορείτε να το βρείτε στο παρακάτω url http://www.vodafone.gr/portal/resour..._30062014_.pdf
    κάνοντας κοινοποίηση την ΕΕΤΤ (katanalotes@eett.gr) και αναφέρετε τα εξής:

    1) ότι ο χρόνος της φορητότητας έχει υπερβεί τις 3 εργάσιμες ημέρες, κάτι το οποίο απαγορεύεται από την ΕΕΤΤ.

    2) ότι η vodafone στην σελίδα της αναφέρει πως το κόστος φορητότητας είναι δωρεαν
    http://www.vodafone.gr/portal/client...CategoryId=847

    και η ΕΕΤΤ στο παρακάτω URL σελίδα 4, τμήμα Β-2.α αναφέρει πως :
    “Ενδεικτικά αναφέρεται ότι δεν επιτρέπεται από έναν πάροχο κινητής η εφαρμογή χρεώσεων για την παροχή της φορητότητας αριθμού
    μόνο σε συνδρομητές καρτοκινητής και όχι σε συνδρομητές συμβολαίου” .
    https://www.eett.gr/opencms/export/s.../AP837-002.pdf

    Θα σας πάρουν άμεσα να περάσετε να πάρετε την sim, και θα σας απαντήσουν από την vodafone πως θα πληρώσετε μόνο την sim (5 ευρώ) και τα υπόλοιπα 25 ευρώ χρόνου είναι προαιρετικά.

    Κάτι τέτοιο ισχύει και για τους άλλους παρόχους.
    Θα πρέπει όμως να ξέρετε σε ποιο email θα τους το στείλετε για να κοινοποιήσετε και την ΕΕΤΤ.
    Στην vodafone περίμενα 25 λεπτα στο τλφ με διάφορες προφάσεις για να μου δώσουν τελικά το email της εξυπηρέτησης.

    Αυτά για να βοηθήσουμε τους υπόλοιπους.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος rix_28 : 22-02-18 στις 23:48.

  11. #11
    Εγγραφή
    08-01-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    661
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/9999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Vodafone AETHRA BG8542EW
    SNR / Attn
    15.5(dB) / 11.8(dB)
    Αν μπορείς διόρθωσε τα links γιατί δεν παίζουν.....

  12. #12
    Εγγραφή
    22-02-2018
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    First
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Magnum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μπορείς διόρθωσε τα links γιατί δεν παίζουν.....
    Συγνώμη, διορθώθηκαν!

    Να προσθέσω πως όταν πήγα σήμερα στο κατάστημα εγίναν τα παρακάτω:
    1) Μου έδειχνε η κοπελίτσα το σύστημα τους πως δεν δέχεται να ενεργοποιήσει την φορητότητα καρτοκινητού λόγω προβλήματος, αλλά μόλις της είπα για ΕΕΤΤ, μου είπε θα το στείλω με email..........
    2) Ούτε για τα χρήματα ήξερε ότι είναι προαιρετικά, και πήρε την vodafone και της είπαν οκ.

    Φιλικα!!

  13. #13
    Εγγραφή
    22-02-2018
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    First
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rix_28 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους,
    Επειδή λοιπόν και ο άγιος φοβέρα θέλει, θα παραθέσω την λύση σε φορητότητες καρτοκινητών, απο προσωπική εμπειρία
    1) Οι εταιρείες επειδή δεν έχουν όφελος από την καρτοκινητή, λένε πως έχουν θέμα και η φορητότητα θα καθυστερήσει.
    2) Ζητάνε να πληρώσουμε 30 ευρώ (25 ευρώ χρόνος για ένα μήνα + 5 ευρώ sim).

    παραθέτω τι έκανα εγώ στην vodafone, αλλά ισχύει και για τους υπόλοιπους παρόχους.

    Έστειλα ένα email στην εξυπηρέτηση της vodafone, το email είναι το "ccsupport.gr@vodafone.com" και μπορείτε να το βρείτε στο παρακάτω url http://www.vodafone.gr/portal/resour..._30062014_.pdf
    κάνοντας κοινοποίηση την ΕΕΤΤ (katanalotes@eett.gr) και αναφέρετε τα εξής:

    1) ότι ο χρόνος της φορητότητας έχει υπερβεί τις 3 εργάσιμες ημέρες, κάτι το οποίο απαγορεύεται από την ΕΕΤΤ.

    2) ότι η vodafone στην σελίδα της αναφέρει πως το κόστος φορητότητας είναι δωρεαν
    http://www.vodafone.gr/portal/client...CategoryId=847

    και η ΕΕΤΤ στο παρακάτω URL σελίδα 4, τμήμα Β-2.α αναφέρει πως :
    “Ενδεικτικά αναφέρεται ότι δεν επιτρέπεται από έναν πάροχο κινητής η εφαρμογή χρεώσεων για την παροχή της φορητότητας αριθμού
    μόνο σε συνδρομητές καρτοκινητής και όχι σε συνδρομητές συμβολαίου” .
    https://www.eett.gr/opencms/export/s.../AP837-002.pdf

    Θα σας πάρουν άμεσα να περάσετε να πάρετε την sim, και θα σας απαντήσουν από την vodafone πως θα πληρώσετε μόνο την sim (5 ευρώ) και τα υπόλοιπα 25 ευρώ χρόνου είναι προαιρετικά.

    Κάτι τέτοιο ισχύει και για τους άλλους παρόχους.
    Θα πρέπει όμως να ξέρετε σε ποιο email θα τους το στείλετε για να κοινοποιήσετε και την ΕΕΤΤ.
    Στην vodafone περίμενα 25 λεπτα στο τλφ με διάφορες προφάσεις για να μου δώσουν τελικά το email της εξυπηρέτησης.

    Αυτά για να βοηθήσουμε τους υπόλοιπους.
    Καλημέρα,
    Να προσθέσω και κάτι ακόμα.
    Σε συνέχεια των email μου στην εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone, κοινοποίηση ΠΑΝΤΑ την ΕΕΤΤ,
    τους ζητούσα πίσω και τα 5 ευρώ της SIM, γιατί οι συνδρομητές συμβολαίου που κάνουν φορητότητα δεν πληρώνουν την SIM.
    Επειδή λοιπόν η ΕΕΤΤ αναφέρει, "Ενδεικτικά αναφέρεται ότι δεν επιτρέπεται από έναν πάροχο κινητής η εφαρμογή χρεώσεων για την παροχή της φορητότητας αριθμού μόνο σε συνδρομητές καρτοκινητής και όχι σε συνδρομητές συμβολαίου” ,
    μου επέστρεψαν τα 5 ευρώ της SIM, σε χρήματα στο καρτοκινητό, στα πλαίσια καλής συνεργασίας όπως ανέφεραν -
    Μαστίγωμα λόγω ΕΕΤΤ το λέω εγώ.
    Είπα να μην το τραβήξω και να τα ζητήσω μετρητά, οπότε όλα καλά!!!!

    Φορητότητα καρτοκινητού με μηδενικό κόστος!!

  14. #14
    Εγγραφή
    18-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    311
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    Ωραίος. Ομως σε περίπτωση που παραμένεις στον ίδιο πάροχο (οπως ήταν σε μένα) απο wind σε windf2g ζητάνε τα 30ευρώ ως ενεργοποίηση της καρτοκινητής, οπότε δεν νομίζω ότι μπορεί κάποιος να τα γλυτώνει.

  15. #15
    Εγγραφή
    04-04-2012
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz 7270, Mikrotik x86
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...το ειδικο πακετο προσφορας με 1500' και 1.5 γιγα ...
    καλημέρα. Ποιό είναι αυτό το πακέτο και πόσο κοστίζει?

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μεταφορά από Cosmote σε Vodafone
    Από remos99 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-17, 15:35
  2. φορητοτητα απο νοβα σε wind
    Από KostakisK στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-17, 08:19
  3. Από COSMOTE σε NOVA
    Από GamerLol στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-17, 22:12
  4. H άποψή σας για φορητότητα από Cosmote σε Vodafone κινητή
    Από irini στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-08-17, 22:26
  5. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-17, 15:14

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας