Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 16
  1. #1
    Εγγραφή
    24-10-2012
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Για τρίτη φορά ο αγαπημένος πάροχος πιάστηκε με τη γίδα στην πλάτη . Σας προτείνω να το δοκιμάσετε με τεστ κι εσείς . Την ημέρα ληξης του λογαριασμού της κινητής σας απενεργοποιήστε τα δεδομένα σας κατά τις 6 το απόγευμα και μεσα απο την εφαρμογή που είναι real time στα δεδομένα , και μόνο από wifi δείτε το υπόλοιπο σας. Σε μένα ηταν 64 mb . Την επόμενη μέρα και ουσιαστικά έναρξη του καινουργιου λογαριασμου ΚΑΙ πάντα από wifi δείτε το υπόλοιπο σας . Σε μένα σε πρώτη φάση είχαν φάει ήδη 8 mb. Εννοείται πως το wifi assist δεν είναι ποτέ ενεργοποιημένο ... ή το wifi calling .... Οι ισχυρισμοί τους που είπαν τις τρεις αυτές φορές . Δεδομένα απο νωρίτερη χρήση . Η απάντηση μα καλά είχατε μια 60αριά να πάρετε. Το ακριβές μοντελο της συσκευής σας . Απάντηση συνέβη και σε iphone 7 plus , sony experia , iphone 5 . πετάνε το μπαλάκι στους κατασκευαστές !!! γραφτε το επίσημα να τους το κοινοποιοήσω τους λέω ... ολα αυτα γραμμένα στο messenger .... γαργάρα μετά απο αυτό ... Και το πιο απλο .... κάντε reset statistics στο κινητο σας οτι κι αν εχετε λίγες ωρες πριν την νέα εναρξη που μετραει ο λογαριασμός. Αφήστε το να τρέχει ... μετά από 20 μέρες περίπου , θα δείτε μεσα από την εφαρμογή πως ο αγαπημένος παροχος θα σας έχει φαει 50 με 60 mb παραπάνω από αυτά που λέει η συσκευή σας πως κατανάλωσετε . Στη διάθεση του κάθε ενδιαφερομένου στοιχεία και μετρήσεις . Μη μας περνάνε και για χάπατα .

  2. #2
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.766
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εφόσον έχετε ατράνταχτα στοιχεία κάντε καταγγελία στην ΕΕΤΤ.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #3
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Σε 3 νούμερα cosmote Που έχω και έχω ανενεργά τα δεδομένα, δεν έχω παρατηρήσει ποτέ μου να μου τραβήξει δεδομένα απο τα MB που έχω

  4. #4
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Εγώ πάλι αντιμετωπίζω το παράδοξο του να γράφει το κινητό πολλά περισσσότερα από της C-OTE. Συγκεκριμένα, μου δίνει αυτή τη στιγμή usage 3,4GB εκ των οποίων 1,94 είναι speedtest, συνεπώς δεν καταναλώνει από τα data. Από τα δεδομένα μου από όσο βλέπω έχει αφαιρεθεί ~1GB.

  5. #5
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tristano Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφήστε το να τρέχει ... μετά από 20 μέρες περίπου , θα δείτε μεσα από την εφαρμογή πως ο αγαπημένος παροχος θα σας έχει φαει 50 με 60 mb παραπάνω από αυτά που λέει η συσκευή σας πως κατανάλωσετε . Στη διάθεση του κάθε ενδιαφερομένου στοιχεία και μετρήσεις . Μη μας περνάνε και για χάπατα .

    δεν κοιταω τα data μου μιας και παντα επαρκουν και δεν ξεπερναω το πακετο μου.
    αλλα οτι κοσμοτε εχει στησει μηχανη και απατη για 60-100 μβ το μηνα χλωμο και υπερβολικο μου φαινεται.
    μια τετοια αποκλιση ~5% αναμεσα σε 2 μετρησεις τη θεωρω ευλογη, μπορει ο ενας κατι να στρογγυλοποιει ο αλλος οχι πχ

  6. #6
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    296
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αφού με έβαλες σε σκέψεις είπα να κοιτάξω και εγώ τι γίνεται και παρατηρώ το εξής παράδοξο. Τα στατιστικά από το android λένε ότι έχω καταναλώσει συνολικά 230mb. Από την εφαρμογή της κοσμοτε τώρα βλέπω να έχω καταναλώσει 170mb . Δηλαδή μια απόκλιση περίπου 60mb. Ίσως αυτά τα 60mb βέβαια να ήταν σε σελίδες χωρίς χρέωση (π.χ κόσμοτε κτλ) ή να υπάρχει κάποια απόκλιση στις μετρήσεις του κινητού με αυτές της κοσμοτε. Από εκεί και πέρα θα δοκιμάσω και αυτό που είπες με κλειστά δεδομένα για 2 μέρες και θα σε ενημερώσω για την κατανάλωση.

  7. #7
    Εγγραφή
    24-10-2012
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Δοκιμάστε το εκεί που είναι πιο καραμπινάτο . Στην ημερομηνία αλλαγής του λογαριασμού σας .Οπως σας λέω και στο πρώτο post . Ο άνθρωπος της cosmote στο messenger ( εκανα τις παρατηρήσεις μου εκεί γιατί τα γραπτά μένουν ) δεν είχε τίποτε πια να πει . Κλειστά δεδομένα 6 ώρες πριν τα μεσάνυχτα την τελευταία μέρα του λογαριασμού και με υπόλοιπα διαθέσιμα. Άνοιγμα της εφαρμογής του cosmote την επόμενη μέρα έναρξης του νέου λογαριασμού... από όπου θέλετε με PC , wifi κλπ ...όχι όμως από data ... Από τα 800 mb που έπρεπε να δείχνει το πρόγραμμά μου , ως δια μαγείας έδειχνε 792 ... Που πήγαν ρε παιδιά αυτά τα 8mb ... ?

  8. #8
    Εγγραφή
    27-03-2004
    Περιοχή
    192.168.1.1
    Μηνύματα
    1.115
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    Fritz!box 7590
    αν κλέβουν MB είναι σχετικά σημαντικό αλλά από την άλλη αν έχεις π.χ. 200 MB το να σου "φάει" 8 δεν έγινε και τίποτα. Μόνο οι αλλαγές που κάνουν τα καρτέλ υπερκαλύπτουν αυτά τα MB κατά ΠΟΛΥ.
    Νέα έκδοση DSL : WARP-DSL 9.99999999999 (=10000000TerraByte/sec)

  9. #9
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.714
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tristano Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκιμάστε το εκεί που είναι πιο καραμπινάτο . Στην ημερομηνία αλλαγής του λογαριασμού σας .Οπως σας λέω και στο πρώτο post . Ο άνθρωπος της cosmote στο messenger ( εκανα τις παρατηρήσεις μου εκεί γιατί τα γραπτά μένουν ) δεν είχε τίποτε πια να πει . Κλειστά δεδομένα 6 ώρες πριν τα μεσάνυχτα την τελευταία μέρα του λογαριασμού και με υπόλοιπα διαθέσιμα. Άνοιγμα της εφαρμογής του cosmote την επόμενη μέρα έναρξης του νέου λογαριασμού... από όπου θέλετε με PC , wifi κλπ ...όχι όμως από data ... Από τα 800 mb που έπρεπε να δείχνει το πρόγραμμά μου , ως δια μαγείας έδειχνε 792 ... Που πήγαν ρε παιδιά αυτά τα 8mb ... ?
    Δεν ξέρω για κοσμοτέ, αλλά της voda oi κάρτες δεν λήγουν τα μεσάνυχτα αλλά την ίδια ώρα που την ενεργοποίησες.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  10. #10
    Εγγραφή
    24-10-2012
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Δε μιλάμε για κάρτες αλλά προγράμματα συμβολαίου

  11. #11
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω για κοσμοτέ, αλλά της voda oi κάρτες δεν λήγουν τα μεσάνυχτα αλλά την ίδια ώρα που την ενεργοποίησες.
    Όχι και στην Vodafone που έχω CU ληγει στις 23:59, οπότε?

  12. #12
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.714
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Black3539 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι και στην Vodafone που έχω CU ληγει στις 23:59, οπότε?
    Εχω voda καρτοκινητό, μου χρεώσανε το 1€ για gigabyte την μέρα που έληγε, κι όταν τους πήρα τηλεφωνο μου είπανε το παραμύθι με την ώρα. Οπότε ?
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  13. #13
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω voda καρτοκινητό, μου χρεώσανε το 1€ για gigabyte την μέρα που έληγε, κι όταν τους πήρα τηλεφωνο μου είπανε το παραμύθι με την ώρα. Οπότε ?
    Καλά κλέφτες είναι, απο παντού θα σου πάρουν

  14. #14
    Εγγραφή
    03-11-2016
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    UP:1061 k/ DN:11889 k
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Σ.Σ. ΑΓΡΑ
    Router
    TG788v2
    SNR / Attn
    21.4(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το δοκίμασα και δεν ισχύει με τον δικό σου τρόπο. 0 στο κινητό και 0 στο app.

    Δοκίμασε να αφαιρέσεις το APN απο τη συσκευή σου, αν πάλι σου δείξει ότι καταναλώνει, τότε θα έχεις απόδειξη. Διαφορετικά συμβαίνει κάτι με τις συσκευές σου.
    Αν νομίζεις ότι μπορείς να το κάνεις καλύτερα, απόδειξέ το. Μή μένεις μόνο στα λόγια.

  15. #15
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από You lied Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δοκίμασα και δεν ισχύει με τον δικό σου τρόπο. 0 στο κινητό και 0 στο app.

    Δοκίμασε να αφαιρέσεις το APN απο τη συσκευή σου, αν πάλι σου δείξει ότι καταναλώνει, τότε θα έχεις απόδειξη. Διαφορετικά συμβαίνει κάτι με τις συσκευές σου.
    Και εδω το ιδιο. καμμια απολυτως αποκλιση στα ΜΒ. κατι γινεται με τις συσκευες σου.

    ειναι τελειως παραπλανητικος και αδικαιολογητος ο τιτλος. Αλλα περιμενα να διαβασω και αλλα εχει το νημα.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-18, 01:26
  2. Μεταφορά από Cosmote σε Vodafone
    Από remos99 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-17, 15:35
  3. Δέχθηκα προσφορά από Cosmote
    Από Zekeo στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-17, 23:38
  4. e-bill από Cosmote
    Από Manolis_karas στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-17, 19:31
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-17, 13:36

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας