Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση 61-67 από 67
  1. #61
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Symos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ψυχραιμία ρε παιδιά, ο καθένας καταθέτει την άποψή του με βάση τα όσα έχει συναντήσει, δεν χρειάζεται να κάνουμε τον συνήγορο του Paypal, του Ebay ή οποιουδήποτε άλλου.

    Και ο Zarko εξήγησε επακριβώς σε ποιά περίπτωση αναφέρεται και ο nikosnikolakis επίσης. Το αν κάνουν κάπου λάθος (π.χ. αν ο Zarko παρέκαμψε τις εγκεκριμένες μεθόδους, όπως λέει ο tsigarid), να το συζητήσουμε.

    Αλλά αυτά τα "link or it didn't happen" δεν νομίζω ότι χρειάζονται, ούτε ότι προάγουν την κουβέντα.

    Just my 2c.
    ενώ το όταν ξεκινάς μια συζήτηση με το

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosnikolakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην παραπληροφορεις τον κόσμο.
    Την πάει σε άλλα επίπεδα!

  2. #62
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.347
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    To alibaba αν δεν κάνω λάθος είναι για χονδρική, το aliexpress που είναι και για λιανική έχει υποστήριξη για paypal
    https://sale.aliexpress.com/__pc/paypal_tutorial.htm
    Ακριβώς. Ξεκινάμε λοιπόν οτι δεν μιλάμε για Alibaba.
    Αλλά το Aliexpress και δεν υποστηρίζει τώρα πανω από 10 προϊόντα με Paypal, πώς είναι δυνατόν να έγινε η ιστορία 3 χρόνια πριν;;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  3. #63
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς. Ξεκινάμε λοιπόν οτι δεν μιλάμε για Alibaba.
    Αλλά το Aliexpress και δεν υποστηρίζει τώρα πανω από 10 προϊόντα με Paypal, πώς είναι δυνατόν να έγινε η ιστορία 3 χρόνια πριν;;
    Απο ότι κατάλαβα δεν έγινε επίσημα μέσω του ali, αλλά εκτός ali, μίλησε με το πωλητή και τα κανόνισαν μέσω email.

  4. #64
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.015
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρες μας ένα αντίστοιχο προϊόν από Alibaba που δέχεται Paypal , έτσι από περιέργεια.

    Αυτή ήταν η μία και μοναδική φορά που ψώνισα κάτι από το Alibaba, η εμπειρία μου ήταν μηδενική. Αναγκάστηκα να το κάνω τότε, τον Ιούλιο του 2015, γιατί στο Alibaba κάποιοι πωλητές υποστήριζαν ότι είχαν το συγκεκριμένο μοντάκι διαθέσιμο, κι εγώ ήθελα να το αποκτήσω σαν τρελός. Απλοϊκά σκέφτηκα, ότι ο καλύτερος τρόπος προστασίας μου σαν καταναλωτή, θα ήταν να το αγοράσω μέσω paypal, ενώ δεν είχα ιδέα ποιος είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος να αγοράσεις κάτι από το Alibaba. Θα σου ανέβαζα και τα email που είχαμε ανταλλάξει τότε με αυτόν τον γραφικό απατεωνίσκο πωλητή του Alibaba, αλλά το email που έχω στο paypal είναι του @in.gr με μέγιστη χωρητικότητα 5ΜΒ μόλις, οπότε αναγκάζομαι να τα σβήνω πολύ συχνά.

    Αλλά σε αυτό το δικό μου μήνυμα από το vaping.gr, από τον Ιούλιο του 2015, περιγράφω εν συντομία την αρνητική μου εμπειρία από το Alibaba. Καταλαβαίνεις ότι είμαι εγώ, γιατί το username είναι το ίδιο με το φόρουμ εδώ, απλά με την προσθήκη του αριθμού 27, μια και το σκέτο Zarko ήταν ήδη πιασμένο στο vaping.gr.

    http://vaping.gr/index.php/topic,262...html#msg863460


    Έκτο μήνυμα στη σελίδα, δεύτερη παράγραφος:

    Δεν το έχω ανοίξει ακόμα το κουτί, κάθομαι και το χαζεύω σφραγισμένο και σκέφτομαι την πραγματική Οδύσσεια που πέρασα για να αποκτήσω τον Χιονόλυκο. Χρειάστηκε να ακυρώσω την παραγγελία του από δύο διαφορετικά sites, μέχρι και από το Alibaba το παράγγειλα, αλλά και από εκεί με δούλεψαν και δεν το είχαν ετοιμοπαράδοτο και δεν το έστελναν, με αποτέλεσμα να χρειαστεί να ανοίξω case στο paypal για να πάρω τα λεφτά μου πίσω.

    Φαντάζομαι ότι συμφωνείς ότι δεν θα μπορούσα να "στήσω" ένα μήνυμα που γράφτηκε δυόμισι χρόνια πριν σε ένα άλλο φόρουμ...

  5. #65
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Πριν λίγες μέρες άνοιξα για πρώτη φορά μετά απο χρόνια χρήσης case στο paypal. Μετά απο την κάκιστη εμπειρία μου με το υποτιθέμενο buyer protection τους (κατάφερα να πάρω πίσω τα λεφτά μου μόνο όταν τους απείλησα με αποχώρηση) σίγουρα θα κάνω μια δοκιμή της καινούργιας πλατφόρμας του ebay όποτε αυτή έρθει.

  6. #66
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.347
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν λίγες μέρες άνοιξα για πρώτη φορά μετά απο χρόνια χρήσης case στο paypal. Μετά απο την κάκιστη εμπειρία μου με το υποτιθέμενο buyer protection τους (κατάφερα να πάρω πίσω τα λεφτά μου μόνο όταν τους απείλησα με αποχώρηση) σίγουρα θα κάνω μια δοκιμή της καινούργιας πλατφόρμας του ebay όποτε αυτή έρθει.
    Τι έγινε;
    Τρόμαξε το Paypal ότι θα φύγεις και σου έδωσε τα λεφτά πίσω;;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  7. #67
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.567
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν λίγες μέρες άνοιξα για πρώτη φορά μετά απο χρόνια χρήσης case στο paypal. Μετά απο την κάκιστη εμπειρία μου με το υποτιθέμενο buyer protection τους (κατάφερα να πάρω πίσω τα λεφτά μου μόνο όταν τους απείλησα με αποχώρηση) σίγουρα θα κάνω μια δοκιμή της καινούργιας πλατφόρμας του ebay όποτε αυτή έρθει.
    Δεν θα είναι «καινούρια πλατφόρμα».
    Δεν προσπαθεί το eBay να φτιάξει το νέο Paypal. Η Adyen απλά θα κάνει process τις πληρωμές.
    Για όποια περίπτωση έχεις θέμα με τον πωλητή θα ανοίγεις case στην υπάρχουσα πλατφόρμα του eBay.

Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Παρόμοια Θέματα

  1. Συνδεση καρτας με το Paypal
    Από athletic στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-17, 21:05
  2. Αξιζει να παω σε Cyta απο OTE VDSL ?
    Από k4ileb στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-17, 07:41
  3. Δεν θελει να μπει στα Win 10
    Από ToninoGR στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-17, 23:39
  4. Μηνύματα: 170
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-17, 23:34

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας