Σελ. 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 124
  1. #31
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.744
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SfH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε νομίζω να το γλυτώσει κανένας πάροχος. Απλά όσο η εξαίρεση είναι δωρεάν και εύκολη, δε νομίζω ότι αποτελεί ιδιαίτερο πρόβλημα.
    IPv6 ποτέ?

  2. #32
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.752
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Nα ρωτησω κατι,στην περοχη που μενω εχει αστικο κεντρο και η vodafone και η cyta,
    σε αυτη την περιπτωση τι γινετε??
    Θα παρουν το μηχανημα της cyta και θα το πανε αλλου η θα εχει 2 αστικα κεντρα η vodafone??
    Επισης τα καναλια που εχει η cyta θα μεταφερθουνε στην vodafone tv??

  3. #33
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.017
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Εμένα λήγει το συμβόλαιο μου τον Οκτώβριο πάντως. Μέχρι τότε θα δοκιμάσω
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  4. #34
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.971
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Το θεωρουσα ψιλοαναμενομενο δεδομενου οτι ηδη η κινητη της Cyta ειναι μεσω της Voda αρα τεχνολογικα σε αυτο το κομματι υπηρχε συνεργασια και χρηση της πελατειακης βασης (γνωριζε δλδ η Voda το πελατολογιο κινητης της Cyta).
    Συν του οτι η Voda ενδιαφεροταν σφοδρα για το κομματι υποδομης της οπτικης ινας εναντι της Wind η οποια εριξε αρκετα φραγκακια εσχατως για υποδομες.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dim_up Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εγω πιστευω οτι ισως ειναι καλυτερη η καταληξη στην vodafone,αυτο θα εξαρτηθει κ με το τι θα γινει με τα συμβολαια μας.το πιο πιθανο ειναι να παραμεινουν ως εχουν και να επαναδιαπραγματευτουν με την ληξη τους.απο την αλλη αυτο που λιγο με προβληματιζει ειναι οτι εφοσον εχεις υπογραψει ενα συμβολαιο με μια εταιρια που ονομαζεται cyta hellas πως γινεται να συνεχιζεις σε μια αλλη με το συμβολαιο.αλλα ισως ειναι κατιι που αναφερεται στην συμβαση.εν κατακλειδι δε ξερω αν θα πρεπει να δωσει το δικαιωμα αποχωρησης αζημιως
    Νομικα δεν εχεις καποιο θεμα. Σε μια πληρη εξαγορα αποκτας και ολα τα Assets και ολα τα Liabilities αρα και τα συμβολαια ως εχουν και το προσωπικο κτλ κτλ. Τωρα αν θελησει πριν τη ληξη του εκαστοτε πακετου να σου προσφερει κατι καλυτερο (χειροτερο δεν μπορει συνιστα αμεσα μονομερη καταγγελια της συμβασης) δεν της το απαγορευει κανεις. Θεωρω ομως οτι δεν θα ειναι πρωτο μελημα και προτεραιοτητα αυτο εφοσον υπαρχουν πακετα που τρεχουν ηδη. Συν του οτι πριν κανω την ανανεωση με την Cyta περσι στα 21 ευρω τελικη, με ειχαν κυνηγησει αρκετα απο μεταπωλητη της Voda να παω εκει με το ιδιο πακετο στα 19 ευρω και επιπλεον δωρο 20 ευρω το μηνα σε ticket restaurants (διατακτηκες) για το διαστημα του συμβολαιου (24 μηνο).
    Πρακτικα δλδ αν με "απορροφησει" ως πελατη η Vodafone θα της βγω φθηνοτερα απο οτι αν ειχα παει ηδη απευθειας σε αυτη

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dim_up Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο διαφορα ρεπορταζ κυριως κυπριακων μεσων η προταση της vodafone νομιζω αφορουσε και την διασφαλιση εργαζομενων ενω τις wind δεν εμπαινε σε τετοιες λεπτομεριες.εχω διαβασει τοσα που δεν μπορω να το βρω
    Τωρα αυτο ειναι λιγο ενα μεγαλο ανεκδοτο. Και αλλες εταιρειες αλλων κλαδων κατα καιρους εχουν ισχυριστει σε συμφωνιες (πχ εγγραφως σε συμβολαια και Sales Purchase Agreements) οτι θα διασφαλισουν το προσωπικο και τελικα εβγαλαν νυχτα εθελουσιες (και καλα) για το προσωπικο της εταιρειας που απορροφησαν και τους εστειλαν σπιτια τους (σε φαση εθελουσια ειναι, δλδ οικειοθελης αποχωρηση, αλλα θα μπεις στο πλανο ετσι και αλλιως και δεν εχει κουβεντα διαφορετικα καθεσαι και οτι γινει ).
    Η ιδια η Voda εχει το ασχημο ιστορικο της HOL οπου μολις την απορροφησαν, οι εργαζομενοι των διοικητικων υπηρεσιων καπελωθηκαν απο τα αντιστοιχα τμηματα της Voda και υποβαθμιστηκαν σημαντικα με αποτελεσμα υστερα απο λιγο καιρο να ωθηθουν στην εξοδο με τον ενα ή τον αλλο τροπο (κυριως μεσω ψυχολογικων πιεσεων, ασχημου εργασιακου κλιματος, bullying και μισθολογικων). Ή σε φαση οτι το "ωραριο" στη Voda ειναι 9 με 9 και σε οποιον αρεσει και αντεχει, χωρις γκρινιες και μουρμουρες.....
    Οποτε το οτι ισχυριστηκε ο Α ή ο Β σε ενα χαρτι οτι και καλα θα κοιταξω το καλο του κοσμου, στην Ελλαδα του 2017 το διαβαζω και το ακουω σαν ανεκδοτο ειδικα για εταιρειες αγγλοσαξωνικου εργασιακου προφιλ.
    Αυτο που εννοουν με αντιστοιχες δηλωσεις και ορους ειναι οτι στα πρωτα βηματα τουλαχιστον δεν σκοπευω να τους "απολυσω". Δεν εγγυωμαι ομως τιποτα για τα καθηκοντα, τις αρμοδιοτητες, το seniority level, τους μισθους κτλ. Μπορω δλδ να τους υποβαθμισω σε λεβελ γιατι εχω ηδη διευθυντη ή προισταμενο στο τμημα που ειναι αυτοι στην απορροφομενη εταιρεια. Ή το remuneration policy μου δεν συναδει με το δικο τους αρα θα το "εναρμονισω" (προς τα κατω συνηθως). Κτλ κτλ κτλ.

    Σημείωση: Για να μην παρεξηγηθω γιατι υπαρχουν διαφοροι "περιεργοι" που αρπαζονται ευκολα και ερμηνευουν γραφομενα οπως τους βολευει. Δεν σημαινει οτι επικροτώ τα ανωτέρω. Απλά τα καταγραφω ως σχολιο στην αναφορα οτι εδωσε καποιος "εγγυησεις" για το προσωπικο και αυτο αποτελεσε κριτηριο για την τελικη αποφαση. Προσωπικα αν εβλεπα κατι τετοιο σε συμβαση ή μου ελεγαν οτι αποτελεσε σημαντικο λογο επιλογης καποιου υποψηφιου αγοραστη θα κραταγα μικρο καλαθι και θα το ακουγα βερεσε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sebu : 19-01-18 στις 16:11.

  5. #35
    Εγγραφή
    28-12-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι, Αττική
    Μηνύματα
    562
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ 268Q
    SNR / Attn
    9(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γνωρίζοντας από πρώτο χέρι τι έγινε με την HOL αλλά και την φιλοσοφία του HR της Vodafone, θα συμβούλευα τους εργαζόμενους στην CYTA να σρχισουν να στέλνουν βιογραφικά (θα μου πείτε, που να στείλουν ; η αγορά ειναι flat τελειως).

    Δεν υπάρχει περιπτωση να τους κρατήσει ολους η Vodafone

    Επισης επειδή καποιοι εχουν αρχισει να αναρωτιούνται "για τα πακέτα που θα δοθούν", στην περιπτωση της HOL (που ήταν παιδί από τα "σπλάχνα" της Vodafone) το integration και η συγχώνευση κράτησε περιπου εναμισυ χρόνο. Μην περιμένετε οτι τα πράγματα θα τρέξουν πιο γρήγορα με την CYTA. Οι συγχωνεύσεις είναι εξαιρετικά πολύπλοκα έργα...

    Οπότε προς το παρόν υπομονή..

  6. #36
    Εγγραφή
    26-10-2017
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΙΛΙΟΝ
    τρεις και ο κούκος(Forthnet) μείνανε

  7. #37
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.690
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πάμε γερά για ένα ακόμα καρτέλ...

  8. #38
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jazzer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάμε γερά για ένα ακόμα καρτέλ...
    Αν σκάσει η forthnet, ή καταλήξει στα δίχτυα τους καηκαμε!!!

  9. #39
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prometheas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επισης επειδή καποιοι εχουν αρχισει να αναρωτιούνται "για τα πακέτα που θα δοθούν", στην περιπτωση της HOL (που ήταν παιδί από τα "σπλάχνα" της Vodafone) το integration και η συγχώνευση κράτησε περιπου εναμισυ χρόνο. Μην περιμένετε οτι τα πράγματα θα τρέξουν πιο γρήγορα με την CYTA. Οι συγχωνεύσεις είναι εξαιρετικά πολύπλοκα έργα...
    Μακάρι...άλλο 1,5 χρόνο έχω για να λήξει το συμβόλαιό μου στα 14,69 τελική τιμή!!!Και μόλις λήξει....Cosmote !!!

  10. #40
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.744
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΤΑΝ σκάσει η forthnet, ή καταλήξει στα δίχτυα τους καηκαμε!!!
    Fixed...

  11. #41
    Εγγραφή
    04-01-2008
    Μηνύματα
    280
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100Mbps/10Mbps
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    H300S
    Μεταφορές γραμμών σε 3 διαφορετικές περιοχές.

    Πάνω απο 5-6 χρόνια συνδρομητής

    Κρίμα γιατί γενικά δεν είχα παράπονα.

    Μου τηλεφώνησαν ήδη από vodafone για διακοπή ατελώς του ήδη υπάρχοντος συμβολαίου . Ακόμα δεν απάντησα. Είδωμεν
    ''When you don't fear a god, what else is there to fear?"

  12. #42
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fretwork Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεταφορές γραμμών σε 3 διαφορετικές περιοχές.

    Πάνω απο 5-6 χρόνια συνδρομητής

    Κρίμα γιατί γενικά δεν είχα παράπονα.

    Μου τηλεφώνησαν ήδη από vodafone για διακοπή ατελώς του ήδη υπάρχοντος συμβολαίου . Ακόμα δεν απάντησα. Είδωμεν
    Χτες με πήραν 3 άγνωστοι αριθμοί, στο σταθερό μου (Cyta). Δεν απάντησα. Στο ίντερνετ βλέπω ότι ο ένας ήταν σίγουρα Vodafone, οι άλλοι δεν ξέρω.

    Τι σου είπαν ακριβώς; Σου είπαν να διακόψεις το συμβόλαιο της Cyta; Και μετά τι; Να κάνεις νέο με Vodafone;

  13. #43
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.971
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Καλα δεν υπεγραψαν ακομα. 1) Προτιμητέος πλειοδότης ειναι η Voda. Μένει να συμφωνησουν τις τελικες λεπτομεριες και να υπογραφει το SPA. 2) Εκτος και αν δεν εχουν γινει ακομα καν τα τελικα Due diligence κ ηταν απλα το πρωτο σταδιο αξιολογησης της εταιρειας (απο τους υποψηφιους αγοραστες) και επιλογης του προτιμητεου αγοραστη (απο την πλευρα της Cyta). Στην οποια περιπτωση μενει να γινει ακομα το αναλυτικο DD με Virtual Data Room, το λεπτομερες ξεσκονισμα της Cyta. Εκει ειναι που συνηθως προκυπτουν ψιλοσκελετοι στις ντουλαπες ωστε να μπορει ο αγοραστης να παιξει λιγο με τους ορους και το τιμημα στο τελικο SPA. Αν ισχυει το 2ο σεναριο τοτε εχουμε μερικα μηνακια ακομα μεχρι να τρεξει το τελικο DD και να οριστικοποιηθει η πωληση (αν δεν σκασει κατι τραγικο απο την διενεργεια του αναλυτικου DD). Οπερ σημαινει οτι η Cyta παραμενει ακομα ανεξαρτητη εταιρεια αρα η Voda (για την ακριβεια η τηλεπωλητες της) μπορουν να συνεχισουν να κυνηγανε πελατες.

  14. #44
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Η σίτα εξαγοράστηκε, άντε να παίρνει σειρά και η wind. (αν την θέλει κανένας)

  15. #45
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.744
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eyw Εμφάνιση μηνυμάτων
    άντε να παίρνει σειρά και η wind. (αν την θέλει κανένας)
    Γιατί είναι προς πώληση?

Σελ. 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 59
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-01-18, 12:57
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-17, 10:07
  3. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-17, 12:55
  4. Μηνύματα: 101
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-17, 13:13
  5. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-17, 22:51

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας