Σελ. 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 77
  1. #46
    Εγγραφή
    28-01-2018
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/9553
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE
    Το συμβόλαιο μου λήγει 28 Μαρτίου 2 Απριλίου έχω κάνει μετατροπή σε κάρτα γιατί δυστυχώς στην περιοχή μου Vodafone kai Wind δεν έχουν καλό σημά 2 Απριλίου κατευθείαν μετατροπή σε what's up τουλάχιστον θα γλιτώσω το 15αρι Φτάνει πια με τις αυξήσεις κάθε 3 και λιγο

  2. #47
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Επίσης, ανακοινώνεται ότι από 22/04/2018, η έκπτωση που παρέχεται, λόγω προσφοράς, στο πάγιο των υφιστάμενων και νέων ιδιωτών συνδρομητών προγραμμάτων συμβολαίου, ΚαρτοΣυμβολαίου, Mobile Internet & Home Zone(Home Telephony SIM, Home Double Play SIM, At Home) για όσο διάστημα έχουν εντάξει τις συνδέσεις τους σε «COSMOTE Mobile Οικογενειακό Πακέτο» μειώνεται από 10% σε 7%. Παράλληλα στους ανωτέρω συνδρομητές αποδίδονται επιπλέον 300ΜΒ μηνιαίως (σε προγράμματα με ενσωματωμένα ΜΒ) ή 60 λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα μηνιαίως (σε προγράμματα χωρίς ενσωματωμένα ΜΒ).
    Άρα για υφιστάμενους συνδρομητές συμβολαίου σε οικογενειακό πακέτο θα υπάρξει μείωση της έκπτωσης από 10% σε 7% συνεπώς θα έχουμε αύξηση παγίου. Δεν καταλαβαίνω γιατί τα περνάνε έτσι πονηρά αφού όλοι οι συνδρομητές συμβολαίου σε οικογενειακό έχουν πάρει έκπτωση. Κανείς δεν πληρώνει το ονομαστικό πάγιο στα συμβόλαια αυτά είναι ξεκάθαρα παραθυράκι να υπερκεράσουν τον τροποποιημένο κανονισμό της ΕΕΤΤ. Έλεος. Με μια γρήγορη εκτίμηση θα έχω αύξηση 1 ευρώ ανά αριθμό.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  3. #48
    Εγγραφή
    07-12-2010
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    νομίζω ότι έχεις δίκιο GeorgeH, ίσως με μία ερώτηση / καταγγελία στην ΕΕΤΤ για το συγκεκριμένο θέμα να υπάρξει πρόσθετη διάταξη / ρύθμιση / οδηγία επί του θέματος, καθώς η ουσία των νέων αλλαγών στον Κανονισμό Γενικών Αδειών ήταν ακριβώς αυτό το σημείο - να μην υπάρχει δυνατότητα από τους παρόχους να αλλάζουν τιμές στις συμβάσεις ορισμένου χρόνου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος xouzoura : 09-02-18 στις 17:06.

  4. #49
    Εγγραφή
    18-03-2003
    Περιοχή
    Greece.gif
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaskor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι ξεκάθαρο πλέον : έρχεται η ανάπτυξη! Αφού πρώτα ήρθαν οι επενδυτές με βάρκες από Τουρκία. Πρόοδος μεγάλη. .. κόψτε το κινητό.
    ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ. Δεν σου εύχομαι να βρεθείς σε τέτοια θέση. Απλά αναλογίσου το.

  5. #50
    Το avatar του μέλους daywalker06
    daywalker06 Guest
    Σε ποια θέση ? του Επενδυτή

  6. #51
    Εγγραφή
    18-03-2003
    Περιοχή
    Greece.gif
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από daywalker06 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ποια θέση ? του Επενδυτή
    Γέλα ανόητε εις βάρος κατατρεγμένων.

  7. #52
    Το avatar του μέλους daywalker06
    daywalker06 Guest
    Μαζι σου γελάω ανόητε

  8. #53
    Εγγραφή
    22-12-2006
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024
    ISP
    ote
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    linksys VAG 200G
    Μίλησα σήμερα με το τμήμα ακυρώσεων της Cosmote για να κάνω καταγγελία της σύμβασης λόγω αύξησης του παγίου (απο 2,8 σε 4,9)€ ,και μεταφορά σε καρτοκινητό χωρίς το ''χαράτσι'' των 15 €,μου απάντησαν οτι αυτό δεν ισχύει,πρέπει να πληρώσω την αλλαγή σε καρτοκινητό.

  9. #54
    Εγγραφή
    12-12-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.501
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lefkaditis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μίλησα σήμερα με το τμήμα ακυρώσεων της Cosmote για να κάνω καταγγελία της σύμβασης λόγω αύξησης του παγίου (απο 2,8 σε 4,9)€ ,και μεταφορά σε καρτοκινητό χωρίς το ''χαράτσι'' των 15 €,μου απάντησαν οτι αυτό δεν ισχύει,πρέπει να πληρώσω την αλλαγή σε καρτοκινητό.
    Να επιμείνεις να σου το μεταφέρουν γραπτώς.

    Όταν έκανα εγώ το δικό μου απο συμβόλαιο σε καρτοκινητό λόγω αύξησης του παγίου μου, δεν πλήρωσα τίποτα. Είτε είναι ψεύτες είτε αδαής οι τηλεφωνη-τές/τριες.

  10. #55
    Εγγραφή
    18-10-2011
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    450
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Πάντως κάτι πρέπει να απαντήσουμε οργανωμένα στις αυξησεις
    για να μην μας βλέπουν σαν αγελαδες

  11. #56
    Εγγραφή
    22-12-2006
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024
    ISP
    ote
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    linksys VAG 200G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hostolis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να επιμείνεις να σου το μεταφέρουν γραπτώς.

    Όταν έκανα εγώ το δικό μου απο συμβόλαιο σε καρτοκινητό λόγω αύξησης του παγίου μου, δεν πλήρωσα τίποτα. Είτε είναι ψεύτες είτε αδαής οι τηλεφωνη-τές/τριες.
    Ήδη τους το έστειλα και γραπτώς και περιμένω την απάντησή τους,θα εξαρτηθεί απο την απάντηση τους αν θα προσφύγω και στην ΕΕΤΤ (οχι πως περιμένω κάτι αξιόλογο και απο αυτούς)

  12. #57
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    532
    Downloads
    54
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    Δεδομένου όμως ότι μέχρι τις 1/4 μπορεί να μην έχω λάβει τον επόμενο λογαριασμό (αυτός που έλαβα πριν λίγες μέρες δεν περιείχε κάτι σχετικό) θα δεχθούν μετά την παρέλευση της ημερομηνίας αυτής να κάνουν διακοπή ή μετατροπή σε καρτοκινητό?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgemv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί το σύστημα ενεργοποιεί κωδικούς αζήμιας διακοπής μόνο εάν έχει γίνει επίσημα η ενημέρωση του συνδρομητή μέσω λογαριασμού.
    Αν το παλέψεις πιο πριν θα πέσεις πάνω σε τοίχο. «Έχετε δίκιο, είναι συστημικό το θέμα, πρέπει να περιμένετε να ενημερωθείτε προσωπικά».

  13. #58
    Εγγραφή
    28-09-2003
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    10000000/10000000
    ISP
    Swisscom
    Router
    pfSense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nils Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεδομένου όμως ότι μέχρι τις 1/4 μπορεί να μην έχω λάβει τον επόμενο λογαριασμό (αυτός που έλαβα πριν λίγες μέρες δεν περιείχε κάτι σχετικό) θα δεχθούν μετά την παρέλευση της ημερομηνίας αυτής να κάνουν διακοπή ή μετατροπή σε καρτοκινητό?
    Πως είναι δυνατόν αυτό; μιλάμε για 1.5 μήνα μπροστά.
    Σε κάθε περίπτωση η περίοδος καταγγελίας ξεκινά να μετρά από την προσωπική σου ενημέρωση (στην περίπτωση της Cosmote μέσω λογαριασμού).

  14. #59
    Εγγραφή
    12-11-2015
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Σε όσους λογαριασμούς για το μήνα Φεβρουάριο που εκδόθηκαν πριν την ανακοίνωση για τις αυξήσεις και δεν υπήρχε η σχετική ενημέρωση για τις αυξήσεις και τη δυνατότητα αζημίως καταγγελίας της σύνδεσης, λογικά στους λογαριασμούς για το μήνα Μάρτιο θα υπάρχει. Τότε θα πρέπει να γίνει η επικοινωνία με το τμήμα εξυπηρέτησης και να ζητήσεις τη διακοπή του συμβολαίου και μετατροπή σε καρτοκινητό ατελώς.

  15. #60
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Δεν ισχύει τελικά οτι η ΕΕΤΤ επέβαλλε οι αυξήσεις να μην πιάνουν τους υπάρχοντες συνδρομητές με ενεργό συμβόλαιο?

Σελ. 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-17, 01:49

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας