Εμφάνιση 1-14 από 14
  1. #1
    Καλησπερα σε ολους

    Ζητω εξ αρχης συγγνωμη αν εχουν δημιουργηθει παρομοια θεματα στο παρελθον, αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι σχετικο με αυτο που ψαχνω.

    Εχω ote voip (ευρυζωνικη τηλεφωνια) μεσω του speedport entry 2i. Επειδη δεν ειμαι ευχαριστημενος με τη συγκεκριμενη συσκευη αγορασα το TP-LINK VR200v (συμβατο με voip) ωστε να μην χρειαστει να χρησιμοποιω 2 συσκευες παραλληλα (πχ να συνδεσω το speedport πανω σε ενα αλλο modem/router για το voip).

    Καταφερα να κανω το internet να λειτουργησει χρησιμοποιοντας το vlan id: 835 αλλα δεν μπορω να κανω το voip να λειτουργησει.

    Οι ρυθμισεις μου ειναι ως εξης:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  1.jpg 
Εμφανίσεις:  689 
Μέγεθος:  235,9 KB 
ID: 190722

    Σημειωση: ο οτε μου εδωσε το voip password μετα απο παρακληση μου, οποτε αυτο το εχω και το εχω εισαγει κανονικα.


    Πρεπει να αλλαξω κατι αλλο απ'τα advanced settings για να δουλεψει η ευρυζωνικη τηλεφωνια?

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2.jpg 
Εμφανίσεις:  605 
Μέγεθος:  236,2 KB 
ID: 190723

    Τελος να σημειωσω οτι εχω τα καλωδια και splitter συνδεδεμενα συμφωνα με τις οδηγιες του οτε για το speedport, ισως πρεπει να αλλαξει κατι και εκει για το TP-LINK?

    Θα εκτιμουσα τη βοηθεια σας ιδιαιτερα!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fire711 : 24-01-18 στις 23:07.

  2. #2
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fire711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σε ολους

    Ζητω εξ αρχης συγγνωμη αν εχουν δημιουργηθει παρομοια θεματα στο παρελθον, αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι σχετικο με αυτο που ψαχνω.

    Εχω ote voip (ευρυζωνικη τηλεφωνια) μεσω του speedport entry 2i. Επειδη δεν ειμαι ευχαριστημενος με τη συγκεκριμενη συσκευη αγορασα το TP-LINK VR200v (συμβατο με voip) ωστε να μην χρειαστει να χρησιμοποιω 2 συσκευες παραλληλα (πχ να συνδεσω το speedport πανω σε ενα αλλο modem/router για το voip).

    Καταφερα να κανω το internet να λειτουργησει χρησιμοποιοντας το vlan id: 835 αλλα δεν μπορω να κανω το voip να λειτουργησει.

    Οι ρυθμισεις μου ειναι ως εξης:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  1.jpg 
Εμφανίσεις:  689 
Μέγεθος:  235,9 KB 
ID: 190722

    Σημειωση: ο οτε μου εδωσε το voip password μετα απο παρακληση μου, οποτε αυτο το εχω και το εχω εισαγει κανονικα.


    Πρεπει να αλλαξω κατι αλλο απ'τα advanced settings για να δουλεψει η ευρυζωνικη τηλεφωνια?

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2.jpg 
Εμφανίσεις:  605 
Μέγεθος:  236,2 KB 
ID: 190723

    Τελος να σημειωσω οτι εχω τα καλωδια και splitter συνδεδεμενα συμφωνα με τις οδηγιες του οτε για το speedport, ισως πρεπει να αλλαξει κατι και εκει για το TP-LINK?

    Θα εκτιμουσα τη βοηθεια σας ιδιαιτερα!
    Στο sip proxy δοκίμασε να βάλεις το ims.otenet.gr . Επίσης αν δεν έβαλες το sip password στο tplink μόλις στο έστειλαν, υπάρχει περίπτωση να ακυρώθηκε. Ζήτα να σου στείλουν καινούργιο και όταν το λάβεις βάλτο άμεσα στο tplink

  3. #3
    Καλησπερα φιλε μου και σ'ευχαριστω για την απαντηση. Το εκανα να δουλεψει, απ'οτι φαινεται ειμαι ανοητος διοτι εβαζα το κωδικο λαθος (στο pc μου το μικρο L ειναι το ιδιο με το κεφαλαιο I) :P

    Αλλα εχω ακομη μια ερωτηση, πως μπορω να προσθεσω ενα ακομη τηλεφωνο στα telephony devices ωστε να εχω 3 συσκευες?

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled-1.jpg 
Εμφανίσεις:  318 
Μέγεθος:  292,0 KB 
ID: 190742
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fire711 : 25-01-18 στις 14:38.

  4. #4
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    296
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fire711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα φιλε μου και σ'ευχαριστω για την απαντηση. Το εκανα να δουλεψει, απ'οτι φαινεται ειμαι ανοητος διοτι εβαζα το κωδικο λαθος (στο pc μου το μικρο L ειναι το ιδιο με το κεφαλαιο I) :P

    Αλλα εχω ακομη μια ερωτηση, πως μπορω να προσθεσω ενα ακομη τηλεφωνο στα telephony devices ωστε να εχω 3 συσκευες?

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled-1.jpg 
Εμφανίσεις:  318 
Μέγεθος:  292,0 KB 
ID: 190742
    αν δεν κανω λαθος το συγκεκριμένες ρυθμισεις αναφερονται στη εξοδο phone1 και phone2 οποτε δεν μπορεις να προσθεσεις κατι εκει. Τωρα αν εχεις η αν θες να προσθεσεις καποιο ασυρματο dect φανταζομαι απο εκει που λεει register new handset.

  5. #5
    Εγγραφή
    10-05-2008
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Router
    TP-LINK archer VR600V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fire711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα φιλε μου και σ'ευχαριστω για την απαντηση. Το εκανα να δουλεψει, απ'οτι φαινεται ειμαι ανοητος διοτι εβαζα το κωδικο λαθος (στο pc μου το μικρο L ειναι το ιδιο με το κεφαλαιο I) :P

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled-1.jpg 
Εμφανίσεις:  318 
Μέγεθος:  292,0 KB 
ID: 190742
    Καλησπέρα. Πρόσφατα αναβάθμισα τη γραμμή μου σε VDSL 50 και σκέπτομαι να αντικαταστήσω το speedport entry 2i του ΟΤΕ με το συγκεκριμένο TP-LINK VR200V για internet & τηλέφωνο. Θα παρακαλούσα το φίλο fire711 ή όποιον άλλο φίλο το έχει, να πει τις εντυπώσεις του.

  6. #6
    Εγγραφή
    19-05-2009
    Περιοχή
    Άγιος Δημήτριος Αττικής
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/9997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stevelo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Πρόσφατα αναβάθμισα τη γραμμή μου σε VDSL 50 και σκέπτομαι να αντικαταστήσω το speedport entry 2i του ΟΤΕ με το συγκεκριμένο TP-LINK VR200V για internet & τηλέφωνο. Θα παρακαλούσα το φίλο fire711 ή όποιον άλλο φίλο το έχει, να πει τις εντυπώσεις του.
    Συλλέγοντας αναφορές από πολλαπλά posts σε διάφορα σημεία σε διάφορα subforums του adsl.gr και με βάση την προσωπική μου εμπειρία όλα τα TP-LINK VRxxxxv (το δικό μου xxxx=2800) έχουν ΠΛΕΟΝ πρόβλημα με την VoIP σε COSMOTE όταν γίνονται κλήσεις απο ή/και προς WIND υπάρχει το τελευταίο δίμηνο σοβαρό ΠΡΟΒΛΗΜΑ (το τονίζω το τελευταίο δίμηνο γιατί το δικό μου δίνει VoIP inhouse από τον Δεκέμβριο/17 και ΔΕΝ είχε πρόβλημα πριν τον Απρίλιο). Είμαι στη διαδικασία debugging αν και εφόσον το καταφέρω να λειτουργήσει θα αναρτήσω τις ενέργειες επίλυσης...

  7. #7
    Εγγραφή
    19-09-2008
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    On Telecoms - ΔΑΦΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fire711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σε ολους

    Ζητω εξ αρχης συγγνωμη αν εχουν δημιουργηθει παρομοια θεματα στο παρελθον, αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι σχετικο με αυτο που ψαχνω.

    Εχω ote voip (ευρυζωνικη τηλεφωνια) μεσω του speedport entry 2i. Επειδη δεν ειμαι ευχαριστημενος με τη συγκεκριμενη συσκευη αγορασα το TP-LINK VR200v (συμβατο με voip) ωστε να μην χρειαστει να χρησιμοποιω 2 συσκευες παραλληλα (πχ να συνδεσω το speedport πανω σε ενα αλλο modem/router για το voip).

    Καταφερα να κανω το internet να λειτουργησει χρησιμοποιοντας το vlan id: 835 αλλα δεν μπορω να κανω το voip να λειτουργησει.

    Οι ρυθμισεις μου ειναι ως εξης:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  1.jpg 
Εμφανίσεις:  689 
Μέγεθος:  235,9 KB 
ID: 190722

    Σημειωση: ο οτε μου εδωσε το voip password μετα απο παρακληση μου, οποτε αυτο το εχω και το εχω εισαγει κανονικα.


    Πρεπει να αλλαξω κατι αλλο απ'τα advanced settings για να δουλεψει η ευρυζωνικη τηλεφωνια?

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2.jpg 
Εμφανίσεις:  605 
Μέγεθος:  236,2 KB 
ID: 190723

    Τελος να σημειωσω οτι εχω τα καλωδια και splitter συνδεδεμενα συμφωνα με τις οδηγιες του οτε για το speedport, ισως πρεπει να αλλαξει κατι και εκει για το TP-LINK?

    Θα εκτιμουσα τη βοηθεια σας ιδιαιτερα!
    καλησπερα,
    σημερα παρελαβα ροθτερ σαν αυτο που περιγραφεις αλλα δν μπορω να το κανω να δουλεψει ιντερνετ.
    cosmote μου ειπε οτι η γραμμη συγχρονιζει με το ρουτερ κανονικα και πωσ πρεπει να κανω τισ σωστεσ ρυθμισεις στο ρουτερ.
    μηπως ειναι ευκολο να μ στειλεισ screenshots απο το δικο σου;
    ευχαριστω πολυ
    Νικος

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fire711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σε ολους

    Ζητω εξ αρχης συγγνωμη αν εχουν δημιουργηθει παρομοια θεματα στο παρελθον, αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι σχετικο με αυτο που ψαχνω.

    Εχω ote voip (ευρυζωνικη τηλεφωνια) μεσω του speedport entry 2i. Επειδη δεν ειμαι ευχαριστημενος με τη συγκεκριμενη συσκευη αγορασα το TP-LINK VR200v (συμβατο με voip) ωστε να μην χρειαστει να χρησιμοποιω 2 συσκευες παραλληλα (πχ να συνδεσω το speedport πανω σε ενα αλλο modem/router για το voip).

    Καταφερα να κανω το internet να λειτουργησει χρησιμοποιοντας το vlan id: 835 αλλα δεν μπορω να κανω το voip να λειτουργησει.

    Οι ρυθμισεις μου ειναι ως εξης:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  1.jpg 
Εμφανίσεις:  689 
Μέγεθος:  235,9 KB 
ID: 190722

    Σημειωση: ο οτε μου εδωσε το voip password μετα απο παρακληση μου, οποτε αυτο το εχω και το εχω εισαγει κανονικα.


    Πρεπει να αλλαξω κατι αλλο απ'τα advanced settings για να δουλεψει η ευρυζωνικη τηλεφωνια?

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2.jpg 
Εμφανίσεις:  605 
Μέγεθος:  236,2 KB 
ID: 190723

    Τελος να σημειωσω οτι εχω τα καλωδια και splitter συνδεδεμενα συμφωνα με τις οδηγιες του οτε για το speedport, ισως πρεπει να αλλαξει κατι και εκει για το TP-LINK?

    Θα εκτιμουσα τη βοηθεια σας ιδιαιτερα!
    καλησπερα,
    σημερα παρελαβα ροθτερ σαν αυτο που περιγραφεις αλλα δν μπορω να το κανω να δουλεψει ιντερνετ.
    cosmote μου ειπε οτι η γραμμη συγχρονιζει με το ρουτερ κανονικα και πωσ πρεπει να κανω τισ σωστεσ ρυθμισεις στο ρουτερ.
    μηπως ειναι ευκολο να μ στειλεισ screenshots απο το δικο σου;
    ευχαριστω πολυ
    Νικος

  8. #8
    Εγγραφή
    10-05-2008
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Router
    TP-LINK archer VR600V
    Καλησπέρα.
    Οι ρυθμίσεις για το voip είναι σωστές στο πρώτο screenshot.
    Στο δεύτερο νομίζω υπάρχει λάθος. Εγώ στο vr600v έχω τις παρακάτω.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  tp-link.jpg 
Εμφανίσεις:  264 
Μέγεθος:  89,7 KB 
ID: 197968
    Και όλα δουλεύουν μια χαρά και "σφαίρα"
    Ελπίζω να βοήθησα.
    Η σύνδεση μου είναι η εξής.
    Η γραμμή του οτε κατευθείαν στο ρουτερ κι από το phone 1 ή 2 δεν έχει σημασία, στο τηλέφωνο.

  9. #9
    Εγγραφή
    01-09-2005
    Μηνύματα
    445
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Shared
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    FRITZ!Box Fon
    SNR / Attn
    13(dB) / 36(dB)
    Έχω ανοίξει ένα θέμα εδώ για το ίδιο μόντεμ και γραμμή adsl του οτε. Ας με βοηθήσει κάποιος στις ρυθμίσεις, γιατί δεν μπορώ να συνδεθώ και δεν μπορώ να βρω που έχω λάθος

  10. #10
    Εγγραφή
    06-09-2006
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Μπορει καποιος να μας ενημερωσει αν ισχυει το προβλημα του voip με αριθμους wind;

  11. #11
    Εγγραφή
    08-07-2019
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα!
    Έχω cosmote ευρυζωνική γραμμή κ αποφάσισα με το καλό να βάλω ένα tp-link VR200v που είχα και να βγάλω το speedport.
    Μίλησα με cosmote, μου έδωσαν το pass για το voip, έκανα (μόνο) τις ρυθμίσεις που αναφέρετε στα προηγούμενα posts κ έχω αφήσει τη συνδεοσμολογία όπως ήταν για το speedport.
    Όλα φαίνονταν να δουλεύουν οκ. Συγχρόνησε το internet κ το status του voip γράφει check!
    Το θέμα είναι ότι όταν ανοίγω τη γραμμή μου δίνει σταθερό/συνεχή τόνο. Παρόλα αυτά μπορώ να κάνω κλήση.
    Στις 2-3 πρώτες δοκιμές για τηλεφωνική κλήση είδα ότι κάποιες φορές έπεφτε η γραμμή ή δε με άκουγε ο άλλος. Υπήρξαν όμως κ φορές που δούλεψε κανονικά.
    Μου διαφεύγει κάτι;;; Είχε άλλος παρόμοιο θέμα; Χρειάζεται επιπλέον ρυθμίσεις ή αλλαγή στη συνδεσμολογία;

  12. #12
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Defis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα!
    Έχω cosmote ευρυζωνική γραμμή κ αποφάσισα με το καλό να βάλω ένα tp-link VR200v που είχα και να βγάλω το speedport.
    Μίλησα με cosmote, μου έδωσαν το pass για το voip, έκανα (μόνο) τις ρυθμίσεις που αναφέρετε στα προηγούμενα posts κ έχω αφήσει τη συνδεοσμολογία όπως ήταν για το speedport.
    Όλα φαίνονταν να δουλεύουν οκ. Συγχρόνησε το internet κ το status του voip γράφει check!
    Το θέμα είναι ότι όταν ανοίγω τη γραμμή μου δίνει σταθερό/συνεχή τόνο. Παρόλα αυτά μπορώ να κάνω κλήση.
    Στις 2-3 πρώτες δοκιμές για τηλεφωνική κλήση είδα ότι κάποιες φορές έπεφτε η γραμμή ή δε με άκουγε ο άλλος. Υπήρξαν όμως κ φορές που δούλεψε κανονικά.
    Μου διαφεύγει κάτι;;; Είχε άλλος παρόμοιο θέμα; Χρειάζεται επιπλέον ρυθμίσεις ή αλλαγή στη συνδεσμολογία;
    Το ότι δίνει συνεχή τόνο δεν είναι απαραίτητα πρόβλημα. Άλλες συσκευές VoIP δίνουν σταθερό, άλλες διακοπτόμενο και άλλες σου δίνουν δυνατότητα να αλλάξεις τους τόνους.

    Το tplink το έβαλες να κάνει δική του κλήση PPPoE ή παίρνει internet από το Speedport, άρα και τοπική ip από αυτό;

    Στο speedport απενεργοποίησες την τηλεφωνία;

  13. #13
    Εγγραφή
    08-07-2019
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το έχω βγάλει εντελώς το speedport. Αυτός ήταν ο στόχος εξ αρχής, να το καταργήσω για να απλοποιήσω λίγο τα πράγματα.

  14. #14
    Εγγραφή
    21-03-2011
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    124
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    45/4 fast path
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    ASUS dsl-ac87vg
    Path Level
    Fastpath
    vr200v, vr600v αλλά & άλλα της σειράς με voip λειτουργούν μια χαρά! όλα σε 1 και νοικοκυρεμένα => modem/router/voip tel & dect απευθειας με usb HDD or PRINT & dual band & αποσπωμενες κεραίες & προτιμώ που είναι όρθιο γιατί το καλοκαίρι τα ξαπλωτά πάσχουν από ζεστη στη χώρα μας

    στη 1η ρύθμιση επιλέξτε καλύτερα AUTO-SYNC με ΑΝΝΕΧ B/J (οχι vdsl2!) ίσως έτσι παίρνει το profile 17a (διότι δεν το βρίσκω κάπως όπως δλδ έχει το SpeedPort+ menu που τα βρισκεις (νμζ στο xDSL section)

    BitSwap & SRA ας τα αφήνουμε ενεργά

    Vlan ID ενεργό => 835 όπως ορθώς γράφτηκε παραπάνω παλιότερα με PPPoE
    ISP list => other αν δεν έχει των πακέτων μας (στα παλιότερα που έρχονταν από έξω)

    ΝΤΡ server βάζω αυτόν: gr.pool.ntp.org
    αν είσαι τύπος που προγραμματίζει το ρουτερ να κλείνει ή για άλλες εργασίες...

    firmware στο 200 (αν & παλιό) έχω βρει της 29/05/2018 => 0.8.0 0.27 v002f.0

    VOIP:
    καλό είναι να περαστεί μετά από reset μαζί με τις αρχικές ρυθμίσεις ΠΡΟΣΟΧΗ στον κωδικό καθώς περιέχει σύμβολα γραμματα αριθμούς που μπερδεύουν & εύκολα μπορεί σε 1 απαυτά να γίνει λάθος & να ψαχνόμαστε μετά.
    το κακό είναι ότι εμένα που μου είχε σκαλώσει 1 φορά΄δεν το έπαιρνε με τίποτα & μου <έφτιαξαν> νέο κωδικό που τον πήρε με την 1η εννοείται

    κλείστε οπωσδήποτε σε tp-link το SIP ALG στο NAT forwarding του web if!
    telephony provider => OTHER
    phone number => +3021xxxxxxxx
    registry address => ims.otenet.gr
    authentication ID => +3021xxxxxxxx@otenet.gr
    password => ΧχχΧΧχ (αυτόν που σας αποστέλλουν με SMS κατόπιν αιτήματος με επιβεβαίωση στοιχείων)

    μπράβο ο ΟΤΕ ας ακολουθήσουν & ο άλλοι δεν θα χάσουν

    **στα συνηθισμένα PANASONIC ασύρματα με τη μεγάλη φωτεινή οθόνη καλύτερα μην βάλετε DECT συνδεσιμότητα αν έχετε πάνω από 1 ακουστικά γιατί θα χάσετε κυρίως την ενδοεπικοινωνία (δωρεάν) μεταξύ των ακουστικών & δευτερευόντος την ΩΡΑ από το καντραν

    ελπίζω το αφιέρωμα να βοηθήσει τους επόμενους αλλά & όσους δεν το έχουν καταφέρει έως τώρα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος JOHNMORE : 10-12-19 στις 16:54.

Παρόμοια Θέματα

  1. ΟΤΕ voip τηλεφωνία
    Από mazout στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 466
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-23, 23:06
  2. 3CX και ΟΤΕ VoIP & σκεψεις για asterisk
    Από SlotKiller στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-18, 09:26
  3. οτε voip και νέο ασυρματο τηλέφωνο
    Από chrispe στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-12-17, 17:25
  4. Cisco 7960 σε ΟΤΕ VoIP
    Από jami στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-17, 16:41
  5. ΟΤΕ VOIP & FAX
    Από puntomania στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-17, 12:08

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας