Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 90
  1. #16
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.743
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turboirc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι να μη γινει; ζημιογονος εταιρια ηταν η cyta ολα τα χρονια.
    Γιατί πρέπει να κάνουν κι άλλοι τα ίδια λάθη με μας.

  2. #17
    Εγγραφή
    13-05-2010
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος Αττικής
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Vodafone H300S
    SNR / Attn
    31.5(dB) / 2.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά άλλο άρθρο του capital.cy λέει ''...αφού κυρωθεί από την βουλή των αντιπροσωπων''.Μάλλον πρέπει τελικά...να ευχηθώ, κάποιο κόμμα να βοηθήσει στο να μην γίνει..
    https://cyta.com.cy/pr-2018-jan?archid=6

    Αυτό είναι το επίσημο δελτιο τύπου στο site της εταιρίας (της μητρικής) όπως αναφέρει και το αρχικό post. Οπότε.... δεν φαίνεται να εκκρεμεί κάτι από την βουλή.

    Σε κάθε περίπτωση αν δεν γίνει, τι επιλογές έχει η εταιρία εκτός από να κλείσει; Ή έστω να δηλώσει πτώχευση ή κάτι τέτοιο;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fingolfingr : 24-01-18 στις 00:44.

  3. #18
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος με τη cyta και στεναχωριέμαι πολύ πούμε κλείνει.
    Ήταν ο πρώτος μου εναλλακτικός πάροχος και όχι μοναδικός που άντεχε η τσέπη μου μετά από 4 χρόνια άνεργος καί με οτε πιο πριν. Πραγματικά κρίμα
    Κι εγώ μια από τα ιδια. Δεν θα είχα ίντερνετ κάποια χρόνια άν δεν υπήρχε η CYTA. Κρίμα να κλείσει.Καλές είναι οι υπηρεσίες της και πολύ καλή εξυπηρέτηση που συγκρίνεται με τον ΟΤΕ( τεχνικοί πεδίου κτλ).Τώρα;; Τι κάνουμε;;; Θα πάμε στο αεριτζίδικο της Vodafone; Στη wind που έχει κάνει επιστήμη το ξεγέλασμα;;; Στη ΝΟΒΑ;;;που πάει κι αυτή για ξεπούλημα.....ο ΟΤΕ τρίβει τα χέρια του...που θα γυρίσω πίσω. Δεν του έβαλα φέσι 1 cent ποτέ και θα με αρπάξει αμέσως ....

  4. #19
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turboirc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι να μη γινει; ζημιογονος εταιρια ηταν η cyta ολα τα χρονια.
    Το γράφω , από την πλευρά, ότι ο ανταγωνισμός μειώνεται σε 3+1(νοβα)....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fingolfingr Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://cyta.com.cy/pr-2018-jan?archid=6

    Αυτό είναι το επίσημο δελτιο τύπου στο site της εταιρίας (της μητρικής) όπως αναφέρει και το αρχικό post. Οπότε.... δεν φαίνεται να εκκρεμεί κάτι από την βουλή.

    Σε κάθε περίπτωση αν δεν γίνει, τι επιλογές έχει η εταιρία εκτός από να κλείσει; Ή έστω να δηλώσει πτώχευση ή κάτι τέτοιο;
    Κανονικά θα πρέπει να γίνει αυτό που γινόταν τόσα χρόνια, δηλαδή να έρχονται χρήματα από την κρατική στην Κύπρο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ μια από τα ιδια. Δεν θα είχα ίντερνετ κάποια χρόνια άν δεν υπήρχε η CYTA. Κρίμα να κλείσει.Καλές είναι οι υπηρεσίες της και πολύ καλή εξυπηρέτηση που συγκρίνεται με τον ΟΤΕ( τεχνικοί πεδίου κτλ).Τώρα;; Τι κάνουμε;;; Θα πάμε στο αεριτζίδικο της Vodafone; Στη wind που έχει κάνει επιστήμη το ξεγέλασμα;;; Στη ΝΟΒΑ;;;που πάει κι αυτή για ξεπούλημα.....ο ΟΤΕ τρίβει τα χέρια του...που θα γυρίσω πίσω. Δεν του έβαλα φέσι 1 cent ποτέ και θα με αρπάξει αμέσως ....
    Οι τιμές του οτε έχουν πέσει...

  5. #20
    Εγγραφή
    27-01-2008
    Ηλικία
    72
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΡΗΣ
    Κρίμα πρώτα για τους εργαζόμενους της εταιρείας, των οποίων η δουλειά διακυβεύεται. Κρίμα και για τους πελάτες της εταιρείας, που η οικονομική αποτυχία, τους στερεί τις καλές υπηρεσίες ενός σωστού παροχέα.

  6. #21
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Οι καλές υπηρεσίες κοστίζουν και ίσως αυτό έπαιξε το ρόλο του στην πλήρη απουσία κερδοφορίας της εταιρίας σε όλη τη διάρκεια της δραστηριοποίησης της εδώ.

  7. #22
    Εγγραφή
    28-12-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι, Αττική
    Μηνύματα
    562
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ 268Q
    SNR / Attn
    9(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fingolfingr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από ότι φαινεται... όχι.
    Θα περάσει αλλά είναι τελείως τυπική διαδικασία. Το deal έχει κλείσει..

  8. #23
    Εγγραφή
    30-09-2016
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Αξιζει να περιμενω μηπως μας δωθει η δυνατοτητα να σπασω το συμβολαιο χωρις να πληρωσω την ρητρα ή πιστευετε οτι θα παρει αρκετο καιρο ακομα?

  9. #24
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.538
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Για μενα καλυτερα να ερθουν οι μνηστηρες μονοι τους παρα να παμε εμεις εκει....
    Παντως εκτος του πΟΤΕ ολα τα αλλα ειναι περιπου ιδια. Για εως 24 +απεριοριστα + 360 κινητα στην cyta πληρωνω 22
    Forthnet 23
    Vodafone 25
    Wind 25
    πΟΤΕ 36

  10. #25
    Εγγραφή
    01-09-2005
    Περιοχή
    Στρόβολος - Κυπρος
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    307200/51200
    ISP
    Cablenet
    Router
    Cisco EPC3928S
    SNR / Attn
    44(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prometheas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα περάσει αλλά είναι τελείως τυπική διαδικασία. Το deal έχει κλείσει..
    Δεν έχω καταλάβει κι εγώ αν πρέπει να περάσει ή όχι, πάντως την Κυριακή έχει Προεδρικές εκλογές οπότε αν πάει βουλή θα περάσει γιατί είναι ένα δυνατό χαρτί, και ήταν και ο λόγος που όλα έγιναν τόσο γρήγορα αρχές του χρόνου και έπεσαν και οι υπογραφές μέσα σε μια εβδομάδα. Νομίζω ότι η βουλή δεν κλείνει στην Κύπρο γιατί οι βουλευτικές εκλογές είναι διαφορετικές από τις Προεδρικές. Πάντως ο Υπ. Οικονομικών το πανηγυρίζει ήδη http://www.sigmalive.com/news/greece...is-cyta-hellas και δείχνει πόσο ήθελαν να την ξεφορτωθούν.

    Και η δική μου εμπειρία από τα πεθερικά μου που έχουν 2-play, κινητό συμβολαίου και πρόσφατα καρτοκινητό είναι πολύ καλή. Το μόνο κακό ήταν ότι για οποιαδήποτε επικοινωνία ήθελαν να μιλήσουν με τον ιδιοκτήτη της γραμμής. σε αντίθεση π.χ. με τον ΟΤΕ που ήταν πιο ελαστικός.

    Ας ελπίσουμε η διαδικασία να πάρει αρκετό χρόνο και να μην βρεθούν οι συνάδελφοι στον δρόμο

  11. #26
    Εγγραφή
    06-12-2017
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι καλές υπηρεσίες κοστίζουν και ίσως αυτό έπαιξε το ρόλο του στην πλήρη απουσία κερδοφορίας της εταιρίας σε όλη τη διάρκεια της δραστηριοποίησης της εδώ.
    Αυτο ακριβως .

  12. #27
    Εγγραφή
    13-05-2010
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος Αττικής
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Vodafone H300S
    SNR / Attn
    31.5(dB) / 2.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jjp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω καταλάβει κι εγώ αν πρέπει να περάσει ή όχι, πάντως την Κυριακή έχει Προεδρικές εκλογές οπότε αν πάει βουλή θα περάσει γιατί είναι ένα δυνατό χαρτί, και ήταν και ο λόγος που όλα έγιναν τόσο γρήγορα αρχές του χρόνου και έπεσαν και οι υπογραφές μέσα σε μια εβδομάδα. Νομίζω ότι η βουλή δεν κλείνει στην Κύπρο γιατί οι βουλευτικές εκλογές είναι διαφορετικές από τις Προεδρικές. Πάντως ο Υπ. Οικονομικών το πανηγυρίζει ήδη http://www.sigmalive.com/news/greece...is-cyta-hellas και δείχνει πόσο ήθελαν να την ξεφορτωθούν.

    Και η δική μου εμπειρία από τα πεθερικά μου που έχουν 2-play, κινητό συμβολαίου και πρόσφατα καρτοκινητό είναι πολύ καλή. Το μόνο κακό ήταν ότι για οποιαδήποτε επικοινωνία ήθελαν να μιλήσουν με τον ιδιοκτήτη της γραμμής. σε αντίθεση π.χ. με τον ΟΤΕ που ήταν πιο ελαστικός.

    Ας ελπίσουμε η διαδικασία να πάρει αρκετό χρόνο και να μην βρεθούν οι συνάδελφοι στον δρόμο
    Καλα εγώ πήγα στον ΟΤΕ ζήτησα να μου δώσουν τον λογαριασμό του πεθερού μου και μου τον εκτύπωσαν σαν να μην τρέχει τίποτα. Είπα όνομα και αριθμό και τέλος. Ούτε με ρώτησαν ποιος είμαι. Ο λογαρασμός αυτός είχε πανω προσωπικά δεδομένα σύν οφειλες που δεν ήθελε να μαθει κανείς. Οκ με βόλεψε γιατί εξυπηρετήθηκα αλλα..... δεν είναι λογικό/νόμιμο.

    Ελπίζω να μην αλλαξουν πολύ οι τιμές με την αλλαγή (δεν εχω συμβόλαιο) γιατί δεν εχω 2 μήνες που εβαλα vdsl. Να το χαρώ λίγο.

  13. #28
    Εγγραφή
    26-10-2017
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΙΛΙΟΝ
    παίρνει σειρά η Forthnet προς πώληση και θα μείνουν 3 πάροχοι που θα έχουν πάνω κάτω τις ίδιες τιμές,οι χαμένοι της υπόθεσης θα είναι οι καταναλωτές-συνδρομητές.

  14. #29
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    ''Μπρουμίδης: Η Vodafone συνεχίζει τις μεγάλες επενδύσες''

    http://www.insider.gr/epiheiriseis/t...les-ependyseis

  15. #30
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    696
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για μενα καλυτερα να ερθουν οι μνηστηρες μονοι τους παρα να παμε εμεις εκει....
    Παντως εκτος του πΟΤΕ ολα τα αλλα ειναι περιπου ιδια. Για εως 24 +απεριοριστα + 360 κινητα στην cyta πληρωνω 22
    Forthnet 23
    Vodafone 25
    Wind 25
    πΟΤΕ 36
    FYI
    cosmote τηλεφωνική προσφορά 23,63 με δυόμιση ώρες κινητά και 26,80 με 8 ώρες κινητά
    Ελεύθερος.

Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-17, 16:29
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-09-17, 18:24
  3. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-08-17, 01:01
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-17, 23:24
  5. Εξαγορά της Cyta από Vodafone;
    Από elessargr στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-17, 12:20

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας