Σελ. 39 από 66 ΠρώτηΠρώτη ... 1929343738394041444959 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 571-585 από 988

Θέμα: WIND FTTH

  1. #571
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Ποια ρούτερ είπαμε ότι δίνουν σε ftth;
    Έχει ddns;

    Zyxel H Zte νομίζω;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  2. #572
    Εγγραφή
    26-09-2015
    Περιοχή
    Κυψέλη, Αθήνα
    Μηνύματα
    526
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps / 1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ΖΤΕ ZXHN F6600P
    Παιδιά καλησπέρα,

    Έχω κάνει αίτηση για Wind Fiber 200 Mbps, πέρασε ο μηχανικός από την πολυκατοικία, και έκανε την μελέτη.

    Η εγκατάσταση των οπτικών ινών στην πολυκατοικία, θα γίνει αρχές Σεπτεμβρίου.

    Υπάρχει κάποιος που έχει Wind Fiber εδώ, να μας πει τι ταχύτητες πιάνει σε διάφορα sites, για παράδειγμα με ftp.ntua.gr, ftp.cc.uoc.gr, με speedtest σε servers του εξωτερικού, κ.λπ.;

    Ευχαριστώ πολύ.

  3. #573
    Εγγραφή
    13-05-2017
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Καλησπέρα και απο εμένα.

    Επιτέλους ολοκληρώθηκε η διαδικασία εγκατάστασης της οπτικής.

    Απο εξοπλισμό μου έδωσαν ενα PON της Huawei το οποίο δέχεται την οπτική και βγάζει ethernet το οποίο πηγαίνει στην θύρα WAN του ZTE 288.

    Έχω ένα Xiaomi ax1800.Με ποιον τρόπο προτείνεται να το συνδέσω ώστε να συνεχίσω να έχω Voip τηλεφωνία?

    Σας ευχαριστώ!

  4. #574
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά καλησπέρα,

    Έχω κάνει αίτηση για Wind Fiber 200 Mbps, πέρασε ο μηχανικός από την πολυκατοικία, και έκανε την μελέτη.

    Η εγκατάσταση των οπτικών ινών στην πολυκατοικία, θα γίνει αρχές Σεπτεμβρίου.

    Υπάρχει κάποιος που έχει Wind Fiber εδώ, να μας πει τι ταχύτητες πιάνει σε διάφορα sites, για παράδειγμα με ftp.ntua.gr, ftp.cc.uoc.gr, με speedtest σε servers του εξωτερικού, κ.λπ.;

    Ευχαριστώ πολύ.

    Σου δίνω κάποιες μετρήσεις, είμαι συνδεδεμένος τέσσερις μήνες τώρα και η γραμμή είναι σταθερή σαν βράχος.

    Με σέρβερ της Wind:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Wind_FTTH_200_app_2-8-2022.jpg 
Εμφανίσεις:  11 
Μέγεθος:  104,4 KB 
ID: 239934


    Με σέρβερ από Φρανκφούρτη, που οι gamers λένε ότι είναι από τους δύσκολους, δεν παίζω παιχνίδια, οπότε δεν έχω ιδέα τι ισχύει. Ο συγκεκριμένος είναι από τους πιο γρήγορους σέρβερ στην Φρανκφούρτη που έχω δοκιμάσει. Στον συγκεκριμένο σέρβερ έχω δει ping ακόμα και στα 47ms, το χαμηλότερο που έχω μετρήσει από εκεί.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Wind_FTTH_200_Frankfurt_2.jpg 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  123,1 KB 
ID: 239936


    Τέλος, στο ftp.cc.uoc.gr είδα μέση ταχύτητα download στα 175-180Mbps σε ένα αρχείο iso κάπου στα 630MB...

  5. #575
    Εγγραφή
    26-09-2015
    Περιοχή
    Κυψέλη, Αθήνα
    Μηνύματα
    526
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps / 1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ΖΤΕ ZXHN F6600P
    Ευχαριστώ Zarko για τις πληροφορίες, να είσαι καλά.

  6. #576
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.961
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Ισχύει ότι στη wind τα συμβόλαια υπογράφονται και αποστέλλονται μόνο με κούριερ και όχι ηλεκτρονικά με mail??
    Περιμένω έναν κουριερ κοντά 10 μέρες και από wind λένε ότι δεν υπάρχει άλλος τρόπος για υπογραφή. Είναι δυνατόν ?

  7. #577
    Εγγραφή
    26-06-2021
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από utp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισχύει ότι στη wind τα συμβόλαια υπογράφονται και αποστέλλονται μόνο με κούριερ και όχι ηλεκτρονικά με mail??
    Περιμένω έναν κουριερ κοντά 10 μέρες και από wind λένε ότι δεν υπάρχει άλλος τρόπος για υπογραφή. Είναι δυνατόν ?
    Πηρα τηλεφωνικα την προσφορα.Το συμβολαιο ηρθε με mail.Το υπεγραψα και το εστειλα μαζι με τα αλλα εγγραφα πισω με mail.Δεν μου κανει πλεον εκπληξη ποσους ανικανους εχουν προσλαβει στα τμηματα εξυπηρετησης τους.

  8. #578
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zhentarim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πηρα τηλεφωνικα την προσφορα.Το συμβολαιο ηρθε με mail.Το υπεγραψα και το εστειλα μαζι με τα αλλα εγγραφα πισω με mail.Δεν μου κανει πλεον εκπληξη ποσους ανικανους εχουν προσλαβει στα τμηματα εξυπηρετησης τους.
    Τα ίδια κι εγώ, πέρσι το καλοκαίρι.

  9. #579
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από utp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισχύει ότι στη wind τα συμβόλαια υπογράφονται και αποστέλλονται μόνο με κούριερ και όχι ηλεκτρονικά με mail??
    Περιμένω έναν κουριερ κοντά 10 μέρες και από wind λένε ότι δεν υπάρχει άλλος τρόπος για υπογραφή. Είναι δυνατόν ?

    Κι εγώ που ενεργοποιήθηκα τον Απρίλιο στην Wind και είχα κάνει τηλεφωνικά το αίτημα, παρέλαβα το συμβόλαιο με κούριερ αλλά χωρίς κανένα πρόβλημα, 2-3 μέρες μετά το αίτημα. Σε άλλα μέλη όπως φαίνεται, πήγε με email.

  10. #580
    Εγγραφή
    01-02-2016
    Περιοχή
    ΚΟΛΩΝΟΣ
    Μηνύματα
    1.970
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 D/20 Up
    ISP
    NOVA (ex Wind)
    Router
    ZTE H288A
    Στα 26 ευρώ/μήνα προσφορά μου είπε πωλητης στα Σεπόλια για τα 200Mbps.. χωρίς κόστος ενεργοποίησης και με δωρεάν το ρουτερ.
    Αναφέρει επάνω στο χαρτι τα εξής μοντέλα.Technicolor TG788v3, Technicolor TG789v2 και Technicolor DGA4130.

    Στα 17,90 ευρώ για τα 24Mbps ADSL μέχρι τις 13/8.
    Και αλλαγή από Cosmote σε Wind σε 30~45 μέρες.

  11. #581
    Εγγραφή
    11-08-2022
    Ηλικία
    26
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Μολις μου φερανε τον εξοπλισμο και το router ειναι ΖΤΕ ( Δεν το εχω ανοιξει ακομα ).
    Ειναι καλο; Ειναι wifi5 η 6;
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails PXL_20220816_084730221.jpg  


  12. #582
    Εγγραφή
    01-12-2021
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Update...
    Μετά από 3μιση μήνες αναμονής, (κάπου αρχές Μάη έπεσαν οι υπογραφές) με ενημέρωσαν πως στις 26/8 θα έρθει το τεχνικό τμήμα για την κάθετη εγκατάσταση στη πολυκατοικία μας στα Πετράλωνα.
    Ρίγη συγκίνησης και απίστευτη χαρά διαπερνούν το σώμα μου από την κορυφή της κεφαλής ως τα νύχια, μιας και πλησιάζει ο καιρός που θα μπορώ άνετα να εργάζομαι από το σπίτι χωρίς αποσυνδέσεις, κολλήματα, snr, db, speedtests, επανεκκινήσεις και τηλεφωνα στη τεχνική υποστήριξη....

    θέρμανση δε θα έχουμε το χειμώνα αλλά λίγη σημασία έχει!200 mbps είναι αυτά! Θα δανείζω και στους γείτονες!


    Στα σοβαρά τώρα, φίλος 7 στενά πιο κάτω, υπέγραψε σχεδόν 1μιση μήνα μετά από μένα και έχει ήδη συνδεθεί... Απ'ότι έχω καταλάβει ο εργολάβος που είχε αναλάβει τα έργα (βασικά οι εργάτες του) έκαναν μλκία σε αρκετά σημεία της περιοχής και χρειάστηκαν να ξανασκάψουν και 2η φορά.... Συν τις ελλείψεις σε πρώτες ύλες και ανθρώπινο δυναμικό και το φάγαμε το τρίμηνο...
    Ευελπιστώ Σεπτέμβρη να έχω συνδεθεί!Είδωμεν...

  13. #583
    Εγγραφή
    01-02-2016
    Περιοχή
    ΚΟΛΩΝΟΣ
    Μηνύματα
    1.970
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 D/20 Up
    ISP
    NOVA (ex Wind)
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από LeonT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Update...
    Μετά από 3μιση μήνες αναμονής, (κάπου αρχές Μάη έπεσαν οι υπογραφές) με ενημέρωσαν πως στις 26/8 θα έρθει το τεχνικό τμήμα για την κάθετη εγκατάσταση στη πολυκατοικία μας στα Πετράλωνα.
    Ρίγη συγκίνησης και απίστευτη χαρά διαπερνούν το σώμα μου από την κορυφή της κεφαλής ως τα νύχια, μιας και πλησιάζει ο καιρός που θα μπορώ άνετα να εργάζομαι από το σπίτι χωρίς αποσυνδέσεις, κολλήματα, snr, db, speedtests, επανεκκινήσεις και τηλεφωνα στη τεχνική υποστήριξη....

    θέρμανση δε θα έχουμε το χειμώνα αλλά λίγη σημασία έχει!200 mbps είναι αυτά! Θα δανείζω και στους γείτονες!


    Στα σοβαρά τώρα, φίλος 7 στενά πιο κάτω, υπέγραψε σχεδόν 1μιση μήνα μετά από μένα και έχει ήδη συνδεθεί... Απ'ότι έχω καταλάβει ο εργολάβος που είχε αναλάβει τα έργα (βασικά οι εργάτες του) έκαναν μλκία σε αρκετά σημεία της περιοχής και χρειάστηκαν να ξανασκάψουν και 2η φορά.... Συν τις ελλείψεις σε πρώτες ύλες και ανθρώπινο δυναμικό και το φάγαμε το τρίμηνο...
    Ευελπιστώ Σεπτέμβρη να έχω συνδεθεί!Είδωμεν...
    Άντε με το καλό να γίνει η σύνδεσή σου, γιατι και εγώ στον Οτε 4μισι μήνες δεν είδα ούτε ''φως'' ούτε οπτική ινα. Παρόλο που έχει ολοκληρωθεί η κάθετη εγκατάσταση ακύρωσα το αίτημα και προχώρησα
    σε νέο στην Wind μπας και ξεβαλτώσω και προχωρήσω.

  14. #584
    Εγγραφή
    11-08-2022
    Ηλικία
    26
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Ενημερωση: Αφου παρελαβα τον εξοπλισμο εχθες με καλεσαν να κλεισουμε ραντεβου με τον τεχνικο για το σαββατο στης 20/8! Με αυτην την ημερομηνια περναει ακριβως ενας μηνας απο τοτε που εκανα την αιτηση τηλεφωνικα! ( Ενας μηνα γιατι ειχα ηδη οπτικη ινα στην πολυκατοικια και εκανα μεταφορα απο nova σε wind ). Στην κυρια που εβαλαν οπτικη ινα απο πανω μου και εβαλαν και στην υπολοιποι πολυκατοικια ηταν η ιδιοκτητρια και της εκαναν 1.5 μηνα για την διαδιακασια ( ηταν στην cosmote και εβαλε FTTH με cosmote )
    Επισης οταν με καλεσαν για να κλεισουμε το ραντεβου με τον τεχνικο τους ρωτησα αν ο τενχικος αφου θα βαλει την οπτικη ινα αν θα βαλει και τον εξοπλισμο μετα και ενεργοποιηση την υπηρεσια και μου ειπε ναι.

    Προτεινω σε οποιον θελει να κανει αιτηση για FTTH να παει να την κανει απο ενα καταστημα να την κανει γιατι αν την κανετε τηλεφωνικα θα αργησει ο κουριερ να ερθει καμια εβδομαδα οπως εκανε και σε εμενα για την υπογραφη του συμβολαιου!
    Οποτε πηγαιντε σε ενα καταστημα και ταυτοχρονα ενημερωστε τους πως ειναι η πολυκατοικια και αν εχει η οχι οπτικη ινα για να επιταχυνεται την διαδικασια!

  15. #585
    Εγγραφή
    21-03-2009
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5/~37.5
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΞΑΝΘΗ
    SNR / Attn
    8(dB) / 15.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχουν ανακοινωθεί μήπως πρόσφατα, νέοι πίνακες με τις πιθανές ημερομηνίες ενεργοποίησης, από την Wind?

    Άκυρο τελικά. Βρήκα το δημόσιο έγγραφο της 28ης Ιουλίου. Πάλι παρατάθηκε το τρίμηνο παράδοσης της καμπίνας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος christakoss : 19-08-22 στις 20:42.

Σελ. 39 από 66 ΠρώτηΠρώτη ... 1929343738394041444959 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πιλοτικό FTTH από WIND;
    Από elessargr στο φόρουμ FTTH
    Μηνύματα: 67
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-07-18, 07:29
  2. FTTC to FTTH γίνεται?
    Από maxt0r στο φόρουμ FTTH
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-18, 18:56
  3. WiND Fiber 100/200 ( Vectoring&Bonding or real FTTH)
    Από xsystemgr στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-17, 21:26
  4. Μηνύματα: 113
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-17, 22:42
  5. Μηνύματα: 60
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-17, 15:28

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας