Σελ. 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 77
  1. #61
    Εγγραφή
    12-11-2015
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Οι αυξήσεις είναι για συνδέσεις αορίστου χρόνου που έχει λήξει η δέσμευση συμβολαίου

  2. #62
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    532
    Downloads
    54
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    Μου ήρθε μήνυμα στο καρτοκινητό:'' Μπορείτε να ενημερωθείτε για τις τιμολογιακές αλλαγές της καρτοκινητής με ισχύ από 26/3 στα καταστήματατου δικτύου Cosmote και Γερμανός και στο Cosmote.gr.
    Πότε είχε βγεί αυτή η ανακοίνωση? Μπας και ήρθε καθυστερημένα το μήνυμα?

  3. #63
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.756
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nils Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου ήρθε μήνυμα στο καρτοκινητό:'' Μπορείτε να ενημερωθείτε για τις τιμολογιακές αλλαγές της καρτοκινητής με ισχύ από 26/3 στα καταστήματατου δικτύου Cosmote και Γερμανός και στο Cosmote.gr.
    Πότε είχε βγεί αυτή η ανακοίνωση? Μπας και ήρθε καθυστερημένα το μήνυμα?
    https://www.adslgr.com/forum/threads...%B1%CE%B9-Frog
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  4. #64
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    532
    Downloads
    54
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλεος...βγήκε τέλος Δεκεμβρίου και με ενημέρωσαν με μήνυμα τώρα.
    Αν δηλαδή δεν έχεις δει από πριν την ανακοίνωση από μόνος σου, κλάφτα Χαράλαμπε.
    Σε ευχαριστώ, όπως και να έχει.

  5. #65
    Το avatar του μέλους MitsosLarissa
    MitsosLarissa Guest
    Επειδή βαριέμαι να διαβάσω, να φανταστώ ότι και αυτοί μειώνουν την διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων από 3 μήνες σε 2 από 01/04/2018;

  6. #66
    Εγγραφή
    18-10-2011
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    450
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    οχι ακομα...

  7. #67
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    532
    Downloads
    54
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgemv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί το σύστημα ενεργοποιεί κωδικούς αζήμιας διακοπής μόνο εάν έχει γίνει επίσημα η ενημέρωση του συνδρομητή μέσω λογαριασμού.
    Αν το παλέψεις πιο πριν θα πέσεις πάνω σε τοίχο. «Έχετε δίκιο, είναι συστημικό το θέμα, πρέπει να περιμένετε να ενημερωθείτε προσωπικά».
    Αύριο-μεθαύριο θα καταγγείλω στο 13888 τη σύμβαση (αζημίως, όπως μου δίνεται δικαίωμα).
    Για να κάνω μετατροπή σε καρτοκινητό πρέπει να το ζητήσω την ίδια στιγμή?
    Επίσης: Έχω υποχρέωση να πληρώσω τα 15 Ευρώ μετατροπής, ή όχι? Και γιατί?

  8. #68
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nils Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αύριο-μεθαύριο θα καταγγείλω στο 13888 τη σύμβαση (αζημίως, όπως μου δίνεται δικαίωμα).
    Για να κάνω μετατροπή σε καρτοκινητό πρέπει να το ζητήσω την ίδια στιγμή?
    Επίσης: Έχω υποχρέωση να πληρώσω τα 15 Ευρώ μετατροπής, ή όχι? Και γιατί?
    Μπορείς να το ζητήσεις.Σου δίνουν πιν και πας σε γερμανο ή κοσμοτε.Ναι πληρώνεις τα 15 ευρώ....μόνο αν κάνεις φορητότητα σε άλλη εταιρεία δεν τα πληρώνεις.

  9. #69
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Δεν πληρώνεις τίποτα. Τους πήρα τηλέφωνο και τους είπα θέλω να διακόψω την σύνδεση αζημίως λόγω των αυξήσεων και να μετατρέψω το νούμερο σε καρτοκινητό. Δέχτηκαν αμέσως. Μου έδωσαν PIN πήγα στο Γερμανό και το κάνανε χωρίς να ζητήσουν τίποτα.

  10. #70
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    532
    Downloads
    54
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν πληρώνεις τίποτα. Τους πήρα τηλέφωνο και τους είπα θέλω να διακόψω την σύνδεση αζημίως λόγω των αυξήσεων και να μετατρέψω το νούμερο σε καρτοκινητό. Δέχτηκαν αμέσως. Μου έδωσαν PIN πήγα στο Γερμανό και το κάνανε χωρίς να ζητήσουν τίποτα.
    Ρε παιδιά με το συμπάθειο τι ισχύει τελικά?Αυτό που λές εσύ ή ο MIKU?

    Επίσης, ποιό είναι το κόστος σε περίπτωση φορητότητας σε άλλη εταιρεία σε καρτοκινητό?30 Ευρώ?

  11. #71
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nils Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά με το συμπάθειο τι ισχύει τελικά?Αυτό που λές εσύ ή ο MIKU?

    Επίσης, ποιό είναι το κόστος σε περίπτωση φορητότητας σε άλλη εταιρεία σε καρτοκινητό?30 Ευρώ?
    Από ότι φαίνεται μάλλον δεν υπάρχει σταθερή πολιτική και είναι όπως κάτσει, ή μάλλον σε ποιον θα πέσεις ή ίσως ανάλογα με το τι πρόγραμμα είχες για σύνδεση. Εγώ είχα μηδενικό πάγιο αρχικά το οποίο μου το κάνανε cosmote βασικό χωρίς να με ρωτήσουν και τώρα βάλανε και αυξήσεις μου φαίνεται λογικό ότι δέχθηκαν να μου κάνουν τη μετάβαση αζημίως . Αν ο MIKU είχε κανένα εικοσάρικο συμβόλαιο μπορεί γιαυτό να ζήτησαν από αυτόν. Αυτά βέβαια είναι υποθέσεις. Εγώ απλά ανέφερα τη δική μου εμπειρία.
    Τώρα τι ισχύει για φορητότητα σε άλλη εταιρία δεν ξέρω να απαντήσω ας απαντήσει κάποιος συμφορουμίτης που έχει προσωπική εμπειρία

  12. #72
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Τι να πω...αν μάθεις πες μας

    εγώ , ξέρω αυτό που είπα.Τώρα, αν η εταιρεία δεν το κάνει πια, ΧΩΡΙΣ να το έχει ανακοινωσει....

  13. #73
    Εγγραφή
    06-02-2018
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Εγώ ζήτησα να διακόψω τη σύνδεση αζημιως. Αρχικά μου ειπαν πως θα μου το κάνουν δωρεάν αν μείνω στην εταιρεία με καρτοκινητό. Αν πάω αλλού θα πλήρωνα ποινή. Όταν τους είπα τι αναφέρει η Εθνικη Επιτροπή Επικοινωνιών με έβαλαν στην αναμονή και στη συνέχεια μου ζήτησαν συγγνώμη για την παραπληροφόρηση.Ω ναι είχα δίκιο εγώ τελικά. Μάλιστα με άφησαν να φύγω πριν την 1/4 και μου έκαναν μια πολύ καλή προσφορά για να το κάνω καρτοκινητό στην cosmote. Πέμπτη μεσημερι πηγα στον Γερμανο, Παρασκευή πρωί ξύπνησα με κοσμοκαρτα. Η αλλαγή έγινε μέσα στη νύχτα.Τώρα βέβαια εχω το νου μου μη δω κανένα κουλο στο λογαριασμό που θα έρθει. Έχω κρατήσει το τηλέφωνο και το ονοματεπώνυμο της υπαλλήλου και θα δούμε.
    Πάντως ενώ δεν έλαβα αμέσως το δωράκι που έταξαν, μολις εστειλα μήνυμα στην σελίδα τους λυθηκε κ αυτό πολυ γρήγορα.

  14. #74
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    532
    Downloads
    54
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να πω...αν μάθεις πες μας

    εγώ , ξέρω αυτό που είπα.Τώρα, αν η εταιρεία δεν το κάνει πια, ΧΩΡΙΣ να το έχει ανακοινωσει....
    Καλημέρα. Πήρα σήμερα το πρωί το 13888 και ζήτησα κατάργηση αζημίως για τους γνωστούς λόγους και μετατροπή σε καρτοκινητό. Δεν με σύνδεσαν με τον τμήμα καταργήσεων. Μου είπαν ότι η διαδικασία έχει αλλάξει. Καταχωρούν το αίτημα και εντός 7 ημερών σε καλεί εκπρόσωπός τους για τα περαιτέρω. Οπότε τώρα αναμένω να με πάρουν. Μου ήρθε μάλιστα και σχετικό μήνυμα στο κινητό.

    Σημειώνω ότι η εκπρόσωπος αμφισβήτησε εντόνως το λόγο για τον οποίο ήθελα να κάνω διακοπή καθώς υποστήριζε ότι η ανακοίνωση (την οποία μου ζήτησε να της διαβάσω) λέει για αυξήσεις μετά το πέρας των δωρεάν λεπτών, μηνυμάτων και ΜΒ και ότι εγώ δεν επηρεάζομαι αφού έχω πρόγραμμα... Κατά συνέπεια ότι δεν είχα λόγο διακοπής. Εδώ γελάμε. Όταν όμως της διάβασα και τη μείωση της έκπτωσης στο πάγιο από 10% σε 7% στο οικογενειακό πακέτο εκεί το δέχτηκε. Ούτως ή άλλως άδικο είχε. Το άσπρο μαύρο προσπαθούν να κάνουν.

  15. #75
    Εγγραφή
    12-11-2015
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nils Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα. Πήρα σήμερα το πρωί το 13888 και ζήτησα κατάργηση αζημίως για τους γνωστούς λόγους και μετατροπή σε καρτοκινητό. Δεν με σύνδεσαν με τον τμήμα καταργήσεων. Μου είπαν ότι η διαδικασία έχει αλλάξει. Καταχωρούν το αίτημα και εντός 7 ημερών σε καλεί εκπρόσωπός τους για τα περαιτέρω. Οπότε τώρα αναμένω να με πάρουν. Μου ήρθε μάλιστα και σχετικό μήνυμα στο κινητό.

    Σημειώνω ότι η εκπρόσωπος αμφισβήτησε εντόνως το λόγο για τον οποίο ήθελα να κάνω διακοπή καθώς υποστήριζε ότι η ανακοίνωση (την οποία μου ζήτησε να της διαβάσω) λέει για αυξήσεις μετά το πέρας των δωρεάν λεπτών, μηνυμάτων και ΜΒ και ότι εγώ δεν επηρεάζομαι αφού έχω πρόγραμμα... Κατά συνέπεια ότι δεν είχα λόγο διακοπής. Εδώ γελάμε. Όταν όμως της διάβασα και τη μείωση της έκπτωσης στο πάγιο από 10% σε 7% στο οικογενειακό πακέτο εκεί το δέχτηκε. Ούτως ή άλλως άδικο είχε. Το άσπρο μαύρο προσπαθούν να κάνουν.
    Τελικά σε πήραν τηλέφωνο για να σου δώσουν τους κωδικούς διακοπής; Γιατί συνήθως δεν τηλεφωνούν

Σελ. 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-17, 01:49

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας