Σελ. 10 από 32 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112152030 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 476
  1. #136
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Να μην ξεχάσω: Η Μακεδονία είναι Ελληνική, μην ξεχνιόμαστε, το είπε και ο Μίκης Για να μην κρυώνει το σανό στα μικροκύμματα

    - - - Updated - - -

    Επίσης να μην ξεχάσω: Το πρόβλημα της Ελλάδας είναι οι ΔΥ και οι συντάξεις - για να ταΐσω και το υπόλοιπο σανό που απομένει στα μικροκύμματα
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  2. #137
    Εγγραφή
    29-03-2006
    Ηλικία
    70
    Μηνύματα
    172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Adonis.jpg 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  106,9 KB 
ID: 191243

    Από το http://www.zougla.gr/

  3. #138
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Τσαλικίδης, μάρτυρες Noor1 και ποιος ξέρει τη συνέχεια... Μέρες ντροπής.

  4. #139
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να μην ξεχάσω: Η Μακεδονία είναι Ελληνική, μην ξεχνιόμαστε, το είπε και ο Μίκης Για να μην κρυώνει το σανό στα μικροκύμματα

    - - - Updated - - -

    Επίσης να μην ξεχάσω: Το πρόβλημα της Ελλάδας είναι οι ΔΥ και οι συντάξεις - για να ταΐσω και το υπόλοιπο σανό που απομένει στα μικροκύμματα
    Μου αρέσει που πιο πάνω μιλάς για το λάθος στον υπολογισμό με τις τυρόπιτες, αλλά μια χαρά το συνεχίζεις, θα μου πεις μικροκύματα είναι αυτά, αντανακλούν


    Το πρόβλημα της Ελλάδας είναι το ότι πάντα θα λέμε, γιατί να πιάσετε εμένα και όχι εκείνον που το έκανε και εκείνος.

  5. #140
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Για αυτό ό Benny έλεγε για τους φουκαράδες.... Τελικά μόνο με φωτιά και τσεκούρι κάτι μπορεί να γίνει.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  6. #141
    Εγγραφή
    06-06-2004
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Η δικαιοσύνη στην Ελλάδα έχει γίνει παρωδία.

  7. #142
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Oionos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μία ακόμα ΑΥΤΑΠΑΤΗ ?.
    Καλύτερα αυταπάτη, παρά ΚΛΟΠΗ και ΛΑΜΟΓΙΑ.Ας είχες εμπειρία από ΕΛΛΕΙΨΗ φαρμάκου σε καρκινοπαθή, επειδή αυτά τα ΚΑΘΑΡΑΜΤΑ άρπαξαν τα λεφτά και το κράτος χρεοκόπησε, θα σου έλεγα εγώ αν θα έγραφες αυτή τη μ@λ@κία

  8. #143
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου αρέσει που πιο πάνω μιλάς για το λάθος στον υπολογισμό με τις τυρόπιτες, αλλά μια χαρά το συνεχίζεις, θα μου πεις μικροκύματα είναι αυτά, αντανακλούν


    Το πρόβλημα της Ελλάδας είναι το ότι πάντα θα λέμε, γιατί να πιάσετε εμένα και όχι εκείνον που το έκανε και εκείνος.
    Όχι, you miss my point. Να σου το κάνω λίγο λιανά... Η Ελλάδα έχει πολλά προβλήματα και οι Έλληνες είναι (είμαστε) όλοι (συν)υπεύθυνοι.

    Αλλά, το ότι η Ελλάδα είναι Mafia state (που βλέπεις εδώ τις πολύ φανερές προεκτάσεις του ως κορυφή ενός παγόβουνου) είναι ΤΟ πρόβλημα.

    Και το σανό πάει στο ότι οι λοιποί χαχόλοι νομίζουν ότι είναι είτε πατριώτες (η Μακεδονία είναι ελληνική) ή νεοαποτέτοιοι και ανάθεμα και αν ξέρουνε (αναμασώντας το σανό που τους προσφέρουν τα φερέφωνα του Mafia state αισθανόμενοι υπερήφανοι ως Ευρωπαίοι αν και η άγνοια και η βλακεία πάνε παρέα και αντάμα)

    Θα μπορούσα να σου το εξηγήσω και στο σχόλιό μου για τις τυρόπιτες αλλά άστο καλύτερα μην γίνει σεντόνι.

    Ελπίζω το παραπάνω να σε βοηθά

    Και καλόπιστα να το σχολιάσεις αν και από την επιθετικότητα περί μικροκυμμάτων έχω χάσει κάθε ελπίδα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος PopManiac : 10-02-18 στις 03:02.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  9. #144
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    844
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Αρχίζουν και βγαίνουν στην φόρα.

    https://www.youtube.com/watch?v=j6TmgJcF3sA

  10. #145
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    @pop η πλάκα είναι ότι αν η συζήτηση είναι για να πάμε σε textbook νέο φιλελευθερισμό είμαι σίγουρος ότι κανένας από τους κάτω δεν θα είχε σοβαρά θέματα πέρα από τα φιλοσοφικά.
    Όμως η ελίτ μας είναι τόσο χαπατα που και τον νεοφιλελευθερισμό που υποτίθεται πιστεύουν τον έχουν κάνει σκουπίδι. Απλά είναι ένα άλλοθι διαφοροποίησης.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  11. #146
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.619
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    H Ελλάδα έχει textbook "crony capitalism". Αν είχαμε Θατσερικό νεοφιλελευθερισμό, μπορεί και να είμασταν... και καλύτερα οικονομικά (ότι θα το'λεγα αυτό ).

    - - - Updated - - -

    Να σημειώσω ότι δεν έχουμε αντιληφθεί πόσο τριτοκοσμικό & βαλκανίλα είναι αυτό που συμβαίνει με τους μάρτυρες. Μας φαίνεται "yet another day", αλλά μιλάω με κόσμο στο εξωτερικό που μαθαίνει τι συμβαίνει στην Ελλάδα και τους φαίνεται πλήρως αδιανόητο.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  12. #147
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όταν οι εγκληματίες της βουλής με τα κοστούμια (που θυμίζουν ανθρώπους του Αλ Καπόνε), απειλούν εισαγγελείς και "προστατευόμενους" μάρτυρες, κανένας νοήμων άνθρωπος δεν παίρνει τη χώρα σου στα σοβαρά...
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

  13. #148
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.619
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Όταν έχεις τον Άδωνι να "ακουγεται" από τα πήρε από την Νοβαρτις για ανακαίνιση του σπιτιού του και καπάκι πάει το Σταρ να αποδείξει το αντίθετο, πες μου δηλαδή για τι σιχαμένη βρώμα μιλάμε.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  14. #149
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Η ουσία ξέρετε ποια είναι;

    Ότι πέρα από τους χειρισμούς της κυβέρνησης που αποδεικνύεται ότι στην καλύτερη πρόκειται για καραγκιοζισμούς (φευ, το ομολογώ ότι στη ζωή μου δεν έχω πέσει ποτέ τόσο έξω όσο όταν έγραφα εδώ χρόνια πριν ότι έλπιζα σε μία αριστερή ηθική από τους ανθρώπους αυτούς - παραδέχομαι τι βλάκας που ήμουν και τα γραπτά μου μένουν) η ιστορία αυτή αποδεικνύει περίτρανα τι χώρα είμαστε.

    Δέστε πώς, ακόμα και με αμφίβολα στοιχεία και καταθέσεις μαρτύρων που είναι λίγο αστεία (μιας και αν πολιτικός τη σήμερον δέχεται βαλίτσες με μετρητά τότε του αξίζει η φυλακή για λόγους βλακείας) το σύστημα έχει κινητοποιηθεί με τέτοιο τρόπο αναίσχυντο και ξεδιάντροπο που αποδεικνύει τι παπάτζες πουλιούνται στον κόσμο για δήθεν μεταρρυθμίσεις και κουραφέξαλα

    Ο βούρκος της δημοσιογραφίας κάνει τη δουλειά του, οι δήθεν 'σοβαροί' δημοσιογράφοι με πουλημένα δημοσιεύματα έχουν βγει παραγάδι να κάνουν τη δουλειά τους (δέστε σημερινό εξώφυλλο στα ΝΕΑ), τα παπαγαλάκια κάνουν τη δουλειά τους.

    Το μήνυμα είναι σαφές:

    Αν υπάρχουν εκεί έξω κάποιοι/ες που όντως μπορεί να έχουν κάποια στοιχεία, μην τολμήσουν επειδή μαύρο φίδι που τους έφαγε.

    Και ύστερα, το ξαναλέω, τρέχει το πόπολο στα συλλαλητήρια και κάθονται άλλοι κακομοίρηδες να μας μιλάνε για ιδιωτική ή δημόσια οικονομία, για την Ελλάδα της ανάπτυξης κλπ.

    Η Ελλάδα είναι Mafia state αγαπητοί φίλοι και αν έκανε ένα "καλό" η κρίση είναι ότι με την ψωμολύσσα που έπεσε, έπεσαν και οι μάσκες και πλέον όλα γίνονται ξετσίπτωτα και χωρίς αιδώ. Τουλάχιστον όσοι σκέφτονται μπορούν να τα δουν και να βγάλουν τα συμπεράσματά τους

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    @pop η πλάκα είναι ότι αν η συζήτηση είναι για να πάμε σε textbook νέο φιλελευθερισμό είμαι σίγουρος ότι κανένας από τους κάτω δεν θα είχε σοβαρά θέματα πέρα από τα φιλοσοφικά.
    Όμως η ελίτ μας είναι τόσο χαπατα που και τον νεοφιλελευθερισμό που υποτίθεται πιστεύουν τον έχουν κάνει σκουπίδι. Απλά είναι ένα άλλοθι διαφοροποίησης.
    Βρε πάμε σε textbook φιλελευθερισμό αλλά στο λατινοαμερικανικό textbook με κυριλέ όμως καταστάσεις όπου δεν έχεις El Chapo αλλά έχεις επιχειρηματίες. Προ κρίσης, δινόταν και κανένα ξεροκόμματο στους πολλούς (με δανεικά έστω), τώρα που αγρίεψαν τα πράγματα, το όλο γίνεται ξετσίπωτα και σε όρους φτωχοποίησης των πολλών.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  15. #150
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Οταν λέω αυτή η χώρα δεν σώζεται με τίποτα.......

    Θαπρεπε οι πολίτες της χώρας να εφαρμόζουν μια τακτική, εξοστρακισμού οποιοδήποτε πολιτικού έχει ανέβει και δεν έχει κάνει τα δέοντα. Πολιτικός εξοστρακισμός με ψήφιση οποιουδήποτε άλλου, πλην αυτών που ήδη βγήκαν. Αλλά κάτι τέτοιο δεν το βλέπω να γίνεται, κληρωτή δημοκρατία αποτελεί ένα όνειρο (και μετά ξύπνησα). Και μετά έχεις κόσμο να αναρωτιέται ποιόν να ψηφίσω, τον άσχετο; Οχι ρε φίλε, ψήφισε τον σχετικό, που ξέρει τα κόλπα, που ξέρει να τα παίρνει, που ξέρει να διαστρεβλώνει την δικαιοσύνη, που ξέρει την μαφιόζικη λειτουργία και την εφαρμόζει. Αν μη τι άλλο, τόσα χρόνια εμπλοκής και εκμάθησης δεν πάνε χαμένα...

Σελ. 10 από 32 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112152030 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Σκανδαλο με την ΑΕΠΙ
    Από Verde στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-03-17, 17:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας