Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    22-01-2018
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Την Τρίτη 16/1/2018 ,στις 18:18 έστειλα φαξ με την ταυτότητα μου για την ακύρωση φορητότητας του σταθερού (το οποίο βάσει μηνύματος θα συνδεθεί σήμερα 22/1/2018). Τετάρτη και Πέμπτη προσπαθούσα να επικοινωνήσω με έναν υπεύθυνο στα φαξ για να δω ότι όλα έγιναν σωστά. Αφού έφτασα 1 ώρα και 54 λεπτά αναμονή και ύστερα από πολλές προσπάθειες δεν κατάφερα να μιλήσω με κανέναν. με ενημέρωσαν την Παρασκευή ότι δε βρίσκουν το φαξ και πρέπει να πληρώσω 130 ευρώ για να φύγω από τη cyta. Εγώ έχω απόδειξη αποστολής του φαξ που είναι εντός της προθεσμίας. Δεν το δέχονται ωστόσο. Τι πρέπει να κάνω για να λήξει το ζήτημα ομαλά?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Justindim : 22-01-18 στις 08:42.

  2. #2
    Εγγραφή
    27-10-2008
    Μηνύματα
    801
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Justindim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την Τρίτη 16/1/2018 ,στις 18:18 έστειλα φαξ με την ταυτότητα μου για την ακύρωση φορητότητας του σταθερού (το οποίο βάσει μηνύματος θα συνδεθεί σήμερα 22/1/2018). Τετάρτη και Πέμπτη προσπαθούσα να επικοινωνήσω με έναν υπεύθυνο στα φαξ για να δω ότι όλα έγιναν σωστά. Αφού έφτασα 1 ώρα και 54 λεπτά αναμονή και ύστερα από πολλές προσπάθειες δεν κατάφερα να μιλήσω με κανέναν. με ενημέρωσαν την Παρασκευή ότι δε βρίσκουν το φαξ και πρέπει να πληρώσω 130 ευρώ για να φύγω από τη cyta. Εγώ έχω απόδειξη αποστολής του φαξ που είναι εντός της προθεσμίας. Δεν το δέχονται ωστόσο. Τι πρέπει να κάνω για να λήξει το ζήτημα ομαλά?
    Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Στείλε μας κάποιο στοιχείο σου με Προσωπικό μήνυμα.

  3. #3
    Εγγραφή
    22-01-2018
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καμία απαντηση και σημερα. Το γραφειο παραπονων υπαρχει στην πραγματικοτητα? παρολες τις προσπάθειες δεν εχω καταφερει να μιλησω ακομα. Εχετε υποψιν σας ότι υπαρχει και δευτερο φαξ ακυρωσης που εσταλη στις 17/1/2018 ημερα τεταρτη και ωρα 14:14. ούτε αυτό θα βρεθει αραγε? περιμενω με ανυπομονησια να δω ποια θα είναι επιτελους η απαντηση σας για να συνεχισω σε καταγγελια στην εεττ με όλα τα αποδειχτικα

  4. #4
    Εγγραφή
    27-10-2008
    Μηνύματα
    801
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Justindim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμία απαντηση και σημερα. Το γραφειο παραπονων υπαρχει στην πραγματικοτητα? παρολες τις προσπάθειες δεν εχω καταφερει να μιλησω ακομα. Εχετε υποψιν σας ότι υπαρχει και δευτερο φαξ ακυρωσης που εσταλη στις 17/1/2018 ημερα τεταρτη και ωρα 14:14. ούτε αυτό θα βρεθει αραγε? περιμενω με ανυπομονησια να δω ποια θα είναι επιτελους η απαντηση σας για να συνεχισω σε καταγγελια στην εεττ με όλα τα αποδειχτικα
    Μόλις σου απαντήσαμε με Προσωπικό μήνυμα.

  5. #5
    Εγγραφή
    22-01-2018
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Ούτε σήμερα είχα καμία απάντηση. Από την προηγούμενη εβδομάδα περιμένω να μου πείτε αν παραλάβατε ένα φαξ ακύρωσης (του οποίου διαθέτω το αποδεικτικό αποστολής)και κανένας δεν μπορεί να μου απαντήσει. Ευτυχώς ακολούθησαν και άλλα φαξ αφού είδα ότι δεν απαντούσαν για να μην μπορείτε να τα αρνηθείτε και αυτά.

  6. #6
    Εγγραφή
    27-10-2008
    Μηνύματα
    801
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΘΗΝΑ
    Καλημέρα.Σου απαντήσαμε με pm.

  7. #7
    Εγγραφή
    22-01-2018
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Τώρα με πήρε εκπρόσωπος σας και μου είπε ότι εκκρεμεί αίτηση φορητότητας και για τα κινητά παρόλο που το ακύρωσα την ίδια μέρα που έστειλα το φαξ ακύρωσης για το σταθερό. Η εκπρόσωπος μου έδωσε το αυτοματοποιημένο νούμερο 2155601660 να πάρω και να ακολουθήσω τις οδηγίες αλλά στο νούμερο αυτό μου λέει ότι δεν υπάρχει αίτηση φορητότητας. Τι από τα δύο ισχύει?

  8. #8
    Εγγραφή
    27-10-2008
    Μηνύματα
    801
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΘΗΝΑ
    Καλή σου μέρα, για το κινητό με αριθμό ----------108 το αίτημα έχει ακυρωθεί από 23/01. Υπάρχει άλλο ένα αίτημα καρτοκινητής στον αριθμό ---------958 το οποίο εκκρεμεί.

  9. #9
    Εγγραφή
    22-01-2018
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    λυθηκε το θεμα με το νουμερο που εκκρεμουσε. δεν ηταν δικο μου καν.

    ακομα περιμενω απαντηση από το τμημα παραπονων για το φαξ ακυρωσης της συνδεσης που εστειλα και δεν το βρισκουν. από 22/1 ακομα τιποτα. το μονο που ξερουν είναι ότι αν φυγω πρεπει να πληρωσω 120ευρω.
    ωστόσο εχω κανει αιτημα αντιστροφης φορητοτητας το οποιο από τη Vodafone μου λενε ότι δεν προχωραει γιατι καθυστερει η cyta και εχω μεινει 10 μερες χωρις ιντερνετ και τηλεφωνο. μπορειτε από μερους σας να επισπευσετε τις διαδικασιες?

  10. #10
    Εγγραφή
    27-10-2008
    Μηνύματα
    801
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΘΗΝΑ
    Καλή σου μέρα! Θα σε καλέσουν με σειρά προτεραιτότητας.

Παρόμοια Θέματα

  1. Γιατί δεν έχουμε σοβαρό σιδηροδρομικό δίκτυο;
    Από WAntilles στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 3660
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-24, 18:45
  2. Μηνύματα: 75
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-12-17, 01:12
  3. Πρόβλημα με ακύρωση φορητότητας
    Από nio25 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-10-17, 10:57
  4. Ακύρωση Φορητότητας από Νόβα σε ΟΤΕ
    Από timos71 στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-17, 14:47
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-17, 11:32

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας