Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-20 από 20
  1. #16
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Αύριο θα το μάθουμε!!!

    - - - Updated - - -

    Μάθαμε!!! Ο τεχνικός το κοίταξε σαν χειροβομβίδα! Κ από αυτά που μου είπε κατάλαβα πως θα το χειριζόταν και έτσι καθώς του έδειξα και κάποια πράγματα σε σχέση με τη δουλειά του που δεν ήξερε!

  2. #17
    Εγγραφή
    11-01-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Sercomm H-300s
    SNR / Attn
    (dB) / 23(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    H VoIP τηλεφωνία του ΟΤΕ βγαίνει από το ίδιο VC, που σημαίνει από την ίδια σύνδεση που δημιουργείται για πρόσβαση στο διαδίκτυο.
    Σε Cyta και Vodafone, βγαίνουν από διαφορετικό VC, οπότε μπορεί η κύρια σύνδεση να γυρίσει σε bridge, με την κλήση ΡΡΡ να γίνεται από άλλον router και η τηλεφωνία να δουλεύει από το άλλο VC.

    Ωστόσο η τηλεφωνία των 2 παρόχων είναι κλειδωμένη και δουλεύει πάντα από την συσκευή τους (θέλοντας και μη) ενώ στον ΟΤΕ έχουμε δυνατότητα να την λειτουργούμε με διάφορους τρόπους, ακόμη και σε άλλη συσκευή (γνωρίζοντας τον κωδικό).
    Όπως ακριβώς τα λες.

  3. #18
    Εγγραφή
    22-01-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    Tp-link VR400
    Path Level
    Interleaved
    Να ρωτησω και εγω αφου ειμαι σε αναμονη για την ενεργοποιηση του vdsl απο voda αν μπορω να αντικαταστησω το ρουτερ που μου στειλανε με καποιο tp link.
    Τηλεφωνικα τους ανεφερα οτι δεν με ενδιαφερει η τηλεφωνια και μου απαντησαν οτι δεν θα δουλευει ουτε το ιντερνετ με αλλο ρουτερ.

  4. #19
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.161
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gllafas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτησω και εγω αφου ειμαι σε αναμονη για την ενεργοποιηση του vdsl απο voda αν μπορω να αντικαταστησω το ρουτερ που μου στειλανε με καποιο tp link.
    Τηλεφωνικα τους ανεφερα οτι δεν με ενδιαφερει η τηλεφωνια και μου απαντησαν οτι δεν θα δουλευει ουτε το ιντερνετ με αλλο ρουτερ.
    Π@π@ριές λένε. Το internet δεν έχει κάποιο λόγο, ώστε να μην δουλεύει, με οποιοδήποτε ρούτερ της αγοράς.
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

  5. #20
    Εγγραφή
    23-09-2003
    Μηνύματα
    490
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Το internet δουλεύει με όποιο ρουτερ βαλεις στη πρίζα και χωρίς κωδικους. Το voip της vodafone δε δουλεύει.
    Το θέμα ειναι οτι αν θές άλλο ρουτερ μπορείς να κάνεις bridge της vodafone απότι μου είπε ο τεχνικός. Απο εκεί και πέρα θα εχεις 1 ρουτερ για το voip και άλλο για internet. Ομως ο συγχρονισμός της γραμμής
    θα γίνεται με το ρούτερ της vodafone απότι κατάλαβα!
    Επίσης δεν εχουν ρουτερ! Σε βλάβη στο δικό μου που ήτανε αυτός με τις μεγάλες κεραίες... μου φέρανε οικιακό μικρό και μάλιστα μεταχειρισμένο, γιατί δεν έχουν. Επίσης ζήτησα 1 καλό ρουτερ έστω με χρέωση
    και δε δίνουν γιατι δεν έχουν.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας