Σελ. 33 από 66 ΠρώτηΠρώτη ... 1323283132333435384353 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 481-495 από 988

Θέμα: WIND FTTH

  1. #481
    Εγγραφή
    13-01-2022
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ' όσο ξέρω, τα powerlines υποστηρίζουν κανονικά τριφασικό.. Αλλά καλύτερα να στο επιβεβαιώσει κάποιος που χρησιμοποιεί σε τριφασικό (και τι περιορισμούς μπορεί να έχει)
    Το extender καλύτερα ξέχνα το. Με τις ADSL ήταν ανεκτά τα πράγματα λόγω χαμηλότερης ταχύτητας, με ftth οι ταχύτητες αλλάζουν. (για να μην αναφέρω και τα μύρια όσα προβλήματα έχουν τα περσσότερα)
    Το καλύτερο είναι να επενδύσεις σε ένα mesh μια και καλή (υπάρχουν οικονομικές λύσεις αρκετά κατω από 100 ευρώ) .
    Και η καλύτερη λύση όλων είναι βέβαια καλώδιο και ξεχωριστό - καλό - AP και τελείωσες, αλλά το άφησα για το τέλος γιατί είναι μεν η καλύτερη αλλά ταυτόχρονα και η πιο παρεμβατική λύση..
    Για τα power lines είχα μείνει ότι υποστηρίζουν μονοφασικο μόνο….. αλλά μπορεί να είχα λανθασμένη ενημέρωση ή και να έχει αλλάξει. Για extenders τα είχα χρησιμοποιήσει μέχρι και εποχές vdsl 50 αλλά μετά το παράτησα λόγω προβλημάτων αποσυγχρονισμου με το router, αλλά νομίζω έχεις δίκιο…. Δεν ξέρω ποσο καλά και αν θα λειτουργήσει με 200ρι. Για παρεμβατικές λύσεις δεν είμαι για πολλούς λόγους…. Άρα μάλλον θα κοιτάξω για κάτι σε mesh….. αν και δεν έχω ιδέα και δεν έχω ασχοληθεί καθόλου. Η οποία πρόταση πάντα καλοδεχούμενη.
    Ευχαριστώ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dosman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως, σαν λογική δεν είναι λάθος αυτός που κάνει τις κάθετες, να κάνει και τις οριζόντιες αναφορικά με την εξοικονόμηση χρόνου.

    Δε θυμάμαι και σε ποιο θέμα εδώ ήταν, αλλά ένας συμφορουμίτης, είπε ότι θα αλλάξει πάροχο από τον Χ στον Ψ και η οριζόντια γραμμή θα παραμείνει ως έχει...

    Δε θα έρθει δηλαδή ο νέος πάροχος για νέα οριζόντια.

    Οπότε γιατί να μην γίνεται έτσι εξ' αρχής και οι πάροχοι απλά να σου δίνουν εξοπλισμό και Internet και να ξεμπερδεύεις μία ώρα αρχύτερα;

    Στην αρχή σίγουρα μπαίνουν κάποιοι κανόνες κλπ, ωστόσο πιστεύω ότι το καλύτερο είναι να γίνεται αργότερα ένα review για το αν τελικά ο πρώτος τρόπος αποδίδει ή αν χρήζει βελτίωσης αναφορικά τόσο με τις εργασίες και την καλύτερη δυνατή αξιοποίηση των συνεργείων όσο και για τις διαδικασίες σύνδεσης.
    Δεν ξέρω αν το ανέφερε και άλλο μέλος…. Αλλά αυτήν την ενημέρωση είχα εγώ από wind που τους ρώτησα για την μεταφορά μου από ήδη υπάρχουσα γραμμή ftth cosmote. Ότι παραμένει η ίδια οριζόντια και η ίδια πρίζα και θα αλλάξουν απλά τα μηχανήματα. Βέβαια μου είπαν θα έρθει τεχνικός για την ολοκλήρωση της φορητοτητας και σύνδεση του νέου ont και του νέου router.

    Μου έχουν στείλει τα συμβόλαια…. Λογικά Δευτέρα υπογράφω και ελπίζω να μην απογοητευτώ από υπηρεσίες Internet ή από υπηρεσίες σήματος και mobile Internet στο κινητό καθώς σταθερό δεν είχα ποτέ στην wind και κινητό πριν παρα πολλά χρόνια. Θα επανέλθω για νεότερα.

    Ευχαριστώ.

  2. #482
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.012
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GiannisKas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν το ανέφερε και άλλο μέλος…. Αλλά αυτήν την ενημέρωση είχα εγώ από wind που τους ρώτησα για την μεταφορά μου από ήδη υπάρχουσα γραμμή ftth cosmote. Ότι παραμένει η ίδια οριζόντια και η ίδια πρίζα και θα αλλάξουν απλά τα μηχανήματα. Βέβαια μου είπαν θα έρθει τεχνικός για την ολοκλήρωση της φορητοτητας και σύνδεση του νέου ont και του νέου router.

    Μου έχουν στείλει τα συμβόλαια…. Λογικά Δευτέρα υπογράφω και ελπίζω να μην απογοητευτώ από υπηρεσίες Internet ή από υπηρεσίες σήματος και mobile Internet στο κινητό καθώς σταθερό δεν είχα ποτέ στην wind και κινητό πριν παρα πολλά χρόνια. Θα επανέλθω για νεότερα.

    Ευχαριστώ.

    Με τη γραμμή FTTH της Wind λογικά δεν θα έχεις κάποιο θέμα, εκτός αν αντιμετωπίσεις το ίδιο πρόβλημα που αντιμετωπίζω κι εγώ με το ρούτερ VMG8623 της Zyxel στην VOIP τηλεφωνία, που καλώ σταθερά και κινητά τηλέφωνα και δεν έχω ήχο κλήσης μέχρι να απαντήσει ο συνομιλητής μου.

    Αν σου δώσουν και σένα το ίδιο ρούτερ της Zyxel και περάσουν πάνω από 10 μέρες και δεν έχεις κανένα θέμα με τον ήχο κλήσης στην VOIP τηλεφωνία, ενημέρωσέ με εδώ, οπότε θα ξέρω σίγουρα ότι έχει θέμα το δικό μου ρούτερ, και να ζητήσω αντικατάσταση...

  3. #483
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τη γραμμή FTTH της Wind λογικά δεν θα έχεις κάποιο θέμα, εκτός αν αντιμετωπίσεις το ίδιο πρόβλημα που αντιμετωπίζω κι εγώ με το ρούτερ VMG8623 της Zyxel στην VOIP τηλεφωνία, που καλώ σταθερά και κινητά τηλέφωνα και δεν έχω ήχο κλήσης μέχρι να απαντήσει ο συνομιλητής μου.

    Αν σου δώσουν και σένα το ίδιο ρούτερ της Zyxel και περάσουν πάνω από 10 μέρες και δεν έχεις κανένα θέμα με τον ήχο κλήσης στην VOIP τηλεφωνία, ενημέρωσέ με εδώ, οπότε θα ξέρω σίγουρα ότι έχει θέμα το δικό μου ρούτερ, και να ζητήσω αντικατάσταση...
    Αυτο το προβλημα εχω αρχισει και το εχω στο μαγαζι με γραμμη WIND VDSL χωρις VOIP σε γραμμη με splitter.
    Εαν δεν απαντησει ο αλλος δεν ξερω εαν χτυπαει...
    Το κανει ασχετες μερες και ωρες οχι παντα...
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  4. #484
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.012
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο το προβλημα εχω αρχισει και το εχω στο μαγαζι με γραμμη WIND VDSL χωρις VOIP σε γραμμη με splitter.
    Εαν δεν απαντησει ο αλλος δεν ξερω εαν χτυπαει...
    Το κανει ασχετες μερες και ωρες οχι παντα...

    Ποιο ρούτερ έχεις σε αυτή τη γραμμή με το πρόβλημα, το Zyxel VMG8623 ή κάποιο άλλο; Αν έχεις άλλο ρούτερ, τότε το θέμα είναι στη Wind και όχι στο ρούτερ.

    Splitter είχα κι εγώ αρχικά αλλά δεν φταίει αυτό, το έβγαλα αλλά το πρόβλημα παραμένει, και σε μένα είναι μόνιμο...

  5. #485
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.579
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Αυτά είναι ρυθμίσεις του sip και πρεπει να τα φτιαξει όποιος έχει προσβαση. Για τη wind ο πάροχος. Και αλλο router να σου στειλουν, θα εχει την ιδια ρυθμιση και θα κανει τα ιδια, (με δεδομενο οτι οι ρυθμισεις ερχονται "κεντρικα") Με άλλο μοντέλο που εχει διαφορετικα defaults ισως και να λυθεί, αλλα δεν ειναι τροπος αυτος. Το δηλωνεις στην εξυπηρετηση πελατων ωστε να ανοιξουν σχετικό ticket στην υποστηριξη φωνής και να το δουν.
    Θα συμβαινει και σε αλλους, ΣΙΓΟΥΡΑ.

  6. #486
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο ρούτερ έχεις σε αυτή τη γραμμή με το πρόβλημα, το Zyxel VMG8623 ή κάποιο άλλο; Αν έχεις άλλο ρούτερ, τότε το θέμα είναι στη Wind και όχι στο ρούτερ.

    Splitter είχα κι εγώ αρχικά αλλά δεν φταίει αυτό, το έβγαλα αλλά το πρόβλημα παραμένει, και σε μένα είναι μόνιμο...
    Το Ζyxel εχω αλλα και κλειστο να ειναι το router το κανει.
    Δεν παρεμβαλετε στην τηλεφωνια αφου δεν εχω VOIP.
    Αρα κατι αλλο ειναι απο την WIND
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  7. #487
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.012
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά είναι ρυθμίσεις του sip και πρεπει να τα φτιαξει όποιος έχει προσβαση. Για τη wind ο πάροχος. Και αλλο router να σου στειλουν, θα εχει την ιδια ρυθμιση και θα κανει τα ιδια, (με δεδομενο οτι οι ρυθμισεις ερχονται "κεντρικα") Με άλλο μοντέλο που εχει διαφορετικα defaults ισως και να λυθεί, αλλα δεν ειναι τροπος αυτος. Το δηλωνεις στην εξυπηρετηση πελατων ωστε να ανοιξουν σχετικό ticket στην υποστηριξη φωνής και να το δουν.
    Θα συμβαινει και σε αλλους, ΣΙΓΟΥΡΑ.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Ζyxel εχω αλλα και κλειστο να ειναι το router το κανει.
    Δεν παρεμβαλετε στην τηλεφωνια αφου δεν εχω VOIP.
    Αρα κατι αλλο ειναι απο την WIND


    Φίλε netblues είμαι άσχετος από τα τεχνικά θέματα και τις ρυθμίσεις sip. Από τη μία μου φαίνεται παράξενο που το ίδιο πρόβλημα παρουσιάζεται και στον φίλο koukaki που έχει μεν το ίδιο μοντέλο ρούτερ, αλλά δεν έχει καν VOIP!

    Εννοείται ότι θα πάρω την Wind για να βρουν κάποια λύση. Δεν είναι και το μεγαλύτερο πρόβλημα του κόσμου, αλλά είναι αρκετά ενοχλητικό. Το μόνο θετικό είναι ότι φαίνεται ότι αν το νούμερο που καλώ μιλάει, βγαίνει ο ήχος κλήσης ότι ο άλλος μιλάει...

  8. #488
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Περιοχή
    Πλ Αμερικής
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    183
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    HUAWEI HG 8145 V5 GPON
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε netblues είμαι άσχετος από τα τεχνικά θέματα και τις ρυθμίσεις sip. Από τη μία μου φαίνεται παράξενο που το ίδιο πρόβλημα παρουσιάζεται και στον φίλο koukaki που έχει μεν το ίδιο μοντέλο ρούτερ, αλλά δεν έχει καν VOIP!

    Εννοείται ότι θα πάρω την Wind για να βρουν κάποια λύση. Δεν είναι και το μεγαλύτερο πρόβλημα του κόσμου, αλλά είναι αρκετά ενοχλητικό. Το μόνο θετικό είναι ότι φαίνεται ότι αν το νούμερο που καλώ μιλάει, βγαίνει ο ήχος κλήσης ότι ο άλλος μιλάει...
    γενικότερα να καλείτε και να ενημερώνετε τα call center για οποιοδήποτε πρόβλημα και να μην το καθυστερείτε μήπως λυθεί εκ του θαύματος.

    Ειδικότερα αυτό με τον τόνο κλήσης θυμάμαι είχε ξαναπροκύψει με τις πρώτες FTTC-VDSL της WIND (με VoIp τηλεφωνία) και αν θυμάμαι σωστά στην εταιρεία που ήμουν τότε, κάλεσα, ενημέρωσα και το διόρθωσαν σχεδόν άμεσα. Αν θυμάμαι σωστά και σε απλά λόγια, είχε να κάνει με την τροφοδοσία της γραμμής, και αν αυτή ήταν σωστά ρυθμισμένη να είναι αρκετή για να δώσει τον παλμό κλήσης στις τηλεφωνικές συσκευές.
    Α! μήπως έχετε παρατηρήσει αν οι τηλεφωνικές συσκευές που εμφανίζεται το πρόβλημα έχουν να κάνουν με αυτές τις Panasonic? (έχουν περάσει 5+ χρόνια και δε θυμάμαι όλες τι λεπτομέρειες...)

  9. #489
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από frixosb Εμφάνιση μηνυμάτων
    γενικότερα να καλείτε και να ενημερώνετε τα call center για οποιοδήποτε πρόβλημα και να μην το καθυστερείτε μήπως λυθεί εκ του θαύματος.

    Ειδικότερα αυτό με τον τόνο κλήσης θυμάμαι είχε ξαναπροκύψει με τις πρώτες FTTC-VDSL της WIND (με VoIp τηλεφωνία) και αν θυμάμαι σωστά στην εταιρεία που ήμουν τότε, κάλεσα, ενημέρωσα και το διόρθωσαν σχεδόν άμεσα. Αν θυμάμαι σωστά και σε απλά λόγια, είχε να κάνει με την τροφοδοσία της γραμμής, και αν αυτή ήταν σωστά ρυθμισμένη να είναι αρκετή για να δώσει τον παλμό κλήσης στις τηλεφωνικές συσκευές.
    Α! μήπως έχετε παρατηρήσει αν οι τηλεφωνικές συσκευές που εμφανίζεται το πρόβλημα έχουν να κάνουν με αυτές τις Panasonic? (έχουν περάσει 5+ χρόνια και δε θυμάμαι όλες τι λεπτομέρειες...)
    Κλασσικα Panasonic Ασυρματο ...
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  10. #490
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.012
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από frixosb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α! μήπως έχετε παρατηρήσει αν οι τηλεφωνικές συσκευές που εμφανίζεται το πρόβλημα έχουν να κάνουν με αυτές τις Panasonic? (έχουν περάσει 5+ χρόνια και δε θυμάμαι όλες τι λεπτομέρειες...)

    Και σε μένα και τα τρία τηλέφωνα είναι Panasonic, δύο ασύρματα στην ίδια βάση και μία ενσύρματη συσκευή. Λες δηλαδή ότι μπορεί να φταίνε τα Panasonic; Τόσα χρόνια τώρα με τις ίδιες συσκευές, ποτέ δεν είχα πρόβλημα όσο είχα ADSL ή VDSL γραμμή...

  11. #491
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.974
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Τα συγκεκριμένα τα απεχθάνομαι όσο δεν υπάρχει ως συσκευές...

    Siemens και πάλι Siemens...!!!
    01/06/2022 | Ενεργοποίηση δικτύου και διαθεσιμότητα
    02/06/2022 | Αίτηση προς Wind
    06/07/2022 | Καταχώρηση αίτησης
    20/07/2022 | Επιθεώρηση πολυκατοικίας
    28/07/2022 | Εργασίες κάθετης εγκατάστασης
    22/08/2002 | Εργασίες κόλλησης ινών
    23/09/2022 | Ολοκλήρωση κάθετης
    04/10/2022 | Παραλαβή εξοπλισμού
    04/10/2022 | Ολοκλήρωση οριζόντιας εγκατάστασης
    10/10/2022 | Ενεργοποίηση γραμμής



  12. #492
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.430
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Panasonic και ξερό ψωμί!
    Άμα παίρνεις καλό μοντέλο είναι φοβερά!

    Τα τελευταία χρόνια που φοράω και γυαλιά παίζω με 2 τέτοια και με έχουν σώσει!!
    https://www.plaisio.gr/tilefonia-tab...-mauro_2346400

    Ιδίως με την βάση αυτή κάνεις τα πάντα πανεύκολα!
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  13. #493
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.974
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Panasonic και ξερό ψωμί!
    Άμα παίρνεις καλό μοντέλο είναι φοβερά!
    Η κόντρα Panasonic / Siemens μου θυμίζει ότι είναι στις τηλεοράσεις η Samsung με την LG...

    Σε άλλα νέα, η Nova δεν δίνει ακόμα FTTH ενώ η cosmote συνεχίζει και δίνει όπως και η Wind (περιμένω να υπογράψω συμβόλαιο αύριο).

    Για Vodafone ας το αφήσουμε καλύτερα...
    01/06/2022 | Ενεργοποίηση δικτύου και διαθεσιμότητα
    02/06/2022 | Αίτηση προς Wind
    06/07/2022 | Καταχώρηση αίτησης
    20/07/2022 | Επιθεώρηση πολυκατοικίας
    28/07/2022 | Εργασίες κάθετης εγκατάστασης
    22/08/2002 | Εργασίες κόλλησης ινών
    23/09/2022 | Ολοκλήρωση κάθετης
    04/10/2022 | Παραλαβή εξοπλισμού
    04/10/2022 | Ολοκλήρωση οριζόντιας εγκατάστασης
    10/10/2022 | Ενεργοποίηση γραμμής



  14. #494
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Gigaset και ξερό ψωμί, από την δική μου σκοπιά!

  15. #495
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.204
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Gigaset και ξερό ψωμί, από την δική μου σκοπιά!
    Χαχα.. ναι μια από τα ίδια... και έχει και καμιά 20αριά ευρώ, όχι 90..
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q1 update: Q1 θα είναι, για έτος δεν ξερω...

Σελ. 33 από 66 ΠρώτηΠρώτη ... 1323283132333435384353 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πιλοτικό FTTH από WIND;
    Από elessargr στο φόρουμ FTTH
    Μηνύματα: 67
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-07-18, 07:29
  2. FTTC to FTTH γίνεται?
    Από maxt0r στο φόρουμ FTTH
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-18, 18:56
  3. WiND Fiber 100/200 ( Vectoring&Bonding or real FTTH)
    Από xsystemgr στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-17, 21:26
  4. Μηνύματα: 113
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-17, 22:42
  5. Μηνύματα: 60
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-17, 15:28

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας