Σελ. 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 130
  1. #31
    Εγγραφή
    02-04-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Χαίρεται!
    Λυπάμαι που σας το λέω όμως πλέον η Wind έχει ξεκινήσει να κόβει συγκεκριμένες σελίδες που αφορούν torrents και on line movies. Σιγά σιγά θα ακολουθήσουν και όλοι οι υπόλοιποι πάροχοι. Ο λόγος είναι καθαρά οικονομικός μιας και, για παράδειγμα, η Wind ετοιμάζεται να βγάλει iptv.

  2. #32
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από knbsep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαίρεται!
    Λυπάμαι που σας το λέω όμως πλέον η Wind έχει ξεκινήσει να κόβει συγκεκριμένες σελίδες που αφορούν torrents και on line movies. Σιγά σιγά θα ακολουθήσουν και όλοι οι υπόλοιποι πάροχοι. Ο λόγος είναι καθαρά οικονομικός μιας και, για παράδειγμα, η Wind ετοιμάζεται να βγάλει iptv.
    Αυτό που ακριβώς το βασίζεις, γιατί είναι βαριά κατηγορία, δεν μπορεί κάποιος πάροχος να μπλοκάρει πρόσβαση κάπου εκτός αν υπάρχει κάποια δικαστική απόφασή.

    Αν ίσχυε αυτό που λες τότε θα έπρεπε να τα είχανε κόψει όλα οι cosmote,nova και hol/vodafone

    Θα σε παρακαλέσω λοιπόν να δώσεις λίγες παραπάνω πληροφορίες απο που το άκουσες, εκτός αν άπλα΄το υποθέτεις

  3. #33
    Εγγραφή
    04-09-2007
    Περιοχή
    Αγ.Δημητριος
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Speedport Smart
    Αν ισχύει κάτι τέτοιο, μπορώ 9 μήνες πριν τη λήξη συμβολαίου να πάω σε άλλο πάροχο χωρίς πέναλτι;

  4. #34
    Εγγραφή
    14-02-2018
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Πολύ παράξενα όλα αυτά ρε παιδιά. Εν' το μεταξύ εγώ παρ΄όλο που αλλάζω το DNS στον υπολογιστή μου δεν μπαίνει με τίποτα. (Είμαι με ΟΤΕ) Δεν νομίζω ότι το κόβουν, κάτι άλλο πρέπει συμβαίνει. Δεν έχω δοκιμάσει να μπω μέσω VPN ακόμα. ΘΑ προσπαθήσω να μπω από ένα υπολογιστή στη Κύπρο που έχει πρόσβαση να δω και από εκεί παίζει το site.

  5. #35
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.750
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από trianta99 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ παράξενα όλα αυτά ρε παιδιά. Εν' το μεταξύ εγώ παρ΄όλο που αλλάζω το DNS στον υπολογιστή μου δεν μπαίνει με τίποτα. (Είμαι με ΟΤΕ) Δεν νομίζω ότι το κόβουν, κάτι άλλο πρέπει συμβαίνει. Δεν έχω δοκιμάσει να μπω μέσω VPN ακόμα. ΘΑ προσπαθήσω να μπω από ένα υπολογιστή στη Κύπρο που έχει πρόσβαση να δω και από εκεί παίζει το site.
    Δεν μπαίνει, γιατί άλλαξε domain.

  6. #36
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ισχύει κάτι τέτοιο, μπορώ 9 μήνες πριν τη λήξη συμβολαίου να πάω σε άλλο πάροχο χωρίς πέναλτι;
    Αν είναι με δικαστική απόφαση, όχι

  7. #37
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Μηνύματα
    990
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    14(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Είναι συγκεκριμένα site?

  8. #38
    Εγγραφή
    03-06-2007
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Speedtouch
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 37,5(dB)
    Ούτε και μένα παίζει, με wind...
    Ωραία... Αυτά με τις απαγορεύσεις συμβαίνουν στη Κίνα, τώρα και στη χώρα μας...

    Ωστόσο μήπως έκλεισαν εντελώς το site? Το βλέπει κανείς???

  9. #39
    Εγγραφή
    14-02-2018
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Το πρόβλημα μπορεί να διορθωθεί και χωρίς αλλαγή στους DNS. To μόνο που χρειάζεται είναι μερικές εγγραφές στο αρχείο Host του υπολογιστή.
    Το αρχείο βρίσκεται στο c:\Windows\system32\drivers\etc.
    Επειδή τα Windows δίνουν δικαιώματα μόνο read πρέπει να προσθέσετε και το Full Control. Ανοίγετε το αρχείο με Notepad και στο τέλος προσθέτετε τις εγγραφές. Δοκίμασα τα παρακάτω
    Για το Greekddl
    162.222.212.89 www.greekddl.eu
    Για το magico.info
    163.172.55.95 magico.info
    163.172.55.95 www.magico.info
    για το Greek-team (δεν έχω πρόσβαση, για την πρώτη σελίδα είναι αρκετό)
    188.165.228.195 www.greek-team.cc

    Κάθε φορά που κλείνετε το host file πρέπει να κλείνετε και ανοίγετε τον Browser που χρησιμοποιείτε.
    Επίσης σε περίπτωση που αλλάξει το site IP θα πρέπει να ενημερώνετε και το host file.

    Αν δεν γνωρίζετε την IP μπορείτε να την βρείτε από το ipaddress.com.

  10. #40
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.750
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Εκλεισε το activeloads
    Τωρα αν ανοιξε κανενα αλλο, δεν ξερω!

  11. #41
    Εγγραφή
    03-06-2007
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Speedtouch
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 37,5(dB)
    Ωραίος!!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Theo70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα μπορεί να διορθωθεί και χωρίς αλλαγή στους DNS. To μόνο που χρειάζεται είναι μερικές εγγραφές στο αρχείο Host του υπολογιστή.
    Το αρχείο βρίσκεται στο c:\Windows\system32\drivers\etc.
    Επειδή τα Windows δίνουν δικαιώματα μόνο read πρέπει να προσθέσετε και το Full Control. Ανοίγετε το αρχείο με Notepad και στο τέλος προσθέτετε τις εγγραφές. Δοκίμασα τα παρακάτω
    Για το Greekddl
    162.222.212.89 www.greekddl.eu
    Για το magico.info
    163.172.55.95 magico.info
    163.172.55.95 www.magico.info
    για το Greek-team (δεν έχω πρόσβαση, για την πρώτη σελίδα είναι αρκετό)
    188.165.228.195 www.greek-team.cc

    Κάθε φορά που κλείνετε το host file πρέπει να κλείνετε και ανοίγετε τον Browser που χρησιμοποιείτε.
    Επίσης σε περίπτωση που αλλάξει το site IP θα πρέπει να ενημερώνετε και το host file.

    Αν δεν γνωρίζετε την IP μπορείτε να την βρείτε από το ipaddress.com.

  12. #42
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από knbsep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαίρεται!
    Λυπάμαι που σας το λέω όμως πλέον η Wind έχει ξεκινήσει να κόβει συγκεκριμένες σελίδες που αφορούν torrents και on line movies. Σιγά σιγά θα ακολουθήσουν και όλοι οι υπόλοιποι πάροχοι. Ο λόγος είναι καθαρά οικονομικός μιας και, για παράδειγμα, η Wind ετοιμάζεται να βγάλει iptv.
    Αστειεύεσαι υποθέτω! Αλίμονο αν ο κάθε πάροχος άρχιζε να κόβει αυθαίρετα ή κατά το δοκούν την πρόσβαση σε σελίδες των ανταγωνιστών του! Θα μας έκοβε δηλαδή μήπως την πρόσβαση και στο site αίτησης για φορητότητα του ανταγωνιστή;
    Ούτε για το ότι κλείνουν κατόπιν "δικαστικής απόφασης" έχω πειστεί. Πολλές σελίδες απλά έρχονται και παρέρχονται με τα χρόνια. Το activeloads ίσως απλά ξεπεράστηκε ως "ποικίλης θεματολογίας" από άλλα αφού είναι ξεκάθαρο ότι έχει "πέσει" και δεν έχει κοπεί καμία πρόσβαση από κανέναν πάροχο (και με vodafone και με ΟΤΕ και μέσω VPN) εξαρχής έβλεπα σφάλμα στο control panel του hosting του.
    Κάπου πήρε το μάτι μου ένα odynow (ντοτ κομ νομίζω) που του μοιάζει λίγο αλλά δεν είμαι και σίγουρος. Για πληροφόρηση και μάλιστα τεχνολογική υπάρχουν πάντως πολύ καλύτερα (όπως το παρόν).

  13. #43
    Εγγραφή
    15-02-2018
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αστειεύεσαι υποθέτω! Αλίμονο αν ο κάθε πάροχος άρχιζε να κόβει αυθαίρετα ή κατά το δοκούν την πρόσβαση σε σελίδες των ανταγωνιστών του! Θα μας έκοβε δηλαδή μήπως την πρόσβαση και στο site αίτησης για φορητότητα του ανταγωνιστή;
    Ούτε για το ότι κλείνουν κατόπιν "δικαστικής απόφασης" έχω πειστεί. Πολλές σελίδες απλά έρχονται και παρέρχονται με τα χρόνια. Το activeloads ίσως απλά ξεπεράστηκε ως "ποικίλης θεματολογίας" από άλλα αφού είναι ξεκάθαρο ότι έχει "πέσει" και δεν έχει κοπεί καμία πρόσβαση από κανέναν πάροχο (και με vodafone και με ΟΤΕ και μέσω VPN) εξαρχής έβλεπα σφάλμα στο control panel του hosting του.
    Κάπου πήρε το μάτι μου ένα odynow (ντοτ κομ νομίζω) που του μοιάζει λίγο αλλά δεν είμαι και σίγουρος. Για πληροφόρηση και μάλιστα τεχνολογική υπάρχουν πάντως πολύ καλύτερα (όπως το παρόν).
    Καλησπέρα σε όλους! Έκανα εγγραφή μόνο και μόνο για να απαντήσω στο θέμα...
    Μετά απο σημερινή τηλεφωνική επικοινωνία με την wind , η απάντηση ήταν οτι όντως κόψανε την πρόσβαση σε site σαν το magico με απόφαση πλημμελειοδικών και είπαν είναι κάτι που θα κάνουν και οι άλλοι πάροχοι...
    Αν θέλουμε το πιστεύουμε αυτό βέβαια... Σημασία έχει οτι όντως έκοψαν την πρόσβαση...

  14. #44
    Εγγραφή
    02-04-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που ακριβώς το βασίζεις, γιατί είναι βαριά κατηγορία, δεν μπορεί κάποιος πάροχος να μπλοκάρει πρόσβαση κάπου εκτός αν υπάρχει κάποια δικαστική απόφασή.

    Αν ίσχυε αυτό που λες τότε θα έπρεπε να τα είχανε κόψει όλα οι cosmote,nova και hol/vodafone

    Θα σε παρακαλέσω λοιπόν να δώσεις λίγες παραπάνω πληροφορίες απο που το άκουσες, εκτός αν άπλα΄το υποθέτεις
    Φίλε μου λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω...

  15. #45
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από knbsep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω...
    Οπότε απλά υποθέτεις, οκ, thanks

Σελ. 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-17, 11:24
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-08-17, 15:59
  3. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-17, 22:55
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-17, 13:12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας