Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    22-01-2018
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Εδώ και σχεδόν ένα μήνα έχω μετακομίσει στο νέο μου σπίτι. Είπα λοιπόν κι εγώ να βάλω μια νέα σύνδεση σταθερού και ίντερνετ και για αρχή πήγα στην πιο οικονομική, αυτή της Wind με το Double Play.
    Πάμε στο ζουμί τώρα.
    Την αίτηση την έχω κάνει από 19 Δεκεμβρίου 2017, το ρουτερ ήρθε 27 Δεκεμβρίου μαζί με το συμβόλαιο και από εκεί και πέρα περίμενα τεχνικό. Μετά από επικοινωνία που είχα μου είπαν ότι ο τεχνικός θα έρθει ΜΕΤΑ τον ΟΤΕ. Να πω σε αυτό το σημείο ότι δεν είχα τηλεφωνικό αριθμό και τα τέλη ενεργοποίησης είναι δωρεάν (ή τουλάχιστον έτσι μου είπαν τηλεφωνικά από την προσφορά).

    Ο τεχνικός της WIND ήρθε λοιπό την προηγούμενη Δευτέρα 15/1 και μου είπε ότι δήλωσε βλάβη στον ΟΤΕ και πως θα περιμένω. Παίρνω την Wind 17/1 και τους λέω κοντεύουμε μήνα από την αίτηση και ακόμα δεν έχω ούτε αριθμό, μου λένε ναι πρέπει να περάσει ο τεχνικός της WIND (ενώ πέρασε).
    Άλλος από τη WIND μου λέει ότι πρέπει να περάσει ο ΟΤΕ και πως δεν είναι βλάβη απλά πρέπει να περάσει για να πάει στο καφάο.
    Τελικά τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση? Πόσο θα χρειαστεί να περιμένω από δικές σας εμπειρίες?
    Τέλος, το ότι στο συμβόλαιο δεν αναγράφεται πουθενά ότι τα τέλη ενεργοποίησης είναι δωρεάν παίζει να δημιουργήσει θέμα? Γιατί όπως ανέφερα πιο πάνω το έκανα τηλεφωνικά (λογικά σε εξωτερικό συνεργάτη).

    Ελλάδα 2018 ρε π****η μου και περιμένουμε 1 μήνα για μια adsl.

  2. #2
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για να πάρεις τη γραμμή θα πρέπει πρώτα να σου τη φέρει ο ΟΤΕ στο box της γειτονιάς σου. Άπαξ και γίνει αυτό έρχεται ο τεχνικός της wind για να σε συνδέσει. Σε νέα αριθμοδότηση όπως εσύ πάνω κάτω τόσο κάνουν, κανά μήνα. Εκτός και αν δεν υπάρχουν ελεύθερες γραμμές οπότε περιμένεις το θαύμα......Σου είπαν κάτι τέτοια? Ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα δικτύου?

  3. #3
    Εγγραφή
    22-01-2018
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Ήρθε ο τεχνικός της Wind και μου είπε ότι θα περιμένεις τώρα τον ΟΤΕ και χωρίς να είσαι μέσα στο σπίτι θα ανάψουν τα λαμπάκια όταν στο συνδέσει. Επίσης πριν λίγο με πήραν πάλι από τη Wind και μου είπαν κάτι για ρυμοτομία ή κάτι τέτοιο (ούτε αυτός μπορούσε να μου εξηγήσει) και ότι έχουν στείλει ξανά στον ΟΤΕ την βλάβη ενώ περιμένουν σήμερα απάντηση. Τι να πω...

  4. #4
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αρα λογικά έχει κατασκευαστεί η γραμμή και τη εχει δώσει ο οτε αλλά υπάρχει βλάβη..Οπότε περιμένεις

  5. #5
    Εγγραφή
    22-01-2018
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Ξέρεις αυτό πόσο μπορεί να πάρει? Εμπειρικά πάντα. Επίσης αν είχα βάλει ΟΤΕ δεν θα είχε γίνει ήδη η δουλειά?

  6. #6
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κοίτα είναι αλήθεια ότι δε σκίζεται ο οτε οταν πρόκειται για εναλακτικούς...οπότε παίρνει αρκετό χρόνο παραπάνω. Ναι αν είχες βάλει οτε εκτιμώ ότι σε 4-5 μέρες θα ήσουν κομπλέ.

  7. #7
    Εγγραφή
    22-01-2018
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Φυσικά ακόμα δεν έχω πάρει απάντηση. Δευτέρα διακόπτω και πάω στον ΟΤΕ. Τους ενημέρωσα από χθες και τόλμησαν να πουν και ψέμματα ότι ήρθε ο τεχνικός του ΟΤΕ και δεν σας βρήκε και πως με ενημέρωσαν και με μήνυμα για το ραντεβού, πράγμα που δεν έγινε ποτέ. Σήμερα πήγα σε κατάστημα και μου είπαν ότι ο τεχνικός του ΟΤΕ ήρθε 19 Ιανουαρίου (άλλα λέει ο ένας άλλα λέει ο άλλος).

    Είπα πως θα φύγω Δευτέρα μου είπαν δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι ο ΟΤΕ φταίει για αυτή την καθυστέρηση. Τρομερή εταιρεία να την χαίρεστε όσοι δουλεύετε στο κωλοχανείο τους.

  8. #8
    Εγγραφή
    27-01-2018
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Λυπάμαι πολύ που μπήκες κι εσυ στην ατελειωτη ταλαιπωρία...

    29/11 αποδεχομαστε αναβάθμιση για 50αρα μετά από λήξη συμβολαίου και καθημερινή πίεση από από πωλητές wind επιβεβαιώνοντας ότι θα λυθεί και το πρόβλημα μας με την χαμηλή ταχύτητα του adsl.
    21/12 σχεδόν ένα μήνα μετά και ύστερα από απειλές για καταγεγραμμένες κλήσεις ότι υποσχέθηκαν πως η όλη διαδικασία διαρκεί 15 μέρες, παραλαμβάνω το συμβόλαιο προς υπογραφή.
    9/01/18 παραλαμβάνουμε νέο ρούτερ.
    18/01/18 γίνεται η ενεργοποίση και η αλλαγή σε 50αρα. Μετά από πολύ υπομονή κι επιμονή είχαμε το επιθυμητό αποτέλεσμα και όλα δουλευαν ρολόι.
    23/01 το απογευμα ξαφνικα η γραμμή εξαφανίζεται!!!! Η επικοινωνία με τους τεχνικούς της εν λόγω εταιρείας έγινε κουραστική και απελπιστική. Άσχετοι μη επαγγελματίες που αραδιάζουν ένα σωρό σάλτσες και ψέματα για να καλύψουν το χρόνο αναμονής.
    Σήμερα 27/01 μετά από συνεχή επικοινωνία με τους τεχνικούς της wind δεν υπάρχει πόρισμα. Η εξυπηρέτηση είναι τραγική...

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα με υπαναχώρηση από wind
    Από mpempis στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-04-18, 00:33
  2. Νέα σύνδεση wind
    Από Bokie στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-17, 11:43
  3. Προβλημα με φορητοτητα απο WIND
    Από Nikos890 στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-17, 00:52
  4. Πρόβλημα με νέα κάρτα γραφικών
    Από Mike86 στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-17, 10:30
  5. Σοβαρο προβλημα με adsl συνδεση
    Από giannis97 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-17, 12:48

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας