Σελ. 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 88
  1. #61
    Εγγραφή
    19-12-2005
    Περιοχή
    ΧΙΟΣ
    Μηνύματα
    841
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΥΜΙΑΝΑ
    Router
    Fritz!box 7390
    SNR / Attn
    6(dB) / 36(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το ίδιο πρόβλημα με τον alpha έχω και εγώ λόγο παλιάς τηλεόρασης δεν μπορώ να τον δω μέσο digea, σε επικοινωνία που είχα με την nova για αλλαγή δεκτή με καινούργιο για να μπορώ να πιάσω τα επίγεια ήταν αρνητική, δεν προβλέπεται μου είπαν μου πρότειναν να αγοράσω με πληρωμή κάποιο usb, απλά απαράδεκτη. περιμένω να λήξει το συμβόλαιο να φύγω από αυτήν την μπουρδελο-εταιρια.
    Μετά από τόσα χρόνια συνδρομητής έπρεπε να είχε φροντίσει για την αλλαγή δεκτή σε πιο καινούριο.

  2. #62
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dfoust Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο πρόβλημα με τον alpha έχω και εγώ λόγο παλιάς τηλεόρασης δεν μπορώ να τον δω μέσο digea, σε επικοινωνία που είχα με την nova για αλλαγή δεκτή με καινούργιο για να μπορώ να πιάσω τα επίγεια ήταν αρνητική, δεν προβλέπεται μου είπαν μου πρότειναν να αγοράσω με πληρωμή κάποιο usb, απλά απαράδεκτη. περιμένω να λήξει το συμβόλαιο να φύγω από αυτήν την μπουρδελο-εταιρια.
    Μετά από τόσα χρόνια συνδρομητής έπρεπε να είχε φροντίσει για την αλλαγή δεκτή σε πιο καινούριο.
    Καλό είναι να ξέρουμε τι αγοράζουμε.
    Υποχρέωση τους είναι να σου παρέχουν δέκτη για να μπορείς να λάβεις το πρόγραμμα τους, δεν είναι υποχρέωση τους να σου παρέχουν δέκτη για Digea, ούτε για cosmote κλπ

  3. #63
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dfoust Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο πρόβλημα με τον alpha έχω και εγώ λόγο παλιάς τηλεόρασης δεν μπορώ να τον δω μέσο digea, σε επικοινωνία που είχα με την nova για αλλαγή δεκτή με καινούργιο για να μπορώ να πιάσω τα επίγεια ήταν αρνητική, δεν προβλέπεται μου είπαν μου πρότειναν να αγοράσω με πληρωμή κάποιο usb, απλά απαράδεκτη. περιμένω να λήξει το συμβόλαιο να φύγω από αυτήν την μπουρδελο-εταιρια.
    Μετά από τόσα χρόνια συνδρομητής έπρεπε να είχε φροντίσει για την αλλαγή δεκτή σε πιο καινούριο.
    Το δέκτη όταν έκανες το συμβόλαιο τον πλήρωσες;
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  4. #64
    Εγγραφή
    19-12-2005
    Περιοχή
    ΧΙΟΣ
    Μηνύματα
    841
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΥΜΙΑΝΑ
    Router
    Fritz!box 7390
    SNR / Attn
    6(dB) / 36(dB)
    Path Level
    Interleaved
    50€ είχα δώσει, τώρα δεν θυμάμαι αν ήταν ο δέκτης ή για την κεραία.

  5. #65
    Εγγραφή
    28-02-2018
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Καλησπερα παιδια. Εκανα εγγραφη μονο και μονο για να σας πω την εμπειρια μου πανω στο θεμα.
    Εχω και εγω το ιδιο προβλημα με τον Alpha και επειδη δεν εχω επιγεια κεραια δε τον βλεπω.
    Μιλησα πολλες φορες με την νοβα και ζητησα διακοπη συμβολαιου και ολο μου ελεγαν για το προστιμο.
    Εκανα την τελευταια ανανεωση μεσω τηλεφωνου πριν απο 2 μηνες.
    Εν τελη επειδη τα πηρα και ειπα οτι δε θα περασω δυο χρονια με τους μ@λ@κες που μας περνανε και για ζωα μιλησα με την ΕΕΤΤ η οποια με παρεπεμψε στην
    Γενικη Γραμματεια Καταναλωτη οπου και εκανα καταγγελια.
    Με πηραν σημερα τηλεφωνο (2 εβδομαδες μετα) και μου ειπαν οτι εχω δικιο, και οτι θα προωθησουν την καταγγελια μου και θα μιλησουν με τη νοβα.
    Επισης μου ειπαν να στειλω ενα μειλ στη Νοβα για να τους ξαναπω οτι θελω διακοπη συμβολαιου (για να υπαρχει και γραπτα γιατι το τηλεφωνικο δε προκεται να το βρουμε πουθενα)
    Αν εχω κανενα νεοτερο θα σας πω, παντως ειμαι πολυ κοντα πιστευω στο να απαλλαγω χωρις προστιμο.

  6. #66
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Αν και άσχετο, είναι σχετικό.Ο ΟΤΕ πληρώνει την ερτ για να παίζει τα κανάλια της(το βάζω για την υπόθεση αλφα-νοβα)


    Το Διοικητικό Συμβούλιο, λαμβάνοντας υπόψη την προφορική εισήγηση της Προϊσταμένης της Διεύθυνσης Εταιρικών Υποθέσεων & Διεθνών Σχέσεων της Νομικής Υπηρεσίας και την εισήγηση του Γενικού Διευθυντή Ενημέρωσης με αρ. πρωτ. : 1033/16.2.2018, αποφασίζει ομόφωνα και εγκρίνει :
     Την ανανέωση της σύμβασης με τον φορέα παροχής συνδρομητικών ραδιοτηλεοπτικών υπηρεσιών για την αναμετάδοση του τηλεοπτικού προγράμματος της ΕΡΤ, τον ΟΤΕ ΑΕ, έναντι ετησίου ανταλλάγματος ύψους 350.000,00 € που θα καταβάλλει στην ΕΡΤ ΑΕ. Η καταβολή του ανωτέρω ανταλλάγματος γίνεται είτε με καταβολή μετρητών, είτε μέσω συμψηφισμού με οικονομικές απαιτήσεις που διατηρεί ο ΟΤΕ έναντι της ΕΡΤ από τις λοιπές υφιστάμενες συμβατικές σχέσεις μεταξύ των μερών, και
     Το συμψηφισμό ποσού 90.000,00 € εκ του ανωτέρω συνολικού οικονομικού ανταλλάγματος που έχει συμφωνηθεί να λάβει η ΕΡΤ από τον ΟΤΕ για την παραχώρηση του δικαιώματος αναμετάδοσης μαγνητοσκοπημένων των καλύτερων στιγμιοτύπων (highlights) όλων των υπολοιπόμενων αγώνων του Europa League (Φάση 32, Φάση 16, Προημιτελικοί, Ημιτελικοί) αλλά και την απόκτηση του δικαιώματος ζωντανής μετάδοσης, παράλληλα με την COSMOTE TV, του τελικού της διοργάνωσης.
    Εξουσιοδοτείται ο Διευθύνων Σύμβουλος για την υπογραφή της σύμβασης και τον καθορισμό των επιμέρους όρων αυτής.

  7. #67
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και άσχετο, είναι σχετικό.Ο ΟΤΕ πληρώνει την ερτ για να παίζει τα κανάλια της(το βάζω για την υπόθεση αλφα-νοβα)


    Το Διοικητικό Συμβούλιο, λαμβάνοντας υπόψη την προφορική εισήγηση της Προϊσταμένης της Διεύθυνσης Εταιρικών Υποθέσεων & Διεθνών Σχέσεων της Νομικής Υπηρεσίας και την εισήγηση του Γενικού Διευθυντή Ενημέρωσης με αρ. πρωτ. : 1033/16.2.2018, αποφασίζει ομόφωνα και εγκρίνει :
     Την ανανέωση της σύμβασης με τον φορέα παροχής συνδρομητικών ραδιοτηλεοπτικών υπηρεσιών για την αναμετάδοση του τηλεοπτικού προγράμματος της ΕΡΤ, τον ΟΤΕ ΑΕ, έναντι ετησίου ανταλλάγματος ύψους 350.000,00 € που θα καταβάλλει στην ΕΡΤ ΑΕ. Η καταβολή του ανωτέρω ανταλλάγματος γίνεται είτε με καταβολή μετρητών, είτε μέσω συμψηφισμού με οικονομικές απαιτήσεις που διατηρεί ο ΟΤΕ έναντι της ΕΡΤ από τις λοιπές υφιστάμενες συμβατικές σχέσεις μεταξύ των μερών, και
     Το συμψηφισμό ποσού 90.000,00 € εκ του ανωτέρω συνολικού οικονομικού ανταλλάγματος που έχει συμφωνηθεί να λάβει η ΕΡΤ από τον ΟΤΕ για την παραχώρηση του δικαιώματος αναμετάδοσης μαγνητοσκοπημένων των καλύτερων στιγμιοτύπων (highlights) όλων των υπολοιπόμενων αγώνων του Europa League (Φάση 32, Φάση 16, Προημιτελικοί, Ημιτελικοί) αλλά και την απόκτηση του δικαιώματος ζωντανής μετάδοσης, παράλληλα με την COSMOTE TV, του τελικού της διοργάνωσης.
    Εξουσιοδοτείται ο Διευθύνων Σύμβουλος για την υπογραφή της σύμβασης και τον καθορισμό των επιμέρους όρων αυτής.
    Και οι αποθήκες πληρώνουν την ΕΡΤ, που το πρόβλημα;

  8. #68
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και οι αποθήκες πληρώνουν την ΕΡΤ, που το πρόβλημα;
    Εεεε κατάλαβες γιατί το έβαλα...

  9. #69
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotoschas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα παιδια. Εκανα εγγραφη μονο και μονο για να σας πω την εμπειρια μου πανω στο θεμα.
    Εχω και εγω το ιδιο προβλημα με τον Alpha και επειδη δεν εχω επιγεια κεραια δε τον βλεπω.
    Μιλησα πολλες φορες με την νοβα και ζητησα διακοπη συμβολαιου και ολο μου ελεγαν για το προστιμο.
    Εκανα την τελευταια ανανεωση μεσω τηλεφωνου πριν απο 2 μηνες.
    Εν τελη επειδη τα πηρα και ειπα οτι δε θα περασω δυο χρονια με τους μ@λ@κες που μας περνανε και για ζωα μιλησα με την ΕΕΤΤ η οποια με παρεπεμψε στην
    Γενικη Γραμματεια Καταναλωτη οπου και εκανα καταγγελια.
    Με πηραν σημερα τηλεφωνο (2 εβδομαδες μετα) και μου ειπαν οτι εχω δικιο, και οτι θα προωθησουν την καταγγελια μου και θα μιλησουν με τη νοβα.
    Επισης μου ειπαν να στειλω ενα μειλ στη Νοβα για να τους ξαναπω οτι θελω διακοπη συμβολαιου (για να υπαρχει και γραπτα γιατι το τηλεφωνικο δε προκεται να το βρουμε πουθενα)
    Αν εχω κανενα νεοτερο θα σας πω, παντως ειμαι πολυ κοντα πιστευω στο να απαλλαγω χωρις προστιμο.
    Το τηλεφωνικό μπορείς να το ζητησεις με γραπτο αιτημα και ειναι υποχρεωμενοι να στο δωσουν σε CD , το προβλέπει η ΕΕΤΤ και το εχω κανει εγω στο παρελθον. Παιρνει λιγο καιρο μεχρι να στο δωσουν αλλα ειναι υποχρεωτικο να στο δωσουν βασει νομου.
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  10. #70
    Εγγραφή
    28-02-2005
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    304
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΓΛΥΚΑΔΑ
    Router
    Sagemcom F@st 1704w
    SNR / Attn
    9,3(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotoschas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα παιδια. Εκανα εγγραφη μονο και μονο για να σας πω την εμπειρια μου πανω στο θεμα.
    Εχω και εγω το ιδιο προβλημα με τον Alpha και επειδη δεν εχω επιγεια κεραια δε τον βλεπω.
    Μιλησα πολλες φορες με την νοβα και ζητησα διακοπη συμβολαιου και ολο μου ελεγαν για το προστιμο.
    Εκανα την τελευταια ανανεωση μεσω τηλεφωνου πριν απο 2 μηνες.
    Εν τελη επειδη τα πηρα και ειπα οτι δε θα περασω δυο χρονια με τους μ@λ@κες που μας περνανε και για ζωα μιλησα με την ΕΕΤΤ η οποια με παρεπεμψε στην
    Γενικη Γραμματεια Καταναλωτη οπου και εκανα καταγγελια.
    Με πηραν σημερα τηλεφωνο (2 εβδομαδες μετα) και μου ειπαν οτι εχω δικιο, και οτι θα προωθησουν την καταγγελια μου και θα μιλησουν με τη νοβα.
    Επισης μου ειπαν να στειλω ενα μειλ στη Νοβα για να τους ξαναπω οτι θελω διακοπη συμβολαιου (για να υπαρχει και γραπτα γιατι το τηλεφωνικο δε προκεται να το βρουμε πουθενα)
    Αν εχω κανενα νεοτερο θα σας πω, παντως ειμαι πολυ κοντα πιστευω στο να απαλλαγω χωρις προστιμο.
    Οταν τα ελεγα εγω αυτά και οτι εχει δικαιωμα οποιος θελει να διακοψει αζημιως μου λεγανε οτι κανω λαθος!! Οποιος θελει screenshot και video απο το site της nova που διαφημιζει τον alpha για να προχωρησει σε καταγγελία εχω διαθεσιμα.....

    - - - Updated - - -

    https://drive.google.com/drive/folde...3e?usp=sharing

  11. #71
    Εγγραφή
    02-11-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Σήμερα βρήκα στο δέκτη της nova μήνυμα ότι από 5/11 το κανάλι star θα είναι διαθέσιμο μόνο μέσω επίγειας λήψης.

    Δεύτερο κανάλι που αφαιρούν λοιπόν. Σττην αφαίρεση του Άλφα (κακώς) δεν έκανα τίποτα, τώρα όμως δεν τους τη χαρίζω με τίποτα. Μονομερής τροποποίηση συμφωνηθέντων όρων παροχής υπηρεσιών και θα ζητήσω διακοπή συμβολαίου αζημιως με υπαιτιότητα τους, πατώντας και στις δύο αφαιρεσεις καναλιών. το mega πχ το έχουν ακόμα ας πούμε, δεν μπορούν καν να πουν ότι αφαιρούν κανάλια που δεν τους πληρώνουν ή δεν ξέρω τι άλλο θα σκεφτούν (που δεν είναι και δικό μου πρόβλημα, εγώ πληρώνω για να έχω κατι που έχουμε συμφωνήσει).

    Έχουμε κάποιο update από κάποιον από την προηγούμενη περίπτωση με τον άλφα;

    (Αν μπορεί κάποιος mod ας προσθέσει στον τίτλο και το star)

  12. #72
    Εγγραφή
    28-02-2009
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    VDSL2
    SNR / Attn
    26(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εμενα δεν με αφησανε τα κοψω και περιμενα 6 μηνες ακομα να τελειωσει η δεσμευση. Μετα που εκανα αιτηση φορητοτητας. με πηραν τηλεφωνο και απο 37€ το μηνα πηγα 17€ (χωρις καναλια νοβα, αλλα δωρεαν κινητα σταθερα ιντερνετ).. δεν το συνεχισα σε γραμματεια καταναλωτη κλπ. Λογικα θα με αποδεσμευαν.

  13. #73
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπέρα, και εγω εχω θεμα γιατι γκρινιαζανε για τον ΑLPHA, τωρα και για STAR....
    εκτος αυτου επειδη ο δορυφορικος δεκτης της NOVA ειναι για τα μπαζα και δεν μπορει να πιασει ολα τα καναλια FTA και γενικα εχει πολλα θεματα σε ρυθμισεις τετοιες, εχω παρει και δευτερο και ετσι δεν εχω αλλο καλωδιο πλεον για επιγεια.
    Δλδ πρεπει να περαστει ενα τριτο καλωδιο στην αλλη ακρη του σπιτιου απο εκει που ειναι η κεραια πανω.
    Οποτε με δεκτη που λενε οπως και να το δινουν το δικο μου προβλημα δεν λυνεται.

    επειδη ειμαι τωρα σε αοριστου χρονου και εχω τα κονε για καλη τιμη COSMOTE οταν μπει INALAN με το καλο να κοψω και σταθερο και ιντερνετ αντε γεια και παμε για COSMOTE TV....
    σε λιγο καιρο ειμαι σιγουρος οτι θα μιλαμε και για καποιο τριτο καναλι....ευκαιρια μετα και για παραπανω FTA καναλια και απο τον Eutelsat 9B 9E εκτος απο τους Hot Birds 13E.

    Καλημέρα, βρηκα σημερα και αυτό εδώ, λογικα αυτό είναι : http://www.forthnet.gr/media/PayTV/D...α-Dongle.pdf
    αλλα όπως ειπαμε προϋποθέτει να υπαρχει καλωδιο για κεραια….
    αλλα αυτά δεν είναι λυσεις. Τα καναλια πρεπει να είναι ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΑ, δεν πληρωνουμε δορυφορικη για να εχουμε ΚΑΙ επιγεια ληψη!
    Αραγες αυτό για οσους μπορουν να το βαλουν το δινουν ΔΩΡΕΑΝ ? μπορει να χρησιμοποιηθεί καποια μαρκα της αγορας?

    και εδώ http://www.nova.gr/gr/exupiretisi-pe...akon-kanalion/
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 06-11-18 στις 09:03.

  14. #74
    Εγγραφή
    07-11-2018
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Καλησπέρα και από μένα..Εγώ που ζω στο εξωτερικό τι μπορώ να κάνω για να βλέπω έστω το star; Υπάρχει λύση; Το περασμενο καλοκαίρι ήθελα να κάνω διακοπή Γιατί είχαν κόψει τον άλφα και πλήρωνα για το βασικό πακέτο 22,80€ και μόλις τους είπα θα φύγω μου το κατέβασαν στα 10,50€ και με 1 μήνα Δωρεάν με την προϋπόθεση να κάτσω 2 χρόνια. Τώρα άρχισα να μετανιώνω...

  15. #75
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Delete.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sweet dreams : 07-11-18 στις 20:59.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

Σελ. 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Συνεργασία Viva Wallet και Wind
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-10-18, 09:20
  2. προβλημα με nova
    Από giokspy στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-09-18, 17:28
  3. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-18, 14:06
  4. Σταματάει η ανάπτυξη του Winamp...
    Από Φανερός Πράκτωρ στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-17, 14:20

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας