Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-23 από 23
  1. #16
    Το avatar του μέλους kostthem
    kostthem Guest
    Καλό surfing και γρήγορο downloading !

  2. #17
    Εγγραφή
    09-05-2002
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    89000/10500
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Vodafone-H-300s
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 14.5(dB)
    Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι το DSLAM αλυσίδας λειτουργεί χωρίς προβλήματα;
    Σήμερα το πρωί, για πρώτη φορά μετά από σχεδόν ένα χρόνο το λαμπάκι 'DSL' στο Zyxel 650R-31 δεν ανάβει. Πήρα την Tellas και μου είπαν ότι από εκεί είναι οκ (φαντάζομαι ότι αν το πρόβλημα ήταν στον ISP, τουλάχιστον το λαμπάκι στο μοντεμ θα άναβε αλλά δε θα έπαιρνα IP, σωστά.
    Πήρα στο 121 (η 131..) και μια ευγενέστατη κοπέλα μου είπε πως θα ενημερώσει τους τεχνικούς και θα έχω νεότερα εντός 5-10 ΗΜΕΡΩΝ!!!! ΕΛΕΟΣ!!!
    Σας παρακαλώ, αν μπορεί κανείς να μου πει αν είναι στο ίδιο DSLAM με μένα τι παίζει ακριβώς. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    υγ. Το μήνημα το γράφω από το γραφείο μου, που η DSL πάει μια χαρά (χαλάνδρι)...

  3. #18
    Το avatar του μέλους testtest
    testtest Guest
    φιλε εχω κι εγω προβλημα απο τις 9¨30 το πρωι και ακομα δεν εχει επανελθει απλα δηλωσα βλάβη

  4. #19
    Εγγραφή
    25-07-2004
    Περιοχή
    Κυψελη
    Μηνύματα
    132
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Wind
    Router
    jetspeed 520+ ,WAG200G
    SNR / Attn
    9-7(dB) / 30(dB)
    Χαιρετώ τον λαο
    Και εγω κεντρο ειμαι!εδω και ακριβως 15 μερες εχω βαλει DSL αλλα δεν μονο το λαμπακι αναβοσβηνει πρασινο πορτακαλι και μετα απο 4-5 τηλεφωνα με πηρε καποιος απο το 134 νομιζω και ειπε οτι εχουν προβλημα με τις siemens dslam!τωρα ακομα περιμενω!ΠΟΣΟ ακομα!
    INTEL CORE 2QUAD CORE Q6600 2.40,
    CRUSIAL BALLISTIX 2X1CB DDR2 1066MHZ,
    GAINWARD 8347 BLISS 8800GTS 320MB GOLDEN SAMPLE,
    GIGABYTE X38-DS5.

  5. #20
    Εγγραφή
    13-11-2004
    Περιοχή
    ΑΡΓΟΣ, ΑΡΓΟΛΙΔΑ
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    OTEnet
    Καλησπέρα και από εμένα
    Όντως ύπαρχει πρόβλημα στα DSLAMS της SIEMENS γι'αυτό και επικρατεί και αυτός ο πανικός. Σε αυτή τη περίπτωση αν δεν μπορεί να σας βοηθήσει το 1242, το μόνο που μπορείτε να κάνετε είναι να το δηλώσετε ως βλάβη στο 121 και να περιμένετε για την άρση της. Πιθανόν να γίνει και αποχρέωση.(Αναφέρομαι στις ήδη ενεργοποιημένες γραμμές). Ο ΟΤΕ έχει καλέσει συνεργείο της SIEMENS από την Γερμανία για αναβάθμιση των DSLAM SIEMENS-2,SIEMENS-3,(SIEMENS-4 απ' οτι γνωρίζω,αλλα εγγυημένο χρονοδιάγραμμα δεν πιστεύω οτι υπάρχει.
    Φιλικά
    Και αν γεννηθείς κάποια στιγμή,μιαν άλλη που δεν θα υπάρχω,μην φοβηθείς και θα με βρεις..

  6. #21
    Εγγραφή
    13-11-2004
    Περιοχή
    ΑΡΓΟΣ, ΑΡΓΟΛΙΔΑ
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    OTEnet
    Καλησπέρα και από εμένα
    Όντως ύπαρχει πρόβλημα στα DSLAMS της SIEMENS γι'αυτό και επικρατεί και αυτός ο πανικός. Σε αυτή τη περίπτωση αν δεν μπορεί να σας βοηθήσει το 1242, το μόνο που μπορείτε να κάνετε είναι να το δηλώσετε ως βλάβη στο 121 και να περιμένετε για την άρση της. Πιθανόν να γίνει και αποχρέωση.(Αναφέρομαι στις ήδη ενεργοποιημένες γραμμές). Ο ΟΤΕ έχει καλέσει συνεργείο της SIEMENS από την Γερμανία για αναβάθμιση των DSLAM SIEMENS-2,SIEMENS-3,(SIEMENS-4 απ' οτι γνωρίζω,αλλα εγγυημένο χρονοδιάγραμμα δεν πιστεύω οτι υπάρχει.
    Φιλικά
    Και αν γεννηθείς κάποια στιγμή,μιαν άλλη που δεν θα υπάρχω,μην φοβηθείς και θα με βρεις..

  7. #22
    Το avatar του μέλους vaspiliop
    vaspiliop Guest
    Παιδιά γεια σας..Δεν ξέρω αν ανήκουμε στο ίδιο DSLam , εγώ είμαι στο πεδίο του άρεως δηλ. το τηλ μου αρχίζει από 64. Ενώ μου είπαν ότι ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου, το ledaki DSL του modem δε λέει ν ανάψει.. α ρε ΟΤΕ!

  8. #23
    Το avatar του μέλους vaspiliop
    vaspiliop Guest
    Παιδιά γεια σας..Δεν ξέρω αν ανήκουμε στο ίδιο DSLam , εγώ είμαι στο πεδίο του άρεως δηλ. το τηλ μου αρχίζει από 64. Ενώ μου είπαν ότι ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου, το ledaki DSL του modem δε λέει ν ανάψει.. α ρε ΟΤΕ!

    Αν σε κάποιον υπάρξουν εξελίξεις (θετικές ή αρνητικές :P ) καλό είναι να τις αναφέρει εδώ για να βλέπουμε κ οι υπόλοιποι τι γίνεται..

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Σοκ: Αστυνομικοί σκότωσαν στο ξύλο αλλοδαπό στο κέντρο της Αθήνας
    Από no_logo στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 124
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-08, 00:00
  2. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-08, 17:59
  3. Πράσινο στο κέντρο της ΑΘήνας
    Από pelasgian στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 67
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-04, 02:55
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-03, 07:18

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας