Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-23 από 23
  1. #16
    Εγγραφή
    18-05-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Fritz7581
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από You lied Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λυπάμαι για την κατάσταση που αναφέρεις γιατί ήμουν και είμαι απο τους πιο ευχαριστημένους πελάτες της Cyta.

    Δεν υπάρχει κάποια προοπτική για απορρόφηση απο την Vodafone, κάποια νέα ευκαιρία στην καριέρα σας;

    Προσωπικά πάντως - εάν αυτό σημαίνει κάτι - σε περίπτωση που μάθω ότι απέλυσε κόσμο, έχω φύγει για ΟΤΕ.
    Πλέον Cyta δεν υπάρχει πρακτικά, διευθύνει η Vodafone. Πάντως απολύσεις δεν έχουν γίνει ακόμη απλώς από τον περασμένο Δεκέμβρη δεν υπάρχει η παραμικρή ενημέρωση προς το προσωπικό σχετικά με το μέλλον του με αποτέλεσμα ο ένας μετά τον άλλο να φεύγει. Έτσι τα καταστήματα, το τηλεφωνικό κέντρο, οι τεχνικοί υπολειτουργούν λόγω έλλειψης προσωπικού! Επίσης έχω και προχτεσινό περιστατικό που δείχνει ποσό ενδιαφέρεται η εταιρία για το προσωπικό της και την ασφάλεια του αλλά επειδή δεν αφορά εμένα, θα πρέπει να παρω το οκ για να το δημοσιοποιήσω. Σε δυο γραμμές, δεν τη νοιάζει την εταιρία αν πελάτης σου πετάξει ρουτερ στα μούτρα, αυτό που σου προτείνει είναι να στείλεις τον πελάτη σε άλλο άτομο να εξυπηρετηθεί. Και αν θέλεις, μπορείς να κανεις μήνυση με δίκη σου πρωτοβουλία καθώς η εταιρία δεν μπορεί να εμπλακεί! Λες και το συμβάν δεν έγινε από πελάτη Cyta, για θέμα της Cyta, μέσα σε κατάστημα της Cyta.

  2. #17
    Εγγραφή
    10-08-2018
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    WEB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από to Pontiki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως απολύσεις δεν έχουν γίνει ακόμη απλώς από τον περασμένο Δεκέμβρη δεν υπάρχει η παραμικρή ενημέρωση προς το προσωπικό σχετικά με το μέλλον του με αποτέλεσμα ο ένας μετά τον άλλο να φεύγει.
    Εφόσον έχεις τον χρόνο υπέρ σου, είναι η καλύτερη τακτική για να μην προκαλέσεις την κοινή γνώμη.

  3. #18
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.542
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από to Pontiki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλέον Cyta δεν υπάρχει πρακτικά, διευθύνει η Vodafone. Πάντως απολύσεις δεν έχουν γίνει ακόμη απλώς από τον περασμένο Δεκέμβρη δεν υπάρχει η παραμικρή ενημέρωση προς το προσωπικό σχετικά με το μέλλον του με αποτέλεσμα ο ένας μετά τον άλλο να φεύγει. Έτσι τα καταστήματα, το τηλεφωνικό κέντρο, οι τεχνικοί υπολειτουργούν λόγω έλλειψης προσωπικού!.
    Ρε αδερφε να σε ρωτησω κατι επειδη δεν το καταλαβαινω και οχι σαν εξυπναδα αλλα σαν απορια.
    Πηγαινετε στην ιδια δουλεια με τα ιδια λεφτα και με την ιδια συμβαση. Μολις γινει πληρης μεταβαση καποιοι θα συνεχισουν και καποιοι θα απολυθουν.

    Ο λογος που φευγουν μονοι τους που ακριβως εξυπηρετει και ποιον δεν καταλαβαινω.....

  4. #19
    Εγγραφή
    16-01-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    653
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    βασικα εγω πιστευω οτι η εταιρια λεει σιγα μην κανω απολυσεις να μου βγει κακο ονομα,σπειρνει την αμφιβολια και τον φοβο στους εργαζομενους χωρις να λεει τιποτα για το μελλον και σου λεει αστους θα φυγουν μονοι τους θα γλιτωσουμε θεσεις,λεφτα και αποζημιωσεις(αν δινουν πια) και δεν θα εχει και κακο ονομα στην πιατσα αλλα θα λεει εγω τους ηθελα αλλα αυτοι φυγανε χωρις να τους πω κατι γιατι ηταν περιοδος αναπροσαρμογης και συνχωνευσης και οσπου να βρουμε ακρη τι γινεται στην εταιρια ολοι φυγανε,κριμα γιατι τους θελαμε και τωρα ειμαστε υποχρεωμενοι να κανουμε νεες προσλυψεις για να βγαλουμε ακομα καλυτερο ονομα,ε πως το βλεπετε στεκει;αν νομιζετε οτι δεν στεκει σκευτειτε το ξανα γιατι τα μυαλα τους ειναι 2 φορες πιο τρελα απτο δικο μου.
    You pull me in Here we go again And my heart beats faster now And I don’t know Why I’m powerless And there’s no way out...
    https://www.youtube.com/watch?v=WPVv-Jjb0wQ

  5. #20
    Εγγραφή
    18-03-2011
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Θεωρω πως οι υπάλληλοι της Cyta και ειδικά της τεχνικής εξυπηρέτησης ειναι εξαιρετικά εξειδικευμένοι σε σχέση με την Vodafone. μακάρι η νεα εταιρια να ακολουθήσει τις πρακτικές της και να δημιουργήσει κατι νεο και αξιόπιστο

  6. #21
    Εγγραφή
    18-05-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Fritz7581
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε αδερφε να σε ρωτησω κατι επειδη δεν το καταλαβαινω και οχι σαν εξυπναδα αλλα σαν απορια.
    Πηγαινετε στην ιδια δουλεια με τα ιδια λεφτα και με την ιδια συμβαση. Μολις γινει πληρης μεταβαση καποιοι θα συνεχισουν και καποιοι θα απολυθουν.

    Ο λογος που φευγουν μονοι τους που ακριβως εξυπηρετει και ποιον δεν καταλαβαινω.....
    Όταν είσαι σε ένα καράβι που μπάζει νερά, ρωτάς τι γίνεται και κανεις δεν σου απαντάει και βλέπεις τον καπετάνιο να «την κάνει», τότε και συ ψάχνεις τρόπο να φύγεις. Δεν περιμένεις να βυθιστεί σκεφτόμενος ότι μπορεί και να σωθείς από το ναυάγιο!

  7. #22
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.542
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Συμφωνω ομως εχεις ακομα δουλεια που πληρωνεσαι με προοπτικες να εχεις και με την νεα διοικηση. Εγω θα εφευγα αν ειχα βρει κατι αλλο αλλα ειναι υποκειμενικο αυτο.
    Οπως και να εχει καλη τυχη

  8. #23
    Εγγραφή
    18-05-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Fritz7581
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνω ομως εχεις ακομα δουλεια που πληρωνεσαι με προοπτικες να εχεις και με την νεα διοικηση. Εγω θα εφευγα αν ειχα βρει κατι αλλο αλλα ειναι υποκειμενικο αυτο.
    Οπως και να εχει καλη τυχη
    Μα αυτό γίνεται, όλοι ψάχνουμε και οποίος βρει κάτι άλλο δηλώνει παραίτηση. Τα κενά που μένουν όμως στα διαφορά τμήματα της εταιρίας δεν αναπληρώνονται και έτσι δημιουργείται το πρόβλημα λειτουργιας της...

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Νέα υπηρεσία Cyta 4U από την Cyta
    Από athenaum στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 165
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-18, 11:19
  2. Μηνύματα: 89
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-07-18, 21:18
  3. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-17, 12:55
  4. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-10-17, 12:14
  5. Μηνύματα: 59
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-17, 14:13

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας