Σελ. 10 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 167
  1. #136
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.209
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    εγω είμαι yealink.. Εκτός αν κάτσει κάτι άλλο τρανταχτό.
    Είναι αρκετά ευέλικτο.

    - - - Updated - - -

    το πολύ πολυ αν δεν προκαλεί προβλήματα πχ να μην δουλεύει το αντίστοιχο eco dect να αφήσω και ενα ακουστικό απο gigaset για να εχω bluetooth.

    Έτσι δεν δουλεύουν και αυτα? Η μήπως χάνω κάτι? Η βάση δεν παίρνει τα sip accounts?

  2. #137
    Εγγραφή
    14-11-2010
    Μηνύματα
    654
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7490
    SNR / Attn
    13(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω είμαι yealink.. Εκτός αν κάτσει κάτι άλλο τρανταχτό.
    Είναι αρκετά ευέλικτο.

    - - - Updated - - -

    το πολύ πολυ αν δεν προκαλεί προβλήματα πχ να μην δουλεύει το αντίστοιχο eco dect να αφήσω και ενα ακουστικό απο gigaset για να εχω bluetooth.

    Έτσι δεν δουλεύουν και αυτα? Η μήπως χάνω κάτι? Η βάση δεν παίρνει τα sip accounts?
    Η καινούρια βάση του Yealink (w60b) παίρνει μέχρι 8 ακουστικά και υποστηρίζει 8 sip accounts και 8 ταυτόχρονες κλήσεις. Κανένα Yealink dect δεν έχει Bluetooth όμως, και η βάση δεν υποστηρίζει συσκευές τρίτων κατασκευαστών.

  3. #138
    Εγγραφή
    15-11-2003
    Περιοχή
    Άνω Αχαρναί
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    2.720
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/400
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    Zyxel SBG3300-N/Mk RB4011
    SNR / Attn
    1-8(dB) / -62(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ξέρει κανείς αν τα gigaset voip τηλέφωνα, υποστηρίζουν TLS και SRTP για ασφαλή επικοινωνία;

  4. #139
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.209
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Οχι δεν υποστηρίζουν εκτός εάν πας στις επαγγελματικές σειρές.

  5. #140
    Εγγραφή
    15-11-2003
    Περιοχή
    Άνω Αχαρναί
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    2.720
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/400
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    Zyxel SBG3300-N/Mk RB4011
    SNR / Attn
    1-8(dB) / -62(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δηλαδή η ασφάλεια στις επικοινωνίες είναι προνόμιο μόνο των επαγγελματιών. Οπότε το ξεχνάμε...

    Σε ευχαριστώ.

  6. #141
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από όσα αναγράφει στο manual υποστηρίζει ελληνικούς χαρακτήρες στις επαφές αλλά και την ελληνική γλώσσα στα μενού. Δείχνει λίγο πρωτόγονο σαν εμφάνιση αλλά αν διαθέτει την γνωστή ποιότητα των Panasonic στον ήχο αποτελεί μια σοβαρή υποψηφιότητα, αφού τα gigaset στον συγκεκριμένο τομέα χωλαίνουν.
    Απαντάω στο σχόλιο μου αφού είμαι πλέον κάτοχος του Panasonic KX-TGP600. Η συσκευή που έχω είναι αγορασμένη από το εξωτερικό. Υποστηρίζει ελληνικούς χαρακτήρες στις επαφές αλλά δεν μπορώ να έχω ελληνικό μενού αφού λείπει το αντίστοιχο αρχείο από την μνήμη του. Ίσως αν αγοραστεί συσκευή που προορίζεται για την ελληνική αγορά να έχει το αρχείο με τα ελληνικά out of the box. Πιστεύω ότι υπάρχει τρόπος να περαστούν και σε αυτήν αφού η εταιρεία δίνει το αρχείο με τις μεταφράσεις αλλά δεν μπόρεσα να βρω τρόπο να το περάσω.

    Για μέλη που ρώτησαν να αναφέρω ότι υπάρχει επιλογή (για κάθε λογαριασμό ξεχωριστά) για πρωτόκολλο δικτύου UDP, TCP και TLS.

    Στο web interface υπάρχει πλήθος επιλογών αλλά και λιτότητα σε ορισμένες όπως τα codecs κλήσης.

    Η βάση του είναι εξαιρετικά compact αλλά θερμαίνεται λίγο. Το ακουστικό τώρα έχει πολύ καλή ακουστική με καθαρό ήχο και λειτουργία μείωσης θορύβου. Υστερεί σε λειτουργίες, ήχους κλήσης, οθόνη κτλ. από το Gigaset S850A GO που έχω, αλλά υπερτερεί στην ποιότητα συνομιλίας που είναι αισθητά ανώτερη. Η εμφάνιση του ακουστικού θυμίζει ένα ασύρματο 15ετίας που έχω αλλά με ανώτερη ποιοτική κατασκευή. Παίρνει δυο μπαταρίες ΑΑΑ 650mAh που τις θεωρώ μικρές αλλά ίσως μπορούν να αλλαχθούν με μεγαλύτερης χωρητικότητας.

  7. #142
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.868
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαντάω στο σχόλιο μου αφού είμαι πλέον κάτοχος του Panasonic KX-TGP600. Η συσκευή που έχω είναι αγορασμένη από το εξωτερικό. Υποστηρίζει ελληνικούς χαρακτήρες στις επαφές αλλά δεν μπορώ να έχω ελληνικό μενού αφού λείπει το αντίστοιχο αρχείο από την μνήμη του. Ίσως αν αγοραστεί συσκευή που προορίζεται για την ελληνική αγορά να έχει το αρχείο με τα ελληνικά out of the box. Πιστεύω ότι υπάρχει τρόπος να περαστούν και σε αυτήν αφού η εταιρεία δίνει το αρχείο με τις μεταφράσεις αλλά δεν μπόρεσα να βρω τρόπο να το περάσω.

    Για μέλη που ρώτησαν να αναφέρω ότι υπάρχει επιλογή (για κάθε λογαριασμό ξεχωριστά) για πρωτόκολλο δικτύου UDP, TCP και TLS.

    Στο web interface υπάρχει πλήθος επιλογών αλλά και λιτότητα σε ορισμένες όπως τα codecs κλήσης.

    Η βάση του είναι εξαιρετικά compact αλλά θερμαίνεται λίγο. Το ακουστικό τώρα έχει πολύ καλή ακουστική με καθαρό ήχο και λειτουργία μείωσης θορύβου. Υστερεί σε λειτουργίες, ήχους κλήσης, οθόνη κτλ. από το Gigaset S850A GO που έχω, αλλά υπερτερεί στην ποιότητα συνομιλίας που είναι αισθητά ανώτερη. Η εμφάνιση του ακουστικού θυμίζει ένα ασύρματο 15ετίας που έχω αλλά με ανώτερη ποιοτική κατασκευή. Παίρνει δυο μπαταρίες ΑΑΑ 650mAh που τις θεωρώ μικρές αλλά ίσως μπορούν να αλλαχθούν με μεγαλύτερης χωρητικότητας.
    Πολύ χρήσιμο το review, πιστεύω θα βοηθήσει αρκετούς από την στιγμή που κάνεις και σύγκριση με gigaset.

    Το βρήκες αρκετά φτηνότερα σε σχέση με εδώ;

  8. #143
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Ναι το βρήκα σε πολύ χαμηλότερη τιμή από ιδιώτη για αυτό και το προτίμησα. Σκεφτόμουν να πάω σε Yealink αλλά είχα εξαιρετική σχέση με τα συμβατικά dect της Panasonic και ήθελα να το δοκιμάσω.

  9. #144
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.868
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι το βρήκα σε πολύ χαμηλότερη τιμή από ιδιώτη για αυτό και το προτίμησα. Σκεφτόμουν να πάω σε Yealink αλλά είχα εξαιρετική σχέση με τα συμβατικά dect της Panasonic και ήθελα να το δοκιμάσω.
    Ναι και εγώ από ποιότητα κατασκευής πάντα ευχαριστημένος ήμουνα.

  10. #145
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.249
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Ευχαριστώ και εγώ για το review.
    Συμβατικά ακουστικά να «ζευγαρώσουν» με την βάση υπάρχουν σε λογικές τιμές;

  11. #146
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Δυστυχώς συμβατά είναι μόνο δυο ακουστικά. Αυτό που υπάρχει στο σετ, το KX-TPA60 και ένα πανάκριβο που χαρακτηρίζεται ανθεκτικό στις δύσκολες συνθήκες το KX-UDT131. Ίσως διατηρούν συμβατότητα και τα παλαιότερα sip ακουστικά της σειράς. Σύμφωνα με την εταιρεία όμως δεν θα λειτουργήσουν τα συμβατικά ακουστικά όπως γίνεται στα αντίστοιχα μοντέλα της gigaset.

  12. #147
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.249
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Κάποια συμβατικά της gigaset παλαιότερα λειτουργούσαν. Έβγαιναν σε συμβατικά αλλά και σε IP. Δεν ξέρω τώρα τι γίνεται.
    Πχ. έχω ένα πολύ παλιό sienens gigaset C450 το οποίο πουλιόταν και σε IP και σε συμβατικό μόνο. Κάπου έχω και μια βάση συμβατική και ένα C450 καβάτζα. Το είχα αγοράσει NOS πριν 7-8 χρόνια στα 20€
    το οποίο είχε κρυμμένο μέσα μενού IP. Επίσης και κάποια άλλα που είχα αγοράσει σχεδόν από amazon δεν θυμάμαι μοντέλα. Το είχα ψάξει τότε.
    Ακόμα τα έχω σε μια βάση C470 ip. Τα χρησιμοποιώ εδώ και 15+ χρόνια σε μια διπλοκατοικία. όλες οι λειτουργίες κανονικά.
    Το συζητάω επειδή σίγουρα κάποια στιγμή θα ήθελα να αντικαταστήσω όλο το set.

  13. #148
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.629
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Λογικά υποστηρίζει gap

    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Digi...communications

    οπότε αν έχεις ακουστικά που το υποστηρίζουν κι αυτά τότε μπορείς να δοκιμάσεις να τα κάνεις register, απλά μάλλον οι μόνες λειτουργίες που θα παίζουν θα είναι οι κλήσεις, όχι αναμονή/τηλεφωνητής.

  14. #149
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.249
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από astbox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικά υποστηρίζει gap

    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Digi...communications

    οπότε αν έχεις ακουστικά που το υποστηρίζουν κι αυτά τότε μπορείς να δοκιμάσεις να τα κάνεις register, απλά μάλλον οι μόνες λειτουργίες που θα παίζουν θα είναι οι κλήσεις, όχι αναμονή/τηλεφωνητής.
    Ακριβώς αυτό που λες. Δεν αρκεί όμως.

  15. #150
    Εγγραφή
    04-12-2020
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Για σας μπορεί κάποιος να με βοηθήσει έχω το Gigaset S850A GO συνδεμένο σε pstn γραμμή δεν έχω πλέον voip μπορεί κάποιος να μου πει πως λειτουργεί η παρακολουθήσει χώρου για μωρό και έχω 2 ακουστικά στην ίδια βάση μπορεί το ένα να καλεί το άλλο σε εσωτερική γραμμή και με ποιον τρόπο γιατί όσο και αν διάβασα δεν βρήκα κάτι στις οδηγίες.
    Σας ευχαριστώ

Σελ. 10 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2008
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-02-24, 10:28
  2. Χρήση Speedport 2i για VoIP Cosmote/ΟΤΕ με Mikrotik
    Από deniSun στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 390
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-23, 14:21
  3. Πρόταση για (οικονομικό) πληκτρολόγιο
    Από leasedline στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-05-17, 17:17
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-17, 19:58
  5. Χρήση ZTE ZXDSL 931WII για VOIP με Asterisk server στο lan
    Από Nikiforos στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-17, 18:03

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας