Σελ. 49 από 66 ΠρώτηΠρώτη ... 29394447484950515459 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 721-735 από 988

Θέμα: WIND FTTH

  1. #721
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Γρηγόρη όπως φαίνεται θα κερδίσεις το στοίχημα...

    Θα συνδεθώ πρώτος μάλλον...

    Ο κακόβουλος πάντως αν είναι να κάνει κάτι, θα κάνει ζημιά και μπορεί να μην ξέρεις και αν την έχει κάνει αν είναι υπουλος...

    Το πρόβλημα είναι αν κάνει την πράξη σε σημείο που μπορεί να διορθωθεί εύκολα πχ από το FB σε κάποιο διαμέρισμα αντί για την κεντρική ίνα που μπορεί να κόψει το Internet σε όλους και να χρειαστεί να περαστεί νέα κάθετη από την αρχή...

    Αυτό είναι τρόμος...
    01/06/2022 | Ενεργοποίηση δικτύου και διαθεσιμότητα
    02/06/2022 | Αίτηση προς Wind
    06/07/2022 | Καταχώρηση αίτησης
    20/07/2022 | Επιθεώρηση πολυκατοικίας
    28/07/2022 | Εργασίες κάθετης εγκατάστασης
    22/08/2002 | Εργασίες κόλλησης ινών
    23/09/2022 | Ολοκλήρωση κάθετης
    04/10/2022 | Παραλαβή εξοπλισμού
    04/10/2022 | Ολοκλήρωση οριζόντιας εγκατάστασης
    10/10/2022 | Ενεργοποίηση γραμμής



  2. #722
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Εγώ ακόμη περιμένω να με πάρουν από ΟΤΕ να δω πότε θα έρθουν.....
    Εσύ είσαι σχεδόν έτοιμος φίλε μου... Με το καλό!!
    Ένα πράγμα μόνο.... Οι ροκες που σας έβαλαν στην οπτική με χαλάνε ολίγον....
    Για τον κακόβουλο, failover.... Καιρό το σκέφτομαι και τώρα με τη dsl... Να υπάρχει κάτι backup..
    Αλήθεια αν κόψει τη κεντρική θέλει νέα εγκατάσταση;;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #723
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Έτσι μου είχαν πει από το συνεργείο γιατί η κουλτούρα είχε 8 ίνες μέσα τα οποία "σπάνε" σε 2άδες ανά όροφο από τον 2ο και προς τα πανω μέχρι τον 5ο.

    Αρα αν κάποιος κόψει σε κάποιο σημείο τις ίνες αυτές ο όροφος ή οι όροφοι που επηρεάζονται έχουν θέμα.

    Δε γνωρίζω αν σε αυτήν την περίπτωση μπορούν να κάνουν κολληση και να παίξει σωστά μετά...
    01/06/2022 | Ενεργοποίηση δικτύου και διαθεσιμότητα
    02/06/2022 | Αίτηση προς Wind
    06/07/2022 | Καταχώρηση αίτησης
    20/07/2022 | Επιθεώρηση πολυκατοικίας
    28/07/2022 | Εργασίες κάθετης εγκατάστασης
    22/08/2002 | Εργασίες κόλλησης ινών
    23/09/2022 | Ολοκλήρωση κάθετης
    04/10/2022 | Παραλαβή εξοπλισμού
    04/10/2022 | Ολοκλήρωση οριζόντιας εγκατάστασης
    10/10/2022 | Ενεργοποίηση γραμμής



  4. #724
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Εμενα μετά από τόσα ψεμματα θα πάρουν ένα καλό μάθημα τελικά. Τη Δευτέρα θα τους μιλήσω για τελευταία φορά στην υποστήριξη να μου κάνουν σαφές αν μπορούν να με συνδεσουν μέχρι τέλος του Οκτώβρη που κλείνω μαθηματικά 5 μήνες. Αν δε μου δώσουν σαφή απάντηση και πουν θα δούμε το ένα το άλλο και δικαιολογίες της πλάκας όπως μου έλεγαν μέχρι τώρα θα τους πω ότι την ίδια μερα θα προχωρήσω σε καταγγελία και θα ζητήσω ακύρωση συμβολαιου για να πάω στη cosmote. Ειλικρινά εύχομαι να μου πουν όχι για να φύγω από αυτό το πανηγύρι και να πάω σε πιο σοβαρή εταιρία...Τέτοια αντιμετώπιση τόσα χρόνια πουθενά στην Ελλάδα. Θα φάνε καλό χαστούκι.

  5. #725
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Εγώ έχω κάνει αίτηση κοτε και περιμένω τώρα 1,5 μήνα για να με πάρει κάποιος για το ραντεβού της αυτοψίας... Είναι να μη σου τύχει περίπτωση γενικά.... Ουδείς τέλειος... Το παραπάνω σε περιοχή με οπτικές της wind...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  6. #726
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω κάνει αίτηση κοτε και περιμένω τώρα 1,5 μήνα για να με πάρει κάποιος για το ραντεβού της αυτοψίας... Είναι να μη σου τύχει περίπτωση γενικά.... Ουδείς τέλειος... Το παραπάνω σε περιοχή με οπτικές της wind...
    Το να γίνει ένα λάθος συγχωρείται άντε και δύο γιατί ανθρώπινα είναι τα λάθη. Να σου πω όμως από την αρχή εγώ από την αίτηση που έκανα σε εξωτερικό συνεργάτη τους όλα αρνητικά πήγαν. Πολλά λάθη στην αίτηση λάθος email λάθος διεύθυνση. Μετά πρόβλημα με το γραφείο εγκαταστάσεων επειδή το γραφείο διαχείρισης μου ήταν ότι να ναι και μου κάνανε νάζια για την οπτική μέχρι που το πήρα επάνω μου και έγινα εκπρόσωπος μετά η εγκατάσταση ότι να ναι κυριολεκτικά λες και είμαστε πολυκατοικία στην εποχη της Σοβιετικής Ένωσης. Πρόχειρη εγκατάσταση σαν να βιαζοντουσαν και να ήθελαν να φύγουν. Κανένα κανάλι γεμάτο βίδες πρόκες και άλλα τραγικά. Τέτοια εγκατάσταση σε όλη την Αθήνα δεν έχω ξαναδει... Είμαι σίγουρος ότι οποιαδήποτε εταιρία είναι πολύ καλύτερη από τη wind. Πήγα σε αυτούς μονο της καλής τιμής που είχαν αλλά ότι πληρώνεις περνεις....

  7. #727
    Εγγραφή
    11-08-2022
    Ηλικία
    26
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Απο σημερα το απογευμα δεν εχω ίντερνετ και καλεσα στην τεχνικη υποστήριξη καναμε ποσες φορές επανεκκινηση το ont το router και τιποτα παντα το LED στο internet ηταν ηταν κοκκινο ακομα και μετα απο reset! Μου ειπαν αυριο θα με καλεσει τεχνικος για επίσκεψη να δουμε τι προβλημα υπάρχει το περίεργο ειναι ότι συμβαινει 3η φορα σε εναν μηνα! Την πρωτη φορα ελεγχαν κάνουν εργασιες στην περιοχη και υπάρχει πιθανότητα να επηρεαστει η γραμμη μου! Οκ αυτο το καταλάβαινω δεν υπαρχει προβλημα εκει! Προχθες εγινε το ιδιο ειχαμε μεινει για 1 ωρα χωρις ίντερνετ και αφου εστειλα μηνυμα μεσω της εφαρμογής στο my wind στην τεχνική υποστήριξη εφτιαξε μονο του μετα απο μιση ωρα! Σημερα δεν εγινε τιποτα! 3-4 χρονια ημουν με 24adsl την nova σπάνια είχα αποσυνδέσεις και ποτε δεν χρειαστηκε να ερθει τεχνικος! Τι φαση τώρα; Παρόλαυτα μου εδωσαν απεριόριστα data στο κινητο αλλα τι θα γινει με την υπόλοιπη οικογένεια; Υπάρχει καποια δυνατότητα μεσω κινητου και router να κανω καπως hotspot ετσι σε ολο το σπίτι;

  8. #728
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Klaudio97 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο σημερα το απογευμα δεν εχω ίντερνετ και καλεσα στην τεχνικη υποστήριξη καναμε ποσες φορές επανεκκινηση το ont το router και τιποτα παντα το LED στο internet ηταν ηταν κοκκινο ακομα και μετα απο reset! Μου ειπαν αυριο θα με καλεσει τεχνικος για επίσκεψη να δουμε τι προβλημα υπάρχει το περίεργο ειναι ότι συμβαινει 3η φορα σε εναν μηνα! Την πρωτη φορα ελεγχαν κάνουν εργασιες στην περιοχη και υπάρχει πιθανότητα να επηρεαστει η γραμμη μου! Οκ αυτο το καταλάβαινω δεν υπαρχει προβλημα εκει! Προχθες εγινε το ιδιο ειχαμε μεινει για 1 ωρα χωρις ίντερνετ και αφου εστειλα μηνυμα μεσω της εφαρμογής στο my wind στην τεχνική υποστήριξη εφτιαξε μονο του μετα απο μιση ωρα! Σημερα δεν εγινε τιποτα! 3-4 χρονια ημουν με 24adsl την nova σπάνια είχα αποσυνδέσεις και ποτε δεν χρειαστηκε να ερθει τεχνικος! Τι φαση τώρα; Παρόλαυτα μου εδωσαν απεριόριστα data στο κινητο αλλα τι θα γινει με την υπόλοιπη οικογένεια; Υπάρχει καποια δυνατότητα μεσω κινητου και router να κανω καπως hotspot ετσι σε ολο το σπίτι;
    Όλα τα android και iPhone έχουν τη δυνατότητα του hotspot.
    Πήγαινε ρυθμίσεις και συνδεσιμότητα (ή κάτι με δίκτυα) και εκεί θα είναι χωμένο το hotspot.

    Όρισε έναν κωδικό και ονομασία του hotspot σου, ενεργοποίησε τον διακόπτη και πες σε όποιον είναι της οικογένειας, να συνδεθεί σε αυτό.

    Ανάλογα το κινητό, το σήμα και το πόσοι θα συνδεθούν, θα υπάρχει και η αντίστοιχη καθυστέρηση στο Internet επίσης, θα εξαντληθεί και η μπαταρία αρκετά γρήγορα, για να μην πω ότι το κινητό θα βράσει...

    Σε καμία περίπτωση, μην το βάλεις να φορτίζει όσο το έχεις με αυτόν τον τρόπο αλλιώς βάλε και έναν πυροσβεστήρα δίπλα just in case...

    - - - Updated - - -

    Τσέκαρε από την είσοδο της πολυκατοικίας και πολύ προσεκτικά από τα κουτιά στην είσοδο μέχρι και το σπίτι σου αν βλέπεις κάτι περίεργο στην εγκατάσταση...

    Πχ να είναι κανένα κομμένο καλώδιο ή κανένα κουτί ανοιχτό ή κάτι...
    01/06/2022 | Ενεργοποίηση δικτύου και διαθεσιμότητα
    02/06/2022 | Αίτηση προς Wind
    06/07/2022 | Καταχώρηση αίτησης
    20/07/2022 | Επιθεώρηση πολυκατοικίας
    28/07/2022 | Εργασίες κάθετης εγκατάστασης
    22/08/2002 | Εργασίες κόλλησης ινών
    23/09/2022 | Ολοκλήρωση κάθετης
    04/10/2022 | Παραλαβή εξοπλισμού
    04/10/2022 | Ολοκλήρωση οριζόντιας εγκατάστασης
    10/10/2022 | Ενεργοποίηση γραμμής



  9. #729
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μετά η εγκατάσταση ότι να ναι κυριολεκτικά λες και είμαστε πολυκατοικία στην εποχη της Σοβιετικής Ένωσης. Πρόχειρη εγκατάσταση σαν να βιαζοντουσαν και να ήθελαν να φύγουν. Κανένα κανάλι γεμάτο βίδες πρόκες και άλλα τραγικά. Τέτοια εγκατάσταση σε όλη την Αθήνα δεν έχω ξαναδει... Είμαι σίγουρος ότι οποιαδήποτε εταιρία είναι πολύ καλύτερη από τη wind. Πήγα σε αυτούς μονο της καλής τιμής που είχαν αλλά ότι πληρώνεις περνεις....

    Για να λέμε την αλήθεια, στο θέμα της κάθετης εγκατάστασης έχετε μεγάλο μερίδιο ευθύνης όσοι δεχτήκατε να προχωρήσει η εγκατάσταση με ρόκα. Μπορούσατε άνετα να τους διώξετε και να τους πείτε ότι δεν πρόκειται να προχωρήσει η εγκατάσταση στην πολυκατοικία αν δεν γίνει με τοποθέτηση καναλιών σε όλη τη διαδρομή της ίνας.

    Καταλαβαίνω βέβαια ότι πολλοί από εσάς είχατε μπουχτίσει με τις ADSL συνδέσεις και θέλατε να ξεμπερδεύετε. Στη δική μας πολυκατοικία δεν υπήρχε καμία περίπτωση να επιτρέψω να προχωρήσει τέτοια κάθετη εγκατάσταση, και σκέψου ότι είμαι απλός ενοικιαστής, ούτε καν ιδιοκτήτης διαμερίσματος. Η διαχειρίστρια μου είχε αναθέσει εν λευκώ να διαχειριστώ τα πάντα που αφορούσαν την εγκατάσταση και όλα έγιναν ακριβώς όπως τα ζήτησα, χωρίς να παρεκκλίνουν πουθενά, τόσο στην κάθετη εγκατάσταση από την Cosmote, όσο και στην οριζόντια εγκατάσταση από την Wind.

    Έπαιζα βέβαια μπάλα εκ του ασφαλούς. Είχαμε ήδη δύο χρόνια μέχρι VDSL100 ταχύτητα στην πολυκατοικία, οπότε αν δεν έκαναν την εγκατάσταση ακριβώς όπως την θέλαμε, απλά θα ακυρώναμε τα αιτήματά μας, κι εγώ στην Wind και η διαχειρίστρια στην Cosmote...

  10. #730
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να λέμε την αλήθεια, στο θέμα της κάθετης εγκατάστασης έχετε μεγάλο μερίδιο ευθύνης όσοι δεχτήκατε να προχωρήσει η εγκατάσταση με ρόκα. Μπορούσατε άνετα να τους διώξετε και να τους πείτε ότι δεν πρόκειται να προχωρήσει η εγκατάσταση στην πολυκατοικία αν δεν γίνει με τοποθέτηση καναλιών σε όλη τη διαδρομή της ίνας.

    Καταλαβαίνω βέβαια ότι πολλοί από εσάς είχατε μπουχτίσει με τις ADSL συνδέσεις και θέλατε να ξεμπερδεύετε. Στη δική μας πολυκατοικία δεν υπήρχε καμία περίπτωση να επιτρέψω να προχωρήσει τέτοια κάθετη εγκατάσταση, και σκέψου ότι είμαι απλός ενοικιαστής, ούτε καν ιδιοκτήτης διαμερίσματος. Η διαχειρίστρια μου είχε αναθέσει εν λευκώ να διαχειριστώ τα πάντα που αφορούσαν την εγκατάσταση και όλα έγιναν ακριβώς όπως τα ζήτησα, χωρίς να παρεκκλίνουν πουθενά, τόσο στην κάθετη εγκατάσταση από την Cosmote, όσο και στην οριζόντια εγκατάσταση από την Wind.

    Έπαιζα βέβαια μπάλα εκ του ασφαλούς. Είχαμε ήδη δύο χρόνια μέχρι VDSL100 ταχύτητα στην πολυκατοικία, οπότε αν δεν έκαναν την εγκατάσταση ακριβώς όπως την θέλαμε, απλά θα ακυρώναμε τα αιτήματά μας, κι εγώ στην Wind και η διαχειρίστρια στην Cosmote...
    Φίλε μου εκείνη την ημέρα που ήρθαν έπρεπε να φύγω είχα να πάω για δουλειά διάφορες άσε που ήρθαν 8 το πρωί. Είναι αλήθεια ότι ήθελα να ξεμπερδευω αλλά και τόσο χάλια δε το φανταζομουν. Και ένας άλλος που μου είχε πει θα κάνει αίτηση μου λέει τι εγκατάσταση είναι αυτή που κάνανε οι τύποι...Δηλαδή εν έτη 2022 να βλέπεις τέτοιες μουτζουρες τουλάχιστον ας βάζαμε λίγα κανάλια στους ορόφους. Όπως είπα και πιο πάνω δεν είναι μόνο αυτό αλλά όλα στραβά πήγαν με τη δικιά μου αίτηση. Αν με είχαν συνδέσει δε θα έκανα και εγώ τέτοιο ντόρο αλλά με έχουν αφήσει και τελευταίο αποτι φαίνεται και μου λένε και ψεμματα.... Και ότι θα παραλλαβω εξοπλισμό μου είχαν πει τη περασμένη βδομάδα και ότι θα με συνδεσουν μέχρι τέλος Σεπτέμβρη μου είχαν πει πριν 2 βδομαδες...Απαράδεκτοι το λιγότερο για τη προσωπική μου εμπειρία τουλάχιστον!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mike112 : 02-10-22 στις 19:33.

  11. #731
    Εγγραφή
    11-08-2022
    Ηλικία
    26
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Φιλε μου δεν θα στο πω ειρωνικα ???? και ευχαριστώ που μπήκες στο κόπο να βοηθησεις και να εξηγησεις αλλα ξερω τι ειναι το hotspot και εχω κάποιες βασικες γνώσεις στο internet κλπ το θεμα μου ειναι αν γίνεται να το κανω αυτο με το router ωστε να πιάνουμε όλοι καλο σημα παντου για με το κινητο κανοντας έτσι hotspot θα εχουμε θεμα γιατι μονο στο σαλονι μπορώ να πιάσω 4g+ οπουδήποτε αλλου ουτε 3g δεν πιάνω

  12. #732
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Klaudio97 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου δεν θα στο πω ειρωνικα ???? και ευχαριστώ που μπήκες στο κόπο να βοηθησεις και να εξηγησεις αλλα ξερω τι ειναι το hotspot και εχω κάποιες βασικες γνώσεις στο internet κλπ το θεμα μου ειναι αν γίνεται να το κανω αυτο με το router ωστε να πιάνουμε όλοι καλο σημα παντου για με το κινητο κανοντας έτσι hotspot θα εχουμε θεμα γιατι μονο στο σαλονι μπορώ να πιάσω 4g+ οπουδήποτε αλλου ουτε 3g δεν πιάνω
    Θα πρέπει να δεις αν υποστηρίζει κάτι τέτοιο το router σου...
    Σύνδεσε με USB το κινητό σου στο router και δες μετά αν στις ρυθμίσεις "το βλέπεις" κάπως για να πάρεις internet από εκεί.

    Μπορεί να χρειαστεί να ενεργοποιήσεις το hotspot στο κινητό μέσω usb (αν υπάρχει) και μετά να δεις το μενού ή αν το router μπορεί να μπει ως access point και να συνδεθεί στο κινητό σου ασύρματα.

    Ακόμα η Wind δεν με έχει συνδέσει οπότε δεν έχω διαθέσιμο τον εξοπλισμό για να κάνω πειράματα και να σε βοηθήσω περισσότερο...
    01/06/2022 | Ενεργοποίηση δικτύου και διαθεσιμότητα
    02/06/2022 | Αίτηση προς Wind
    06/07/2022 | Καταχώρηση αίτησης
    20/07/2022 | Επιθεώρηση πολυκατοικίας
    28/07/2022 | Εργασίες κάθετης εγκατάστασης
    22/08/2002 | Εργασίες κόλλησης ινών
    23/09/2022 | Ολοκλήρωση κάθετης
    04/10/2022 | Παραλαβή εξοπλισμού
    04/10/2022 | Ολοκλήρωση οριζόντιας εγκατάστασης
    10/10/2022 | Ενεργοποίηση γραμμής



  13. #733
    Εγγραφή
    11-08-2022
    Ηλικία
    26
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Κατι πρεπει να κανουνε με τα κεντρα τεχνικης υποστηριξεις ολοι οι πάροχοι γιατι πάντα ολοι τα ιδια σου λενε!

    "Καντε επανεκκινηση το ρουτερ"
    "Καντε reset" κλπ

    Σπάνια να ξερουν! Και αφου το δηλωσανε σαν βλαβη ειπα απο μόνος μου μετα απο 3-4 ωρες ας δοκιμασω τιποτα με τα καλωδια και απλα εβγαλα το καλωδιο που συνδεει την οπτικη με το ont το ξαναεβαλα και το προβληκα λυθηκε! Ηταν τοσο απλο και τοσο χαζο που οι "εμπειροι" υπάλληλοι της wind δεν μπορουσαν να μου πουν να το δοκιμασω ουτε να κανουν κατι παραπάνω απο το να μου πουν απλα κανε επανεκκίνηση!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Klaudio97 : 02-10-22 στις 23:54.

  14. #734
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Klaudio97 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σπάνια να ξερουν! Και αφου το δηλωσανε σαν βλαβη ειπα απο μόνος μου μετα απο 3-4 ωρες ας δοκιμασω τιποτα με τα καλωδια και απλα εβγαλα το καλωδιο που συνδεει την οπτικη με το ont το ξαναεβαλα και το προβληκα λυθηκε! Ηταν τοσο απλο και τοσο χαζο που οι "εμπειροι" υπάλληλοι της wind δεν μπορουσαν να μου πουν να το δοκιμασω ουτε να κανουν κατι παραπάνω απο το να μου πουν απλα κανε επανεκκίνηση!

    Ενδιαφέρον στοιχείο αυτό που αναφέρεις φίλε Klaudio97 για το καλώδιο της ίνας ανάμεσα στο πριζάκι και το ΟΝΤ. Όταν έβγαλες το καλώδιο, το έβγαλες μόνο από το ΟΝΤ, μόνο από το πριζάκι ή και από τις δύο μεριές; Και όταν το έκανες, το ΟΝΤ ήταν στο ρεύμα ή όχι; Σε ρωτάω γιατί αυτή η λύση μπορεί να φανεί χρήσιμη και σε άλλους μελλοντικά...

  15. #735
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.343
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Klaudio97 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατι πρεπει να κανουνε με τα κεντρα τεχνικης υποστηριξεις ολοι οι πάροχοι γιατι πάντα ολοι τα ιδια σου λενε!

    "Καντε επανεκκινηση το ρουτερ"
    "Καντε reset" κλπ

    Σπάνια να ξερουν! Και αφου το δηλωσανε σαν βλαβη ειπα απο μόνος μου μετα απο 3-4 ωρες ας δοκιμασω τιποτα με τα καλωδια και απλα εβγαλα το καλωδιο που συνδεει την οπτικη με το ont το ξαναεβαλα και το προβληκα λυθηκε! Ηταν τοσο απλο και τοσο χαζο που οι "εμπειροι" υπάλληλοι της wind δεν μπορουσαν να μου πουν να το δοκιμασω ουτε να κανουν κατι παραπάνω απο το να μου πουν απλα κανε επανεκκίνηση!
    Σπανια σε συνδεουν με τεχνικο τμημα...
    Στην αρχη η κληση παει σε εξωτερικο τηλεφωνικο κεντρο (TELEPERFOMANCE,BFS κτλ).
    Εκει οι υπαλληλοι εχουν μπουσουλα με αντιστοιχες απαντησεις.
    Εαν δεν βγει ακρη εκει , δηλωνουν την βλαβη και σε καλουν πισω απο το τεχνικο τμημα.
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

Σελ. 49 από 66 ΠρώτηΠρώτη ... 29394447484950515459 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πιλοτικό FTTH από WIND;
    Από elessargr στο φόρουμ FTTH
    Μηνύματα: 67
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-07-18, 07:29
  2. FTTC to FTTH γίνεται?
    Από maxt0r στο φόρουμ FTTH
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-18, 18:56
  3. WiND Fiber 100/200 ( Vectoring&Bonding or real FTTH)
    Από xsystemgr στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-17, 21:26
  4. Μηνύματα: 113
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-17, 22:42
  5. Μηνύματα: 60
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-17, 15:28

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας