Σελ. 11 από 66 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 988

Θέμα: WIND FTTH

  1. #151
    Εγγραφή
    09-06-2005
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Technicolor tg789vac v2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Btw στις 14/12 θα κυκλοφορήσουν κανονικά (όχι early access store) τα UniFi WiFi 6 Lite και LR. Δεν θα είναι φτηνά όμως σαν τα αντίστοιχα WiFi 5.
    να τα περιμένω μήπως πέσει το ubiquity που ψάχνω ;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Lite έχω και 'γω και είμαι απόλυτα χαρούμενος. Πρέπει να συνδεθεί στο router σε ethernet του router όμως. Δεν έχει σημασία πού είναι το router, έχει καμπάνα κάλυψη ακόμα και αν μεσολαβούν τοίχοι και τα λοιπά (εκτός αν ο χώρος είναι ξέρω γω 150τ.μ. οπότε σ' αυτή την περίπτωση μάλλον πρέπει να δεις πιο μεγάλη έκδοση από το Lite Το Lite έχει 2 κεραίες εσωτερικά που δρουν σαν πομποί, τα πιο μεγάλα ακόμα έχουν 4 και τα χρησιμοποιούν για ολόκληρο όροφο σε εταιρείες.)
    Οκ , άρα σταματάω να ψάχνω για οτιδήποτε άλλο και πάω σε αυτή τη λύση . Το σεταρισμα εύκολο η θέλει διαδικασία με το ρουτερ της wind ?

  2. #152
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.884
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostakiss Εμφάνιση μηνυμάτων
    να τα περιμένω μήπως πέσει το ubiquity που ψάχνω ;
    Αμφιβάλω, διότι τα τιμολογούν υψηλότερα.

  3. #153
    Εγγραφή
    13-12-2018
    Περιοχή
    ΠΑΛ. ΦΑΛΗΡΟ+ΚΟΖΑΝΗ
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    WIND FTTH + COSMOTE VDSL5
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    SPEEDPORT PLUS +ZYXEL
    Επειδή καραντίνα έχουμε και πρέπει να βρούμε να ασχοληθούμε με κάτι, σκέφτομαι πως θα αλλάξω το zυχel. Όχι ότι είναι κακό ή με ενοχλεί σε κάτι, ακόμα αρχή είναι και τα προβλήματα που εμφάνισε η ομιλία στο τηλέφωνο, κοβοταν η φωνή μου στον συνομιλητή μου, δεν νομίζω να φταίει αυτό.
    Αλλά, γιατί ρε φίλε να πρέπει να αγοράσω και access point για να έχω καλύτερο ασύρματο εάν μπορώ να πάρω άλλο ρουτερ-μοντεμ και τελος πάντων είναι θέμα αντίληψης περί ελευθερίας
    Υπάρχει κάποιος τεχνικός λόγος που η wind το απαγορεύει? Νομίζω ότι εάν το κυνηγήσω λίγο με ΕΕΤΤ και επιτροπή ανταγωνισμού (θα μπλέξω και την ευρωπαική μιας και η δραση επιδότησης είναι ευρωπαική) κάτι θα καταφέρω. Εδώ κοτζάμ microsoft υποχρεώθηκε να σου δίνει την δυνατότητα να αλλάζεις τον browser και να μην εγκαθίσταται ντε και καλά ο explorer θα κολήσουμε σto Zyxel? Εχω λάθος?

  4. #154
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostakiss Εμφάνιση μηνυμάτων
    να τα περιμένω μήπως πέσει το ubiquity που ψάχνω ;


    Οκ , άρα σταματάω να ψάχνω για οτιδήποτε άλλο και πάω σε αυτή τη λύση . Το σεταρισμα εύκολο η θέλει διαδικασία με το ρουτερ της wind ?
    Εγκαθιστάς μια εφαρμογή που έχουν για κινητά ονόματι Unifi κάτι ---> scan ένα QR code στη βάση του AP ---> Configure το νέο ασύρματο δίκτυο σου με ό,τι ρυθμίσεις θέλεις---> disable Wind router wifi. Αυτά εν ολίγοις. Δύσκολο δεν θα το 'λεγα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dvixos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή καραντίνα έχουμε και πρέπει να βρούμε να ασχοληθούμε με κάτι, σκέφτομαι πως θα αλλάξω το zυχel. Όχι ότι είναι κακό ή με ενοχλεί σε κάτι, ακόμα αρχή είναι και τα προβλήματα που εμφάνισε η ομιλία στο τηλέφωνο, κοβοταν η φωνή μου στον συνομιλητή μου, δεν νομίζω να φταίει αυτό.
    Αλλά, γιατί ρε φίλε να πρέπει να αγοράσω και access point για να έχω καλύτερο ασύρματο εάν μπορώ να πάρω άλλο ρουτερ-μοντεμ και τελος πάντων είναι θέμα αντίληψης περί ελευθερίας
    Υπάρχει κάποιος τεχνικός λόγος που η wind το απαγορεύει? Νομίζω ότι εάν το κυνηγήσω λίγο με ΕΕΤΤ και επιτροπή ανταγωνισμού (θα μπλέξω και την ευρωπαική μιας και η δραση επιδότησης είναι ευρωπαική) κάτι θα καταφέρω. Εδώ κοτζάμ microsoft υποχρεώθηκε να σου δίνει την δυνατότητα να αλλάζεις τον browser και να μην εγκαθίσταται ντε και καλά ο explorer θα κολήσουμε σto Zyxel? Εχω λάθος?
    Για τη βασική του δουλειά (modem/router) υποθέτω είναι ΟΚ το ό,τι δίνει η Wind, αν και εγώ δεν έχω Zyxel, έχω το Technicolor που είχα και στην VDSL. Θεωρώ ότι είναι στο scope του συμβολαίου οικιακής υπηρεσίας να σου πουν "Κοίτα να δεις, δίνουμε κάπως κατ' εξαίρεση τις πληροφορίες για να σετάρεις άλλο router, αλλά, όσο χρησιμοποιείται δεν υποχρεούμαστε να το υποστηρίξουμε. Καθόλου."

    Αυτό πριν μερικά χρόνια δεν είχε σημασία, αλλά τώρα π.χ. που η τηλεφωνία (και τα πολλά 'ευαίσθητα' κομμάτια του VOIP) περνάει υποχρεωτικά μέσα από το router, έχει σημασία. Αν δηλαδή δεν σου λειτουργούν σωστά οι κλήσεις, ή οι ψηφιακές ευκολίες, ή το...fax, δεν θα έχεις τρόπο να βγάλεις άκρη. Χώρια που για να έχεις full deluxe router με καλό ασύρματο (εκ των ουκ άνευ το 2020 το καλό ασύρματο) στάνταρ θα κοστίζει αρκετά ακριβότερα από το ποιοτικό AP των 70 ή 80 €.

    Άρα..αν θέλεις τρέχτους με τις ευλογίες μου. Αξίζει όμως;
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  5. #155
    Εγγραφή
    13-12-2018
    Περιοχή
    ΠΑΛ. ΦΑΛΗΡΟ+ΚΟΖΑΝΗ
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    WIND FTTH + COSMOTE VDSL5
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    SPEEDPORT PLUS +ZYXEL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων

    Για τη βασική του δουλειά (modem/router) υποθέτω είναι ΟΚ το ό,τι δίνει η Wind, αν και εγώ δεν έχω Zyxel, έχω το Technicolor που είχα και στην VDSL. Θεωρώ ότι είναι στο scope του συμβολαίου οικιακής υπηρεσίας να σου πουν "Κοίτα να δεις, δίνουμε κάπως κατ' εξαίρεση τις πληροφορίες για να σετάρεις άλλο router, αλλά, όσο χρησιμοποιείται δεν υποχρεούμαστε να το υποστηρίξουμε. Καθόλου."

    Αυτό πριν μερικά χρόνια δεν είχε σημασία, αλλά τώρα π.χ. που η τηλεφωνία (και τα πολλά 'ευαίσθητα' κομμάτια του VOIP) περνάει υποχρεωτικά μέσα από το router, έχει σημασία. Αν δηλαδή δεν σου λειτουργούν σωστά οι κλήσεις, ή οι ψηφιακές ευκολίες, ή το...fax, δεν θα έχεις τρόπο να βγάλεις άκρη. Χώρια που για να έχεις full deluxe router με καλό ασύρματο (εκ των ουκ άνευ το 2020 το καλό ασύρματο) στάνταρ θα κοστίζει αρκετά ακριβότερα από το ποιοτικό AP των 70 ή 80 €.

    Άρα..αν θέλεις τρέχτους με τις ευλογίες μου. Αξίζει όμως;


    Τι παει να πει κατ εξαίρεση? Οφείλουν να δίδουν όλες τις πληροφορίες. Επίσης οφείλουν να παρέχουν όσα τεχνικά στοιχεία πρέπει σε όποιον κατασκευαστή/εμπορο router το ζητήσει προκειμένου να πωλουν μηχανηματα που μπορουν να παίξουν στο δίκτυο τους. Φυσικά και δεν έχω καμια απαίτηση να μου υποστηρίζουν τον κάθε εξοπλισμό αλλά τουλάχιστον να έχω την επιλογή από 4-5 ρουτερ ώστε να μην έχουμε μονοπώλιο. Οι αυτοκινητοβιομηχανίες έχουν τις δικές τους προδιαγραφές για τα λάδια και όποιος παράγει λάδια πάει και ζητάει πιστοποίηση και την παίρνει.
    Τωρα το εάν αξίζει έχει δύο όψεις. Η μία είναι η ακτιβιστική με την έννοια οφείλουμε να βοηθούμε την οικονομία να παραμένει ανταγωνιστική Ειναι θέμα αντίληψης. Σε ό,τι αφορά την οικονομική μάλλον όχι. Η cosmote που τα δίνει δηλαδή τι έπαθε?

  6. #156
    Εγγραφή
    23-10-2007
    Περιοχή
    Δάφνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    210mbps/21mbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Mi router ac2350
    Μετά από 3 μέρες δοκιμής μπορώ να πω ότι η κάρτα wifi λειτουργεί άψογα.. Fast. Com βαράει 210 το pc ενώ μεσολαβούν 2 τοίχοι και 2 ντουλάπες.. Όσο πιάνει διπλα στο ρουτερ το κινητό...

    Μιαν ερώτηση.. Έχει πάρει κανείς καλώδιο οπτικής που συνδέει το Nokia με το ρουτερ? Για να υπάρχει, πότε δεν ξέρεις... Τι κούμπωμα έχει?
    Πληρώνω για χάσω τον καιρό μου.....

  7. #157
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.961
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ktlk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από 3 μέρες δοκιμής μπορώ να πω ότι η κάρτα wifi λειτουργεί άψογα.. Fast. Com βαράει 210 το pc ενώ μεσολαβούν 2 τοίχοι και 2 ντουλάπες.. Όσο πιάνει διπλα στο ρουτερ το κινητό...

    Μιαν ερώτηση.. Έχει πάρει κανείς καλώδιο οπτικής που συνδέει το Nokia με το ρουτερ? Για να υπάρχει, πότε δεν ξέρεις... Τι κούμπωμα έχει?
    https://www.skroutz.gr/s/8969580/Tel...l?from=catspan
    Νομιζω αυτο ειναι. Προσοχη στις σκονες με τις οπτικες. Ποτέ δεν αφαιρουμε τα καπακια που εχουν και να παιζουμε. Η παραμικρη σκονη που θα κατσει στην μικρη οπη αυξανει τα db απωλειων(χωρις να εχει συμπτώματα στη γραμμη, μετα απο ενα σημειο ομως αρχιζουν οι διακοπες). Οπως επισης και την οπτικη πριζα αν για καποιο λογο αφαιρεσουμε την ινα την καλυπτουμε με το καπακι της. Υπαρχει ειδικο εργαλειο που τις καθαριζει αν χρειαστει.

  8. #158
    Εγγραφή
    24-06-2005
    Περιοχή
    Δράμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    170
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Εχω παρει απο ebay πολύ πιο φθηνά, θα αργήσει βεβαια να ερθει αλλα αφου δε το βιάζεσαι.

    https://www.ebay.co.uk/itm/SC-APC-SC...d/402345084191

  9. #159
    Εγγραφή
    13-12-2018
    Περιοχή
    ΠΑΛ. ΦΑΛΗΡΟ+ΚΟΖΑΝΗ
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    WIND FTTH + COSMOTE VDSL5
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    SPEEDPORT PLUS +ZYXEL
    Ρε παιδιά κάτι λέτε λάθος ή δεν καταλαβαίνω,. Στον τοίχο έχουμε ένα άσπρο κουτι και ένα μαύρο που είναι ΒΙΔΩΜΕΝΑ διπλα διπλα. Αυτα επικοινωνουν με το καλωδιάκι της οπτικής ίνας. Αρα θα πρέπει το μαύρο να ξεβιδωθεί και μεταφερθεί κάπου άλλου προκειμένου να χρειάζεσαι μεγαλύτερο καλώδιο Το μαύρο συνδέεται με Cat6 με το Ζyxel ή το Τechnicolor. (Aυτό ειναι κατ εμέ το Modem router).
    Είμαι λάθος?

  10. #160
    Εγγραφή
    23-10-2007
    Περιοχή
    Δάφνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    210mbps/21mbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Mi router ac2350
    Το κουτί το λευκό είναι κολλημένο στον τοίχο.. Το μαύρο το Nokia όχι, και το καλώδιο της οπτικής σέρνεται.. Το έχω βολέψει βέβαια αλλά. Επειδή το φοβάμαι δεν θέλω να μείνω χωρίς net σε περίπτωση στραβή..
    Πληρώνω για χάσω τον καιρό μου.....

  11. #161
    Εγγραφή
    11-07-2007
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24άρα Vodafone
    ISP
    Vodafone
    Η προσφορά/ξήγα που μας κάνανε εδώ (τέρμα Αλεξ/πολης):

    1) τσεκάρανε τον αριθμό βρόχου στον λογαριασμό μας και μας είπανε ότι δικαιούμαστε δωρεάν αναβάθμιση σε οπτική ίνα μέσω FTTH, περνώντας από 24άρι σε "24+". Ο τεχνικός τους μου είπε ξεκάθαρα ότι η οπτική ίνα πάει μέχρι το ΚΑΦΑΟ και θα συγχρονίζαμε στα 17-18, αλλά κανείς δεν ανέφερε τον όρο VDSL και η πωλήτρια επιμένει μέχρι τώρα ότι μιλάει για fiber.
    2) ανέφερα ότι έχουμε πρόβλημα κάθετης καλωδίωσης στο σπίτι, ο τεχνικός μου είπε ότι δεν έχει σχέση γιατί περνάμε σε οπτική ίνα.
    3) Οι καινούριες γράμμες υποτίθεται ότι είναι να ενεργοποιηθούν τώρα και επειδή οι παλιές γραμμές αποσύρονται μου είπαν ότι σε βάθος χρόνου ενδέχεται να μείνουμε χωρίς ίντερνετ. Το κοντινό ΚΑΦΑΟ δε φαίνεται να είναι χαρτογραφημένο ως VDSL και στη γειτονιά οι VDSL συνδέσεις πιάνουν ADSL ταχύτητες.
    4) μου είπαν ότι δεν μπορεί να κυνηγήσει τη ρήτρα ο προηγούμενος πάροχος γιατί δικαιούμαστε την αναβάθμιση και γενικά δεν το κάνουν πλέον βάσει νόμου.
    5) μου είπαν ότι έχουν να δώσουν 5 γραμμές και οι 3 έχουν φύγει ήδη.

    Επειδή ζω στο εξωτερικό κανονικά και δεν έχω επαφή με τα δικά μας ψήθηκα να το ψάξω τουλάχιστον αλλά είδα ότι παίζει πολύ παπάτζα και τελικά θα το ακυρώσω.

  12. #162
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από muss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η προσφορά/ξήγα που μας κάνανε εδώ (τέρμα Αλεξ/πολης):

    1) τσεκάρανε τον αριθμό βρόχου στον λογαριασμό μας και μας είπανε ότι δικαιούμαστε δωρεάν αναβάθμιση σε οπτική ίνα μέσω FTTH, περνώντας από 24άρι σε "24+". Ο τεχνικός τους μου είπε ξεκάθαρα ότι η οπτική ίνα πάει μέχρι το ΚΑΦΑΟ και θα συγχρονίζαμε στα 17-18, αλλά κανείς δεν ανέφερε τον όρο VDSL και η πωλήτρια επιμένει μέχρι τώρα ότι μιλάει για fiber.
    2) ανέφερα ότι έχουμε πρόβλημα κάθετης καλωδίωσης στο σπίτι, ο τεχνικός μου είπε ότι δεν έχει σχέση γιατί περνάμε σε οπτική ίνα.
    3) Οι καινούριες γράμμες υποτίθεται ότι είναι να ενεργοποιηθούν τώρα και επειδή οι παλιές γραμμές αποσύρονται μου είπαν ότι σε βάθος χρόνου ενδέχεται να μείνουμε χωρίς ίντερνετ. Το κοντινό ΚΑΦΑΟ δε φαίνεται να είναι χαρτογραφημένο ως VDSL και στη γειτονιά οι VDSL συνδέσεις πιάνουν ADSL ταχύτητες.
    4) μου είπαν ότι δεν μπορεί να κυνηγήσει τη ρήτρα ο προηγούμενος πάροχος γιατί δικαιούμαστε την αναβάθμιση και γενικά δεν το κάνουν πλέον βάσει νόμου.
    5) μου είπαν ότι έχουν να δώσουν 5 γραμμές και οι 3 έχουν φύγει ήδη.

    Επειδή ζω στο εξωτερικό κανονικά και δεν έχω επαφή με τα δικά μας ψήθηκα να το ψάξω τουλάχιστον αλλά είδα ότι παίζει πολύ παπάτζα και τελικά θα το ακυρώσω.
    Είναι όλα παπάτζες οπότε κρίνε αναλόγως...
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  13. #163
    Εγγραφή
    15-01-2021
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπέρα σε όλους/ες, γράφω εδώ γιατί δεν ήξερα πού αλλού να απευθυνθώ.

    Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:
    Τέλη Οκτωβρίου έκανα αίτηση για FTTH στην Wind στην Κυψέλη της Αθήνας. Η εγκατάσταση (προφανώς μέσω ΟΤΕ) ολοκληρώθηκε στις 3 Δεκεμβρίου. Έκτοτε, σύμφωνα με τη Wind, ο ΟΤΕ δεν αποδεσμεύει τη γραμμή, ώστε να γίνει η σύνδεση από πλευράς Wind (σημειωτέον και πριν Wind είχα). Έχοντας φτάσει πλέον 15 Ιανουαρίου και πλησιάζοντας τους 3 μήνες από τη στιγμή αίτησης FTTH, μπορεί κάποιος να με φωτίσει σε τι αφορούν αυτές οι "μετρήσεις" του ΟΤΕ και δεν αποδεσμεύει τη γραμμή; Είναι θέμα ανταγωνισμού; Από τη Wind το μόνο που μου λένε είναι ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι και αν θέλω μπορώ να απευθυνθώ στη γραμμή του καταναλωτή αναφορικά με τον ΟΤΕ και την κωλυσιεργία του...

    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας

  14. #164
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Όλα αυτά ακούγονται πολύ παράξενα φίλε domx. Καταρχήν, τα έργα στην περιοχή της Κυψέλης τα έχει αναλάβει η Wind, η Cosmote δεν εμπλέκεται πουθενά. Κατά δεύτερον, εφόσον όπως λες ήσουν και πριν στην Wind, και θέλεις να παραμείνεις στην Wind, με ποιον τρόπο μπορεί η Cosmote να ασκεί οποιονδήποτε έλεγχο πάνω στη γραμμή σου;

    Δώσε μας καταρχήν τον ταχυδρομικό σου κώδικα έστω, για να σιγουρευτούμε ότι ανήκεις στο Α/Κ Κυψέλης, και θα σου απαντήσουν φαντάζομαι και τα εμπειρότερα μέλη...

  15. #165
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.399
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Η μισή Κυψέλη είναι στο Α/Κ Άρης και την έχει η Vodafone και η άλλη μισή στο Α/Κ Πατήσια που το έχει η wind. Ο ΟΤΕ έχει το Α/Κ Αλυσίδα και Γαλάτσι που είναι σύνορα με Κυψέλη. Ανάλογα με την οδό σου θα δούμε και σε ποιο Α/Κ είσαι. Πάντως ο ΟΤΕ έχει την γραμμή σου ενώ πληρώνεις wind; Κάτι δεν μας λες καλά. Λογαριασμός από ποια εταιρεία έρχεται;

Σελ. 11 από 66 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πιλοτικό FTTH από WIND;
    Από elessargr στο φόρουμ FTTH
    Μηνύματα: 67
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-07-18, 07:29
  2. FTTC to FTTH γίνεται?
    Από maxt0r στο φόρουμ FTTH
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-18, 18:56
  3. WiND Fiber 100/200 ( Vectoring&Bonding or real FTTH)
    Από xsystemgr στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-17, 21:26
  4. Μηνύματα: 113
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-17, 22:42
  5. Μηνύματα: 60
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-17, 15:28

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας