Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 88
  1. #31
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NAV69 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Forum cop?
    Δεν έχετε βαρεθεί τόσα χρόνια εκεί στην Κάντζα; Πόσο πιο κάτω να φτάσετε; Πόσα nickname θα φτιάξετε; Δεν πάτε σε άλλο φόρουμ (ποιος ξέρει, μπορεί και να το ξέρετε...) να ποστάρετε που λογικά θα βρείτε χώρο;

    Ρε nnn, ξεμπροστιάστε τους επιτέλους!

    On topic: Ο λόγος που nova και demco τα έσπασαν είναι πως η cosmoline (συμφερόντων demco) χρωστάει στη Nova κι η Nova στον Alpha, οπότε η Nova ζήτησε συμψηφισμό (μεγαλύτερη η οφειλή της cosmoline) ο οποίος δεν έγινε δεκτός από την άλλη πλευρά κι η Nova αποφάσισε να διακόψει την συνεργασία. Έχει γραφτεί σε πολλές ιστοσελίδες.

  2. #32
    Εγγραφή
    28-02-2009
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    VDSL2
    SNR / Attn
    26(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλα πως δημιουργηθηκαν 2-3 λογαριασμοι που εινια υπερ της Νοβα και δικαιολογουν;



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Apyr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν κάποιος θέλει να αποχωρήσει απο κάτι που δεν είναι ευχαριστημένος η ρήτρα είναι πολύ λίγη για να σε κρατήσει.Προσωπικά παραμένω στη νοβα λόγω superleague ,των nova cinema και του on demand.Εφυγε ο άλφα,με ξεβολεύει λίγο,διότι έχω παραμελήσει την παλαιά κεραία,αλλά ένα ελεύθερο κανάλι δεν είναι λόγος να φύγεις.Προσωπικά πιστεύω ότι σε λίγες μέρες θα τα βρουν οι δυο εταιρίες.
    Η ρητρα 200 ευρα ειναι! Εγινε παρατηρηση στον παραπνω και μπηκε νεος στο φορουμ. nova cinema επαναληψεις, on demand εχουν κι αλλοι και το NEtflix

  3. #33
    Εγγραφή
    12-07-2002
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 13,9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ionlab Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν μπορώ να καταλάβω πως δικαιολογείται απο μερικούς.
    Επειδή μιλάς για "δικαιολόγηση" (και εφόσον με έχεις σε quote φαντάζομαι αναφέρεσαι σε εμένα) .. μιλάμε τώρα για το τι θεωρούμε ηθικό ή για το τι όντως ισχύει? αν θες να σου πω αυτό που θες να ακούσεις οκ κανένα πρόβλημα.. ηθικό δεν είναι σε καμία περίπτωση και είμαι ο πρώτος που θίγεται καθώς εγώ ειδικά έχω nova με multiview MONO KAI MONO επειδή δεν έχω εγκατάσταση για digea. Εγώ δεν βλέπω Ελληνικά κανάλια αλλά η γυναίκα μου βλέπει.. και μάντεψε.. βλέπει ALPHA. Θες και το καλύτερο? ανανέωσα μόλις πριν 2 μήνες για 2 χρόνια όπως είπα μόνο και μόνο για τα Ελληνικά κανάλια (με τον εκπρόσωπο στο παζάρι για το αν θα μείνω ή αν θα φύγω για ote να προσπαθεί να με πείσει χρησιμοποιώντας το γνωστό "έχουμε όλα τα κανάλια πανελλαδικής εμβέλειας, το πρωτάθλημα μπλα μπλα".
    Το εύκολο λοιπόν είναι να λέμε στον απέναντι ότι προσπαθεί να δικαιολογήσει μια εταιρεία (άλλος το έκανε στην πραγματικότητα αλλά δεν το έπιασες....) αλλά το δύσκολο είναι να ακούσεις τι ισχύει και τι έχεις υπογράψει (όσο και αν αυτό στεναχωρεί πρώτα εμένα που θίγομαι και έχω εγκλωβιστεί για 2 χρόνια).
    Καλό είναι να σκεφτόμαστε λίγο πρώτα και να βάζουμε στην άκρη το συναίσθημα και να βάζουμε πρώτα την λογική για να καταλάβουμε τι λέει ο άλλος..
    Αν τώρα καταφέρει κάποιος να αποδεσμευτεί αζημίως στην συγκεκριμένη περίπτωση τότε πρώτος πρώτος θα με ενδιέφερε να το μάθω ώστε με την σειρά μου να αποδεσμευτώ (το κόστος αποδέσμευσης απο 3play υπηρεσία δεν είναι σε καμία περίπτωση μικρό όπως είπε κάποιος).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Craven : 01-02-18 στις 22:12.
    Σας αρέσει η rock μουσική? Absolute Rock στην διεύθυνση http://www.absolute-rock.com

  4. #34
    Εγγραφή
    28-02-2005
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    304
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΓΛΥΚΑΔΑ
    Router
    Sagemcom F@st 1704w
    SNR / Attn
    9,3(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Craven Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή μιλάς για "δικαιολόγηση" (και εφόσον με έχεις σε quote φαντάζομαι αναφέρεσαι σε εμένα) .. μιλάμε τώρα για το τι θεωρούμε ηθικό ή για το τι όντως ισχύει? αν θες να σου πω αυτό που θες να ακούσεις οκ κανένα πρόβλημα.. ηθικό δεν είναι σε καμία περίπτωση και είμαι ο πρώτος που θίγεται καθώς εγώ ειδικά έχω nova με multiview MONO KAI MONO επειδή δεν έχω εγκατάσταση για digea. Εγώ δεν βλέπω Ελληνικά κανάλια αλλά η γυναίκα μου βλέπει.. και μάντεψε.. βλέπει ALPHA. Θες και το καλύτερο? ανανέωσα μόλις πριν 2 μήνες για 2 χρόνια όπως είπα μόνο και μόνο για τα Ελληνικά κανάλια (με τον εκπρόσωπο στο παζάρι για το αν θα μείνω ή αν θα φύγω για ote να προσπαθεί να με πείσει χρησιμοποιώντας το γνωστό "έχουμε όλα τα κανάλια πανελλαδικής εμβέλειας, το πρωτάθλημα μπλα μπλα".
    Το εύκολο λοιπόν είναι να λέμε στον απέναντι ότι προσπαθεί να δικαιολογήσει μια εταιρεία (άλλος το έκανε στην πραγματικότητα αλλά δεν το έπιασες....) αλλά το δύσκολο είναι να ακούσεις τι ισχύει και τι έχεις υπογράψει (όσο και αν αυτό στεναχωρεί πρώτα εμένα που θίγομαι και έχω εγκλωβιστεί για 2 χρόνια).
    Καλό είναι να σκεφτόμαστε λίγο πρώτα και να βάζουμε στην άκρη το συναίσθημα και να βάζουμε πρώτα την λογική για να καταλάβουμε τι λέει ο άλλος..
    Αν τώρα καταφέρει κάποιος να αποδεσμευτεί αζημίως στην συγκεκριμένη περίπτωση τότε πρώτος πρώτος θα με ενδιέφερε να το μάθω ώστε με την σειρά μου να αποδεσμευτώ (το κόστος αποδέσμευσης απο 3play υπηρεσία δεν είναι σε καμία περίπτωση μικρό όπως είπε κάποιος).
    Δεν μιλαμε ουτε για ηθική ούτε για τιποτε αλλο στην συγκεκριμένη περίπτωση....ισως η επιλογη της λέξης δικαιολογηση να μην ηταν η σωστή. Ανοχή είναι μαλλον ορθότερη. Και φυσικα δεν υποστηρίζω οτι είναι εσκεμμενη.....



    Αν δεις τα λινκ που παρέθεσα και αν θες και βιντεο απο την ιστοσελίδα τους ΣΗΜΕΡΑ το πρωι αναφερεται ξεκαθαρα πως ΟΛΕΣ ΟΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ τηλεόρασης αναμεσα στα ελληνικα καναλια ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΑΛΦΑ.
    Είναι λοιπόν αναπόσπαστο μέρος της υπηρεσίας οπως παρέχεται.
    Κοπηκε λοιπόν η συγκεκριμένη υπηρεσία. Επομένως αυτομάτως ΑΛΛΑΖΕΙ η υπηρεσία οπως παρέχεται.
    Η υπαρξη ή μη του συγκεκριμένου καναλιού (θα μπορούσε) να αποτελεί τον ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ λογο για την παραμονή σου στην υπηρεσία. Αφού λοιπόν το καναλι δεν κλείνει ωστε να δικαιολογείται ανωτερα βια, αλλά σταματάει να το παρέχει η nova (γλυτώνωντας και τα αναλογα τελη)....τότε μπορείς πολύ ανετα να ισχυριστείς (και να έχεις απολυτο δικιο) πως τροποποιήθηκε η υπηρεσια μονομερώς χωρις την συγκαταθεσή σου.

    Η νοβα έχει κάθε δικαιωμα να το πραξει αυτό (μονομερή τροποποίηση), αυτομάτως ομως παρέχεται σε σενα η δυνατότητα να αντιτεθείς στην νεα υπηρεσία και να ζητήσεις την αποδευσμευσή σου ΑΖΗΜΙΩΣ ή να ζητήσεις μειωση του τιμήματος (επαναδιαπραγμάτευση).

    Τα πραγματα ειναι απλα και λογικά....καμια ηθική κανενα συναίσθημα.

    Το αν θα εξασκήσεις το δικαιωμα είναι άλλο θέμα....

    Επίσης η Νοβα ποτε δεν ανεφερε οτι το novacinema 4 θα καταντουσε σειροκαναλο, αλλα και ποτε δεν ειπε οτι θα δειχνει αποκλειστικα ταινιες οπως εκανε καποτε. Στην συγκεκριμενη περιπτωση παρολο που "μεταβληθηκαν" παλι οι υπηρεσιες απο την στιγμη που δεν υπηρχε ξεκαθαρη δεσμευση για το περιεχομενο του καναλιου δεν μπορεις να επικαλεστεις το γεγονος οτι δεν δειχνει αποκλειστικα ταινιες και να αποχωρησεις αζημιως....

    Υπ' οψιν οτι ΙΣΩΣ προυποθεση για την αποχωρηση ειναι να ενημερωσεις γραπτώς για την εναντιωση σου στις αλλαγές (δεν ειμαι δικηγορος). Αντιστοιχα γραπτως πρεπει και να σου απαντησουν. Το τελευταιο στο λεω γιατι κατα πασα πιθανοτητα θα σε παρουν τηλ (το οποιο θελει την συγκαταθεση τους για να ηχογραφηθει και την οποια μαλλον δεν θα στη δωσουν) και θα σου πουν ΨΕΥΔΩΣ, οτι αυτα που ισχυρίζεσαι δεν περιλαμβανονται στους ορους που υπεγραψες και αλλα φαιδρα....
    Αν πραγματι λοιπον θελεις να αποχωρησες δεν εχεις τον απειρο χρονο γιατί θα πρεπει να δηλωσεις την εναντίωση σου με την λήψη του πρωτου λογαριασμού απο την τροποποίηση της υπηρεσίας. Αλλιως ΙΣΩΣ να τεκμαιρεται η σιωπηρη αποδοχη σου στην τροποποίηση (ιδιαίτερα αν η αλλαγή αυτη αναγραφεται στα ψιλα γραμματα του λογαριασμού)
    Μια κουβεντα με τον συνηγορο του καταναλωτη να σε διαφωτιζε ακομα περισσοτερο.

  5. #35
    Εγγραφή
    12-07-2002
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 13,9(dB)
    Αντί να επιμένεις και να αναλωνόμαστε σε ανούσιες συζητήσεις, γιατί δεν ψάχνεις να δεις τι έχει ειπωθεί σε 100δες μην πω χιλιάδες πόστ απο χιλιάδες χρήστες όταν έγινε το ίδιο στον ΟΤΕ όπως σου είπα? Θα πάρεις τις απαντήσεις σου. Τα γράφεις με την σιγουριά ότι τα ξέρεις αλλά φαίνεται ξεκάθαρα ότι μιλάς με το τι φαντάζεσαι οτι ισχύει με την λογική και όχι με το τι πραγματικά (παράλογο ίσως) ισχύει καθώς το τι ισχύει έχει αναλυθεί αμέτρητες φορές δεν έχει νόημα να ξαναγίνει εδώ. Λες εγώ να είμαι τρελός και να μην θέλω να φύγω τώρα ειδικά? Τον χρόνο που αναλώνεις να μου απαντάς, ανάλωσε τον το να ψάξεις και θα δεις τι έχει γίνει σχετικά

    PS. έτσι κιαλλιώς βλέπω να ακολουθεί και άλλο κανάλι τον ALPHA όπως ακούγεται.. εκεί να δω τι θα κάνουμε...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Craven : 01-02-18 στις 23:34.
    Σας αρέσει η rock μουσική? Absolute Rock στην διεύθυνση http://www.absolute-rock.com

  6. #36
    Εγγραφή
    18-12-2009
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    739
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Netgear
    Ειναι απαράδεκτο επειδή μια Χ εταιρεια χρωστάει στη Νόβα (δεν ξερω καν αν ισχυει ουτε τα ποσα κλπ) και να κοβουν ενα τοσο μεγαλο κανάλι, που ειναι άλλη εταιρεια ετσι!
    Στην τελική για να αντιστρέψουμε τους ρόλους... Αν οι μανατζερς αφεισαν την Χ εταιρεια να τους φεσώνει ειναι 100% προβλημα των μάνατζερ της Νοβα που προφανώς ειναι άσχετοι και θα έπρεπε αυτοί να την πληρώσουν και όχι ο συνδρομητής που τους τα σκάει καθε μήνα.
    Αλλα βέβαια προφανώς εκει στη Νόβα αντί για σωστή δοιηκηση έχουν χρόνο μονο για να κάνουν new members - troll για να μας λενε διαφορα παραμύθια για να φοβίσουν τον κοσμο να μην την κανουμε μαζικά!

  7. #37
    Εγγραφή
    01-02-2018
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Νέο μέλος,όχι troll,χρήστης νοβα από το 2003,χωρίς δυνατότητα λήψης dtv,χωρίς άλφα από σήμερα.Δε θα απολογηθώ.Είδα κάτι διαφορετικό από το copy paste των υπολοίπων σελίδων και έγραψα ενα σχόλιο,αφού πρώτα έγινα μέλος με e-mail που είναι το επίθετο μου.

  8. #38
    Εγγραφή
    12-07-2002
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 13,9(dB)
    Αυτό που έχει βγει είναι πως ο ένας χρωστάει στον άλλο και όχι μόνο ο Alpha στην Nova και πως δεν τα βρήκαν σε συμψηφισμό.. φυσικά ο φίλος που έτρεξε να ενημερώσει εδώ, ξέχασε τα μισά και μετέφερε μόνο αυτά που έβγαζαν λάδι την Nova... θα είμαι καλοπροαίρετος και θα θέλω να πιστέψω πως έγινε εκ παραδρομής.
    Τώρα αν φύγει και άλλο κανάλι στο μέλλον όπως επιμένουν οι φήμες δεν ξέρω αν θα υπάρχει κάτι που να μπορούν να κάνουν τόσοι άνθρωποι που είχαν nova για τα κανάλια πανελλαδικής εμβέλειας (θεωρώ πως όχι αλλά μακάρι να κάνω λάθος...)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Craven : 02-02-18 στις 00:50.
    Σας αρέσει η rock μουσική? Absolute Rock στην διεύθυνση http://www.absolute-rock.com

  9. #39
    Εγγραφή
    01-02-2018
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Απάντηση επι προσωπικού:τελείως αυθόρμητα Απάντηση σε blackwar

  10. #40
    Εγγραφή
    12-07-2002
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 13,9(dB)
    Να αναφερθεί και η ανακοίνωση απ τον Alpha (αν επιτρέπεται αλλιώς ας σβήσει):

    Προς αποκατάσταση της αλήθειας και ανακριβών δημοσιευμάτων σχετικά με τους λόγους της αποχώρησης του ALPHA από τη συνδρομητική πλατφόρμα της NOVA, o ALPHA διευκρινίζει τα εξής:

    Με το από 31.01.2018 εξώδικό του προς την εταιρεία Forthnet Media AE, o ΑLPHA απαγόρευσε την αναμετάδοση του προγράμματός του από τη ΝΟVA, από 1.02.2018.
    Ο λόγος αυτής της απαγόρευσης ήταν η άρνηση πληρωμής του οικονομικού ανταλλάγματος που η Forthnet Media AE όφειλε να καταβάλει προκειμένου να εξασφαλίσει τα σχετικά τηλεοπτικά δικαιώματα αναμετάδοσης για το έτος 2017 καθώς και για το 2016, όπως προβλέπει η νομοθεσία για την προστασία των πνευματικών και συγγενικών δικαιωμάτων.
    Η απόφαση αυτή του ALPHA, ελήφθη αφού εξάντλησε κάθε περιθώριο ανοχής και καλής πίστης, αναμένοντας από την Forthnet να προβεί στα νόμιμα.

    Ως δε τις όποιες αναφορές σε συμψηφισμούς οφειλών άλλων εταιρειών, αντί άλλου σχολιασμού, θέτουμε το απλό ερώτημα: άραγε η NOVA, σε περίπτωση που συνδρομητές της δεν της καταβάλουν συνδρομή για την παρεχόμενη συνδρομητική τηλεοπτική υπηρεσία, θα εξακολουθεί να τους επιτρέπει τη θέαση, αν θελήσουν να συμψηφίσουν την οφειλή της συνδρομής τους με απαιτήσεις τρίτων και μάλιστα προς άλλες, εκτός NOVA εταιρείες ή θα προβεί στη διακοπή της παρεχόμενης συνδρομητικής υπηρεσίας;
    Περαιτέρω, προς αποκατάσταση μίας ακόμη ανακρίβειας και σεβόμενοι τους τηλεθεατές, που τόσα χρόνια δείχνουν την αγάπη και την εμπιστοσύνη τους στα προγράμματα του ALPHA, o ΑLPHA υπενθυμίζει ότι μπορούν να έχουν ελεύθερη πρόσβαση στο πρόγραμμά του μέσω του δικτύου της DIGEA χρησιμοποιώντας την επίγεια κεραία τους. Παράλληλα, διευκρινίζεται ότι εξακολουθεί η αναμετάδοση του προγράμματος του ALPHA, μέσω της συνδρομητικής πλατφόρμας COSMOTE TV.


    http://www.enimerosi24.gr/171187/%CE...D%CE%B5%CF%81/
    Σας αρέσει η rock μουσική? Absolute Rock στην διεύθυνση http://www.absolute-rock.com

  11. #41
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NAV69 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικά όμως η δυνατότητα να βλέπεις Alpha είναι πολύ χαμηλά στη λίστα των λόγων για τους οποίους γίνεται η επιλογή συνδρομητικής πλατφόρμας, οπότε μάλλον δεν θα υπάρχουν σοβαρές απώλειες στη βάση τους .
    Αυτό προκύπτει απο κάποια έρευνα, μέτρηση, δημοσκόπηση ή είναι δικό σας συμπέρασμα?
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  12. #42
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.696
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Craven Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να αναφερθεί και η ανακοίνωση απ τον Alpha (αν επιτρέπεται αλλιώς ας σβήσει):

    Προς αποκατάσταση της αλήθειας και ανακριβών δημοσιευμάτων σχετικά με τους λόγους της αποχώρησης του ALPHA από τη συνδρομητική πλατφόρμα της NOVA, o ALPHA διευκρινίζει τα εξής:

    Με το από 31.01.2018 εξώδικό του προς την εταιρεία Forthnet Media AE, o ΑLPHA απαγόρευσε την αναμετάδοση του προγράμματός του από τη ΝΟVA, από 1.02.2018.
    Ο λόγος αυτής της απαγόρευσης ήταν η άρνηση πληρωμής του οικονομικού ανταλλάγματος που η Forthnet Media AE όφειλε να καταβάλει προκειμένου να εξασφαλίσει τα σχετικά τηλεοπτικά δικαιώματα αναμετάδοσης για το έτος 2017 καθώς και για το 2016, όπως προβλέπει η νομοθεσία για την προστασία των πνευματικών και συγγενικών δικαιωμάτων.
    Η απόφαση αυτή του ALPHA, ελήφθη αφού εξάντλησε κάθε περιθώριο ανοχής και καλής πίστης, αναμένοντας από την Forthnet να προβεί στα νόμιμα.

    Ως δε τις όποιες αναφορές σε συμψηφισμούς οφειλών άλλων εταιρειών, αντί άλλου σχολιασμού, θέτουμε το απλό ερώτημα: άραγε η NOVA, σε περίπτωση που συνδρομητές της δεν της καταβάλουν συνδρομή για την παρεχόμενη συνδρομητική τηλεοπτική υπηρεσία, θα εξακολουθεί να τους επιτρέπει τη θέαση, αν θελήσουν να συμψηφίσουν την οφειλή της συνδρομής τους με απαιτήσεις τρίτων και μάλιστα προς άλλες, εκτός NOVA εταιρείες ή θα προβεί στη διακοπή της παρεχόμενης συνδρομητικής υπηρεσίας;
    Περαιτέρω, προς αποκατάσταση μίας ακόμη ανακρίβειας και σεβόμενοι τους τηλεθεατές, που τόσα χρόνια δείχνουν την αγάπη και την εμπιστοσύνη τους στα προγράμματα του ALPHA, o ΑLPHA υπενθυμίζει ότι μπορούν να έχουν ελεύθερη πρόσβαση στο πρόγραμμά του μέσω του δικτύου της DIGEA χρησιμοποιώντας την επίγεια κεραία τους. Παράλληλα, διευκρινίζεται ότι εξακολουθεί η αναμετάδοση του προγράμματος του ALPHA, μέσω της συνδρομητικής πλατφόρμας COSMOTE TV.


    http://www.enimerosi24.gr/171187/%CE...D%CE%B5%CF%81/
    Το διαβασα κι εγω αυτο αλλα: εφοσον γραφεται οτι ο ενας χρωσταει στον αλλον (αν ειναι αληθεια) γιατι δεν κανουν αυτον τον συμψηφισμο να τελειωνει η ιστορια?

    Και κατι αλλο σχετικο-ασχετο: αν η νοβα αποφασισε να καθαρισει απο τους "κακοπληρωτες" μαλλον οι φημες που γραφονται οτι θα σβηστουν κι αλλα καναλια, μπορει και να ισχυσουν. Το MEGA από που εχει εσοδα και πληρωνει την νοβα? Ή μηπως κανει την "χαρη" στο μεγαλο καναλι και δειχνει την "καλοκαρδοσυνη" τους και το αφηνουν και παιζει?

    Οι φημες (για να τις παιξουμε κι αυτες) λενε οτι θα μεινει μονο ο ΣΚΑΪ (διαλυτικα γιατι ειναι κεφαλαία). Δηλαδη ο ΑΝΤ1 που το παιζει δυνατο καναλι και θεωρητικα θα επαιρνε και αδεια, δεν εχει να πληρωσει? Το Ε που το πηρε αλλος και υποτιθεται εριξε λεφτα για να το κανει καναλι (ουτε ο θεος δεν το κανει), δεν εχει να δωσει? Το STAR με τοσα λεφτα που δινει για τα δικαιωματα των ταινιων, δεν εχει να δωσει? Φημες αλλα πολλες φορες οι φημες επιβεβαιωνονται. Ισως ολοι αυτοι οι λογοι να δικαιολογουν γιατι τοσο καιρο που εχουν βγει σε HD τα καναλια να μην τα εχει βαλει η νοβα αντι των SD.

    Και για να μην παρεξηγουμαι, δεν ειμαι με το πλευρο κανενος (λιγο μονο με το MEGA απο πλευρας σειρων 90's). Εχω NOVA αλλα δεν θα την κοψω οχι γιατι εχει καλο περιεχομενο αλλα γιατι ο αδερφος μου ειναι κολλημενος με τον Ολυμπιακο και το σαπιο πρωταθλημα αλλα αυτος ειναι, τί να κανω...; (ουτε θα παω σε καποιο καταστημα να ζητησω προσαρμογη του παγιου, γιατι πολυ πιθανον να μην γινει τπτ)
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

  13. #43
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πάντως χθες με πήρε συγγενικό μου πρόσωπο, ηλικιωμένος που βλέπει και τα επίγεια μέσω nova και με ρώταγε αν χάλασε κάτι στην εγκατάσταση και δεν βλέπει ALPHA. Υπάρχει αρκετός κόσμος σε αυτή τη κατηγορία που δεν θέλει να μπλέκει με τηλεκοντρόλ και όχι άλλαξε πηγή κλπ που θα τους κακοφανεί η απώλεια.

  14. #44
    Εγγραφή
    02-09-2005
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παίδες να κάνω εγώ μια χαζή ερώτηση??
    Τώρα πως μπορεί να δει κάποιος Alpha??
    Θα πρέπει να ξεσυνδέει το καλώδιο του πιάτου και να το συνδέει με την επίγεια κεραία?
    Δηλαδή το σήμα δεν θα πρέπει να περνάει μέσω του αποκωδικοποιητή της Nova?

  15. #45
    Εγγραφή
    12-07-2002
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 13,9(dB)
    Αν έχεις τον καινούριο δέκτη (novabox 3001) νομίζω έχει ενσωματωμένο δέκτη dtt οπότε αρκεί να συνδέσεις την κεραία σου εκεί και να κάνεις αναζήτηση για επίγεια κανάλια. Αν έχεις τον 831 τότε απ όσο ξέρω δίνουν usb stick για τον δέκτη στα καταστήματα Nova που κάνει την ίδια δουλειά. Αν έχεις τον 865 νομίζω παίζει και εκεί το stick χωρίς να είμαι σίγουρος (μια ερώτηση σε ένα κατάστημα θα βοηθήσει ώστε να δεις και το κόστος.. νομίζω είχα δει ότι τον έδιναν δωρεάν σε νέα συμβόλαια ή ανανεώσεις κάποια στιγμή)
    Αυτά αν σε ενδιαφέρει να έχεις τα Ελληνικά κανάλια απο digea μέσω του δέκτη σου για να μην αλλάζεις input ή αν έχεις παλιά tv.
    Αν όπως εγώ δεν έχεις εγκατάσταση digea καν τότε την πάτησες
    Σας αρέσει η rock μουσική? Absolute Rock στην διεύθυνση http://www.absolute-rock.com

Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Συνεργασία Viva Wallet και Wind
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-10-18, 09:20
  2. προβλημα με nova
    Από giokspy στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-09-18, 17:28
  3. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-18, 14:06
  4. Σταματάει η ανάπτυξη του Winamp...
    Από Φανερός Πράκτωρ στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-17, 14:20

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας