Σελ. 48 από 66 ΠρώτηΠρώτη ... 28384346474849505358 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 706-720 από 988

Θέμα: WIND FTTH

  1. #706
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dosman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτοιμη την έχω, την ημέρα που θα την έστελνα είδα ότι τέλειωσαν τελείως την πολυκατοικία μου.
    Τώρα και να την στείλω, σε ένα μήνα και κάτι που θα την εξετάσουν, κατά 99% θα με έχουν συνδέσει και έτσι δε θα κερδίσω τίποτα...!
    Για το αν θα σε έχουν συνδέσει σε ένα μηνα μην ορκίζεσαι κιόλας.. Ξέρεις πόσοι περιμένουν? Εγώ απλά την έστειλα μου έλεγε ο καθένας το κοντό και το το μακρύ του μου είχαν πει ότι μέχρι Τέλος Σεπτεμβρίου θα με είχαν συνδέσει ξαναμίλησα με την εξυπηρέτηση τους είπα τι γίνετε γιατί μας δουλεύετε έτσι βάλτε με υψηλή προταιρεοτητα τουλάχιστον γιατί δεν έχω ούτε σταθερό ούτε adsl ούτε τίποτα συγνώμη κύριε δε μπορώ να κάνω κάτι είπε. Απλά μόλις πέσουν οι υπογραφές στα συμβόλαια αρχίζει και το γράψιμο στον πελάτη...Σε ένα μήνα φίλε μου θα πεις γιατί δεν έχεις κάνει ακόμα εδώ θα είμαστε...

  2. #707
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.791
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά το 169.254.x.x είναι APIPA που σημαίνει ότι δεν πήρες διεύθυνση.. Να υποθεσω ότι την πήρε ο υπολογιστής σου αυτή.(επειδή υποθέτω τον έχεις να παίρνει από dhcp και τον σύνδεσες απευθείας στο ΟΝΤ)
    Όπως το λες.. Κατευθείαν στο ΟΝΤ και ip από dhcp.. Αποτέλεσμα 0...
    Όταν βρω το χρόνο θα δοκιμάσω πάλι τον τρόπο που αναφέρθηκε..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikospot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε ξέρω τι δίνει η κοτε, ένα άσπρο είναι αλλά στο αυτοκόλλητο του από κάτω έχει τις πληροφορίες που ζητάς. (Τουλάχιστον το δικό μου). Αναφέρει IP interface στην 192.168.100.1 και κωδικούς. Σα να ήταν ρούτερ.
    Thanks for the info..
    Όπως είπα, με την επόμενη δοκιμή θα δω τι θα βγάλει..
    Θύμισε μου... Τι ip είπαμε ότι έδωσες; 192.168.χ.χ; Αναφέρομαι στον υπολογιστή..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ήμουν στη θέση σου, στη βδομάδα επάνω (το πολύ) θα είχα καταθέσει αίτημα για να επιστρέψω στη Cosmote. Αυτό θα κινητοποιούσε την Wind για να ασχοληθεί με το πρόβλημά σου, και αν μέσα σε λίγες μέρες έλυνε το πρόβλημα, θα ακύρωνα το αίτημα προς την Cosmote. Διαφορετικά θα περίμενα να γίνει η μετάβαση στην Cosmote.

    Είμαι κι εγώ στην Wind σε FTTH 200άρα γραμμή σε περιοχή ευθύνης της Cosmote, και μέχρι τώρα (φτου φτου) για έξι μήνες δεν είχα το παραμικρό θέμα. Αλλά επειδή η σταθερότητα της γραμμής είναι κρίσιμη για μένα, αν μελλοντικά αντιμετωπίσω το οποιοδήποτε θέμα που δεν θα λυθεί από τη Wind μέσα σε 1-2 μέρες, θα καταθέσω απευθείας αίτημα για να πάω στη Cosmote...

    Από περιέργεια, υπάρχει άλλος στην πολυκατοικία σου που να έχει FTTH σύνδεση και αυτή τη στιγμή δεν αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα με σένα;
    Η οπτική είναι μεν το μέλλον αλλά γενικά επειδή δεν εμπιστεύομαι μια γραμμή μόνη της Η γενικά το τρόπο που κάνουν την εγκατάσταση της οπτικής στο κτίριο, σιγά σιγά θα υλοποιήσω failover με μια adsl που έχω προς το παρόν και μετά κάτι ίσως μέσω κινητής..
    Οπότε και να πέσει κάποια στιγμή κάτι, θα παίξει το άλλο... Τώρα αν πέσουν και τα 2....
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #708
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.204
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Thanks for the info..
    Όπως είπα, με την επόμενη δοκιμή θα δω τι θα βγάλει..
    Θύμισε μου... Τι ip είπαμε ότι έδωσες; 192.168.χ.χ; Αναφέρομαι στον υπολογιστή..
    Αν η ΙΡ του ΟΝΤ είναι 192.168.100.1 τότε βάλε μια στατική 192.168.100.10 στον υπολογιστή σου με subnet 255.255.255.0 και κάνε μια δοκιμή να δεις μπας και μπορείς να δεις τίποτα.
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q1 update: Q1 θα είναι, για έτος δεν ξερω...

  4. #709
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.538
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    SP Smart 4+ Leox ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν η ΙΡ του ΟΝΤ είναι 192.168.100.1 τότε βάλε μια στατική 192.168.100.10 στον υπολογιστή σου με subnet 255.255.255.0 και κάνε μια δοκιμή να δεις μπας και μπορείς να δεις τίποτα.
    Με το κολπο σου μπηκα και εγω στο huawei ONT του ΟΤΕ
    με τους κωδικους
    root
    adminHW

  5. #710
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.735
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως το λες.. Κατευθείαν στο ΟΝΤ και ip από dhcp.. Αποτέλεσμα 0...
    Όταν βρω το χρόνο θα δοκιμάσω πάλι τον τρόπο που αναφέρθηκε..

    - - - Updated - - -

    Thanks for the info..
    Όπως είπα, με την επόμενη δοκιμή θα δω τι θα βγάλει..
    Θύμισε μου... Τι ip είπαμε ότι έδωσες; 192.168.χ.χ; Αναφέρομαι στον υπολογιστή..

    - - - Updated - - -

    Η οπτική είναι μεν το μέλλον αλλά γενικά επειδή δεν εμπιστεύομαι μια γραμμή μόνη της Η γενικά το τρόπο που κάνουν την εγκατάσταση της οπτικής στο κτίριο, σιγά σιγά θα υλοποιήσω failover με μια adsl που έχω προς το παρόν και μετά κάτι ίσως μέσω κινητής..
    Οπότε και να πέσει κάποια στιγμή κάτι, θα παίξει το άλλο... Τώρα αν πέσουν και τα 2....
    Για το τελευταίο, προφανώς οι ανάγκες του καθενός είναι διαφορετικές, αλλά για σπίτι βρίσκω υπερβολή δύο σταθερές γραμμές.
    Με εξαίρεση να κοπεί η ίνα, οι πιθανότητες διακοπής είναι αρκετά μικρές. Εξαρχής failover με κινητή πιθανόν είναι προτιμότερο.

  6. #711
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    164
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    inalan
    Router
    huawei HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dosman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτοιμη την έχω, την ημέρα που θα την έστελνα είδα ότι τέλειωσαν τελείως την πολυκατοικία μου.
    Τώρα και να την στείλω, σε ένα μήνα και κάτι που θα την εξετάσουν, κατά 99% θα με έχουν συνδέσει και έτσι δε θα κερδίσω τίποτα...!
    Μην το λες...
    Σε εμένα η κάθετη έχει τελειώσει από αρχές Αυγούστου...
    Στην αρχή έφταιγε ο εργολάβος που δεν είχε δηλώσει πως η κάθετη έχει ολοκληρωθεί, και τώρα τελευταία φταίει η έλλειψη υλικών και εξοπλισμού...

  7. #712
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Εγώ πάντως αν μέχρι τέλος Οκτώβρη δεν έχουν κάνει τίποτα επειδή περιμένω ήδη 3 βδομάδες και βάλε χωρίς να γίνει η παραμικρή πρόοδος. Θα ζητήσω ακύρωση και αν δεχτούμε καλύτερο για μένα πάω cosmote στη 300αρα. Τώρα με τα κουτιά (floorbox) και γενικά με την εγκατάσταση δε ξέρω τι γίνετε αν κάποιος ακυρώσει. Θα μπορέσω να πάω στη cosmote με την υπάρχουσα εγκατάσταση που έκανε η wind η όχι? Εγώ ξέρω ότι η εταιρία εγκαταστάσεων η Hellenic open fiber είναι κοινή για cosmote-wind. Για να δούμε τι θα δούμε αυτό τον μήνα....

  8. #713
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.735
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως αν μέχρι τέλος Οκτώβρη δεν έχουν κάνει τίποτα επειδή περιμένω ήδη 3 βδομάδες και βάλε χωρίς να γίνει η παραμικρή πρόοδος. Θα ζητήσω ακύρωση και αν δεχτούμε καλύτερο για μένα πάω cosmote στη 300αρα. Τώρα με τα κουτιά (floorbox) και γενικά με την εγκατάσταση δε ξέρω τι γίνετε αν κάποιος ακυρώσει. Θα μπορέσω να πάω στη cosmote με την υπάρχουσα εγκατάσταση που έκανε η wind η όχι? Εγώ ξέρω ότι η εταιρία εγκαταστάσεων η Hellenic open fiber είναι κοινή για cosmote-wind. Για να δούμε τι θα δούμε αυτό τον μήνα....
    Μέχρι και τα floorboxes, η υποδομή ανήκει στον πάροχο που την εγκατέστησε. Από τα floorboxes και μετά, την εγκατάσταση ολοκληρώνει ο πρώτος πάροχος δικτύου και μετά επαναχρησιμοποιείται από όλους τους επόμενους.

  9. #714
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέχρι και τα floorboxes, η υποδομή ανήκει στον πάροχο που την εγκατέστησε. Από τα floorboxes και μετά, την εγκατάσταση ολοκληρώνει ο πρώτος πάροχος δικτύου και μετά επαναχρησιμοποιείται από όλους τους επόμενους.
    Δηλαδή αν εγώ ακυρώσω και πάω cosmote δε θα μπορέσω να χρησιμοποιήσω την υπάρχουσα εγκατάσταση επειδή την έκανε η wind και ανοίκει σε αυτήν? Και αν κάποιος στη πολυκατοικία μου θέλει να πάει στη cosmote τι κάνει θα κάνουν άλλη εγκατάσταση? Εγώ ξέρω ότι η εγκατάσταση ανοίκει στη wind άλλο ρωτάω. Σε περίπτωση που ακυρώσω με τη wind και πάω cosmote θα μπορέσω να χρησιμοποιήσω την εγκατάσταση που υπάρχει τώρα στη πολυκατοικία η οποία ανοίκει στη wind η όχι?

  10. #715
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.735
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή αν εγώ ακυρώσω και πάω cosmote δε θα μπορέσω να χρησιμοποιήσω την υπάρχουσα εγκατάσταση επειδή την έκανε η wind και ανοίκει σε αυτήν? Και αν κάποιος στη πολυκατοικία μου θέλει να πάει στη cosmote τι κάνει θα κάνουν άλλη εγκατάσταση? Εγώ ξέρω ότι η εγκατάσταση ανοίκει στη wind άλλο ρωτάω. Σε περίπτωση που ακυρώσω με τη wind και πάω cosmote θα μπορέσω να χρησιμοποιήσω την εγκατάσταση που υπάρχει τώρα στη πολυκατοικία η οποία ανοίκει στη wind η όχι?
    Τι από το "επαναχρησιμοποιείται από όλους τους επόμενους" δεν είναι σαφές;

  11. #716
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.974
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέχρι και τα floorboxes, η υποδομή ανήκει στον πάροχο που την εγκατέστησε. Από τα floorboxes και μετά, την εγκατάσταση ολοκληρώνει ο πρώτος πάροχος δικτύου και μετά επαναχρησιμοποιείται από όλους τους επόμενους.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι από το "επαναχρησιμοποιείται από όλους τους επόμενους" δεν είναι σαφές;
    Σε αυτό που σου σημείωσα κόλλησε.
    01/06/2022 | Ενεργοποίηση δικτύου και διαθεσιμότητα
    02/06/2022 | Αίτηση προς Wind
    06/07/2022 | Καταχώρηση αίτησης
    20/07/2022 | Επιθεώρηση πολυκατοικίας
    28/07/2022 | Εργασίες κάθετης εγκατάστασης
    22/08/2002 | Εργασίες κόλλησης ινών
    23/09/2022 | Ολοκλήρωση κάθετης
    04/10/2022 | Παραλαβή εξοπλισμού
    04/10/2022 | Ολοκλήρωση οριζόντιας εγκατάστασης
    10/10/2022 | Ενεργοποίηση γραμμής



  12. #717
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Όντως εκεί ψιλομπερδευτηκα σε αυτό που λέει ο Dosman. Προφανώς αναφέρεται στην οριζόντια. Άρα δε θα έχω θέμα αν πάω στους απέναντι. Εγώ παιδιά το λέω ένα μήνα ακόμα μέχρι τέλος Οκτώβρη αν δεν έχω ίντερνετ μες το σπίτι έφυγα θα ζητήσω ακύρωση. Καταγγελία έχω κάνει. Και δεν είναι μόνο η αργοπορία έχω πολλά άλλα παράπονα. Εγκατάσταση ότι να ναι τραγική με βίδες και άλλα τραγικά σε κοινή θέα. Ο εξωτερικός τους συνεργάτης καθόλου σοβαρός έκανε πολλά λάθη στην αίτηση. Και για να αρχίσει η εγκατάσταση με ταλαιπώρησαν πάρα πολύ και η διαδικασία έγινε 2 φορές μέχρι να αρχίσει...Δεν έχω να πω και κάτι θετικό εκτός από την τιμή που προσφέρουν την 200αρα αλλά τι να το κάνεις αν είναι να κάθε φορά που έχεις πρόβλημα να αντιμετωπίζεις τέτοια άθλια εξυπηρέτηση...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mike112 : 30-09-22 στις 18:20.

  13. #718
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.791
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν η ΙΡ του ΟΝΤ είναι 192.168.100.1 τότε βάλε μια στατική 192.168.100.10 στον υπολογιστή σου με subnet 255.255.255.0 και κάνε μια δοκιμή να δεις μπας και μπορείς να δεις τίποτα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexT544 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το κολπο σου μπηκα και εγω στο huawei ONT του ΟΤΕ
    με τους κωδικους
    root
    adminHW
    Θα το τσεκαρω κ εγώ αργότερα... Του ΟΤΕ έχω κ γω...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #719
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.538
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    SP Smart 4+ Leox ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα το τσεκαρω κ εγώ αργότερα... Του ΟΤΕ έχω κ γω...
    Διαβασε και εδώ αν σε ενδιαφέρει για fritz
    https://www.adslgr.com/forum/threads...88#post7326688
    https://www.adslgr.com/forum/threads...78#post7326678

  15. #720
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.791
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το τελευταίο, προφανώς οι ανάγκες του καθενός είναι διαφορετικές, αλλά για σπίτι βρίσκω υπερβολή δύο σταθερές γραμμές.
    Με εξαίρεση να κοπεί η ίνα, οι πιθανότητες διακοπής είναι αρκετά μικρές. Εξαρχής failover με κινητή πιθανόν είναι προτιμότερο.
    Έτσι όπως βάζουν οι πάροχοι εδώ τις οπτικές στα κτίρια, τι είναι κάποιος κακόβουλος να κόψει την ινα για πλάκα; Αυτό φοβάμαι...
    Θα μου πεις έτσι για πλάκα μπορεί να πάει στο κατανεμητή του χαλκού και να τα κάνει μαντάρα...
    Προς το παρόν όμως θα κάνω αυτό που είπα και αργότερα θα το γυρίσω σε κινητή...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexT544 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαβασε και εδώ αν σε ενδιαφέρει για fritz
    https://www.adslgr.com/forum/threads...88#post7326688
    https://www.adslgr.com/forum/threads...78#post7326678
    Ενδιαφέρουσα συζήτηση αλλά δεν είμαι πολύ του Φριτζ.... Όχι ακόμα δλδ...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 48 από 66 ΠρώτηΠρώτη ... 28384346474849505358 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πιλοτικό FTTH από WIND;
    Από elessargr στο φόρουμ FTTH
    Μηνύματα: 67
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-07-18, 07:29
  2. FTTC to FTTH γίνεται?
    Από maxt0r στο φόρουμ FTTH
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-18, 18:56
  3. WiND Fiber 100/200 ( Vectoring&Bonding or real FTTH)
    Από xsystemgr στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-17, 21:26
  4. Μηνύματα: 113
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-17, 22:42
  5. Μηνύματα: 60
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-17, 15:28

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας