Σελ. 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 256789 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 124
  1. #91
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς και όχι. Αλλά ούτε η Γερμανία, ούτε η Σουηδία, ούτε άλλες πιο αναπτυγμένες χώρες δεν έχουν τους ίδιους φόρους-μισθούς με την Ελλάδα και υπάρχουν σημαντικά φθηνότερα πακέτα.



    Δε γνώριζα πως είτε έτσι είτε αλλιώς χρεώνεται η γραμμή. Αλλά και πάλι από τα 9,20 με ΦΠΑ, στα 22,90 ας πούμε, δεν είναι και μικρό το κέρδος. Μιλάμε για κάνα 10ευρω κέρδος στην κάθε γραμμή. Δε μπορώ να θεωρήσω πως είναι λίγο. Αν μια επιχείρηση θελήσει να αλλάξει τιμολογιακή πολιτική προς τα κάτω, προφανώς θα πρέπει να το κάνει για να προσελκύσει και να ανεβάσει τους συνδρομητές της για να έχει μεγαλύτερο κέρδος, από το να έχει τις τιμές στα 30 ευρώ, και να προσπαθεί να προσελκύσει κόσμο και να διατηρήσει τους υπάρχον συνδρομητές της. Επίσης όταν δεν λέγεσαι ΟΤΕ (θεωρούμε δεδομένο πως έχει καλύτερο δίκτυο, και πως σε περιπτώσεις βλάβης έχεις να κάνεις ας πούμε μόνο με αυτόν) και είσαι ένας εναλλακτικός πάροχος, πρέπει με κάποιο τρόπο να προσελκύσεις πελατολόγιο. Αν οι τιμές του εναλλακτικού είναι 1-2 ευρώ φθηνότερες, για ποιο λόγο να τον προτιμήσω;



    Εγώ απλά διαφώνησα πως οι τιμές ήταν κάτω του κόστους. Αποκλείεται τόσα χρόνια να δίναν οι εταιρίες τιμές όπου θα έμπαιναν μέσα. Προφανώς μείωσαν το κέρδος τους. Και το μεγαλύτερο πρόβλημα σε αυτά ήταν ακόμα και η κοροϊδία του λεγόμενου μέχρι 24mbps, όπου ο κάθε πάροχος πατώντας πάνω σε αυτό σου μείωνε την ταχύτητα. Σε μένα εντελώς "τυχαία" τα τελευταία χρόνια έπεσε ο συγχρονισμός μου κατά 4mbps. Σε γνωστό μου πήγε ο τεχνικός του ΟΤΕ, και επειδή του μίλησε όμορφα, πήρε τηλέφωνο ο τεχνικός και ζήτησε να "ελευθερώσει η γραμμή" και από τα 11 που συγχρόνιζε πήγε στα 19.
    Οι μόνες σοβαρές επενδύσεις που κάνανε ήταν οι καμπίνες, και συμφωνώ μαζί σου για τις τιμές που πρέπει να δίνουν οι πάροχοι, όχι από τα 100mbps, αλλά ακόμα και από τα 50mbps και πάνω. Αλλά για την κοροϊδία του "μέχρι" 24, καλά έκανε ο κόσμος και τους άρμεγε με τις "φορητότητες". Προφανώς δική μου άποψη πάντα.

    Το δικό μου ρεζουμέ είναι πως όσο έχουμε ΕΕΤΤ η οποία τις περισσότερες φορές είτε αδιαφορεί, είτε αργεί να διεκπεραιώσει αιτήσεις / απαιτήσεις παρόχων, είτε κάνει την αδιάφορη σε τρανταχτά παραδείγματα καρτέλ ειδικά στην κινητή, πάντα θα βρισκόμαστε 10 βήματα πίσω. Και όσο δουλεύουν έτσι, τόσο δεν δε έρχονται επενδύσεις από το εξωτερικό, και ας ψάχνουν οι της Forthnet επενδυτές.
    Δεν επεσε καθολου τυχαια ο συγχρονισμος σου
    Crosstalk λέγεται και όσο υπηρχε αυξηση των πελατων adsl λογικό να πέφτει. Δεν είναι καμιά συνωμοσία.
    Τέλος ο ΟΤΕ σου ελευθέρωσε τη γραμμη μαλλον σημαινει οτι σε ειχαν κλειδωσει σε χαμηλοτερη ταχυτητα για να μην εχεις αποσυνδεσεις. Δεν ειναι διαστημικη τεχνολογια ουτε κατι που κανει ο παροχος για να σε τιμωρησει.
    mac rulez

  2. #92
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.627
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Ζte 288a
    SNR / Attn
    6(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επίσης υπηρεσίες vectoring δε νομίζω να δούμε από cyta πια

  3. #93
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Προφανώς δεν έχω στοιχέια. Απλά ο Γιάννης πιο πάνω είπε πως 9,20 στοιχίζει με το ΦΠΑ η γραμμή, 7,40 χωρίς το ΦΠΑ, και από ένα παράδειγμα που είπε για 22,90 πάγιο, αν βγάλω το 5% και το 24% ΦΠΑ βγαίνει περίπου 17,58, οπότε το 10 ευρω περίπου έτσι το έβγαλα.
    Όσον αφορά τα έξοδα, αν εξαιρέσεις τον εξοπλισμό του ρούτερ, όπου αρκετές εταιρίες πλέον στον χρεώνουν οπότε βγαίνει αυτός ο παράγοντας από τη μέση, όλα τα υπόλοιπα είναι πάγια έξοδα. Δηλαδή, αν θεωρήσω πως έχω ας πούμε 500.000 συνδρομητές, σαν εταιρία όταν θα πρέπει να βγάλω την τιμή του προϊόντος και να πω ας πούμε πως το κόστος μου είναι πχ 9,20 η γραμμή με το ΦΠΑ, και στις 500.000 συνδέσεις θα πρέπει, λέμε τώρα, να χρεώσω ας πούμε 5 ευρώ επιπλέον για τα πάγια έξοδα μου, και ούτω καθεξής.
    Στην περίπτωση που αυξάνεις το market pool σου, θεωρητικά σημαίνει πως το κόστος ανά σύνδεση πέφτει.
    Το ζήτημα είναι πως οι εταιρίες δεν αυξομειώνουν τις τιμές ανάλογα με τους συνδρομητές, και να κρατήσουν το κέρδος τους στα ίδια επίπεδα. Προφανώς θέλουν με την αύξηση του πελατολογίου να βγάλουν ακόμα περισσότερα. Επίσης οι εταιρίες πάνω κάτω έχουν συγκεκριμένα πάγια έξοδα, μισθούς συντηρήσεις, ρεύμα και πάει λέγοντας, οπότε είναι στο συμφέρον τους να μεγαλώσουν το πελατολόγιο τους, είτε προσφέροντας καλύτερο προϊόν από τον ανταγωνισμό, είτε χαμηλώνοντας τις τιμές. Από άποψη ποιότητας ποιος μπορεί να συγκριθεί με τον ΟΤΕ με τα backbones που έχει, και όπου στις περισσότερες περιοχές έχει το δικό του δίκτυο, σε σχέση με τα λίγα ιδιόκτητα δίκτυα κάποιον παρόχων;
    Εγώ απλά λέω πως αν αυξήσεις το πελατολόγιο σου, μπορείς να κατεβάσεις τις τιμές και να κρατήσεις το κέρδος σου στα ίδια επίπεδα και να προσπαθείς να κρατήσεις τον πελάτη χαρούμενο. Επίσης ξαναλέω δεν πιστεύω πως τόσα χρόνια οι εναλλακτικοί με τις χαμηλες τιμές πως πουλούσαν κάτω του κόστους. Απλά λέω πως ρίχνανε το κέρδος τους σε χαμηλότερα επίπεδα ούτως ώστε να κρατήσουν ή να κερδίσουν πελατολόγιο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν επεσε καθολου τυχαια ο συγχρονισμος σου
    Crosstalk λέγεται και όσο υπηρχε αυξηση των πελατων adsl λογικό να πέφτει. Δεν είναι καμιά συνωμοσία.
    Τέλος ο ΟΤΕ σου ελευθέρωσε τη γραμμη μαλλον σημαινει οτι σε ειχαν κλειδωσει σε χαμηλοτερη ταχυτητα για να μην εχεις αποσυνδεσεις. Δεν ειναι διαστημικη τεχνολογια ουτε κατι που κανει ο παροχος για να σε τιμωρησει.
    Ρε παιδιά, στο κέντρο της Θεσσαλονίκης μένω. Για να ανέβει το crosstalk θα πρέπει είτε να είχαν αυξήσει τις συνδέσεις adsl, είτε να ανέβαιναν οι συχνότητες της γραμμής, όπως και γίνεται με τις vdsl. Όταν μετακόμισα εδώ, περίμενα κανα 2 βδομάδες για να υπάρξει ελεύθερη γραμμή, οπότε όταν συνδέθηκα ήμουν σε ένα δίκτυο γεμάτο, και επίσης υπήρχαν ήδη ενεργές συνδέσεις vdsl από το αστικό κέντρο. Δε μπορώ να πιστέψω πως λόγο crosstalk έχασα 4Mbps.

  4. #94
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakels Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης υπηρεσίες vectoring δε νομίζω να δούμε από cyta πια
    Θα δούμε.Δεν μπορεί ένα χρόνο να μην δίνει τίποτα. Θα φύγουν όλοι.....

  5. #95
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα δούμε.Δεν μπορεί ένα χρόνο να μην δίνει τίποτα. Θα φύγουν όλοι.....
    Κ γιατί να φύγουν όλοι? Υπαρχουν πολλοί συνδρομητές μεταξύ των οποίων και εγώ που στην παρούσα φάση και για τα επόμενα Χ χρόνια το vectoring τους είναι παγερά αδιαφορο. Αν εισαι νοικοκυριο του 1-2 ατομων, που δεν κατεβαζεις συνεχεια, δεν στριμαρεις ολη την ωρα αλλα θες την γραμμη για να σερφαρεις οταν εισαι σπιτι, να ακουσεις κανα τραγουδακι youtube και να δεις καμια ταινιουλα ή σειρα το βραδυ αν κατσεις μεσα, τα εως 24 του απλου adsl σου φτανουν και σου περισσευουν, δεν θες vdsl με vectoring. Το να πιασω τα 50 ή τα 100 ή τα 200 εμένα δεν μου λέει κάτι. Δλδ θα κατεβάσω μια ταινία μερικά λεπτά γρηγορότερα και??? Ή θα κανει λιγο γρηγοροτερο buffering (αν απαιτειται) και?? Προσωπικα μιλώντας και υπαρχουν αρκετοι χρηστες και συνδρομητες σε αυτη την κατηγορια που τα εως 24mbps ειναι αρκετα για τις αναγκες τους/μου.
    Ναι για μια τετραμελη οικογενεια που ειναι ολοι στο ιντερνετ ταυτοχρονα ολη μερα ναι η 50αρα ή η 100αρα μπορει και να τους διευκολυνε. Παιζει ρολο λοιπον ποσοι ειναι στο νοικοκυριο, τη χρηση κανουν, αν ειναι ολοι μαζι την ιδια ωρα στο σπιτι αρα το δικτυο τους μπουκωνει κτλ κτλ.
    Προσωπικα μιλώντας παντα και λαμβανοντας υποψη οτι και τα 45+ το μηνα ειναι πολλα για ιντερνετ/τηλεφωνο. Προτιμω να δινω 20-21 για 24αρι adsl που θα μου δινει τουλαχιστον πανω απο 15-16mbps και να βαλω αλλα 25 ευρω και να εχω Cosmote TV ή 10-12 ευρω και να εχω Netflix.

  6. #96
    Εγγραφή
    16-07-2007
    Περιοχή
    Ingolstadt DE
    Μηνύματα
    3.266
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    23.524 /1024
    ISP
    On, M-net Sdsl
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Διάφορα
    SNR / Attn
    7(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Συμφωνώ Απολύτως!

  7. #97
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κ γιατί να φύγουν όλοι? Υπαρχουν πολλοί συνδρομητές μεταξύ των οποίων και εγώ που στην παρούσα φάση και για τα επόμενα Χ χρόνια το vectoring τους είναι παγερά αδιαφορο. Αν εισαι νοικοκυριο του 1-2 ατομων, που δεν κατεβαζεις συνεχεια, δεν στριμαρεις ολη την ωρα αλλα θες την γραμμη για να σερφαρεις οταν εισαι σπιτι, να ακουσεις κανα τραγουδακι youtube και να δεις καμια ταινιουλα ή σειρα το βραδυ αν κατσεις μεσα, τα εως 24 του απλου adsl σου φτανουν και σου περισσευουν, δεν θες vdsl με vectoring. Το να πιασω τα 50 ή τα 100 ή τα 200 εμένα δεν μου λέει κάτι. Δλδ θα κατεβάσω μια ταινία μερικά λεπτά γρηγορότερα και??? Ή θα κανει λιγο γρηγοροτερο buffering (αν απαιτειται) και?? Προσωπικα μιλώντας και υπαρχουν αρκετοι χρηστες και συνδρομητες σε αυτη την κατηγορια που τα εως 24mbps ειναι αρκετα για τις αναγκες τους/μου.
    Ναι για μια τετραμελη οικογενεια που ειναι ολοι στο ιντερνετ ταυτοχρονα ολη μερα ναι η 50αρα ή η 100αρα μπορει και να τους διευκολυνε. Παιζει ρολο λοιπον ποσοι ειναι στο νοικοκυριο, τη χρηση κανουν, αν ειναι ολοι μαζι την ιδια ωρα στο σπιτι αρα το δικτυο τους μπουκωνει κτλ κτλ.
    Προσωπικα μιλώντας παντα και λαμβανοντας υποψη οτι και τα 45+ το μηνα ειναι πολλα για ιντερνετ/τηλεφωνο. Προτιμω να δινω 20-21 για 24αρι adsl που θα μου δινει τουλαχιστον πανω απο 15-16mbps και να βαλω αλλα 25 ευρω και να εχω Cosmote TV ή 10-12 ευρω και να εχω Netflix.
    Φίλε πολλα λεφτά το victoring. Και 1000€ το μήνα να έβγαζα πάλι δε θα τα έδινα
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  8. #98
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε πολλα λεφτά το victoring. Και 1000€ το μήνα να έβγαζα πάλι δε θα τα έδινα
    Έτσι κι αλλιώς το vectoring είναι κατά κανόνα για ταχύτητες 100Mbps και άνω. Μάλιστα σε κάποιες περιπτώσεις και τα 100Mbps τα πιάνει άνενα χωρίς vectoring.
    Πάντως κατηγορούμε ότι στην Ελλάδα άργησαν να αυξηθούν οι ταχύτητες του internet, αλλά αν λάβουμε υπόψη ότι το κράτος δεν βοήθησε σχεδόν καθόλου για την ανάπτυξη του δικτύου σε συνδιασμό με το ότι ελάχιστοι είναι διατιθεμένοι να δώσουν πάνω από 40€ το μήνα για internet και απεριόριστες εθνικές κλήσεις, μάλλον πάρα πολύ γρήγορα αναπτύχθηκε.
    Για να γίνει απόσβεση των καινούργιων KV με τον εξοπλισμό τους, βλέπω να περνάει τουλάχιστον μία δεκαετία και οι οπτικές ίνες θα αργήσουν πού να έρθουν. Γι αυτό εξάλου και δεν περάσανε οι πάροχοι κατευθείαν στις οπτικές ίνες, αφού θα πάθαιναν τέτοια ζημιά οι πάροχοι, που θα είχαν βάλει λουκέτο όλοι. Και όσοι το κάνανε, το κάνανε σε πολύ μικρή κλίμακα, απλά για φιγούρα, για να πουνε ότι υποστηρίζουν ακόμα και ταχύτητα 1Gbps, και ας έχουν αυτή τη δυνατότητα μόνο 100 άτομα στην Ελλάδα.

  9. #99
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiatrou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι κι αλλιώς το vectoring είναι κατά κανόνα για ταχύτητες 100Mbps και άνω. Μάλιστα σε κάποιες περιπτώσεις και τα 100Mbps τα πιάνει άνενα χωρίς vectoring.
    Πάντως κατηγορούμε ότι στην Ελλάδα άργησαν να αυξηθούν οι ταχύτητες του internet, αλλά αν λάβουμε υπόψη ότι το κράτος δεν βοήθησε σχεδόν καθόλου για την ανάπτυξη του δικτύου σε συνδιασμό με το ότι ελάχιστοι είναι διατιθεμένοι να δώσουν πάνω από 40€ το μήνα για internet και απεριόριστες εθνικές κλήσεις, μάλλον πάρα πολύ γρήγορα αναπτύχθηκε.
    Για να γίνει απόσβεση των καινούργιων KV με τον εξοπλισμό τους, βλέπω να περνάει τουλάχιστον μία δεκαετία και οι οπτικές ίνες θα αργήσουν πού να έρθουν. Γι αυτό εξάλου και δεν περάσανε οι πάροχοι κατευθείαν στις οπτικές ίνες, αφού θα πάθαιναν τέτοια ζημιά οι πάροχοι, που θα είχαν βάλει λουκέτο όλοι. Και όσοι το κάνανε, το κάνανε σε πολύ μικρή κλίμακα, απλά για φιγούρα, για να πουνε ότι υποστηρίζουν ακόμα και ταχύτητα 1Gbps, και ας έχουν αυτή τη δυνατότητα μόνο 100 άτομα στην Ελλάδα.
    Γιατί να μην τα έχουν φθηνά να βάλουν όλοι για να κάνουν απόσβεση πιο γρήγορα με τη ποσότητα;
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  10. #100
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ο τσάμπας πέθανε και θα τον κηδέψουμε μόλις πουληθεί η Forthnet. Τιμές θανάτου με 20€ όλα πληρωμένα και με μια χορεύτρια δώρο, οδήγησαν στο σημερινό ολιγοπώλιο.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  11. #101
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί να μην τα έχουν φθηνά να βάλουν όλοι για να κάνουν απόσβεση πιο γρήγορα με τη ποσότητα;
    Χωρίς να γνωρίζω με βεβαιότητα, νομίζω vdsl με απεριόριστες εθνικές κλήσεις, στοιχίζει τουλάχιστον 15€ το μήνα. Βάλε την πληρωμή μισθών του προσωπικού, το κόστος των διεθνών συνδέσεων, καθώς και οτι οι επόμενες επενδύσεις για vdsl πρέπει να γίνουν τώρα, και όχι όταν κάνουν απόσβεση από τις πρώτες. Οπότε λογικές τις βρίσκω τις τιμές, παρόλου που με ζορίζουν και εμένα.

  12. #102
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί να μην τα έχουν φθηνά να βάλουν όλοι για να κάνουν απόσβεση πιο γρήγορα με τη ποσότητα;
    Φθηνά και κάτω από το κόστος όπως τα είχαν τόσα χρόνια τόσοι πάροχοι που έκλεισαν ή εξαγοράστηκαν?

  13. #103
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.715
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο τσάμπας πέθανε και θα τον κηδέψουμε μόλις πουληθεί η Forthnet. Τιμές θανάτου με 20€ όλα πληρωμένα και με μια χορεύτρια δώρο, οδήγησαν στο σημερινό ολιγοπώλιο.
    Γι αυτό βάλτο 50 €, να δούμε πόσα νοικοκυριά θα βάλουνε, αφού πρώτα βάλουνε πετρέλαιο.

    ΥΓ Την χορεύτρια, αν δεν μιλάει, θα την κρατήσω
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  14. #104
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γι αυτό βάλτο 50 €, να δούμε πόσα νοικοκυριά θα βάλουνε, αφού πρώτα βάλουνε πετρέλαιο.

    ΥΓ Την χορεύτρια, αν δεν μιλάει, θα την κρατήσω
    Καλή επιτυχία στο να πάρεις την χορεύτρια από χρεωκοπημένο ή κλειστό πάροχο.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  15. #105
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γι αυτό βάλτο 50 €, να δούμε πόσα νοικοκυριά θα βάλουνε, αφού πρώτα βάλουνε πετρέλαιο.

    ΥΓ Την χορεύτρια, αν δεν μιλάει, θα την κρατήσω
    Με τη νοοτροπία του "αφού εμένα μου δίνουν 20 Ε τιμή να πα να γαμπιπ οι άλλοι" και φυσικά το all-time-classic συνομωσιολογικό "Ρε έχουν λεφτά αυτοί, είναι μασόνοι, είναι πλούσιοι, είναι διαπλεκόμενοι, μην τους λυπάστε, ΒΟΥΡ ΣΤΟΝ ΠΑΤΣΑ" κλείσανε -τελικά- όλοι όσοι ας πούμε το πάλεψαν τίμια και τώρα θα γίνει όλα σε ένα το καρτέλ. Κινητή και σταθερή, internet και τηλεόραση, όλα σε ένα νοικοκυρεμένα, by Oligopoly Networks SA σε τιμές 0,10 Ε διαφορά ο ένας από τον άλλο... (Ήδη στις 100ρες vectoring οι διαφορές είναι 1 με 2 Ε στις περισσότερες περιπτώσεις).
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

Σελ. 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 256789 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 59
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-01-18, 12:57
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-17, 10:07
  3. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-17, 12:55
  4. Μηνύματα: 101
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-17, 13:13
  5. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-17, 22:51

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας